17220
  • ivjoe
    #1930
    Bocs, kimentem fényképezni és elfelejtettem. Emlékszem, hogy én egy szer csináltam ilyesmit. Nézz szét a filterek között. Asszem filterek kombójával lehet valamit elérni. Ha ez nem ok, akkor va a Redfieldnek egy SketchMaster nevű PS plu-inja. Az megoldja a gondod szvsz.
  • Duddits
    #1929
    És úgy akartam megpróbálni, hogy a karosszériát vágom körbe, és azt viszem lejjebb, de egyszerűen nem bírtam lejjebb vinni!



    [URL=http://www.dooffy.com/0_pictures/2_dooffy_wallpapers/dooffy_cars_wall_016/3_1600/160_dooffy_tuning_agro_ultra_1600.jpg]Ezt meg nézzétek meg!! ESZEMENT! [/URL]
  • Amse
    #1928
    vágd ki a kerekeket és rakd picit felljebb, (beljebb ha kell)és clone stamp-al retusáld ki a régit.
  • Duddits
    #1927
    Egy marha jó flash a tuning lépéseiről.
  • Duddits
    #1926
    Nah vazze. Az ültetésnél elakadtam. Azzal baszakszom már mióta.
  • ivjoe
    #1925
    1365x819???
    Megkérhetlek valamire?
    Mielőtt képet teszel be, megnéznéd a méretét?
  • Duddits
    #1924
    Úúú baszki! De nagy! Létszi csináljatok vele valamit. Itt a link.


    http://www.1ro.de/dacia/tuning/logan-tuning-11.jpg
  • ivjoe
    #1922
    Aha.
    Szétnézek kicsit filterek között.
    Fejből ezt nem tom.
  • drob
    #1921
    Sziasztok!
    Hogy tudom ezt megcsinálni: van egy fénykép, szeretném ha úgy nézne ki mint a képregényekben a rajzok, lehet fekete-fehér nem ragaszkodok a szineshez. Előre is köszi ...
  • Duddits
    #1920
    Elkezdtem én is csinál egy kocsit... :-)
  • ivjoe
    #1919
    Mert nem az egész autót akartam színezni, a sok maszkolástól meg már a tököm tele volt, így jött az ecset. :DDD
  • Dichter
    #1918
    Azt nem értem, ha az üvegeket sikerült a hue/saturation-nel színezni, akkor az autót métnem??
  • ivjoe
    #1917
    Hogyan csináljunk rendőrautót?
    Hozzávalók:

    1 kiindulási kép, lehetőleg autó, mert locsolócsőből kicsit körülményes rendőrautót csinálni.
    1db PS
    +további képek (matrica, fényhíd stb.)


    1. Íme kiindulási képünk (lent #1910), ha retusra szolgál az az alapkép, azt most korrigáljuk. (Pl.:én ránéztem a kontrasztra, a levels-re, és leretusáltam a clone stamp toolal a feliratot)

    2. Szerezzük be a szükséges képeket! Pl.: raendőrmatrica, villogó izé (fényhídnak hívják :DDD, felnik stb.)

    3. Akkor most színezzük át a járgányt.
    - Kijelöljük/kimaszkoljuk a festendő területet. (tehát ami az alapképen fehér, az ablakokat, lámpákat, felnket stb most hagyjuk)
    - Én nagyon egyszerű és gyors módját választottam a festésnek: Fogsz egy jó nagy, lágy szélű ecsetet, festési módot colorra veszed és végighúzod EGYSZER (egyszer!!!) az autón. Spec fogtam, végighúztam bal oldalt, aztán meg jobb oldalt, de mindig csak egyszer, ügyelve az ívre.

    4. Színezzük az üveget. Kijelöljük/kimaszkoljuk. majd Image --> Adjustments --> Itt két lehetőség van:
    --> Brightnesscontrast --> Brightness csúszka
    --> Hue/Saturation --> Ligtness csúszka

    5. Tegyük fel a matricát és a fényhidat!
    Ez már keményebb dió kicsit! Ctrl+C Ctrl+V-zük be a matricát, én megdupláztam a rétegét, mert 2 kellett belőle. Free Transformmal (Ctrl+T) méretigazitás, helyreillesztés. Majd Az Edit --> Transform parancsaival torzítsuk. Erre már nem emlékszem, hogy miket is használtam. Free transformot biztos, hogy az oldalait összehúzzam. A kicsinél pedig perspektívikus torzítást.
    Asszem a többi torzításhoz (hogy felfeküdjön a matrica a felületre) Skew vagy disortot is használtam.



    6. Fényhíd: Ugyanaz, mint a matricánál

    7. Moszgassuk!
    Kijelölöd/kimaszkolod a hátteret. Filter --> Blur--> Motion blur. A szöget úgy állítsd be, hogy párhuzamos legyen a haladási iránnyal.
    Végül a felnik, mert egy mozgó autónál altalában forognak a kerekek.
    Kijelölöd/kimaszkolod, filter --> Blur --> radial blur

    Remélam nem hagytam ki semmit, ha mégis, akkor szóljatok.
  • ivjoe
    #1916
    Ok, majd azt is, de ide is beírom, írok egy "Hogyan csináljunk rendőrautót" tutorialt.
  • izb
    #1915
    Megköszönném
    email ha lehet.
  • ivjoe
    #1914
    Ha nagyon akarod, leírom, nem túl bonyolult egy ilyet összerakni.
  • ivjoe
    #1913
    Dehogy van, max ha írok! XDDD
  • izb
    #1912
    Nem semmi:)
    Van erről valami leírásod??
  • ivjoe
    #1911
    Kicsit összecsaptam.
  • ivjoe
    #1910


  • Dichter
    #1909
    bannerben a tutorialok....
  • Trade
    #1908
    hogyan tudnek szep fenyes feluletet csinalni?
  • ivjoe
    #1907
    Crack helyett serial
  • Trade
    #1906
    hi'
    vmi problema van a photoshoppommal mert
    nem reagal a billentyu parancsokra.Hol lehet visszaallitani?
  • Dichter
    #1905
    Kérem kapcsolja ki..
  • ivjoe
    #1904
    Torrent, egyebet én se
  • Dichter
    #1903
    Dc++ Egyebet nem tudok mondani.
  • bazza
    #1902
    Angolul nem tudnak segíteni, az utolsó link nem működik, a tutorial.hu pedig nem fogja megtanítani a PS használatát. Olyasmi könyv kéne, mint a Photoshop CS 24 óra alatt...
  • Dichter
    #1901
    Banneren van 3 tutorial oldal, szerintem segíteni fognak.
  • bazza
    #1900
    Hi all!
    Nem tudnátok mondani nekem egy PS könyvet, e-book formában, amit le tudnék tölteni? Sokat segítenétek! ;)
  • Crem
    #1899
    na ez már munkás!:))
  • drowns41
    #1898
    Ezt a kocsit tuningoljátok!
  • Dichter
    #1897
    mostanában rákaptam erre a grunge stílusra, és mindehova beteszem :) Fel lehet még fedezni 1-2 helyen a képen.
  • modellmaker
    #1896
    rozsdalefolyás :D
  • joebacsi
    #1895
    miaza paint munka a motorhazteton? :)
  • Duddits
    #1894
  • Dichter
    #1893
    Kis artwork :)
  • Tufa
    #1892
    Igy utólag megnézve igazad van :)
    Nekem leginkább az első felni tűnik egy picit eltúlzottnak, alul kimaradt a gumi :D
    A következő alanynál már nem lesz ekkora Cult mánia, kicsit több nyílás lesz a kocsin
  • Dichter
    #1891
    Na, kezdjé is bele de gyorsba! :)
  • Dichter
    #1890
    Ez teljesen jó elsőre :)

    A perspektíva tökéletes. És tudom, hogy vannak peres gumik, dez azért szvsz túlzás :) Hogy kicsit beleolvadjon a környezetébe, vedd lejjebb 3-4 %-kal az opacityjét (átlátszóságát) a layernek. Egyébként csak a tükröződésből levágós, hogy itt valami alakítgatásról van szó :)