17220
  • chicco
    #2694
    ja a másik ha meg kreálok 1 gradientet és elmentem grd.formátumban utána nemtom betölteni miért??
  • chicco
    #2693
    Kérdésem mert már elfelejtettem,hogy hol lehet beállítani a gradient toolnál ,hogy mihez átmeneteljen.Én nem szinek közt hanem a transparent közt szeretnék.de az hol választható??
    Köszi
  • Dichter
    #2692
    PNG, vagy GIF tud átlátszó hátteret. Mentsd inkább PNG-be, mert az nem színpalettás (256 szín), és nem 2 féle átlátszóságot kezel (átlátszó, nem átlátszó), hanem 8-at.
  • Highw@yPos.
    #2691
    HentmaN!
    png-be mentsd ki, én abba szoktam, pl Flashez,az nem haggya ott a hátteret
  • alph4
    #2690
    Mert olyan formátunba mentetted ki, ami nem kezeli az alfa csatornát!
  • HentmaN
    #2689
    HAli nem tudja valaki miért van az hogy ha átlátszó háttérrel mentek el egy képet akkor utánna ami kimaradt a kép mellett átlátszó háttér az fekete.
  • Duddits
    #2688
    Volna egy kérdésem.

    Króm hatású "díszlécet", hogy tudok csinálni?
  • ivjoe
    #2687
    falrakom inglish PS-t is, ótán megkeresem. Jó játék lesz. :D
  • Amse
    #2686
    ühüm
  • ivjoe
    #2685
    [plug-mezster]
    Emlékszek egy ilyen cuccra, valamikor a régi időkből, mikor még 6.0-ám volt.
    Nagyon-e kell?
  • Dichter
    #2684
    Ha meglenne az eredeti, egyszerűbb lenne.
  • Dichter
    #2683
    Szendvicspozitív, szendvicsnegatív, tűfényesítés
  • Amse
    #2682
    nah itt 1 kép, hogy mire is gondolok.
    nézzétek meg a háttérben lévő villanyvezetéket és, hogy milyen görbülete lesz a gömb részen.na ilyen képet hogy?
  • ivjoe
    #2681
    Nekem nem, apámnak kell nagyon.
  • alph4
    #2679
    Nekem is megvan a magyar, csak épp ez miatt nem fogom soha felrakni! Mert akkor aztán semmit nem találnék meg rajta :DDD
  • ivjoe
    #2678
    Hát, ha bootolni fog. :D

    Megint a magyar PS-sel van problémám. Felraktam a CS2 magyart. Elindítottam, és sikítva menekülök! Szendvicspozitív, szendvicsnegatív, tűfényesítés? [agyvérzést kap]

    Azt a verziót vettem meg a torrent shopban, amit itt linkeltek, na, de hol tudom átállítani a nyelvet? A beállításoknál semmi se nincsen. :C
  • Dichter
    #2677
    Jujj, ez nagyon komoly. Amit olvastam róla, hát ehhhh. Elég komoly kis OS. Majd mesélj róla, hogy hogy szuperál. Bár én a kis ezerhetes cerkámra, nem hiszem, hogy fel tudom rakni. Vagy ha fel is menne, nem muzsikálna túl jól :(
  • ivjoe
    #2676
    Aha, OSX. PC-re!
    Cikk
    Topic

    "Csak" egy SSE 2-t támogató CPU kell.
    A topic névválasztása iatt van szvsz kis érdeklődés. Lehet, ha "Mac OSX PC-re" lenne a neve, többen lennénk.

    Már felrakták páran, ez még csak a béta verzió, amit tesztelőknek adtak ki, ők meg ügyesen feltörték.
  • Dichter
    #2675
    OSX???

    Milyen gépre teszed?
  • ivjoe
    #2674
    Ok, hnap. mert ma PS-t telepítek újra, meg fel kéne vágnom a Mac OSX-et is a gépre, azt meg már előre látom, hogy nem két perc lesz.
  • Dichter
    #2673
    Akkor szólj, ha magyarázzak valamit :)

    Ha meg nem tudom, akkor valaki okosabb elmondja :)
  • ivjoe
    #2672
    Skillnövelés rámfér. Fényképezés elmélet meg egyszerű.
  • Dichter
    #2671
    Bennevagyok, de szerintem sokat nem tudok tanítani neked PS-ből. Azért nem kened rosszul. Én viszont tök sík vagyok fényképezésből.
  • ivjoe
    #2670
    Én megtanítalak egy szintig fényképezni, te meg tanítsz PS-t! Na?
  • Dichter
    #2669
    Én sem szeretem, csak csinálni :)

    De így lassabban haladok, hogy magamnak kell megtanulni mindent. Akik ilyen nagyüzemben csinálják, mint playboy, meg hasonlók, azoknak legalább tanítanak valamit.
    Meg jó lenne valamit konyítani a fényképezéshez is. Mit, miért, hogyan.
  • Csoder
    #2668
    Fú de utálom az olyan nők fotóit, melyeket photoshopoltak, vagy valami más egyéb képeditorral átalakítottak.
  • Duddits
    #2667
    Perszepersze...
  • Dichter
    #2666
    A szar minőség nem az én hibám, szkennelt a kép :)
  • Dichter
    #2665
    Viszont belőle:

    Lett ő:
  • Dichter
    #2664
    hát a spherize-el nem sikerült semmit elérnem :D
    Az kb arra jó, hogy ha mondjuk van egy négyzethálód, abból csinál egy olyat, mintha egy gömbre lenne vetítve a négyzetháló. De ilyen képekre sztem egyáltalán nem jó. Vagy én csináltam valamit rosszul.
  • Amse
    #2663
    na ez már közelebb van:)mind1 megcsinálom én ahogy akarom, de azért leírom hogyan is képzelem.szal nem kell gömbre vetíteni a képet csak olyan hatásúnak kell látszania mintha gömbön lenne.szal képzelj el egy gömböt amin ez a kép van, de pont így ahogy látod, de látod, hogy torzul a síkhoz képest a kép.szal ami közelebb van az picit nagyobb lesz.és err epersze jöhet majd a fény.de a lényeg, hogy torzítson a sík kép úgy, hogy a kép közepe az arcodbaugorjon.
    dujúándörsztendmí?
  • Csoder
    #2662
    Azokat végig lehet próbálgatni viszonylag hamar, és csak jó lesz :))
  • alph4
    #2661
    Ja, hát nagyjából én is le tudom írni!
    De hát azt írtad te sem le hogy mit állítgatam a Bevel&Emboss opcióban pl. menyi csuszkát mennyire húztam stb! Az ilyenekre céloztam
  • Csoder
    #2660
    Én mégis le tudtam írni annak ellenére, hogy nem én csináltam :P
  • alph4
    #2659
    Tudod hogy egyszerű munka is valamikor több 100 apró műveletből áll (A Historyban is megnézheted :D) Ezt ember nem képes szerintem megjegyezni
  • Gascoigne
    #2658
    Thx! :)
  • Gascoigne
    #2657
    Thx!
  • Csoder
    #2656
    gyönyörű, arra sem emlékszel hogyan csináltad ? xDD
  • alph4
    #2655
    Vázz, nem vagyok én tutorial író Már aztsem tudom hogy csináltam Sztem valahogy így:
    Kijelöltem a logót a külső körrel együtt>Copy>New Layer>Paste>Blending Option>Bevel&Emboss
    Kijelöltem a keret nélküli (belsö) részt>Copy>NeW Layer>Paste>Blending Option>Inner Shadows + 0Bevel&Emboss
    Valahogy így,de nem bíztos :DDD Mondjuk nem volt túl bonyolult

    (több idő leírni mint megcsinálni)
  • Csoder
    #2654
    Egyszerű, megnyitod a képet, aztán duplikálod a layert, varázspálcával kijelölöd a sötétszínű keretet, majd jobb egérgomb: negatív kijelölés, ekkor nyomsz egy ctrl + X et. Ekkor nem fogsz látni sokat, viszont ha a keverésési beállításoknál vacakolsz a bevésés és domborítás opcióval, akkor látszik, hogy cska a keret változik. Ugyanezzel az eljárással megcsinálod egy másik layeren a középső kerek részt, és kész.