17220
  • repvez
    #11759
    Ha egy konyvbol scennelt ábrát szeretnék összeilleszteni azt hogy oldajam meg hogy biztosan passzoljanak a vonalak.
    Egy 2 oldalas ábra 1-1 oldalárol lenne szo de szemre nem a legjobb az illesztése.
  • albi6989
    #11758
    Hali,
    Amatőr vagyok a photoshop felhasználási terén és lenne egy két kérdésem: Lehetséges-e olyat csinálni, hogy egy régebben módosított képet visszaállítsunk az eredeti vagy közel eredeti kinézetére? A másik kérdésem pedig az lenne,hogy egy pár képről nekem csak egy bizonyos részlet kell amit fel is nagyítok, de a kapott kép nem a legjobb tulságosan pixeles, ezt kilehet valahogy küszöbölni? Választ kösz előre is
  • NessieGraf
    #11757
    Pen tool (Toll eszköz), amit keresel. Azzal kapcsolatos tutorokat böngéssz át. Ha angol nyelvű, ne ess kétségbe, a legtöbb képeket is tartalmaz, a menüképek minden nyelven azonosak.
  • Androméda4777
    #11756
    http://www.tutorial.hu/cimke/photoshop+tutorial/Itt vannak magyar tutoriálok és tölsd le a photoshop szótárt, bár nekem még soha sem működött, de az én pc-m alzheimer kóros.Különben pedig egyszerű módszer nincs, dolgozni kell a képen,esetleg ha egy sötét hátterű világos tárgyat(pld égő gyertya) viszonylag sötét kép tetejére helyezel akkor a szendvicsnegatív összhatásmód megoldhatja a problémát.Nekem is magyar CS2 van.
  • Rash87
    #11755
    Unalmamban néha PhotoShopozok,s lenne egy apró kérdésem. Mostanában olyanokat csinálok,hogy egy képre ráhelyezek másik képet,vagyis 1 új pl. tárgyat,mintha tényleg ott lenne :) most egy idióta példát írok:
    Első rétegre pl. megnyitok 1 képet,amin 1 asztal van,2. rétegre pedig egy olyan,amin egy toll,s "körbevágni" hogy csak a toll maradjon,s mintha tényleg ott lenne az asztalon :)
    Ez pl. úgy szoktam,hogy Varázspálca,Tűréshatárt vhogy jól beállítom,hogy azért ne menjen bele a tollba,s radírral kitörlöm a felesleges részeket,a kijelölésen belül. Ezt lehet egyszerűbben?

    Illetve egyszerűen összeolvasztani a kettőt? Mintha tényleg ott lenne az a tárgy. Mert néha jól megtudom csinálni a vágásokat,de szemre látszik,hogy oda lett photosholva:)
    Szoktam nézegtni tutorialokat,mondjuk sok minden nem sikerült,mert magyar PH 9.0 van,s legtöbbet angolul írkálnak.
    Előre is thx.
  • Androméda4777
    #11754
    Ha színhatásra gondolsz: rétegek (layers) paletta alján a korrekciós rétegek között fényképszürő, fényerősség megőrzése nincs pipa, erősség min 75 %, összhatásmód normál vgy sötétítés(darken),olyan színt válassz, amilyen a napszemüveged.Ha kell még segítség, nyugodtan írj privátot.
  • RAMyMamy
    #11753
    Nincs mit.
  • RAMyMamy
    #11752
    Filter -> Render -> Lens Flare?
  • wobdj338
    #11751
    van elég hely a C-n, majd utánanézek ezeknek amit írtatok, előre is köszönet érte, és még1x megkérdezem, hátha, valaki olyan szűrőt PS-ben mint pl. ha élőbe napszemüveg van rajtam és olyan hatása legyen a képnek is miután ráengedtem a szűrőt :) thx
  • jenki2
    #11750
    Ok köszi, RaMyMamy!
  • RAMyMamy
    #11749
    Innen le tudod szedni.
  • jenki2
    #11748
    Hello,

    az egyszerű Photoshop CS3 PRÓBAVERZIÓT szeretnélm letölteni, de az Adobe honlapján már csak a CS4 van.
    Légszíves valaki küldje el nekem a hivatkozást.

    köszönöm!
  • rinyavas
    #11747
    Youtube-on van elég sok magyarázó videó, attól függ mit keresel. :)
  • biomage
    #11746
    Hali

    Kéne nagy segítség web desing készítésben, aki ráér és van kedve segíteni, megköszönném :)
  • Chryst64
    #11745
    Photoshop is tudja ezt.
  • johphunter
    #11744
    Üdv mindenkinek!
    Tudom nem ide tartozik, de megpróbálom:
    Segítséget kérnék, egy programot keresek, illetve lehet hogy a FShop tudja ezt.

    A probléma a következő:
    Fotóznánk pl. egy épületet, de emberek (pl. turisták) állnak előtte.

    Láttam már a programot de a neve nem jut eszembe, a következő megoldást kínálja:

    Több fotó készítése ugyanarról az objektumról, a program egymásra illeszti a képeket és az elmozgó embereket kiretusálja, a fix pontokat, az épületet pedig meghagyja.

    Ha valaki megtudná mondani a program nevét, ezer köszönet.
  • ProGabe #11743
    be lehet állítani, hogy mennyi helyet foglaljon le magának a különböző vinyókon. magyarul talán teljesítmény a neve a beállításokban, qahol ezt meg lehet tenni
  • NessieGraf
    #11742
    A PS-ben be lehet állítani különféle színkezeléseket, attól is változhat a szín, sokszor nem keveset. Az általad beküldött képpáros bármelyike amúgy is csak képernyőn látható. Ha papírkép lesz belőle a képernyőn látható arc megjelenítéséig még nem keveset fognak változni a színek.

    Ráadás: a CMYK módú kép a monitoron sose lesz jó. Ha átállítod rgb módra már torzulnak a színek.
  • Met
    #11741
    Edit-Purge-All

    ezzel is csökkented a memória használatot
  • rooney8
    #11740
    Lehet nincs elég helyed a C-n?
  • wobdj338
    #11739
    rosszul írtam, azt írja, h a lemeztárak megteltek.
  • wobdj338
    #11738
    hi
    segítséget szeretnék kérni, hogy lehet lemeztárat üríteni?
    nem enged új lapot létrehozni, ugyanis azt írja, hogy ürítse a lemeztárat, PS3-ról van szó.

    köszönet!
  • neevous
    #11737
    Sziasztok!
    Ilyen Színeltérés a PS-ben megjelenített és a valós kép között miért van? Link. A kép Lightroomból lett exportálva PS-be és mindkettőben Adobe RGB van beállítva színsémának.
    Előre is köszi!
  • macleody
    #11736
    Fura, hogy nálad nincs. Tegnap felraktam a master collection-t és abban is benne van. De a sima extended-ben is benne volt.
  • Chryst64
    #11735
    nalam azert nem, mert nincs quictime telepitve. nem ertem miert olyan fontos a plugin... utalom mert sosem mukodik rendesen.
  • RAMyMamy
    #11734
    De, működik, csak a vicc, hogy nálam az Importnál nincs meg az a menü, ami kéne. :')
  • kifli
    #11733
    jó az az import menü hozzá, csak tallózásnál be kell írni hogy *.gif
  • Chryst64
    #11732
    ujraraktam a windowst, meg mindent. Gif-hez nem is jo az az import menu. videohoz van. kulon progival szedd szet a gif-et framekra es azokat nyisd meg layerkent. ezutan a windows/animation siman berakja. erdekesen mukodik de sztem ennel jobb nem kell.
  • artschi
    #11731
    OFF
    királyságos Dream Theater - Change of Season
    ON
  • gator
    #11730
    Köszi Bonfire !!!
  • B0nFire
    #11729
    Select▬►Color Range. Pipettával ráböksz a képre; ezzel kiválasztod a színt. A Fuzziness csúszkán pedig beállítod a tűrést.
  • B0nFire
    #11728
    gator: összedobtam egy videót a műveletről segítségnek. Itt van e'!
  • kifli
    #11727
    nvidia suck :S
  • B0nFire
    #11726
    Photoshop a te barátod! Egy képen elkészíted, közben Actiont készítesz; utána pedig kötegelt fájlkezeléssel minden képpel megcsináltatod automatikusan.

    File-►Automate-►Batch... A Play-nél beállítod, hogy a vízjel Action fusson, megadod a forrásmappát és a célmappát, és elindítod. Utána minden képnél csak az OK gombot kell nyomogatni. Megvan az szaporán.
  • SMGBAS
    #11725
    Van valami olyan kijelölés amivel csak egy színt tudok kijelölni? (van egy 5000*5000-es képem tele felirattal és a szöveget akarom kijelölni de befalcolok ha egyesével kell)
  • RAMyMamy
    #11724
    Pont a program topikjában jársz.
  • totya24
    #11723
    Én ezt használom. Ha szeretnél teljes verziót, küldj pm-et...
  • gator
    #11722
    Üdv!Lehet nem a témába vág, de melyik programmal tudom azt megcsinálni, hogy egy fotósorozat mindegyik képének valamely sarkába beillesztek egy logót. Köszönöm
  • Chryst64
    #11721
    igy van. OpenGL2 kell hozza ha jol tevedek. eleg pity hogy egy nagyszeru, bar regebbi videokarim van es "nem alkalmas" ezekre. 3 eve 180k huf volt, es meg most is jo aron adjak. Nvidia quadro fx1100. mintha nem is lenne grafikahoz tervezve ezek alapjan...
  • macleody
    #11720
    Ezt nem is tudtam, akkor feldobom a master collection-t