167
Asztali DVD lejatszo
  • Danny
    #1
    Sziasztok! Segitsegeteket kernem.

    A kozeljovoben tervezem egy asztali DVD lejatszo vasarlasat. 50.000 Ft-ot szanok a dologra es erdekelne mindenkinek a velemenye, hogy mit celszeru vennem, milyen tipust, stb. Esetleg az sem lenne rossz ha mindez 5.1-es hangrendszerrel egyutt lenne, nem tudom ez realis e ezen az aron.

    Elore is koszi a segitseget!
  • Danny
    #2
    Ja es olyan kene ami lejatszik irott (CD-R) ill. ujrairhato (CD-RW) DVD-t ill. SVCD-t is. Azt hiszem csak igy van ertelme.
  • Danny
    #4
    Vagy esetleg meg DivX-et is. Az mar maga lenne a Kanaan
  • DEx-
    #5
    Yamada dvx-6000
    40+fa, viszi a divx-et is.
  • Lsire
    #6
    Helló
    Én hétfőn vettem egy Pana S75-öt. Az irt DVD-ket mind lejátsza (-R), ill. van Sony és Primedisk -RW-s lemezem azt is. A gyári leirás szerint csak a -R-t szereti, de külföldi tesztek szerint mindent eszik, bár szerintem a +RW-t nem biztos, még nem volt időm probálni. Régi mp3 lemezeimet is lejátsza. A dvdcenter.hu fórumán vannak leirások, nézz oda.
  • NeoMaN
    #7
    Hangfalakkal szvsz 100-ért kapsz már használhatót...
  • ThePartyFace
    #8
    Panasonic dvd+hangfalrendszer van akciosan 150 ezerert.
    Tud: svcd, dvd, dvd-r, dvd-rw, mp3, wma. DivX-et szerintem nem.
    Hangja nagyon jo es igenyes, ezust alvanyai vannak a hangfalaknak.
    Szerintem az egyik legjobb ajanlat...
  • Danny
    #9
    Koszonom szepen, utana nezek ezeknek. :)
  • Anee
    #10
    Ha az ár fontos akkor a Dimersion hangfal+lejátszót nézd kezeli az újraírott dvd-t is, és hangfala is korrekt, ja meg Samsung más nével...49,59 körül van
  • Borg
    #11
    Munkatársam ma vett egy ilyen YAMADA-t, ütős a magyar nyelvű leirása, meg az OSDje is :))
  • Danny
    #12
    Es a feliratokkal tud valamit kezdeni a divX-eknel? Srt-re es sub-ra gondolok.
  • Danny
    #13
    Errol mi a velemenyetek? 5.1 hangrendszerrel egyutt 60.000 brutto. Home Cinema with DVD HT-CN400DVE
  • Munch
    #14
    Hát szar.
    Nézz szét egy-két home-cinemához értő oldalon, aztán rájössz, hogy ilyet tényleg csak a kezdők vesznek...
    Mint amikor a roma-arc örül a 9000 ft-os asztali dvd-játékosnak.
  • Danny
    #16
    Esetleg valami ertelmes indokot varhatok toled?
  • ZaJanga
    #17
    Egy alap motyó.Nézni tudod hallgatni de azoktól a mini hang?szóróktól? ne várj sokat a lejátszó nem rossz de inkább divixeset vegyél.A legújabbak már támogatják az srt felirat hozzáadást is. Viszont asszem még csak a normál divix 3-4-5 tömörítést ismeri.
  • ZaJanga
    #18
    Biztos hogy CVD? Nem VCD?Nem nézlek hozzánemértőnek csak kérdezem mert a CVD az a régi China Video Disc rövidítése. Az SVCD elődje és valszeg a lejátszód nem támogatja az SVCD-t.
    Nézz szét itt.
  • Danny
    #19
    Azt en ertem, de a Yamadahoz meg kene vennem video erositot (80 rongy) meg meg 5.1-es hangrendszert is (x mennyi penz). Igy meg csak TV-re kothetem ami max stereo. Kb. 4x annyiba kerulne a vegere.

    Ehhez meg igaz, hogy nem a legjobb hangfalak jarnak, de a hangja szep tiszta. Nem celom felrobbantani az ablakokat amikor Scwarci lo egyet... :) ha erted mire gondolok.
  • ZaJanga
    #20
    Akkor mi is a kérdés?Véleményt kértél megvolt.Ha ennyi pénzt tudsz rááldozni akkor ennyi!!
    Biztos szép a hangja de .....
    Vedd meg és pár hónap múlva szitkozódni fogsz, hogy a havernál milyen szépen muzsikál a motyó.
    Az egybeépített lejátszó&erősítő&tuner a helyszűke miatt nem a legjobb választás minőség terén.
    Én szeretem ha a szomszédok háta is beleremeg egy lepke fingásától :-))))
    Ezer topicban leírták már és itt is érvényesül : "olcsó húsnak híg a leve! "
    Nem fikázom persze mert a szűkös anyagiak szorítanak mindenkit, de én személy szerint gyüjtögettem a zsét majd amikor annyi összejött, amennyi kell a hátralevő rész beáruhiteleztettem és törlesztek DE MINŐSÉGI AZ ÉLMÉNY!
    Gondold meg!Nem kell feltétlenül elkapkodni mert utána, ha másképpen döntenél csak erősen bukóba tudnád eladni.
  • Danny
    #21
    Persze a velemenyeteket kerdeztem, csak kozben en is mondom az enyemet. Igy van ekkis vita, es abbol lesz a megoldas ;)
  • NormalisEmber
    #22
    Szerintem egy kifutóban lévő 5.1-es erősítő(60-70e) + valamilyan olcsóbb dvd lejátszó(30) és kezdő lépésként egy jó front hangfal majd késöbb a hátsók,a center majd mélynyomó megoldás hosszú távra sokkal kifizetődőbb mint ezek az akár 150-200e forintos egybe rendszerek.
    Én is így csináltam és meg vagyok vele elégedve
  • NormalisEmber
    #23
    Sajnos a mini hangfalaknak még kis hangerőn se lesz tiszta a hangjuk.
  • zakika
    #24
    mindenki ugy ir ide, minth ket konzevatoriuma lenne :)

    szerintem az ar/teljesitmeny aranyt kell nezni + az elvarasokat, mert a haveromnak van egy qva draga panasonicja, ami csak a DVDt olvassa es meg audio CDnel (eredeti) is valogat... persze oszze kototte yamaha erositovel plus hangfalak ami igy egybe kb fel milka kemeny magyar forint jott ki neki
    es amikor elromlott valami benne a javitas kb egy uj araba kerult

    akinek van ra penze az megteheti, da mas dolog az, ha nincs ra penzed, vagy a szomszedok miatt csak fulhalgaton nezheted a filmeket (szar ugy...)

    a fenti emlitett haveromnak multkor kolcsonadtam egypar CDt... este azt vettem eszre, hogy remeg a haz (csaladi haz). nem foldrenges, csak a haver (a szomszedba lakik) halgatta a CDjeimet. Ezt lakasba nem lehetne megcsinalni, plane este tiz utan... Tehat maradna az olcso cuccok amik mukodnek 5.1ben es legalabb az ember fenekeben egy kicsit megrazzak az aranyeret.

    ez csak egy velemeny. persze abba igazatok van, hogy nala elmeny filmet nezni
  • ZaJanga
    #25
    Az én haveromnak is pana motyója van. Isteníti DE : nem játsza az svcd-t, Túlírt CD-t (99 perces),Egyes írott - os DVD-t, +osat meg egyáltalán nem!
    Vett mellé egy noname-DAYTEK- DVD és a drága a maga 16000 pénzéért mindent visz aminek korong alakja van és befér a tálcába !
  • Danny
    #26
  • Ruffi
    #27
    SONY dvd-t kivánunk nagyon jo kis gép...dehát sony szoval...
  • Punker
    #29
    rakj föl 1 PowerDVD-t......
  • Evil
    #30
    na egy up.
    en is tervezem egy dvd lejatszo beszerzeset, olyan 40000 huf ot szannek ra.
    lenyeg hogy ne legyen gondja az irott lemezekkel.
  • NeoMaN
    #31
    Én Daewoo 9000S-t vettem 16900-ért a mediában karácsony után. A neten nyomoztam utána (www.dvdrhelp.com), ezért esett rá a választásom. Mindent lemezformátumot lejátszik (-/+ RW), távirányítóval régiómentesíthető, MP3, JPEG. Audió menüje fasza (mint a gépben lévő hangkariknál: vagy 25 féle 3d hangzás, reverb, 20 felé equalizer beállitás, mega bass, bass boost, treble boost). Optikai, koax és rca kimenet a hangnak. Sajna DTS dekóder nincs benne, csak sima Dolby Digital. A képe jó, semmi gondom vele. Már több ismerős is beruházott ilyenre. ennyiért ajándék, mivel fél éve még 200 dolcsi volt az ára. A design nem a legszebb, de azért elmegy.
  • tudatlanka
    #32
    Evil:
    Legegyszerűbb ha fogod magad zsebedbe teszel pár korongot azok közül amit szeretnél használni és irány a bolt.Arra viszont készülj fel hogy a "noname" playerek fognak mindent vinni.Tök mindegy hogy milyen modon megirt koromgról van szó.De ha teheted rw-re irt cuccokat vigyél ott fog kibukni a téma.Arra viszont figyelj hogy ezek a playerek átlagosan 1-1,5 évig birják különösebb probléma nélkül.A garit ilyen árak mellett el lehet felejteni mert érdekes módon pl a yamada cucokknál a fejegységre nincs garancia csak az főlapra.Más nincs is benne a fejen kivül és ha cserélni kellene azon már veszel egy ujat...
  • JimHUN
    #33
    Szerintetek a Grundig milyen?
    Konkrétan a Grundig Livance GDP 2400.
    http://www.grundig.com/produkte/dvd.html -> DVD Players
    Divx 5.x-et is lejátsza, és az ára is elég jó. (20k HUF)
    Régebben a Grundig nagyon nagy márka volt, de manapság nemtom hogy állnak náluk a dolgok.
  • DecenS
    #34
    Nos, kedves DVD-guruk,
    az lenne a kérdésem, hogy a divx-et és a feiratokat is kezelő készülékek milyen formátumban ismerik fel a feliratokat? Txt, sub, srt? (Nyilván ez készülékenként is változó, de melyik az, amelyiket a legtöbb lejátszó felismeri?) Itt is érvényes az, hogy csak akkor ismeri fel a lejátszó a feliratot, ha az avi-val megegyező néven szerepel? Vagy esetleg lehetőség van a manuális kiválasztásra is, ha a DVD magától nem ismerné fel?
  • Laalee
    #35
    a lejátszók 99% a srt azaz subrip formátumot támogat néhány kezeli még a sub ot is.
  • DecenS
    #36
    Htx.
    A többi kérdés vonatkozásában tudsz vmi infoval szolgálni?
  • zero_cool51
    #37
    én most vettem Ausztriában egy asztali DVD-t 33 euróért (kb 8500 HUF) és elég elégedett vagyok vele!
  • Laalee
    #38
    elég sok készülék ugy kezeli a feliratot hogy a menüböl a film lejátszás elött kell kiválasztani a feliratot, utána a filmet hozzá, itt tökmindegy mi a sub neve. amelyik autómatán játsza annál megegyezőnek kell lennie. ennyi változás lehet, filmneve.xxx.srt. az xxx helyére irhatsz hun, eng, satöbbit, ha több feliratot is akarsz a filmhez. ezt lejátszás közben válthatod.
  • DecenS
    #39
    Htx!
  • ALCATELGOD
    #40
    Sziasztok!


    Én ma mentem ilyen asztali játékosvadászra, mert az LG asztali játékosom nem akarja olvasni a TDK lemezeket (vagyis meg, csak a film végénél szaggat a lejátszása, de a lemez nem rossz).

    Bementem a boltba és a következő tapasztalatok voltak:

    YAMADA: Minden ment, de elég hangos volt :-)

    Daewoo: Ez is mindent vitt, bár egy Noname DVD-R nél azthittem, hogy felszáll :-)

    DTK: Ez is valami noname szar, de vitt mindent, és gyárilag régiófüggetlen AVI-t, DIVX-et, sőt még AC3-mas enkóder is van benne :-) 15000HUF -ért szerintem ezt fogok venni

    JVC: Ez olvasta a Ridatát, de a többit nem... még a +RW-ét is csak nagyon röcögve

    PHILIPS: Ne ez meg semmilyen írott-at nem olvasott, de a csóka próbált rábeszélni, hogy mi mindent tud, de hiába :-)

    és volt még egy Grundig, de azt nem engedték tesztelni :-(

  • blazini
    #41
    Sziasztok!
    Valaki megtudná ezt nézni aki eléggé ért a lejátszókhoz, hogy érdemes-e egy ilyenre beruházni?

    sony

    Kösz a segítséget!
  • ALCATELGOD
    #42
    Szerintem nem a legjobb, de minőségi azért minőségi
  • bigapó
    #43
    Hi!

    Meg tudná mondani valaki, hogy mit takar a High M.A.T. kifejezés.
    A Panasonic magyar oldalán ez olvasható :"A High M.A.T. Kompatibilitás biztosítja, hogy a készülék egyetlen lemezről különböző formátumú felvételeket is tudjon kezelni"

    Ez azt jelenti, hogy .avi .mpg vagy akár .mov -ot is tud olvasni???

    Egyébként egy Panasonic DVD-S27-et néztem ki, mint leendő "áldozatot", de ez még változhat, mert nem tud DivX-et. Ami között ugráltam Thomson DTH 223E, aztán Yamada DTX 6600 (de ez xarnak tűnik). Most van a Pana meg a Thomi. Nos melyiket válasszam? :))