4144
  • [Jakuza]
    #1983
    Na mar a faszom teli van ezzel a CD authorizacios hibaval.
    Egy darabig jo a generalt kulcsal aztan kiirja ezt a szarsagot 3-4 hostolas mulva.
    Aztan generalok egy uj key-t aztan megint ez tortenik kicsit keesobb.
    Masnak is ezt csinalja ?
  • Me0w
    #1982
    De az orbitalis szinten szar :)
  • Alblink
    #1981
    Nekem is valami netkod hibat ir ki.ilyenkor mi a teendo hogy csatlakozni tudjak a serverhez?
  • Nauron
    #1980
    hali
    mért van az hogy nekem csak 4servert mutat?
  • Hmuda
    #1979
    A netkód tökéletesen megfelel. A szerverkereső a szar. :P
  • Me0w
    #1978
    Hm, hungsrol kivag pass incorrectel :) Elobb jatszottam meg 3 perce... lol ez a jatek, a netcodeja kb mintha en irtam volna :)
  • Smuge
    #1977
    Hogy kell neten jatszani? mindig ezzel a cd key problémával visszavág!
  • AmcsiGyilok
    #1976
    Srácok,nem tudja valaki a gshun pass-át?
  • [NST]Cifu
    #1975
    Azért azt is tegyük hozzá, hogy az emberi szemnek akár 16 fps is elég bizonyos körülmények között (pl. anno emlékeim szerint a régi mozifilmek ennyivel mentek - de az elsötétített teremben mégis folyamatosnak érzékelték a mozgást a nézők), és bár a szem képes akár egy századmásodperces felvillanást is észrevenni, a 100fps-nek mégsincs értelme, mivel az emberi szem nem képes megkülönböztetni már a 30-40 fps-től.

    A TFT-ken pedig azért sántít a dolog, mivel ott nincs Hz, lévén nem sorkirakásos elven megy a kép megjelenítése (mint a TV-ken vagy a CRT monitorokon), ott viszont a respond time (a pixel 'reakcióideje') a probléma, éppen ezért játékra kevésbé alkalmasak az olcsó (magas respond-al rendelkező) TFT-k...
  • zippofcy
    #1974
    Röhej hogy tíz év nem volt elég hozzá hogy bekerüljön a köztudatba: ez így baromság. Illetve féligazság. Biztos vmi nagyokos vmi PCs újságban leírta 10 éve, a sok hülye 14 éves meg elhitte.
    Tehát: frame / rate-nek (képfrissítés, fps, stb) el kell érnie a HZ érték minimum felét, ahhoz hogy az emberi szem folyamatosnak érzékelje a mozgást. Magyarul nemtom van-e erre külön szó, lehet nincs, csak a képfrissítés, és akkor már érthetőbb miért hülye ebben a kérdésben a nagy többség.
    Például: PAL rendszeren a képfrissítés 50 HZ. Itt minimum 25 fps-nek kell lennie a képfrissítésnek (!) hogy folyamatosnak látszódjon a mozgás. De az NTSC már 60 HZ. Szóval annál 30 fps-nek kell lennie. Annak idején rinyáltak is az európai PSX tulajok, hogy az USAban gyorsabbak a játékok. Azóta megcsinálták a PAL 60 szabványt :)
    De PCn a helyzet még rosszabb. Ki az a hülye aki 50 HZen járatja a monitorát?? Vagy 60on? A minimum a 85, de inkább 100. Ez pedig azt jelenti hogy az fps értéknek ... iiiigeeeen Pistike ... 40-50nek kell lennie ahhoz hogy folyamatosnak tűnjön. Na akkor megoldottuk a problémát? Hát nem egészen. Mivel a PCs programokba szinte soha nem raknak frame rate korlátozást, vagy ha igen hát az még jobban lelassítja őket, ezért fordul az elő hogy megvan a 40 fps-ed, boldog vagy aztán BUMM ... feltűnik 3-4 modell, vagy nagy nyitott tér millió polygonnal és az fps értéked leesik a béka segge alá. Tehát a 40 fps-nek a legnagyobb megjelenített polygonszám mellett kell meglennie.
    Ha a vsync ki van kapcsolva akkor az fps értéke fölémehet a HZ értékének. A következmény elcsúszott félképek, villogás, mivel ilyenkor a monitor annyi képet kap másodpercenként amit már megjeleníteni se tud. Ebből következik hogy az optimális érték (eminél jobbat úgyse lehet elérni) az ha az fps értéke megegyezik a HZ értékével. Vagyis ha Pistike 100 HZen járatja a Tesco gazdságos Gaba monitorát, akkor az ideális fps értéke az ÁLLANDÓ 100 frame/sec (fps). A mimimum meg ami a folyamatos mozgás érzetéhez kell az 50.
    Nade. Quake 3 buznyákok hamar rájöttek arra hogy az engine furcsán viselkedik ha az fps értéke olyan magas amire épeszű programozó már nem számíthat. A játékos távolabbra ugorhat, gyorsabban mozoghat, stb. Ennek eredményeképp az összes buzi Q3as köcsögduda filled vektor szintűre butított grafikával nyomta a Q3at, 640es felbontásban a 21 colos monitorán meg a 4 gigahzes P4esén LANon, hogy némi tisztességtelen előnyre tegyen szert. Carmack meg biztos azt gondolta: mi a fasznak gürcöljek, ha ezek itt Elite 2 szintű grafika mellett nyomják úgyis? Ezért a Doom 3 enginében állítólag már lekorlátozta a max. fps-t 60ra. Azt ugyan nemtom hogy ez azt jelenti-e hogy 200 HZes képfrissítés mellett már nem lehet folyamatosnak tűnő mozgást elérni vagy sem, de mivel a TFT monitorok gyártói a HZ növelése helyett egyelőre inkább a response time csökkentésére gyúrnak ezért asszem a belátható jövőben ennek úgyse lesz jelentősége.
  • HoTDoG
    #1973
    Hosszas játék után már nekem is 1re jobban tetszik.
    Az egyik havas pályán, ahol épületek vannak, és az ellenfélhez 1 nagy jégpályán lehet átjutni, na ott van 1 olyan jármű, ami hasonlít 1 kicsit a tankhoz. Alul a vezető, felül meg egy gépágyús. Na de ez a gépágyú lassabban töltődik újra mint a nagy lépegetőnek a fegyvere, összesen 1-et lőhetek vele, és... Szal semmit nem ér.

    A fansite-ot ki szerkeszti?
  • MrTressy
    #1972
    dedikált szerver fileokat merre lehet lehúzni?
  • Me0w
    #1971
    A 25 fps az jatszhatatlan, 70 felett mar ertelmes, de jobban szeretem a 85-ot. BF/DC 99.9 :P
  • [NST]Cifu
    #1970
    Ami engem zavar mondjuk, az a BF-es kapkodós játékmenet...
    Nem lehet valahogy a sebességet befolyásolni (akár .cfg-ben)? Ha egy kicsit lassabb lenne, sokkal összeszedettebb lehetne a játék, most gyakorlatilag két másodperc alatt el lehet veszteni a társainkat szem elöl... Egyszerűen nincs igazi lehetőség a taktikázásra (najó, akik addikt BF-esek, azokat ez nyilván nem zavarja)...
  • antijedi
    #1969
    megy simán a game ere egyik mapváltásnál egyszercsak baja van a cdkeyel..., ehh :/
  • [NST]Cifu
    #1968
    Nézd a jó oldalát, itt biztos, hogy senki sincs azért előnyben, mert csontra butított grafikával, 200fps-el sorozatban adja a fejeseket. :)
  • Curze
    #1967
    25 fps az rossz?

    Lehet én vagyok a hülye de ennyi már elég ahhoz, hogy az ember folyamatosnak lássa a képet.
  • Lacc
    #1966
    Hát bizony bugos szegényke.
  • Me0w
    #1965
    Meg a bosszanto multi fpsre, mivel singeleben szakit, multiban olyan 25 fps...
  • arty
    #1964
    ez már vicckategoria :( NEM LEHET IGAZ, hogy ez egy betatesztnél nem jön ki :(
  • Lifeforce
    #1963
    Akkor most szólok, hogy a jelszó kérése is bugos.
    Tehát.
    Katt a szerverre és ha beírtad a jelszót, akkor ne a launch -ot nyomj, hanem az egeret húzzátok le a jelszóról, és amikor elsötétedik akkor nyomsz egy entert.
  • arty
    #1962
    1x kért, elgépeltem, azota se :(
  • ZsZso
    #1961
    Akkor most jöjjön a véleményem második változata :)

    Mint említettem először nem igazán teccett. 1 óra alatt. Aztán rá kellett jönnöm, hogy ami éreztem feeling (addig is nagyon bejött), az most 1000xére nőtt. Beszarás ... Az is tudatosult bennem, hogy az alatt az egy óra alatt nem sikerült túl jó pályákra kerülnöm, így elég kevésnek mutatkozott meg a game előttem. Viszont most, hogy még rászántam másik egy - másfél órát ... azt kell mondanom le a kalappal. Szerintem még pár peccs kell neki, hogy igazán jó legyen (gondolok én itt a bosszantó szerver választásra pl.), de így is nagyon betalált, és összegezve ... örülök, hogy rászántam még egy órát ;)
  • arty
    #1960
    hungs.hu nekem most leszot se kér... visszadob a szerver-listához
  • arty
    #1959
    nekem ötletem sincs, hogyan lehetne ennél szarabb szerverkeresőt játékba tenni ...
  • antijedi
    #1958
    nekem nem fogadja el ezt a pass-t...
    amugy külcsőserverkeresőmegoldás még midnig nincs? mert hihetetlen mekkora nagy szar ez a belső keresgélő... :/
  • Smuge
    #1957
    Na hogy lehet neten kiprobálni? Mindig CDKEY auth hibát ir ki igy ki se tom probálni! Van valami uj krekk? VALAKI help lécci!
  • Iceman
    #1956
    azt hittem h ez a játék le fogja nálam váltani a Bf-et....de nem.
  • Lifeforce
    #1955
    A szervert lejelszavaztam: swbfhu
  • Iceman
    #1954
    Most ment, de megint ledobott :(
  • Alblink
    #1953
    Megint jo volt de ismet beszart.Menni fog ujbol?
  • HoTDoG
    #1952
    Nem akarok kötözködni, de Fansite-ot már ideje lenne frissíteni.
  • Alblink
    #1951
    Milyen idonkent megy ez a hungs.hu server?es csak magyarok vannak?
  • Lacc
    #1950
    Kicsit most lehalt, van 1-2 bugos map. Ezek most ki lettek szedve, mindjárt megy újból.
  • Iceman
    #1949
    behalt a hungs v csak nálam van vmi gebasz?
  • HoTDoG
    #1948
    Amúgy jó :)
  • Hunnenkoenig
    #1947
    Ok, megoldodott!

    Never mind! :-)
  • Hunnenkoenig
    #1946
    Na sracok, talan tudtok segiteni (nem talaltam hasonlot az utolso lapokon)

    Ujratelepitettem a winfos xp-t, mert virus volt vala es SP2 van fent es ha telepitem a Battlefrontot, akkor inditaskor becsukodik, a windows meg küldeni akar hibajelentest a microfosnak...

    Sajnos hasonlo dolog lepett fel a McAfee inditasakor is.

    Virus nincs, mert mar szetscanneltem a gepet minden szarral, es ugy minden mükszik, csak a mcafee nem es a battlefront...

    Lehet ez az SP2 baja, vagy van valakinek hasonlo gondja?
  • Hmuda
    #1945
    Még jó hogy idővel kiszóródnak az ilyenek. Csak az a gond, hogy én addigra pont megunom a játékot. :-)
  • Since
    #1944
    Nekem is lagzik videókártya miatt :-)