7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • tmisi
    #3498
    Az a baj hogy ilyen kifutott cuccokat már csak max használtan érdemes beszerezni. Ajánlom a Prohardver apróhirdetéseit. Ja és ASRockot ne vegyél sztem.
    Én amúgy egy kicsit sokallom a gépbe az 1950-et. Annak az árából már vehettél volna akkor egy új kétmagos lapot meg egy közepes procit.
  • cicai
    #3497
    Sziasztok!
    Mielőtt valaki leszólna, vagy beszólna nem értek az alaplapokhoz (meg sok minden máshoz se). Gondom az, hogy elromlott ASUS p4pe 478 alaplapom. Na most hasonló kategóriát szeretnék venni de, nem tudom, mit lehetne, vagy lenne érdemes. Nézegettem a boltok listáját és összehasonlításnál ez nyerte meg a tetszésemet vagyis (szerintem) ez hasonlít legjobban ahhoz az ASUS alaplaphoz, ami nekem volt. ASRock P4I65G. Valaki meg tudná nekem mondani, hogy erőség tekintetében van olyan jó, mint az ASUS p4pe 845 volt?
    Mert ami most van az egy határ f...ng. Amikor filmet konvertáltam akkor az ASUS lappal 75-80%-ban volt leterhelve a procim (pentium 3. 2-es) ezzel a lappal meg nem tudok semmit csinálni, mert az egér kurzora 4-5 másodperckéséssel reagál.
    Elnézést a hosszú beírásért.
    Segítsetek
  • FlyHigh
    #3496
    Prohardveren néztem.
  • FlyHigh
    #3495
    Gigabyte-rol megnézed a tesztet, FSB-t gyönyörüen tartja, core2-est jól lehet tuningolni vele. Amúgy ahol a táblázatban nagyobb érték a jobb ott valahol a végefelé slattyog:D:D
  • Bmx01
    #3494
    de látom 2 jöhet szóba

    ASUS P5K
    GIGABYTE P35-DS3
  • Bmx01
    #3493
    nekem most 1 ASROCK Coredualvsta volt amig fejlesztettem a gépet csak most venni akarok valami jobbat max 25-ért
  • Bmx01
    #3492
    aha
    kösz a helpet én is elsők között a sima p5k-ra gondoltam
  • Inquisitor
    #3491
    Régen nagy Asus rajongó voltam, de elmúlt. Pár ember szerint az Asus mostanában nem fordít annyi figyelmet a 40K alatti lapjaira, mint régen. Akkor a P5K szériába nézz körül, de tényleg nézd meg összeset Asus oldalán, mert még a Giga P35 lapjánál is többfélébb van belőle.
  • mycso
    #3490
    Akkor asus p5k vagy giga p35-ds3 ;)
  • Inquisitor
    #3489
    Mit kéne tudnia annak az alaplapnak? :)
    Mit szolnál mondjuk Asus M3A-hoz? Olyan 24K, de ha van rá igény van ebből 50K feletti verzió is.
  • MaSzKa
    #3488
    vegyél amit akarsz én az asus msi cuccokat senkinek se javaslom
    én sose vettem szerencsére max használtba eladásra
    de ismerősőknek volt és én szívtam velük a legtöbbet régen
  • Bmx01
    #3487
    én max 25000-re gondoltam és elsősorban asus-ra
  • MaSzKa
    #3486
    nekem? ott az aláírásba

    bios frissités kell azt rendbe jön az alapap és elég jó tuning alany
    a Pro elég sok díjat nyert
  • MaSzKa
    #3485
    Fsp Saga+ 400W-os elég lesz 11eft kb

    Alaplap sajnos csak olcsót kapni 14eft-ért Abit AN52 2év de megéri az árát
  • Bmx01
    #3484
    aha
    kösz
    neked mien alaplapod van?
    ez se rossz sztem: GigaByte P35-DS3 én is néztem mostanság

  • MaSzKa
    #3483
    Abit IP35-E sima Pro
    19 25 35eft
  • Inquisitor
    #3482
    GigaByte P35-DS3 vagy DS3L?

    Asusból nem szerencsés SE-re vagy X-re végződő butított verziókat venni.
  • Bmx01
    #3481
    Most akarnék alaplapot venni tudnátok valami jót ajánlani max 24000-ért
    valami: sata2, pcie, ddr2, core2 cuccokhoz.
    ASUS P5K vagy
    ASUS P5K SE-re gondoltam, meiket ajánlanátok?????
  • Jobson
    #3480
    a gép egy amd6000, 8600gt, 2gb ram.

    milyen alaplapot ajánlotok hozzá? és mekkora tápot?
  • Bmx01
    #3479
    hy
    most akarnék alaplapot venni tudnátok valami jót ajánlani max 24000-ért
    valami: sata2, pcie, ddr2, core2 cuccokhoz
  • Inquisitor
    #3478
    Jó lap, de AMD-s lap ne legyen már 60K. Azért mutatja, hogy csak az újdonság okán ilyen drága, hogy pl. MSI extra 790FX lapja is 55K boltban, de rendelési listán már csak ilyen 35-38K. Na az a reális értékük.
  • MaSzKa
    #3477
    AMD 790FX Black Edition processzorral - Állj át a Sötét Oldalra!
  • Solten
    #3476
    Jah, megnéztem. Kár hogy konkrétan nem írják melyik proci, 1005, 0201, 0411 verziójú BIOS.
  • Solten
    #3475
    4400-as tuti jó bele.
  • Inquisitor
    #3474
    Asus oldalán összes alaplap adatlapjánál elérhető a CPU kompatibilitási lista, amin nem csak az van melyik lap milyen procit bír, hanem az is ott van melyik Bios verziótól.

    Amúgy 100%, hogy megy, kérdés melyik Bios-al?
  • djrobaa
    #3473
    Bocsi elirtam! ASUS M2V-MX
  • djrobaa
    #3472
    Sziasztok! Van egy ASUS M2N-MX alaplapom és azt szeretném megtudni hogy jólenne e bele ez a proci:AMD Athlon 64 4400+ X2 ??
  • MaSzKa
    #3471
    1 sima hddtáp kábelt lehet beledugni

    több áram pl. vga-nak
  • RelakS
    #3470
    Mi a fene ez az ATX4P1 feliratú csatlakozó?
  • RelakS
    #3469
    Tuningot nemigen tervezek.
    Apropó, vdrop. A prohardver azt írta, hogy emiatt a p5k igencsak adja a kakaót (feszültséget) az eszközöknek, ami nem feltétlenül egészséges
  • MaSzKa
    #3468
    az 1.2-es biossal marha jó csak akkor 2x indul ennyi a baja

    az 1.4-es Beta-nél meg néha hangal van difi

    de ezt tutti kijavítják csak idő kérdése

    tuningba marha jó és itt nem kell nagyon kílodni mint asus-oknál a vdroppal
  • RelakS
    #3467
    Na jó, füst nem volt, csak gondolt egyet, és soha többé nem kapcsolt be :/

    Egyébként ez az ip35 igen szimpatikus a 6db sata, és a 12 db (?) usb miatt :)
  • MaSzKa
    #3466
    Ezt ajánlom, főleg ha kijőn az új bios: 1.4-es

    Abit IP35 2év 25eFt
    Abit IP35-E 2év 19eFt


    szerintem ott trafóhiba volt vagy hűtés hiba
    alaplap nem szokott elfűstőlni csak úgy
  • RelakS
    #3465
    Másik topikban azt írták, hogy az asusok újabban igen gázok. Egyéni vélemény? :)

    (most füstölt el egy asus 3 éves alaplapom, szal keresem az utódját, és egyelőre p5k a jelölt)
  • mycso
    #3464
    Asus p5k, Abit IP35, Giga P35-DS3, Giga P31 (illetve ezek deluxe vagy DS4 változatai)
  • Zzoli05
    #3463
    Hello milyen alaplapot ajánlotok nekem LGA 775 proci dual core és pci expresses legyen FSB800 DDr2-es.
    Kösz
  • Solten
    #3462
    AM2NF3-VSTA: ez nem annyira jó, csak AGP-s.
  • Solten
    #3461
    Kedvező árát tekintve nem rossz, és PCIe is van rajta a jövőbeni VGA bővítés esetére.
  • Madmano
    #3460
    Szasztok.Gépet kéne fejleszteni,viszont van egy agp-s GeForce7600GT-m,azt nem akarom kidobni,ha nem muszáj.Szal ma olvastam a HOC-on,hogy az Asrock csinál olyan deszkákat,ami amúgy támogatja az AMDX2 procikat,DDR2memóriát,de AGP-s vga hely van rajta.Vagy épp mindkettő(agp,pci).Vélemények ezekről a lapokról:az első,a második.Hmm?
  • WiZZaRD
    #3459
    A K7S41GX-re gondolsz? sA lap, ha ilyenre van szükséged, nem rossz, én is használok egyet. Semmi kiemelkedő, de megbízhatóan teszi a dolgát már két éve:). Arra érdemes figyelni, hogy csak 2 memória slot van rajta.