7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • MaSzKa
    #4338
    simán
  • djrobaa
    #4337
    Sziasztok! Egy Gigabyte GA-MA78G-DS3H alaplapot szeretnék venni, és az a kérdésem hogy minden gond nélkül megy e ebben a lapban a 8800GTS karim? Mert ez AMD chipsetes lap ugyebár.
  • MaSzKa
    #4336
    Gigabyte cuccokkal meg soha nem voltam teljesen megelégedve

    most van a 2. gépembe is 1
    és volt Gigabyte X700 Pro-m amivel rácsesztem ,mert a hűtő rá volt ragsztva és nem lehettt cserélni és hangos volt :(

    most meg 1 Gigabyte ház vágta széjjel a kezemet :(
    azóta nem nyúlkálok hozzá de jól néz ki :D
  • MaSzKa
    #4335
    akkor csak azért se veszek tucat alaplapot

    Sapphire Evga DFI marad új Epox Biostar
    vagy veszek 1 gyári Hewlet Packard gépet azt rá csesztek :D


    Asus MSI semmiképp!!!!! akkor inkább csajra költöm :D
  • ates84
    #4334
    Szépen lassan muszáj lesz megbarátkoznod az ánusz meg gagyibájt lapokkal kedves Maszka.

  • MaSzKa
    #4333
  • Solten
    #4332
    Uhh, ilyet ne linkelj neki, mert a kardjába dől...
  • mrzoltan
    #4331
    Nah Maszka: IPON
  • Solten
    #4330
    Na mind1...
  • Sordoran
    #4329
    én az utóbbit veszem :D
    de a másik amúgy sincs abban az üzletben XD
  • kaiber
    #4328
    áááááááááááá! Még mindig itt tartok! Nem tudom melyiket vegyem! Szerintetek annyi a különbség, h a GA-MA78G-DS3H kapott még 1 PCI-E 16x -ot? Mert mindkettő integrált videókártyás, és kb ugyanazt tudják....
    GIGABYTE GA-MA78G-DS3H
    GIGABYTE GA-MA78GM-S2H
    kössssssz
  • Solten
    #4327
    Mindkettő 780-as chipset 700-s SB-vel. Tuning? Jó kérdés, nagy különbség nem lehet hiszen szinte csontugyanaz a két lap.
  • Doma #4326
    Csak akkor ha külön hangkártyát használsz és nem alaplapra integráltat.
  • kaiber
    #4325
    És tuning szempontjából melyik lehet a jobb? És a másiknak milyen a déli hidja?
    kösz a gyors válaszokat
  • Solten
    #4324
    Hello (ez elmaradt). Szóval szerintem a GA-MA78G-DS3H.
  • Solten
    #4323
    Ha az IGP nem érdekel, akkor miért IGP-s lapot választasz? :) Bár az SB 700-as déli híd már fejlettebb...

    Ránézésre látni a különbséget: a GIGABYTE GA-MA78G-DS3H ATX méret és CrossfireX-et támogat (2db PCI-E)
  • kaiber
    #4322
    Helló, sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az alábbi lapok közül melyik lehet a jobb választás? Árban szinte egyformák!
    GIGABYTE GA-MA78G-DS3H
    GIGABYTE GA-MA78GM-S2H

    Ipon oldalán néztem őket, ott 3 év garancia is van rájuk! (Integrált videókártya egyébként nem érdekel)
    Köszi a válaszokat.

  • MaSzKa
    #4321
    http://www.pctreiber.net/datenbank_artikel_71_Abit-AX78.html
  • MaSzKa
    #4320
    amúgy a Made In Japan kondenzátorokat is meg kellett volna említeni
  • Solten
    #4319
    - 200Ft (v. még olcsóbb)
    - Értelmesebb tápokhoz már elég régóta van sata tápkábel :)
  • MaSzKa
    #4318
    ja most néztem

    sztem javították tegnap óta a cikket
  • MaSzKa
    #4317
    te az ott nem sata tápkábel?

    mert a másik gyártót istenítették ez miatt
  • Solten
    #4316
    Nagy hiba. Vagy vak vagyok, de nem találok a lap oldalán 'memory vendor list'-et, így egyből kiküszöbölhető lenne a memória-inkompatibilitás.
  • Solten
    #4315
  • Solten
    #4314
    Na és. Az minden lapon van azt hitték playstation?
  • MaSzKa
    #4313
    úgy néz ki az újon még 3/4 akkora már csak a hűtő
  • MaSzKa
    #4312
    iponon kicsit elírták:

    PS2 CSATLAKOZÓ: Nem

    pedig van 2 is az abiton
  • Solten
    #4311
    Megértem hogy spóroljunk vazze', de ez már kínos...
  • MaSzKa
    #4310
    nekem van 1 asus p4pe rossz lapom

    hasonlít rá

  • MaSzKa
    #4309
    http://www.trustedreviews.com/motherboards/review/2008/03/13/Abit-AX78/p1

    arra leszek kiváncsi mikor jönnek majd az új már Nvidiás alaplpok az Abit-tól aki elvileg betámogatott akkor erre hogy reagálnak flessék mert az nvidiát mindig istenitik és sztem őket is támogatja
  • Solten
    #4308
    Asus lapja röhej: Nézd már a NB coolert... hogy van már rögzítve?? Ráfújsz és leesik

    link
  • MaSzKa
    #4307
    fasza ezért mondom best buy :D

    14900Ft-ért is láttam

    sztem új biossal javulni fog még az Abit

    kicsit flessék sztem látszik rajtuk nekik semmit nem jelent a kevesebb hőfok a design és a cmos kivezetés a diag led az olcsó ár
    csak a tuning alapján állítottak fel sorrendet
    aminek sztem semmi értelme mert aki ilyen lapot vesz annak csak a 20-30% tuningol majd max

    asus ránézésre 5 éves alaplap jut eszembe
  • Solten
    #4306
    Kapható már itt is... 15k
  • Solten
    #4305
    Gigabyte alaplap AMD 790GX chipszettel



    Kell egy ilyen nekem

    -SB750-es déli híd
    -DDR2-1066 MHz
    -Radeon HD 3300 IGP
    -CrossfireX (16× és 8× PCI-E)
  • Solten
    #4304
    Azt el kell ismerni hogy amennyi opció van rajta, 15k-ért baráti ár, jó vétel. A Gigabyte 770 meg tuningban jó a topikja szerint.

    Kétmagoshoz bőven jók ezek a lapok.
  • Solten
    #4303
    CF annyit ér rajta mint az én lapomon.
  • MaSzKa
    #4302
    az ára 15eFt alatt van
    így ár/teljesítménybe az a jobb
    amúgy érdekes ez a cikk mert a prociba van a memória vezérlő

    és ott a többi lapba jó volt a ram


    így eléggé az jön le hogy megint az Asus a főtámogató és a Gigabyte

    bele se számolták az értékelésbe vagyis nem említettték meg a Cmos Cleart hátul és a CF-et és a jobb hangot RTL HD és a diagnosztikai ledet és az árat se
  • Solten
    #4301
    Most idemásolod az egész cikket b.meg? Abitnál (is) sok pozitívum mellé, legalább annyi negatívum is társul (CSX RAM tuningolhatatlansága), ráadásul nem ő a "tesztgyőztes".

    Olcsó, egyszerű lapok ezek, Phenomhoz nem venném ezeket, X2-höz viszont ajánlott. Az meg hogy játszadozik a lap a memó-időzítésekkel, BIOS frissítés megoldja.
  • MaSzKa
    #4300
    Tapasztalataink szerint, infrás hőmérővel mérve az északi híd hőmérsékletének szempontjából az Abit után az MSI, majd a Gigabyte és az Asus volt a legjobb. Konkrét számokkal kifejezve az Abit AX78-es északi hídja mindössze 50–55 fokig melegedett, eközben az MSI-é 65–70-ig, a Gigabyte-é 70–75-ig, az Asusé pedig 80–85-ig. A déli hidaknál az Abit, MSI, Asus, Gigabyte sorrend rajzolódott ki előttünk 50–55, 55–60, 55–60 és 60–65 fokos mérésekkel. A FET-ekre az MSI is külön figyelmet fordított.

    :D

    Az AX78 abból a szempontból is különös, hogy alacsony árszínvonala ellenére rendelkezik egy diagnosztikai kijelzővel

    Érdekesség még, hogy az Abiton kívül az összes gyártó négytűs ATX-csatlakozót tett az alaplapra, az Abit viszont nyolctűset. Hogy ez miért jó? Mert ez az új szabvány, és mert ezen stabilabb feszültségeket kap a processzor, ami segíti a tuningot. Mind a négy alaplapon négyfázisú a processzor feszültségellátása.

    Az Abit AX78-on még egy Clear CMOS kapcsolót találtunk a hátlapon, ami akkor jöhet jól, amikor nem akarjuk a ház oldalát leszedni.


    Ennek mi nagyon is örülünk, mert a Softmenu sokszor a vetélytársak előtt jár, és az AX78 egy olcsó alaplap. Mint később kiderült, az AX78 rendelkezik a legbőségesebb tuningopció-arzenállal,
  • MaSzKa
    #4299
    Az Abit ebben a mezőnyben kuriózum, mert a többiektől eltérően két, külsőre PCIe x16-os szlot található rajta, így tehát támogatja a többkártyás CrossFire működést