7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Solten
    #5538
    Az régebben volt.. 10k-ért korszerűtlen lapokat kapsz (mondj le tuningról), most itt a világválság... Pl. egy P35 is lassan már 2 éves technológia (20k-tól...). De ha ez minden vágyad: link

    Elég jó, 45 nm quadokat és 45nm wolfdale-ket egyaránt támogat...
  • Magiszter
    #5537
    Írtam hogy intel analfabéta vagyok ezért is kérdezgetek. Erre te írtad hogy ne vegyek 10k-ért alaplapot. Semmi indok, semmi magyarázat.
    Eddig is 10-15k körül vettem a lapokat és semmi bajom nem volt velük. 2-3 évet is kibírtak. Néztem hogy az LGA (vagy socket.. attól függ melyik oldalon nézem.) 775-ös alaplapba elvileg 2 és 4 magos procit is bele tudok tenni minden gond nélkül. Egy 12k-s Gigabyte alaplapba legalább is simán. Hivatalos oldal szerint (Core2 Multi-Core Support). Szóval akkor mi a baj a 10-en ezer forintos lapokkal, ha mindent megadnak nekem ami szükségem van? SATA2, DDR2, 2-4 mag támogatás, PCI-e, integrált lan és audio. (bár az utolsó 2-t ki tudom váltani.)

    Úgyhogy nem kell rögtön lámázni, csak ha teszel egy kijelentést akkor indokold meg, hogy miért ne tegyem ezt-azt-amazt. Amúgy te milyen inteles lapot ajánlasz akkor?
  • Solten
    #5536
    Plz ne légy láma... De ha mégis, hajrá.. Kapsz egy 2-3 éves technológiát, egy antik lapot. előre LGA-775!
  • Magiszter
    #5535
    Köszönöm ezt az érdemi hozzászólást.
  • Solten
    #5534
    10k-ért inkább ne vegyél alaplapot... ;)
  • Magiszter
    #5533
    Nah emberek, úgy döntöttem hogy adok egy esélyt az Intelnek... a probléma ott gyökeredzik hogy 3 éve nem követem a piacot, így Intel-analfabéta vagyok. Néztem hogy árban kb AMD szinten jövök ki, mert az alaplap olcsóbb, de a proci drágább. A Kérdésem meg akkor ebből következik:
    LGA-775-ös alaplapok közül milyet vegyek? Maximálisan 10 ezer forint környékén keresgélek. Illetve hogy az LGA 775-ös fogalat befogadja a C2D-t meg a C2Q-t is? Vagy ahhoz már egy C2D-re optimalizáltat kell venni? Illetve hogy mi a különbség a C2Q és a C2E között? (mert láttam lapot amire C2E támogatás volt kiírva. Holott mind a kettő 4 magos proci.)
  • Magiszter
    #5532
    Köszönöm. Akkor előbb veszek lapot, beteszem az X2-met, aztán majd később egy x3-at vagy x4-et ha lesz rá pénz. Köszönöm a segítséget!
  • solo
    #5531
    Simán.
    A + és a sima közt a HT sebesség külömbözik meg még 1-2 apróság.
  • Magiszter
    #5530
    Egy AM2+-os alaplapba bele tudok tenni egy AM2-es procit mindenféle buhera nélkül? Vagy visszafele nincs kompatibilitás?
  • Solten
    #5529
    Meg. Ha van rá lehetőséged: P45
  • Solten
    #5528
    link

    Táp jó lesz.
  • SP szan
    #5527
    Helló!

    Kis segítségre lenne szükségem. Elég érdekes helyzetbe kerültem. Adott egy PC. Rubachem-es portalanító hajtógázzal kifújattam belőle a port, mert már csupa mocsok volt. Visszaraktam a gépre a borítást, ezután nem működött a Power és a Reset gomb. Egy kis idő elteltével a Power gombra nagy nehezen már bekapcsolt. Ezután a windows bejött, de nem működött semmi USB-s hardwer, illetve a reset gomb sem. Power gomb benyomására sem indul újra a gép. Szétszedtem, kiszedtem az alaplap USB csatlakozókat, 8 vékony kis vezetéket, csak én hülye nem néztem h hogy voltak bekötve, gondoltam majd az alaplapi könyvből lesve visszarakom őket. Ahha...csak az a baj, hogy az alaplapi könyvben kissé más nevek vannak a kábelekhez írva, mint ami valójában a kábelen van... pl ien hogy 1-D 1+D 2-D 2+D nincs a könyvben, viszont ez van írva 4 kábelre. Így nemtom hogy a bekötést jól dugtam-e vissza az alaplapra. Ezután már bekapcsolt a gép is, USB-s eszközök is működtek, de egy idő után a processzor teljesítmény lezuhan 0%ra, minden processz 0%!! A reset nem működik, ctr+alt+del -re megnyílik ugyan a task manager, de onnan sem indul újra...
    Ha valaki esetleg tudna segíteni, megköszönném!
  • hitman55
    #5526
    csá all.

    megéri ilyen:MBO MSI P31 Neo-F V2 alaplap (s775) helyett ilyet :MBO MSI P43 NEO-F Intel P43 LGA775 ATX -et venni? vagy milyet érdemes ilyen árkategóriába?

  • Magiszter
    #5525
    Sziasztok!

    Bármilyen meglepő is, alaplap vásárláshoz szeretnék segítséget kérni. A főbb tudnivalók:
    - AM2+-os lapot szeretnék amibe majd tudok tenni X3-as procit.
    - 10 ezer forint környékén, ami nem "hót gagyi". Tehát minőség is legyen
    - PCI-Expresses, 2 sata2 és 1 ATA legyen rajta legalább, valamint alaplapi hangkártya és net.
    - Chieftec 400W-os ATX-es táphoz passzoljon (apropó ha már, akkor itt kérdezem meg: GF8800GT, 2 Sata2-es és egy Atás vinyó, valamint 2 giga DDR2 800-as van a gépben jelenleg. Meg majd egy 95W-os X3-as. El fogja szerintetek bírni a táp?)

    Nézegettem már bizonyos helyeken, de az alaplapokhoz sose értettem annyira, és marha nagy a választék.

    Minden segítséget előre is köszönök!
  • MaSzKa
    #5524
    szabvány atx
    adnak hozzá kivezetést és hátlapi panelt
  • kulabácsi
    #5523
    sztem micro atx lap és azért tűnik nagynak
  • Serpa
    #5522
    ez milyen házba megy bele?
    elég szélesnek nézz ki a hátsó kimeneti rész.
  • MaSzKa
    #5521
    amd
  • mikiking
    #5520
    MSI K9A2 Neo-F - Vélemény ??? Tuningbarát ??? célom,hogy a procim 3,2 re felhuzzam,vagy 3,1 ghzre..msotan Asrockal ez nem lehet. Aztán kis idő mulva az uj 45 nmesl amd 4 magosbol majd valameik.... köszönöm
  • solo
    #5519
    Sajnos nem.
    A 2 VGA teljesen más.Az egyik g80 as maggal rendelkezikk, a másik g92.
    Én azt javaslom, ha mindenféleképpen sli-zni akarsz, akkor add el a g80 as (320 megás) GTS-t, és vegyél még egy G92 est.

    Vagy, én inkább azt mondanám, hogy add el mind a 2-t, és vegyél egy 260 as GTX-et.
  • MaSzKa
    #5518
    nem :D

    a bordákat mindre sztem kézzel rakják rá
  • Solten
    #5517
    Miért nem? Kézzel rakják őket össze v. mi?
  • MaSzKa
    #5516
    nem tucattermékek :D
  • rigaman
    #5515
    Sziasztok!!
    Lehet hülye kérdés de azért felteszem
    Van nekem két 8800GTS-en csak az egyik ASUS a másik EVGA azt SLI-be lehet kötni? Az ASUS 320MB-s az EVGA 512MB-s.
    (Én nem hinném)
    Köszi a válaszokat!!!!
  • Solten
    #5514
    egyedi?
  • MaSzKa
    #5513
    nem Biostar még van és DFI is :D Supox

    bár nem kizárt ezek az egyedi alapgyárosok is idővel kiszállnak :(
  • kulabácsi
    #5512
    háhá végén már tényleg muszáj lesz gigát ajánlanod :D
  • MaSzKa
    #5511
    http://www.ipon.hu/hir/a_foxconn_kilep_az_alaplap_piacrol/4395

    hát ez durva már
  • mrzoltan
    #5510
    Ajánlom a DS3-at jó kis lap....
    Bios fincsi,tuning barát...
    (először frissítsd a biost a legfrissebbre mielőtt bármit is csinálsz...
  • vénfarok
    #5509
    P5K széria már picit elavult (P35-ös chipset)
    ajánlom a P5Q tipusu lapokat (P45-ös chipset)
    P5Q
    ajánlom még ezt a lapot is:
    giga ep45-ds3
    csak 3-4k-val drágábbak
  • sz4bee
    #5508
    Csak azért kérdeztem hogy akkor a Asus P5KPL-C/1600 lecseréljem-e egy GIGABYTE GA-EP45-DS3-ra.De ha nem muszáj akkor nem cserélem le.
  • ivitzp
    #5507
    kettő közül melyiket ajáljátok?
  • vénfarok
    #5506
    a ram mennyisége, proci és a vga játszik fontos szerepet
  • sz4bee
    #5505
    Az alaplap mennyire játszik fontos szerepet játék szempontjábol?
  • ivitzp
    #5504
    nézzegettem a P5K alaplapokat és P5K Pro és a P5K EPU között mi a külömbség?
  • MaSzKa
    #5503
    nálam 2 hete volt aszfos :D

    amint lehetett küldtem vissza a gazdájának megjavítva


    ha féláron adnák akkor még jó lap is lenne

    így inkább abit, mert abból is van ugyanolyan olcsó és nem lehet ezeket 1 lapon említeni
  • Inquisitor
    #5502
    Nos. Lehet az AsRock sz*r alaplapokat gyárt, bár ÉN úgy látom az Intel P3x/4x vonalon annyira még sem, de ez az AsRock Istant Boot remélem más alaplapokban is fel fog tünni. Elég biztató a demovideoban a Vista 4, azaz NÉGY másodperc alatti bebootolása. (természetesen 1 felhazsnálós, bejelentkező képernyő nélkül, de akkor is!)
  • Inquisitor
    #5501
    ICH10 és ICH10R (Raid! 5, 10) minimum, a többit a gyártó oldalán érdemes szemezgetni.
  • ivitzp
    #5500
    rendben akkor no para
  • solo
    #5499
    Nembaj...Csak annyi, hogy nemfog menni a 2 kártyás üzemmód.