7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Gabesz amd64
    #737
    így igaz
  • Gabesz amd64
    #736
    mégnembiztos!lehet kiagyalnak valamit,de ebbőla szempontból télleg jobb a Crossfire
  • DanyyX
    #735
    Nézzük a dolgot elektronikai szemléletből.

    Fogok egy párhuzamos sínt, és el akarom rajta érni a maximális átviteli sebességet. Ezt ugye a sín szélesítésével [bitek számának növelése], vagy a frekvencia emelésével lehet elérni.

    Az elsővel az a baj, hogy qrvasok vezetéket kell ráintegrálni szerencsétlen alaplapra, ami egyrészt gazdaságtalan, másrészt pazarlás, harmadrészt lassan lehetetlen ezekkel a fizikai méretekkel.
    Erre rájöttek.

    Második lehetőség: Húzzuk halál magasra a frekvenciát.
    Hát sajna ebbe is beletörik a fejlesztők bicskája, mert egy bizonyos frekvencia fölött rohadtul lehetetlen az alaplap nyákján végigvinni 64 vagy 128 vagy 256 vezetéket. [ugye késleltetés, miegymás] Jah, és az azt lekezelö elektronikáról nem is beszélve.

    Hát ez itt a gond az agp-vel, pci-al meg az összes párhuzamos átvitelen alapuló techknikával. FIZIKAILAG NEM LEHET megnövelni az átvitel sebességét egy bizonyos mérték fölé.

    Miért is kéne nöelni a sebességet?
    Hát mert a rohadtul fejlődő hardverek, igen nagy átviteli sebességet igényelnek egymás közt. Mivel az összes újonnan kijövő videokari, és más periféria, vagy hardverelem gyorsabb adatmozgatást igényel ha megfelelően ki akarod használni.

    Erre találták ki, hogy a soros technológiához nyúlnak.
    Nézd csak meg a LAN-t például.
    Az csak négy szál vezeték, és mekkora sebességen megy, ráadásul elég nagy távolságra.
    Egy párhuzamos sínt, mikor huzol ki több tíz méteres távolságra?

    Kezedenek áttérni a soros átvitelre.
    USB, SATA, PCI-E!!!
    mindez soros átvitel.

    Vagy szerinted az összes alaplapgyártó, és elektronikai mérnök hülye???
    Hogy a soros átvitelt használják a párhuzamos helyett?
    Gondolkodjál már el ezen a dolgon!
    Tudnék irni nagyon sokat a párhuzamos átvitellel szembeni elönyökről, de most se kedvem, se időm nincs rá, és a hozzászólás is elég hosszú lett.

    Ennyi.
  • izb
    #734
    Cross ok SLI akkor felejtős nem??
  • [NST]Cifu
    #733
    Sli az király,de mégis ez nem egy igazi újdonság,csak 2 kártya összekapcsolása.Nem ájultam el töle.Mondjuk ha már elavult az a 2 kártyád,akkor ugy fogsz bemenni a boltba hogy kérek egy duopackot a a gf8 kártyából??Örület.
    Hasonló volt a 3dfx nél is.Akkor nem kellet most ugy néz ki hogy "kell" és ráeröltetik a népre.


    Az SLi esetében ezzel egyértek, azzal a kitétellel, hogy maga a lehetőség biztosítása már megmutatja, hogy mennyi fejlesztési potenciál rejtőzik a PCI-Expressben. Ugye AGP csati esetén elég nehéz lenne egy ehhez hasonló rendszert kivitelezni.

    A másik fele az, amit a Crossfire már előre vetít: nem kell két teljesen azonos kártya. Fogod és a "régi" kártyád mellé veszel egy vadiújat, és a kettő teljesítménye, természetesen némi veszteséggel, de összeadódik. Voila.
  • Gabesz amd64
    #732
    előre ezt még nem látod hogy jó lesz-e az hogy két VGA-t összekapcsolsz...inkább az hogy egy nyákon van 2GPU!

    És nem orbitális kiszerelésbe :)) (méretbe) hanem mint a mostani VGA-k akkorába lenne akkor rácupopanának az User-ek!

    Ja és a félét fogyasztanák! :)

    ez már kezdene a jővő lenni! I'think
  • [NST]Cifu
    #731
    Minden technikai újítást úgy harangoznak be, mint a messiást - ez egy egyszerű üzleti fogás. Aztán vagy beválik, vagy nem...
  • Gabesz amd64
    #730
    de gyszer rá kellett térni az AGP-sre a PCI-ról szal ugyanaz a helyzet most is!
  • izb
    #729
    Azért maradjunk a lehetőségeinknél.Sli az király,de mégis ez nem egy igazi újdonság,csak 2 kártya összekapcsolása.Nem ájultam el töle.Mondjuk ha már elavult az a 2 kártyád,akkor ugy fogsz bemenni a boltba hogy kérek egy duopackot a a gf8 kártyából??Örület.
    Hasonló volt a 3dfx nél is.Akkor nem kellet most ugy néz ki hogy "kell" és ráeröltetik a népre.
    Ja és hol a jó irány?????????
  • izb
    #728
    Na de hogy harangozták be??
    Mint a messiást.
    Ahoz képest önmagában nem egy nagy durranás,de hangsúlyozom,hogy tény és való ez a jövő(sajna) mint ahogy írtátok,csaK nem az a verzó amit a gyártók ránktukmáltak anno mikor kijött.
  • izb
    #727
    Egy év múlva új gépem lesz,és tojok magasról hogy az AGP kihal.
    A lényeg,hogy ebben a jelenlegi állapotában a Pci-e egyszerüen egy rakat vas nem a jövő.
  • DanyyX
    #726
    Nagyon helyes meglátás.
  • czky
    #725
    Én AMD-s voltam korábban. Csak kíváncsi voltam, h milyen is lehet ez a P4, mert annyira istenítették. Hát semmi különös. Soha többet nem kell a P4!!!
  • DanyyX
    #724
    Erre én is csak azt tudom mondani, hogy nem érdemes AGP-re alapozni.

    Ha valaki most vesz új cuccot, annak nem ajánlható az agp, mert az lesz a sorsa, mint az ISA-nak.

    Hiába nem hoz még látható javulást a PCI-E (bár én az sli és crossfire technológiákat, valamint a nagyon rugalmasan kihasználható soros átvitelt annak nevezném...), akkorsem lesz az a gyártó, aki ne azzal adná ki a termékeit.

    Ez egy kikényszerített generációváltás, ami nem a felhasználók pénztárcájának használ, de legalább jó irányba fejlődünk, és nem visszafelé...
  • [Jakuza]
    #723
    Ismet egy megtert Inteles.
    Ugye milyen szar, ez az AMD ? :P
  • czky
    #722
    Hát nem. Most szabadultam meg az IC7-esemtől... :)))
  • [NST]Cifu
    #721
    Azokat meg ne sajnald akik az intelmek ellenere 100K-s kartyaba fektetnek bele, mert azok megerdemlik...

    Pontosan. :))
  • [Jakuza]
    #720
    Hat ahogy elnezem az alairasodbol veled ez nalad nem fog bekovetkezni. :P
    Azokat meg ne sajnald akik az intelmek ellenere 100K-s kartyaba fektetnek bele, mert azok megerdemlik, hogy a kartyaik a nyakukon maradjanak.
  • [NST]Cifu
    #719
    Ez minden tech. váltásnál így van, de azért azt nem mondanám, hogy nem lehet eladni őket, hiszen sok embernek lesz még 1 v. 2 év múlva is AGP-s deszkája. Az viszont igaz lehet, hogy telítve lesz a piac használt AGP-s kártyákkal, ami valószinüleg le fogja nyomni az árakat.
  • czky
    #718
    Ebben az egészben csak az a szomorú, hogy majd nem lesznek eladhatók az agp-s videókártyák. Amikor már mindenkinek szinte muszály lesz megvennie a PCI-E karikat, akkor már a kutyának se fognak kelleni az AGP-s cuccok. Tehát nyugodtan mindenki a polcára helyezheti az akár 100ezer forintos kártyáját...
  • Gabesz amd64
    #717
    inkább nem szólok semmit!

    De láthatod nem csak Én próbáltam elmagyarázni neked múltkor hogy mért is halott az AGP!

    De már [NST]Cifu-ra meg Jakuzza-ra se hallgatsz szal ezért mondtam hogy Te nem előre fejlödsz hanem visszafele! :)

    Szal maradj Te a jól bevált AGP-nél!
    Sok sikert!
  • Gabesz amd64
    #716
    Utálom a konzolt meg ha így folytatod akkor Téged is!
  • [NST]Cifu
    #715
    A vízválasztó abból a szempontból értendő, hogy az első olyan kártyacsalád, ami nem jön ki AGP port alá.
  • [Jakuza]
    #714
    Elhiheted az nem lesz vizvalaszto, hogy kijon e a 7x00 AGPre, vagy sem.
    Az AGP elfog tunni. Egy ev mulva mar nem lesz olyan alaplapgyarto, amely ilyen lapokat adna ki.
    Ugy, ahogy eltuntek az ISA slotok, mas tipusu memoriamodul foglalatok, szep lassan az alaplapokrol, ugy fog a feledes homalyaba veszni az AGP is.
  • [NST]Cifu
    #713
    1.: Attól, hogy egyáltalán lesz belerakható kártya. Ugyan egy évvel ezelött is azt mondták, hogy vége az AGP-nek, de azért bátorság arra építeni, hogy egy év múlva is ki fognak még jönni (kiváncsi leszek lesz-e AGP-s Gf7x00, talán ez lesz a vízválasztó).
    2.: A PCI-Express már most többet mutat fel, lásd SLi és Crossfire technológia.
  • izb
    #712
    Hu Gabesz bazzeg neked nem Pci-e videokari kell,hanem playstation!
  • Gabesz amd64
    #711
    akkor ennyi erővel térj vissza Te az ISA bus-hoz!
  • izb
    #710
    Hát mondjuk az Agp nél max a 2x volt egy ugrás mert a 4x és a 8x csak egy jopofa parasztvakítás.
    Szinte semmi gyorsulás.USB az okesz
  • [Jakuza]
    #709
    Sok technologia adott volt.
    Aztan jottek mindig a nagyobb reviziok, amikor mar kiforott jobban a technologia es sokkal nagyobb sebesseget engedtek az uj generaciokkal.
    Pl USB,AGP
  • izb
    #708
    Mitöl lenne jobb késöbb??
    Adott a technologia,és többet mivel lehet kicsiholni belőle??
  • kircso13
    #707
  • Gabesz amd64
    #706
  • Gabesz amd64
    #705
    de nem sokáig!
  • [NST]Cifu
    #704
    A PCI-Express semmi látható többletett nem nyújt - jelenleg. Ebben teljesen igazad is van, ezt senki sem kérdőjelezte meg.
    De ha már veszel egy új alaplapot, akkor célszerű egy kicsit előre gondolkodni. Egy jó S939-es lappal kényelmesen kihúzhatod két-három-négy évig, hiszen belemennek a kétmagos A64-ek is (remélehetőleg addig lesz is valami, ami ki is fogja használni :)). Ha PCI-Express-es deszkát veszel, akkor a videókártya csere sem fog problémát jelenteni. Tehát érdemes előre gondolkodni.
  • izb
    #703
    Ha nem érdekel,akkor a gépedben mi a szösz van??
    Ja meg minek??Ezt nem hagyhattam ki:)
  • izb
    #702
    Megkövetek mindenkit az Agp 7800 kártya csatolásával kapcsolatban,ezt elnéztem,elszúrtam miegymás.
    Viszont még mindig ott van a levegőben,hogy pci-e a jövő de értelme max annyi van,hogy cseréld le user az alapodat,és fizess.
    Semmi plusz semmi töblet.
    Mégegyszer sorry.....
  • Gabesz amd64
    #701
    minek vitatkozni ha verekedni is lehet!

    egyáltalán kit érdekel már manapság az AGP!
  • [Jakuza]
    #700
    Es erre irtam en, hogy jelenleg nincsen a piacon AGPs 7800
  • Jhon Balu
    #699
    sziasztok!
    nékem egy ABIT KV8 PRO-m van.
  • [NST]Cifu
    #698
    Az elméleti lehetőség rendben is van, viszont izb múltidőben említette, már megtörténtt eseményként (A GF7 sorozat kijött Agp felületen is.). ;)