7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • zoviet
    #1618
    PAT nem tudom mi,ez van:
    PATA
    Parallel ATA (PATA)
    Párhuzamos ATA
    A klasszikus, eredeti ATA csatoló teljes neve, amely az újabb Serial ATA szabvánnyal szemben párhuzamos átvitelt alkalmaz.
  • zoviet
    #1617
    Sziasztok!
    Szeretnék venni procit+alaplapot, van rá 50ezer forintom. Megéri s939-be fektetni,vagy teljesitményben a s754 is megéri? Egyáltalán mit vegyek??? Mit ajánlotok?
    Én erre gondoltam: Athlon64 3000+,MSI K8N Neo4F vagy
    Sempron64 3000+,MSI K8N Neo3f
    Szerintetek?
    VGA kártya késöbb lesz hozzá, MSI NX6600-ot tervezek. RAM TwinMos 2x512 DDR400 MHz
  • XbandX
    #1616
    hmm
  • XbandX
    #1615
    Mayday!Mayday!...
  • XbandX
    #1614
    tsasztok asztat szeretném kérdezni hogy mi is az a PAT az alaplapomon mer nem vágom és állítólag jó kis cucc
  • Mayday
    #1613
    Okes, koszonom.
    Asszem, ez a Gigabyte lesz a nyero nalam! :)
  • kovy79
    #1612
    Persze hogy létezik ilyen lap.
    Ha olcsót akarsz, az Asrock féle K8NF4G-SATA2 (ezen még 1 6100es int videókártya is van), ha egy kicsit többet szánsz rá, a Gigabyte GA-K8NE kell neked.
  • Mayday
    #1611
    Sziasztok,

    Kerdeznek megint:
    Ha en olyan alaplapot akarok venni, ami s754-es, PCI-Express 16-os, belemegy a sima DDR memoria, meg meg a normal, IDE kabeles vinyo is? Mert en csak egy uj kartyat akartam venni, de mar latom, hogy alaplap + proci is kell, de vinyot mar vegkepp nem akarom lecserelni! Letezik ilyen?

    Plusz ugye nem kell a memoriakat is DDR2-re cserelni???
  • littleNorbi
    #1610
    A Platinum az 120 euró.
  • littleNorbi
    #1609
    ez a sima, mindjárt megnézem mennyi a platinum...
  • Inquisitor
    #1608
    A Platinum verzió? Mert a "sima" itt se több.
  • littleNorbi
    #1607
    Hát ha átjössz Szerbiába akkor megveheted 18000 FT-ért vagyis 73 euró !
  • TopGun
    #1606
    Sziasztok! Szeretnek egy MSI K8N NEO2 Platinum alaplapot venni, mi a velemenyetek rola? esetleg olyan helyet tud mondani valaki, ahol olcsobban megvehetem? (eddig 30K-ert lattam bruttoban.)
  • littleNorbi
    #1605
    80 euró
  • Mayday
    #1604
    Okes, nagyon szepen koszonok minden informaciot! Ezer thx es hala!

    (Persze azert majd meg valoszinuleg fogok kerdezni, de ma is tanultam jopar uj dolgot.)
  • Inquisitor
    #1603
    Alaplap 6-8 között, függően attól, hogy minden meg van e hozzá, van e még garancia, meg ilyesmi.
    A procit nem tudom, mivel vagy 1,5 éve nem gyártanak bartont és sokaknak ultimate fejlesztéshez jó lenne, azt aranyárban. Nézz be a ProHardver vagy a HWSW bolhapiac fórumába, hogy ott mennyiért adnak ilyesmit? Azt hiszem utolsó bolti ára 19e volt, használtan szvsz 12-15.000 között?
  • Mayday
    #1602
    Jaja, kezdek radobbenni, hogy nem olyan egyszeru ez az egesz. :(

    Azt csak ugy saccperkabe meg tudod mondani, hogy egy ABIT NF7s2 + AMD Barton 2500+ proci mennyiert megy (hasznaltan)?

    Mert szamolgatok most nagyon, hogy mit tudok a budgetbol kihozni.
  • Inquisitor
    #1601
    19e meg egy kicsi a sima, 22,5e a Deluxe (+4 SATA, +IDE csatik, meg tán Firewire?)
    Elvileg van ólcsobb, de csak Asrock-ból, azt meg sokan nem szeretik ...
    (Viszont akkor nem csak VGA csere lesz, hanem egyből proci is, meg tán táp is, csak készülj rá pénzügyileg.)
  • Mayday
    #1600
    Es mi az ara nekije?
  • littleNorbi
    #1599
    Ez elég olcsó ASUS K8N4-E S-754 nForce4 4x A64/Sempron most h megbíható azt nem tudom !
  • Mayday
    #1598
    Sziasztok,
    A kozeljovoben tervezek venni egy uj videokartyat, ami PCI-Ex-es. Mint megtudtam (kisse lama vagyok a temaban), a jelenlegi alaplapomra nem tudom ratenni ezt a gyonyoruseget. Most ABIT NF7Sv2 alaplapom van.
    Kerdesem, milyen alaplapot ajanlanatok, amire mar ra tudom ramolni az uj videokartyat, ami megbizhato, de minel olcsobb azert?
    Koszi elore is!
  • Inquisitor
    #1597
    Mondom első szériás Biosokkal ... Minimális esélye van, hogy ilyet fogj ki, ha még is, akkor meg frissíted aztán kész. Nálunk inkább a samsung chipes ramokat utálták az NForce2 alaplapok, noname, márkás, eredeti Samsung. De elárulom, hogy nekem anno az Asus deszkámnál is kellett frissítés, hogy normálisan vigye az amúgy bazidrága márkás ramomat ...
    Másrészt SuliNetben jószerivel mindenki PQI ramokat vitt nálunk, és minden második alaplap MSI volt, eddig nem sokan panaszkodtak. Jó az a PQI, elég kevés gagyi volt köztük.
  • Inquisitor
    #1596
    Ne aggasszon, tudtomal egy csomó NF3 alaplapnál belassul a ram (értsd max. 333Mhz-en megy), ha 2db ramnál többet beleteszel ...
  • littleNorbi
    #1595
    nekem pont pqi memóriáim vannak !
  • Natural
    #1594
    az msi egy kicsit jobban tuning barátibb, asszem a pqi ramokat utálták régebben az msi-k
  • littleNorbi
    #1593
    Nekem már meg van véve, és nem tudom h jó döntés volt.Az az 1 sz@r van az én MSI-mbem h 2 memória slot-ja van...
  • Inquisitor
    #1592
    Hát a két gyártó elterjedt nézetek szerint hasonló minőségű. Némelyik MSI alaplap korai Bios-al válogatós ramban. Minden esetre szerintem nem rosszabb, én az MSI-t venném.
  • littleNorbi
    #1591
    Senki nem tud semmit?
  • littleNorbi
    #1590
    Milyen alaplap szerintetek a MSI K8N Neo v2.0?Jobb mint az ASUS K8N nForce3-as?
  • Vegas
    #1589
    asus bejövősebb, már csak a márka miatt is :)
  • XbandX
    #1588
    sztetek mi a különbség egy Abit nf7-s2g és egy asus a7n8xe-deluxe között???
    sztem semmi csak az abit olcsóbb...
  • Bence01
    #1587
    melyik márka a megbízhatóbb és csak kicsit tuningolhatóbb?
    MSI K8N Diamond --elég drága de megéri-e?
    ASUS A8N SLI Premium --olcsóbb
    Abit A8N SLI --olcsó és elég szok jó dolog van

    ezek közül mit éri meg jobban ár/tudás/megbízhatóság/sebesség kategóriában nagy segítség lenne előre köszi
  • Hedgehunter #1586
    Valami alalplap otlet valakinek egy 64 bites p IV hez....? Sima ddr ramok, pci-express...???? Asus, abit vagy valami jobb....??? 30 ezer alatt...
  • czky
    #1585
    Akár ezt az alaplapot is megveheted, csak szerelj rá vmijen ventit...
  • hackman91
    #1584
    Csá!
    Akkor szerinted milyen vegyek ami:
    -socket 939
    -ará: kb 25000 bruttó
    -jó chip hűtéssel rendelkezzen tehát lehessen tuningolni
  • czky
    #1583
    Az ára az nem rossz. Csak az alaplapi chipset passzív hűtése nem a legjobb kitaláció. Alapon elmegy, de tuningnál már túlmelegedhet, és pápá alaplap...
  • hackman91
    #1582
    CSá!
    Mi a véleményetek a Gigabyte K8N PRO SLI-ről
    Megéri??
  • kovy79
    #1581
    NANÁ!
  • zolo15
    #1580
    Sziasztok!
    Először is Boldog Új Évet (majd)
    Szerintetek megérné lecserélni a mostani alaplapomat egy MSI K8N SLI Platinumra???
  • kovy79
    #1579
    Asus P5AD2-E Premium s775 deszka, Intel P4 3.0 GHz/800MHz 2M OEM LGA775 64 Bit procka.
    Amúgy, ha játékra lesz (gondolom az új gen-es vidkariból), miért nem AMD-t veszel?