7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Narancs
    #1738
    Ilyenalaplap nincsen tudomásom szerint. AGP-ből is bőven van még VGA, nem kell a nagy PCIe para.
  • chicco
    #1737
    jelenlegi állapot tulajdonságai

    System Info Version: 2.2
    Operating System: Microsoft Windows XP
    Processors: 2 x Intel Pentium® 4 @ 3.69 GHz
    Graphics Card: RADEON 9600 Series (Omega 3.8.205)
    Total Physical Memory: 1 GB
    Free Physical Memory: 564.79 MB
    Motherboard Manufacturer: http://www.abit.com.tw/
    Motherboard Model: IS7-E2 (Intel i865-ICH5)
  • chicco
    #1736
    Sziasztok .Szeretnék cserélni Alaplapot és vid kártyát.A procim 3 gigás prescott P4 S478.Tehát olyan alaplap kéne amibe jó a procim viszont PCiexpressz a csat felület.és akkor 1 kártyát is ajáljatok a kettőre van 55 ezrem.Főként játék és főként flight simulator
  • kovy79
    #1735
    Ám ha jól megnézed, különbözik a tokozás.
    Gondolom s754-ben gondolkozol.
    Szerintem ilyen kicsi sebességbeli különbségnél, mindenképpen a cache-re figyelj. Úgyhogy 3400+, vagy 3100+.
    A SocketA-s téren ugyebár a 3000+ a nyerő (amúgy az 1 nagyon jó kis proci a maga 512K cache-sével).
  • Gabesz amd64
    #1734
    MSI K9N Platinum az új Socket M2-es deszka

    és az SG-s cikk az M2-ről
  • Mayday
    #1733
    Kovy79 adott nekem egy linket egy tablazatrol, ahol a Sempron procik szerepelnek.



    Kerdesem, meg ha hulyen is hangzik: melyik a legjobb teljesitmeny: 3000+ vagy 3100+ vagy 3300+?
    (Az L2 Cache meret ugyanis csokken felfele, 512, 256 es 128KB) Csak fogalmam sincs hogy ez mennyit szamit?
  • PENGEinno3d
    #1732
    Milyen véleményt tudtok mondani az ASUS P5LD2-ről?
  • Inquisitor
    #1731
    " mire jó akkor a PAT."
    Elvileg picit gyorsabb a memóriasebesség, jobban saccolja meg mit kell a cacheben tartani.
  • Inquisitor
    #1730
    3 hete? Nagy balf*szok lehetnek abban a szervizben ...
    Nem ismerem a mostani tarifákat, de két éve olyan 2.000 volt a Bios újraírás, ha meg bekrepált a chip, akkor azzal együtt 3.500. Viszont mindkét megoldás néhányszor negyedóra.
  • uzsidoboz
    #1729
    Meg tudná mondani vki h mire jó akkor a PAT...? Ha tuningolni nem igazán lehet vele...? Ja és h mit jelent pontosan a dram fsb arány és mire jó ha állítom?

    Köcc
  • gutamsn
    #1728
    csö mindenkinek! van 1 kis gondom! Van 1 MSI NEO2 Platinum i915 ös lapom,ami live update közben kihalt. Most szervizben van 3 hete, mik az eséjeim???
  • kovy79
    #1727
    Nem csak az Ultrában van.
  • Ferencz István
    #1726
    Akkor a simát veszem! Köszi a válszokat!!!
  • Ferencz István
    #1725
    Azt tudom hogy SATA 2 van az ultrában csak teljesítményre voltam kíváncsi.
    Köszi a választ!
  • Narancs
    #1724
    Semmiképp ne végy ultrát ha nem használnád ki az extrákat. Sebességbeli különbség nincs, ultrában van egy hardveres tűzfal, ami teljesen használhatatlan.
  • czky
    #1723
    Teljesítménybeli különbség nincs köztük. Az ultra annyival jobb h ahhoz már SATA2 jár...
  • Ferencz István
    #1722
    Ja, még annyit hogy az Ultra megéri azt a 8000E FT különbséget, mert kb ennyi van köztük.
  • Ferencz István
    #1721
    Hy!
    Két alaplap között vacilálok, de nem tudom eldönteni hogy melyiket vegyem.
    Szerintetek melyik legyen?
    Gigabyte K8NF-9 Nforce4
    Gigabyte K8N Ultra-9 Nforce4 Ultra
    A játékokban nagy teljesítményugrást jelent ha az Ultrát veszem? Mert elsősorban játékra kellene.
  • [Jakuza]
    #1720
    Persze hogy nem nagy szam, de a hosszutavu fejlesztes miatt, az is belekerult. :P
  • Inquisitor
    #1719
    Mondjuk ezek közül a DDR2 éppen nem nagy szám, viszont a SATA2 kimaradt ;)
  • [Jakuza]
    #1718
    24K korul van a GigaByte GA-8I945P, szerintem a 3-4k koruli tobbletet boven megeri.
    Inkabb egy ilyen, mint egy 875.
    Ez mar tamogatja a dualmagos CPU-kat, 64bitet, PCI-E, DDR2 szabvany.
    Ennyit a +3-4k boven meger.
  • Inquisitor
    #1717
    Szerintem az FSB-t kell piszkálni, ugye akkor a ramsebesség is nő :)
    Japont a lényeget nem írtam, tök mindegy, hogy 875 vagy 865, ha a PAT be van kapcsolva, akkor legtöbbször esélytelen a tuning ...
  • Inquisitor
    #1716
    Bevallom nem tudom, próbáltam megtalálni, de nem sikerült. A kereső csak 23e fölött talált 945-ös GigaByteot, pedig tuto, hogy valahol láttam ennyiért, és boltban nem pedig fórumos kereskedőnél.
  • uzsidoboz
    #1715
    Ez még az original celeron nem prescott magos.....

    Ja nézegettem én is ez a pat benne van 865ben meg a 875ben is az msi meg a asus is támogatja csak másképp hívják... Ez a celeron már volt az msi alaplapomba a p4 előtt de akkor nem sokat ért ez a pat... nem gyorsult sőt néha fagyott is... nem tudom ha "simán" akarock tuningolni az fsbt kell piszkálni vagy a szorzót vagy mit?

    A hűtéssel nincs gond... Van egy jókora primecoolerrem ami alatta p4 prscott se nagyon melegszik... Memória meg kingstone az meg gondolom jó nem?
  • gomoo
    #1714
    hol láttad?
  • Inquisitor
    #1713
    "akkor létszi mondjatok 20000ft környékén jókat mert én nem naon vágom az alaplapot csak amennyire kell,de itt az neem igazán segít,please"
    Lehet rosszul láttam, de GigaByte-ból 22e körül már kapsz 945-ös deszkát is, szóval szerintem 20e alatt csak van 915-ös is.
  • Inquisitor
    #1712
    "Van egy 2.8 sima celeronom nem D-s. Na most ehhez akarock egy alaplapot választani végülis az msi és asus között vacilálok! Nem tudom melyikkel lehetne jobban húzni ezt a procit és 865-s vagy 875-s chippel vegyem meg mert van egy pár ezer külömbség és h megéri e ez nekem?"
    Mondjuk ha nem Celeron lenne ... és nem prescott magos ...
    Alapból is forró, de ha húzod, akkor se lesz elég gyors.

    Elvileg a 875 tudja a PAT-ot (memóriasebességben számítana), de úgy emléxem pont csak P4 procival. Viszont az MSI alaplapoknál van egy olyan funkció, hogy CIA ha jól tudom. Na most a 865-ös lapjukban valami álnév alatt bekapcsolható a PAT, szóval nem éri meg 875, Celeronhoz pláne nem. A procihúzás kérdése meg egy jó hűtőn múlik, megnem mellékesen valami jó ramon.

  • uzsidoboz
    #1711
    Valaki a #1691- kérdésre.....?
  • gomoo
    #1710
    hahó!!!
  • gomoo
    #1709
    de melyik van pár!!
  • Punker
    #1708
    ASUS pl
  • Punker
    #1707
    Asrock nem gagyi ha arra használják amire ki van találva, irodába/iskolába szövegszerkesztőt és hasonlókat futtatni!
  • gomoo
    #1706
    akkor létszi mondjatok 20000ft környékén jókat mert én nem naon vágom az alaplapot csak amennyire kell,de itt az neem igazán segít,please
  • kovy79
    #1705
    Maradjunk annyiban, hogy nem olyan szar az Asrock, mint sokan mondják.
    Bár azt mondom, ahol van 13K alaplapra, ott csak van még +3K és akkor valami márkásabb deszka.
  • gomoo
    #1704
    amire kell, egy alaplap mire jó? de mi a baj vele?
  • Gabesz amd64
    #1703
    mire is jó?
    elmondanád? :)
  • gomoo
    #1702
    MÉRT?
    azt mondják jó! mi vele a baj?
  • Gabesz amd64
    #1701
    az asrock-ot felejtsd el!
    amilyen olcso olyan gagyi is.
  • gomoo
    #1700
    császtok új alaplapot akarok venni ,de mén nem tom milyet deaz bizti hogy asrock
    (jó,olcsó) de milyet mert nagyon sok van!van 2 ami bejön a ASRock 775Twins-HDTV és a ASRock 775i915PL-SATA2 szerintetek please help!!
  • willis
    #1699
    ok megnézem de csak holnap