7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Gabesz amd64
    #2378
    majd csak figyud

    ezt mondtak a hetes szeriara is
  • izb
    #2377
    Asrock dual sata2 alapja sok embernek van,és überbaró....
    Én is fogok asszem venni eggyet.
  • Thanatos
    #2376
    nemtom, én nem vagyok ennyire meggyőződve róla hogy dx10es krátyákból is lessz agp-s..., max a nagyon laja részlegből ami gyk hiába dx10 ugyse birja el teljesitményel a cuccot :)
  • Gabesz amd64
    #2375
    tudom h van S939-es deszka ami AGP-s de nem sok embernek
    vagy igen? ketlem
  • izb
    #2374
    hehe.ez nagy marhaság..egy msi neo2-es mint az enyém is az összes 939-es x2 procit fogadja.emellé simán jöhet egy dx10-es kari...
  • Gabesz amd64
    #2373
    Dx10 vegett csinalni fognak egy AGP-set
    lemernem fogadni

    de milyen o"skovulet ge'pe lesz akkor annak aki me'g tolni fogja egy esetleges Geforce 8 AGP-s VGA-val. :O
    (procira es deszkara gondolok)
  • izb
    #2372
    jó lenne
  • Gabesz amd64
    #2371
    szerintem meg a Geforce 8 szeriabol is lesz AGP VGA...
  • izb
    #2370
    ja ha rajtuk múlna így lenne.hál istennek hogy felismerték hogy ebben azért van még potenciál..
  • Gabesz amd64
    #2369
    azt se ertem minek eroltetik meg,bar eleg sokan hasznalnak AGP-s lapot.
    Ez csak egy-ket emberken mullana megmondana h nem lesz tobb AGP-s VGA azt kesz
  • Gabesz amd64
    #2368
    ilyeneket tudsz belerakni:


  • izb
    #2367
    olyan mint az AGP van rá igény........
  • Gabesz amd64
    #2366
    az ATA-nak mar lejart az ideje szal
  • Inquisitor
    #2365
    NF7-S alaplaphoz járt (és ott is azt hiszem csak a 2.xx verziókhoz), NF7, és NF7-SL lapokhoz NEM.
  • repvez
    #2364
    nekem is ilyen alaplapom van mégse kaptam hozzá azt a kis kütyüt vagy az nem mindegyikhez jár?
  • Inquisitor
    #2363
    Nem, abba SE lehet PCI kártyát venni, kivéve ha veszel PCIE-PCI átalakítót és a kártyád Low Profil magasságú ...
  • GyPeter
    #2362
    de abba a kicsibe (pci-e 1x) is lehet sima pci-s kártyát tenni?
  • Pharaoh
    #2361
    Ilyen van a fiókban.
  • GyPeter
    #2360
    de az a kis izé , abba bele lehet tenni pci-s kártáykat?
    sztem az kicsi hozzá nem?
  • Inquisitor
    #2359
    Jah, csak árán kap egy IDE kártyát, amire 4 vinyót tud kötni. Vagy kettőt.
  • [Jakuza]
    #2358
    Na igen, van aki megtartja ezeket a dolgokat.
    Szerintem neten adj fel egy hirdetest ozonleni fognak a jelentkezok, akiknek NF7-S lapjuk volt regen.

  • grebber
    #2357
    Nekem nem kell sata mert leszarom a satát éppen ezért kell ez a seriellel de sajnos már irták hogy csak alaplapopkhoz adták régen.Asszem ebből PCI ide kártya lesz ATÁ-s.
  • Inquisitor
    #2356
    Nem értem a kérdést? Ha PCI-os SATA kártyát kérded, akkor elvileg egy árban van az IDE kártyával a SATA-Raid meg az IDE-Raid kártyával, legalább is egy márkán belül. Csak ugye elvileg a PCI lasabb mint maga a SATA vezérlő ... más kérdés, hogy még egy SATA2 vinyó se használja felét se a sávszélleségnek amit a SATA1 tud. Mondjuk Raidben más a szitu.
  • grebber
    #2355
    Seriellel kapcsolatban tudsz infokat engem az érdekel mert tuti olcsobb mint egy PCI IDE kártya?
  • Inquisitor
    #2354
    Amire a PCI, csak sokkal gyorsabb :)
    Tehetsz bele IDE/SATA/SCSI vinyóvezérlőket, hálókártyát, TV-tunert, hangkártyát, PhysX kártyát ;), meg van pár olcsó VGA is, ami belemegy (PL. X1300), ha jól emléxem 4x gyorsabb a PCI-nál.
  • GyPeter
    #2353
    Mire jó a PCI-e 1x?
  • Inquisitor
    #2352
    "Érdekel nagyon mert ahogy elnézem az új alaplapokon luxuscikknek fog számítani a 2 ATA foglalat csaom csak 1 db van és az kevés :("
    Az egy dolog, hogy "csak" egy van (bár eredeti terv szerint már egy se lenne!), de pl. az i965 lapokra utólag gányolták az IDE-t, ezért pl. írókkal való együtműködése finoman szólva is kétséges. (Plusz elszabták a memvezérlőt, ezért 800-as vagy gyorsabb ramból max. 512-eseket fogad, már ha ez érint valakit.)
  • grebber
    #2351
    Miért nem jó ez a Seriellel?

    bertino: Apjuk fas... terelgessék ne az ATÁT.
  • bertino
    #2350
    jaja, terelik a népet SATA-ra azért csökken az IDE-k száma
  • izb
    #2349
    neked ide kártya kell pci-ba
  • grebber
    #2348
    Valaki tudna képet mutatni vagy olyan oldalt linkelni ahol erről irnak (ha lehet magyarul ) ---> Seriellel ATÁ-ról satára átalakító????

    Érdekel nagyon mert ahogy elnézem az új alaplapokon luxuscikknek fog számítani a 2 ATA foglalat csaom csak 1 db van és az kevés :(
  • izb
    #2347
    az összes létező 939-es és x2-es procit támogatja.
  • Dévids
    #2346
    hello
    megtudnátok nekem mondani hogy egy ABIT KN8 ULTRA PCI S939 AMD alaplapba max mekkora proci megy bele?
  • DanyyX
    #2345
    OFF: Umbrella corp. - Resident Evil
  • Thanatos
    #2344
    jah és minden 20miliárdba fog kerülni :/
  • Pharaoh
    #2343
    Kiváncsi vagyok ezek után milyenek lesznek a Gigabyte cuccok, lesz bennük, egy kis Asus-os beütés, vagy csak a gyártókapacitást veszi át.
  • bertino
    #2342
    :O
  • Pharaoh
    #2341
    A sok fúzió után egyetlen nagy cég lesz, ami mindent gyárt.
  • Thanatos
    #2340
    nah elolvastam a cikket, igy már oks, azért tényleg érdekes hogy a gigabytenál lessz a nagyobb rész :)
  • Thanatos
    #2339
    he? akkor most ki vásárolt fel kit? vagy ennyivel jobban cseng mostanában a gigabyte név?