7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • gforce9
    #7099
    Valóban úgy tűnik hogy ezen nem igazán vannak meg a szükséges csatlakozók.
  • DonPedro22
    #7098
    Megmutatom nekem milyen van de ez egyáltalán nem lenne jó egy új alaplaphoz... szerintem de azért nézz rá te is

    Fsp 500-50AAGA
  • gforce9
    #7097
    A ramok alatt a 24 tűs(régi gépeknél ez 20 tűs volt). a jobb piros hűtő felett 2x4 tűs(régi gépeken 1x4 tűs volt) valamint ezen a képen amit linkeltem a PCI-E csati mellett látok egy molex csatlakozót is. Ezek mindegyike tápellátás.
  • DonPedro22
    #7096
    Aham... értem, én azt gondoltam ami a ramok alatt helyezkedik el a képen... nem arra megy a tápcsati?
  • gforce9
    #7095
    Az a 24 tűs csatlakozó az nem a micro atx miatt van. Egyébként furcsállnám, ha nem lenne rajta, ha i7-es rendszered volt. :) Nézd meg alaposabban. Egyébként azt nézd meg még hogy a tápon van e 8 tűs alaplapi csatlakozó avagy 2x4 ha úgy jobban tetszik :)

    http://www.asrock.com/mb/photo/Box/Fatal1ty%20Z97%20Professional%28m%29.jpg
    Ezen a képen a jobb oldali piros hűtő felett közvetlenül.

    Hogy melyik márkát vedd? Nézd meg melyikhez mit adnak, hány csatlakozó és milyen van rajtuk, milyen a szoftverellátottságuk, stb. Amelyik a legjobban megfelel az igényeidnek azt válaszd. Nem célszerű márkát tenni első helyre mint választási alapot. Mindig a cél határozza meg a gépfejlesztést. A céljaidhoz válassz alaplapot.
  • DonPedro22
    #7094
    Értem, de most nézegettem még a Gigabyte alaplapok sem rosszak, de közben változott a ráfordított összeg mert a mostani FSP 500W-os tápomon nincs 24-es csatlakozó ami az alaplapra megy mert micro atx lapom van és ahhoz való táp lett véve ezért tápot is kell cserélnem szóval csak valamilyen Z97-es chipsettel ellátott lapot akarok venni de azt nem tudom, hogy Gigabyte, Asus, vagy Asrock legyen.
  • G18XM8
    #7093
    Nekem asrock van igaz b85, nem ez a kategória. De semmi baj nincs vele, meg vagyok vele elégedve. Mondjuk a drágább kategória csak jobb lehet.
  • gforce9
    #7092
    "de egy ismerős mondta inkább Asus-t "

    Nem akarok se pro se kontra semmit írni mert ebben a kategóriában csak pártíz alaplappal futottam össze eddig (az pedig nem statisztika), ez az ismerős ha szintén ennyi vagy esetleg csak 1-2 ilyen kaliberű alaplappal találkozott, akkor felesleges bármit is adni rá. Semmi baj az Asrock lapokkal sem. Nagy általánosságban ha a teljes palettát nézem akkor szigorúan saját vélemény: az Asus lapokkal több a baj mint az Asrock lapokkal. De ismétlem, ebben a kategóriában ilyet nem tudok kijelenteni, mert kishazánkban nem ez az átlag kategória :)
  • DonPedro22
    #7091
    Olyan gondban vagyok, hogy vettem egy új házat amibe átszereltem a az alkatrészeket és valamit elrontottam az alaplapon mert 8 usb közül 1 működik, nem azt akarom kérdezni, hogy hogyan tudom megcsinálni mert 2 napig próbálkoztam mindennel és sok helyről kértem segítséget, tanácsot de semmi nem használt, szóval milyen alaplapot tudtok ajánlani? márkában melyik jobb? egy i7-es procim van 1150-es és 32 GB ramom DDR 3 én egy Asrock Fatal1ty Z97 Killert néztem de egy ismerős mondta inkább Asus-t vegyek de nem tudom mi lenne a jobb...
  • MerlinW
    #7090
    Ezt próbáld meg.

    Egyébként a gyártó oldalán ott van minden.
  • DannyL81
    #7089
    Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni az alaplapommal kapcsolatban, ami egy régi Gigabyte EP43 S3L.

    A kérdésem az lenne, hogy milyen drivert és honnan tudnék letölteni hozzá, amivel működésre lehetne bírni az USB-t, hogy 2.0-n üzemeljen? A gyári cd már nincs meg és driver nélkül csak 1.0-n vánszorog. A gyártó oldalán néztem, de nekem nem volt egyértelmű mit is kéne leszednem erre a problémára.

    Nagyon köszönöm előre is ha tudtok segíteni!
  • buke
    #7088
    Ja, mindenképp asus lenne a jó.
  • smog15
    #7087
    Mindenképp Asus-t akarsz? Én nemrég vettem egy ASRock H97 Perfomance Fatal1ty-t és szerintem iszonyat jó lap és jó nagy hűtői vannak melegedéssel nem lesz gond :)
    Utoljára szerkesztette: smog15, 2014.09.17. 11:52:31
  • buke
    #7086
    Sziasztok!
    Asus H97M-E alaplap kevésbé ajánlott, de van ennek komolyabb oka azonkívül,hogy gondolom kevesebb szolgáltatást tartalmaz. Elsősorban a minőségre gondolok.(tápellátás stb.) i5-4590 és MSI GTX 760 alá lenne,az ára alacsony. Az Asus H97M-PLUS ára változó,jelenleg éppen magas. Érdemes-e beruházni erre vagy maradjon a H97M-PLUS vagy az ATX-es változat.
    Köszönöm a segítségeteket !
  • oneal1
    #7085
    sziasztok!

    aki esetleg keres 1150-es lapot, lesz egy gariban cserélt:
    ASUS H87M PRO -m
    A héten kapom vissza. 3 év gari. nem lesz beszerelve.

    Akit érdekel írjon privátot

    köszi
  • MerlinW
    #7084
    Ahogy alattam is írták, annak a gépnek az értéke alig 10-20e Ft., nem sok értelme pénzt áldozni rá. Gyűjtögess (80-120e) és vegyél egy teljesen új konfigot.
  • rvn
    #7083
    Tedd el a pénzt amit erre szántál, alaplappal nem lehet teljesítményt nyerni játékokban. Erre a gépre meg felesleges költeni, az a lap egy 4 magos procit még elbírna, de annyira régi tokozás, hogy nincs értelme költeni rá.
  • Bonzo58
    #7082
    Üdv mindenki!!!Van egy procim ami:Intel Pentium D945.
    2x3.4GHz /4MB/L2 LGA 775.
    A gépembe most Gigabyte P31-DS3L alaplap van.Ezt szeretném valami jobbra cserélni.
    Ha jobb az alaplapom,ezzel növelhetem a játékok teljesítményét?
    Egy másik fórumon olvastam,hogy az alaplaptól nem függ a játékok teljesítménye.
    Milyen alaplapot javasoltok?
    Köszönöm a választ...
  • MerlinW
    #7081
    A Skylake procikra (2016) érdemes várni, addig nyugodtan vegyél Haswell-t.
  • smog15
    #7080
    Sziasztok!

    Szerintetek érdemes várni a broadwell procikra vagy vegyek egy 4590-t? Broadwell procihoz jó lesz a H97 vagy Z97 lap?
  • Danecay
    #7079


    Sziasztok!

    AsRock Z75Pro3 lapról mi a véleményetek. Kisebb tuningra alkalmas?
  • STREEX
    #7078
    Sziasztok én most készülök lecserélni az őskövület pc-met egy újra Annyi biztos hogy röviden a következők lesznek benne:

    AMD FX-8350
    GIGABYTE GF GTX770 OC 2GB 256bit DDR5 PCI-E GV-N770OC-2GD
    Kingston 8GB (2x4GB) DDR3 2133MHz KHX21C11T2K2/8X

    Alaplapok közül rengeteg kutakodás után a következők az esélyesek:
    ASRock 990FX Extreme3 25500
    ASRock 970 Extreme3
    ASUS M5A97 EVO R2.0
    GIGABYTE GA-990XA-UD3
    ASUS M5A78L-M/USB3

    A kérdésem hogy "Benchmark-ilag" melyik a legjobb választás. Továbbá azt szeretném tudni hogy mennyi múlik az FSB sebességen és a chipset-en?
    Ja és főként azt szeretném tudni hogy ugye ezt a gépet ugye újabb 5 évig, azaz a playstation 5 generációjáig nem kell fejleszteni?
    Kösz
  • MerlinW
    #7077
    Ha a Watchdogs a cél, akkor 3GB memóriával felszerelt Radeon R270-et vagy a kategóriájában egyező NV-t (ezt nem vágom, talán GTX660)

    Mondjuk szerintem ennyit nem ér az a játék :)
  • G18XM8
    #7076
    Inkább költs kevesebbet alaplapra és procira. Bőven elég lesz egy 30k körüli lap és egy 4670k, ha meg nem akarsz tuningolni egyáltalán, akkor 20k körüli lap és 4670. Inkább költs többet a gpu-ra, játékra az a meghatározóbb.
  • G18XM8
    #7075
    Szerintem meg a videókártya miatt akadozik. Az 560ti nem épp erős kártya már manapság.
  • Pardon82
    #7074
    még egy kérdés: MSI vagy ASUS. azaz MSI Z97 Gaming5 vagy Asus Z97-A? :)
    mi a különbség? köszönöm a segítséget!
  • Pardon82
    #7073
    köszi a választ!
    16GB RAM-om az van, meg egy GTX 560Ti (ami később cserélhető) Ha nem is ultrán, de azért normálisan fusson. Mert a mostani gépem sem rossz, mégis a város részen akadozik.
    Jelenleg egy i7 860-as proci, és egy intel DP55KG alaplapom van. Én arra gondoltam, hogy a proci miatt akadozhat, annak ellenére, hogy a grafikai beállításokat a minimálisra vettem.
  • MerlinW
    #7072
    Azt mondjuk tarts szem előtt, hogy a Watch Dogs gépigénye azért magas, mert sz*rul lett megírva. Nincs más és jó ideig nem is lesz játék ami igényelne i7 procit. Magyarul plusz 100 ezret fizetsz azért, hogy a WD ultrán fusson. Persze kell majd a vasba 16GB memória is, mert szintén az egyetlen játék aminek nem elég 8GB, valamint egy 60-70k-s videókártya.
  • MerlinW
    #7071
    Asus Z97-C
    vagy
    Asus Z97-A

    Azt mondjuk tarts szem előtt, hogy a Watch Dogs gépigénye azért magas, mert sz*rul lett megírva. Nincs más és jó ideig nem is lesz játék ami igényelne i7 procit. Magyarul plusz 100 ezret fizetsz azért, hogy a WD ultrán fusson. Persze kell majd a vasba 16GB memória is, mert szintén az egyetlen játék aminek nem elég 8GB, valamint egy 60-70k-s videókártya.
  • MerlinW
    #7070
    Asus Z97-C
    vagy
    Asus Z97-A
  • Pardon82
    #7069
    Hali,
    Új alaplapot szeretnék venni. Processzort már kinéztem magamnak: core i7 4770K. Ehhez milyen alapot ajánlotok? Első sorban játékokhoz szeretném, hogy közel maxon fussanak rajta a mai játékok (pl.Wacth Dogs)! :)
    Legyen megbízható, és hosszú távú alaplap. Max ár: 80-90eFt
  • MerlinW
    #7068
    Én a helyedben nem költenék arra a gépre. Maga a gép nem ér már 40-50 ezer Ft-ot sem, 775-ös ATX lapot pedig már nem nagyon kapsz 20k alatt, max használtan.
  • joss68
    #7067
    Milyen lapot ajánlotok ehhez:
    Q8400 proc
    6gb 800 ram (4 slotos)
    MSI 6850 Cyclone 1Gb
    (Asus P5N-E nem volt nyerő)
    köszi
  • MerlinW
    #7066
    Mindegy. ATX normál méretű házakba való, több memória és PCIE slottal, 6 SATA foglattal, egyébbel, mATX pedig pici házakba, általában 2 PCIE slottal, 2 memória modul, 4 SATA-val (persze ez elrendezés kérdése, a lényeg, hogy sokkal kisebb maga a lap)
  • smog15
    #7065
    Köszi :) Ha jól tudom akkor mindegy, hogy a lap mérete ATX vagy mATX igaz?
  • MerlinW
    #7064
    Itt még olcsóbban megkapod
  • smog15
    #7063
    Asus valahogy nem áll közel hozzám inkább akkor Gigabyte-ot vennék szerintem ezjó is lenne nekem. Tuningolni nagyon nem akarok meg nem is értek hozzá lényeg, hogy a játékok elég legyen :)
  • MerlinW
    #7062
    Ne vegyél MSI lapot. Gigabyte vagy Asus-ban gondolkodj. A "gamer" alaplap alapvetően parasztvakítás. Többnyire ugyanazt megkapod 10-20 ezerrel olcsóbban. Hacsak nem tervezel extrém hűtést, több VGA-t, stb-t rápakolni.

    i5 4570s jó proci, 1150-es foglalatú (Haswell), amennyiben nem akarsz nagyon tuningolni.
  • smog15
    #7061
    Köszönöm a segítséget akkor lehet ez a konfig lesz, akartam is kérdezni melyik a jobb a 1155 vagy 1150 de most már tudom :) Amit néztem, hogy szeretnek használni az a i5 4570s és 3.6 GHz-el ez nem tudom mennyire lenne jó de viszont olcsóbb.
  • DIESEL DOG #7060
    Én inkább már a legfrissebb Haswell-t javasolnám (LGA 1150). Ha nincsenek extrém tuningolási vágyaid akkor bőven elég volna egy ilyen is egy ilyennel.

    Vagy ha olcsóbban akarsz alaplapot akkor egy Gigabyte GA-B85M-D2V. Ebbe is applikálhatóak az új Haswell processzorok BIOS frissítés után természetesen.