116
Probléma: Magától kikapcsol a számtógép!
  • FtranX
    #1
    Egy hete összeraktam egy gépet egy ismerősnek: AMD Athlon Xp (Barton) 2500+,
    ASUS A7N8X (integrált hang,lan) alaplap, ATI Radeon 9600, 2x256 MB DDR400 DDR ("márkás"), Maxtor 120 GB, Codegen 400W táp.
    Akkor (telepítés után) csak egy órát tudtam tesztelgetni, de nem volt semmivel probléma. (procihőmérséklet, teljesítmény, stabilitás) Még játékokat is kipróbáltam.
    Viszont pár napja szólt az ismerős, hogy baj van, mert játék közben (pl. Battlefield 1942, Vietcong, Delta Force BHD) állandóan, néha 5 perc, néha egy óra után,
    a gép hirtelen kikapcsol, vagy ritkább esetben kilép az XP-be. Máskor nem fordul elő csak játékok alatt.

    Holnap megyek közelebbről szemügyre venni a problémát, de ötletekre lenne szükségem, hogy hol keressem a problémát?
    Táp? Vagy esetleg a hűtőborda elmozdult a procin és nem illeszkedik 100%-osan??
    Szerintetek?
  • Munch
    #2
    De jó neki!
  • Munch
    #3
    Szvsz vid. card driver a bűnös...
  • ollie
    #4
    lehet, hogy a codegen 400W nem elég hozzá, de az is lehet, hogy roszs a táp. valamint lehet még túlmelegedés is, és a bios kikapcsolja a gépet automatikusan. lehet, hogy a proci hűtője nme jó pl, túl kicsi, vagy csak gyári hibás és nem forog elég gyorsan a venti, stb.
  • ollie
    #5
    bár hallottam már olyan alaplapokról is, hogy rosszúl detektálta a proci hőmérsékletet, és azt hitte rendszeresen, hogy a proci túlmelegszik, de mégsem és persze mindig kikapcsolt.
  • Random_
    #6
    Szerintem is inkább softver mert ha túlmelegedne valami akkor lefagyna az egész rendszer.
  • FtranX
    #7
    És a video kártya driver okozhat olyat, hogy a gép lekapcsol?
  • FtranX
    #8
    nem hiszem ,hogy a táp ne lenne elég neki, de az lehet, hogy a venti a bűnös, pontosabban a borda, mert meg kellett hajlítgatni a bordtartó-kampót, ahhoz, hogy normálisan fel lehessen rakni a bordát. De mondom akkor a proci végig 50 C alatt ment a venti meg 4200 rpm-en.
  • FtranX
    #9
    Köszi mindenkinek a tippket! igazából holnap tudok többet megtudni a jelenségről.
  • NeoMaN
    #10
    EGYÉRTELMŰ PROCITÚLMELEGEDÉS (lehet hogy csak rossz detektálás!)
    bazz caps :)
    Szóval nézzétek meg a procin a ventit, lehet tele van porcicáva és nem forog rendessen. ezenkívűl tegyétek feljebb a proci védelmet a BIOSban, mehettek 85-90ig is. Kapcsoljátok ki a CPU shutdown when cpu fan fail opciót!
    Bye!
  • NeoMaN
    #11
    nem!
  • FtranX
    #12
    az lesz az első, hogy megfigyelem meddig megy föl a procihőmérséklet.
  • Pheel
    #13
    Ha kikapcsolja, akkor ez lehet az első AMD prockó, ami tényleg megfő. :) Persze nem tuti, de én drukkolok :)
  • NeoMaN
    #14
    Ha jól van rajta a venti, akkor csak a rossz detektálás miatt kapcsol le a cucc (ergo nem fog megfőni a proci, ha nem kapcsol le a lap).

  • Baggio73
    #15
    Nekem is néha újraindítja magát a gép, vagy simán kilép a Windosba. Van egy pár játék amit nem szeret, de érdekes, hogy néha még az installálás közben is újraindítja magát. De van amikor egy hétig semmi baj nincs vele.
    Van egy tippem mi lehet a baj, nemrég raktam össze egy komplett gépet, próbáltam márkás cuccokból összehozni, de ugyanezt csinálta a srácnak is. 2X256Mb Samsung ramot tettem bele, de az egyik hibás volt, ez okozta a galibát. Kicserélve 1x512-re csodák csodája a gép azóta is tökéletesen, fagyás nélkül megy. Csak egy tipp volt.
  • NeoMaN
    #16
    Ez is jó!
    ámításteknika :)
  • Baggio73
    #17
    Ja még valami eszembe jutott, ha a tápcsatlakozó nincs rendesen rádugva az alaplapra, tehát nem kattant rá teljesen, akkor is ujraindítja magát rendszertelenül a gép.
    (Hihetetlen de ez velem már megtörtént 3 éve, és egészen véletlenül jöttek rá a hibára!!)
  • Oppika
    #18
    Nekem csak úgy újra szokott indulni a gépem. Lehet hogy kevés a táp? Acorp 300w. 2 vinyó, 2 CD és egy plussz hűtő van rajta. Talán sok neki?
  • Munch
    #19
    Nálam volt ilyen... vagy egy ősrégi nvidia drivert kell használnom, vagy a legújabbat, hogy működjön rendesen...
  • Taranov
    #20
    Nekem is volt ilyen a Fifa 2003-mal notebookkal, de hagytam a francba, a Fifa 2004 megjelenéséig nem játszottam Fifát.
    Nálam egyébként csak a videokártya driver lehetett a bűnös. (ATI Mobility Radeon 9000)
  • FtranX
    #21
    Na megnéztem a gépet és meg lett a probléma. A hűtőborda nem illeszkedett 100%-osan a procira, mert a bordatartó egyik oldalán lévő fémkampó kapaszkodójának egyik fele leugrott a foglalaton lévő pöcökről.

    mégegyszer köszi a tippeket! :)
  • Hanci
    #22
    Figyu , játszok vmelyik játékkal mindegy melyikkel és egy bizonyos idő múlva kikapcsol a gép.Letöröltem róla egy csomó progit hátha azok a hibásak de még mindig ilyeen.Please segítsetek!
  • czky
    #23
    Vegyél bele egy normális tápot!
  • Balazs15
    #24
    vagy a ram hibás ez a másik...nekem is az volt ram kuka uj ram no problem
  • greenish
    #25
    Sziasztok!
    Kéne egy kis segítség. A gépemet fél éve vettük full extra miden rajta a videókártyától a winyóig.Még garanciás is! Csakhogy óránként újraindítja magát. Bármit csinálok rajta (cd írás közben, dvd nézés közben, játszás közben, msn közben...bármikor) Már visszavittük azt mondták jó. Megnézték a tápot is az is jó. Mi lehet a baja? Vírus?
    Ja és az utóbbi időben észrevettem, hogy a sajátgépben miután újraindította magát máshogy vannak elrendezve az ikonok. Ez nem gond csak feltűnt. Hátha valaki tud erről vmt, hogy összefüggésben van az újraindításokkal.
    Ja és Nod32-vel átvizsgáltam nem talált vírust.
    THX
  • greenish
    #26
    Ja és még annyi, hogy amikor elvittük raktak bele egy ventillátort is, mert hogy melegedik. Noh, de azóta sem jó.
  • csgery
    #27
    Ha egy gép állandóan kikapcsol, az sztem a táp hibája lehet....
  • TCelica
    #28
    Hali. Nekem a gépem pont ezt csinálta.
    2 évig kb oda vissza hurcolásztam a boltba onnan irány a szerviz stb.
    A végére már meguntam mert kicserélni nem akarták, csak hónapokig küldözgették. Ezért úgy döntöttem veszek másikat.
    A probléma végül is kiderült.: az alaplap halt meg benne ...
    Ezt viszont a szervízben sem tudták megmondani (vagy nem is akarták) és a memóriát cserélgették benne meg a videókarit. Az is szar volt de azt ki se cserélték, arra is azt mondták hogy jó.
    Na így vidd te is szervízbe a gépet és bízz a garanciában.
    Javaslom hogy egyszer pl. az egyik haverod alaplapjával próbáld ki.
    Szia. :))
  • pfeifer86
    #29
    Hali!Mi van akkor ha gépem magától kikapcsol mikor játszok??Kb 20percig tudok játszani utána meg auot matikusan kikapcsol a gép!!!!Ez miért van??Lehet hogy az alaplap szar??vagy a video kártya??
  • Rage47
    #30
    vagy a táp
  • Nuki
    #31
    Sziasztok, nálam a következő a probléma:

    Kikapcsolom a számítógépet, nem nyúlok hozzá semmihez, és mire kb. a monitor is kikapcsol, a gép magától újra elindul, bekapcsolódik és üzemel...

    Segítség! Ilyenkor mivan?! o.O
  • MaSzKa
    #32
    Probléma: Magától kikapcsol a számtógép
    az enyém is :-) alap dolog
  • MaSzKa
    #33
    vegyél normális trafót meg jó alalapot ennyi
    FSP BlueStrom2 500W
    ABIT KN9 SLI
  • pfeifer86
    #34
    Sziasztok menniybe kerül egy jo alaplap meg1 jo video kártya tudtok nekemm segiteni????alöre is köszönöm
  • Nuki
    #35
    nem az én gépem, másnak meg nem mondhatom ezt.... :P
  • Tomi77
    #36
    Sziasztok
    A problémám kb 1 hónapja kezdődött mikor játék közben kikapcsolt a gép, először nem is törődtem vele mert gondoltam túlmelegedet vagy vmi. Egy hétre rá nem volt kép a monitoron . Átraktam a monitor csatlakozót alaplapira azzal működött (de a 8800GTS hez képest elég szarul). Nézegettem a csatlakoztatott hardvereket és láttam ott van a vid kártya. Azt írta nincs elég errőforrás. Hát jolvan mondom meg leszek pár hétig alaplapival, de mostmár bekapcsolom a gépet és azonnal kapcsol ki mégcsak be se bootol.
  • Arnold12
    #37
    Szerintem 100% táőrgység probléma. Milyen tápegységed van jelenleg, és milyen géped?
  • kisviku
    #38
    Mivel rendszergazda vagyok a cégnél és elég sok gépet felügyelek, az a tapasztalatom, hogy a gép általában a tápegység miatt kapcsol ki.Vagy kezd elromlani vagy alacsony a terhelhetősége a gép teljesítményéhez képest.
    Az én gépemben elszállt a táp, vettem másikat.Aztán elszállt a VGA, vettem másikat.De annak meg akkora a teljesítmény felvétele,hogy nem bírja el a 400-as táp.Állandóan kikapcsolt a gép.
    Levettem a proci teljesítményét, azóta stabil.
    A kikapcsolás azért történik meg, mert az alaplap/táp/stb védi a gépet attól hogy tönkremenjen.Kicsit olyan, mint az UPS, csak ez egy mp-ig nem bírja.
    Lehetséges további okok: túlmelegedés, meghibásodott alkatrész,túlfeszültség/alacsony feszültség,áramingadozás,stb.Utóbbiakat UPS-sel lehet kiküszöbölni.Túlmelegedésnél is inkább kikapcsolja a gépet, mint hogy besüljön a proci,stb.
  • Máté12
    #39
    Sziasztok!

    Van nekem egy ASUS laptopom. Amikor bekapcsolom, betölt, bejön a bejelentkező rész, rákattintok a névre és utána csak a háttér jön be utána rögtön ki is jelentkezik.
    Találkozott már valaki ilyen problémával?
  • lacimacik
    #40
    Hi

    Csak általánosságban...
    Egyik ismerősömnél is volt ilyen probléma. Kompresszorral kifújta a proci hűtőjéből a port, és csodák csodája, megszűnt a probléma.

    Sok sikert mindenkinek.