25
  • Sub
    #25
    jóvanna! :D
    Magam részéről a témát lezártnak tekintem!!!
  • [NST]Cifu
    #24
    Na te kétkedőzseni, azon elgondolkoztál, hogy már a 60-as évek közepén (Voszhod és Gemini missziók alatt) készültek az űrben fényképfelvételek? Sőt, akkor még nem is beszéltünk az első kémműholdakról, pl. a Korona-műholdakról, amelyek évekkel a Hold-utazás elött már képeket készítettek...
  • mrzool
    #23
    Már miért ne készülhetnének képek? Láttad te egyáltalán azt a kamerát? Nem kétfilléres eldobható papírfényképezőgép... Engedd meg, hogy idézzek egy másik fórumról:

    "Hasselblad 500EL
    Normálobjektív: Planar 2,8/80mm
    Nagyméretű kioldógomb a gyors és könnyű használatért
    Elektromos filmtovábbítás
    A gép tetejére egy egyszerű keresőt lehetett rögzíteni

    Az űrutazásokhoz használt fotófelszerelések funkcionális és megbízhatósági követelményei extrém magasak. Egy, a holdutazáshoz használt Hasselbladnak a következő teszteken kellett megfelelnie:
    - ±20g gyorsulás minden irányban kb. három percen keresztül
    - 30g ütés 11ms ideig
    - nyomáskülönbség 1 at-tól 10 '° mmlHg-ig
    - hőmérsékletkülönbség -130°C és + 100°C között
    - 100% páratartalom mellett öt napig üzemképes 0-50°C között

    Az 1967-es Apolló szerencsétlenség után a NASA egy átfogó biztonsági programot vezetett be, hogy a kabint a lehető legtűzbiztosabbá tegyék. A fotó, film és televíziós felszerelést is alávetették tűzbiztonsági ellenőrzésnek. Ezek során a Hasselbladnak be kellett pl. bizonyítani, hogy a kamera elektronikus filmtovábbítása nem okoz szikrát. A tiszta oxigén kabinban ez katasztrófához vezethetett volna. Használat előtt a kamerák motorjait melegíteni kellett."
  • Sub
    #22
    Na,te fizikazseni akkor azt mond meg hogy hogy készülhetnek olyan szélsőséges körülmények között egyáltalán képek + film?? napi hõmérséklet ingadozásról nem is beszélve >100 K - <400 K
  • mrzool
    #21
    Cifu már válaszolt, én csak keveset tennék hozzá:

    "az akkor is olyan kurva szabályos"

    Szerintem meg nem, mindenki azt láta bele, amit akar...

    "Holdon lobog az amerikai zászló"

    Nem lobog, hanem rezeg a rúd, mikor beleszúrják a talajba. Mond az neked valamit, hogy csillapított rezgés?

    De az árnyék, zászlólebegés és csillag dolog mind azt bizonyítja, hogy nagyon fiatal lehetsz, hiszen ez általános iskolás fizika...
  • [NST]Cifu
    #20
    Pont a Nappal ellentéstesn állnak néhol meg össze-vissza aztán a két űrhajósnál hol az egyiknek hosszabb hol a másiknak az árnyéka!

    Egyenletlen talajon a Földön is ilyenek az árnyékok...

    a légkör nélküli Holdon lobog az amerikai zászló

    Egész pontosan meglobban olyan alkalmakkor, amikor a közelben dolgozó űrhajósok által felvert por éri. Bár igen kis mennyiségű porrol van szó, de mivel a csökkentett gravitációval kell számolni, jóval kisebb erőhatás is elég ahoz, hogy a zászló megmozduljon...

    az égbolton nem láthatók csillagok

    Meglepő. A 60-as, 70-es évek optikai csúcsteljesítménye ugyanis nem rendelkezett olyan fényérzékennységgel, hogy a nagyon világos Holdfelszin mellett elegendő fényt tudjon begyűjteni az ahoz képest csak pislákoló csillagok fényéből.

    De álljon itt egy élő példa: STS-113 felvétele a Hold-ról (2002. Nov. 25.) - a képet nézd meg először kicsinyítve (vagy klikkelj ide). Lám, nem látni csillagokat. Aztán nézd meg teljes méretben (az IE6 esetén a kép jobb alsó sarka felett tarsd egy kicsit az egeret, amíg megjelenik a teljes képernyős nézet jele, és klikkelj rá, mivel a böngésző alapból az ablak méretéhez igazítja a képek méretét), és nicsak, ott vannak azok a fránya csillagok, de alig láthatóan, mivel a fényképezőgépet 'elvakítja' a Hold.

    felépítése is rendre eltér a különböző felvételeken

    A leszállóegység asszimetrikus kiképzésű, nincs két egyforma oldala, ezért ha külömböző oldalról nézed, akkor tényleg eltér a felépítése...

    De mondjuk tényleg tökmind1, lévén, hogy azt sem hinnéd el, ha a saját két szemeddel látnád a Holdon maradt leszállóegységet és felszereléseket, plusz az USA-zászlót...
  • Sub
    #19
    Tudod más dolgom is van mint egész nap ideírkálni...
    Szal én nem is mondtam hogy tudpmányos az a műsor!
    Egyébként meg a szokásos érveket hozták fel! C betű ( az akkor is olyan kurva szabályos mint egy "©" jel! Aztán az árnyékok! Pont a Nappal ellentéstesn állnak néhol meg össze-vissza aztán a két űrhajósnál hol az egyiknek hosszabb hol a másiknak az árnyéka! a légkör nélküli Holdon lobog az amerikai zászló, az égbolton nem láthatók csillagok és a leszállóegység felépítése is rendre eltér a különböző felvételeken. Na mind1! Én lezárom a vitát! Ha igaz volt igaz ha nem nem! Ja és ezt még várjuk meg! egy magánkézben lévő társaság, a Transorbital műholdat állít pályára a Hold körül, és ez nagyfelbontású kamerájával már képes lesz arra, hogy képeket készítsen a küldetésekből esetleg ottmaradt felszerelésekről
  • mrzool
    #18
    OK, akkor most sem maradtam le semmiről.:) Annyira szánalmasnak és primitívnek tartom, aki hisz ezekben a moon-hoax összeesküvés elméletekben - szerencsére még egy ilyen emberi példánnyal sem találkoztam személyesen, mindig csak fórumokon és fókusz-szintű műsorokban tűnnek fel.

    Apropó fókusz: Sub! Mióta számít tudományosan hiteles műsornak a fókusz?

    Egyébként hogyhogy nem írtál vissza? Megtudtad az igazságot, hogy mégis jártunk a Holdon (6-szor is!:)), és most kognitív disszonanciában szenvedsz?:) Szegény szerencsétlen...
  • [NST]Cifu
    #16
    Csak a szokásos. A sok ostoba azon görcsöl, hogy márpedig akkor sem járhatott ember a Holdon.

    Amúgy aki valóban tudni akarja, mi a helyzet az Apolló-11-el, az a BME-n okulhat. Az Apolló-11 ugyanis felvitt egy prizmát, amelyel a Föld-Hold távolságot lehet irgalmatlanul pontosan megmérni (gyk.: a fény sebessége ugye ismert, namost ha A pontról megvilágítunk lézerrel a B ponton lévő tükröt, és pontosan megmérjük, hogy mennyi idő múlva ér vissza, akkor kiszámolhatjuk, hogy mekkora a két pont közötti távolság). Erre a Prizmára magyar tudósok is "fellőtek" lézersugarat, és (milyen meglepő) a visszatérő sugarat is befogták...
  • mrzool
    #15
    Jókor szólsz... Bár amúgy se tudtam volna nézni, mert ahol jelenleg vagyok, nincs a közelben TV.

    De ezek szerint te láttad. Elmesélnéd a saját szavaiddal, hogy miről beszéltek? Mondd el légyszi, miért is nem volt holdraszállás! Érdekelne a cáfolat!:))
  • Sub
    #14
    NÉZD MA ESTE AZ RTL KLUBBON a Fókuszt! PONT MOST MEGY a Fókuszban a Holdraszállás cáfolása!
  • mrzool
    #13
    "Remélem következőnek TÉGED lőnek fel rá! "

    Nem tiltakoznék.:)

    "1000 érv és ellenérv szól mellett és ellene!"

    Na mondd csak azokat az ellenérveket... Miért is volt kamu a holdraszállás?
  • Sub
    #12
    Remélem következőnek TÉGED lőnek fel rá!
    Mindenki azt hisz amúgy amit akar! 1000 érv és ellenérv szól mellett és ellene! Még jó hogy olyan kurva okos vagy hogy a mi IQ-nk is fölmegy!
  • mrzool
    #10
    1000 és 1000 érv, bizonyíték szól a holdraszállás mellett. De TE biztos okosabb vagy mindenkinél.:)) A C betű aztán tényleg egy olyan bonyolult alakzat, hogy természetesen nem is jöhet létre semmi olyasmi, ami hasonlít rá.:)

    Húzok egy újabb strigulát a füzetembe, egy újabb szánalmas, agyhalott moon-hoax-hívőt tisztelhetünk személyedben...
  • Sub
    #8
    Majd ha saját szememmel látom az amcsi zászlót meg a lábnyomot + a Holdjárót akkor el is hiszem hogy nem kamu volt az egész Holdraszállás!
    Meg a kis C betűs is érdekes a köveken! Gondolom mindenki látta a képet :DDD Leginkább úgytűnik Hollywoodba készült vmi műteremben :D
  • rolika
    #6
    hacsak nem találja telibe valami meteorit, akkor ott is marad... :)
    ott nincs talajerozió
  • bmw520i
    #5
    "Buzz Aldrin lábnyoma 1969-ben került a Holdra, és még évszázadokig ottmaradhat"
    Ki hiszi ezt el?
  • papabear
    #3
    "A Hold a következő logikus lépés az űrállomás után"- szerintem is. Nemtom mér kezdtek mindjárt a Marsra pályázni.
    Még jó, hogy a kínai eredmények és hangzatos jövendölésekre most a NASA-nak is leesett a 10 centes.
  • Darth Sith
    #1
    szerintem ez jó dolog. űrkutatás rulzik! :D