30
F1
  • Borg
    #30
    Itt folytatódik a topic.
  • balintka
    #29
    Hali! Ma beleszaladtam egy olyan vírusba ami minden mappát és az abban lévő fájlokat is megkettőzi, triplázza....
    Ezt hogyan tudnám leírtani? Nincs egy erre szakosodott progi?
  • Ben C
    #28
    köszi...

  • Balli
    #27
    Ilyen gondok nekem is voltak, 3 progit tudok ajánlani, mit én is használok:
    1 Az általad emlitett Ad-Aware 6
    2 Spybot
    3 cwshredder

    Én e három progit szoktam gyakorta futtani s azóta nincs ilyesmi problémám pl.: elállitódó kezdőoldal nekem is bajom volt.
    Az utolsó kicsi kis progit mindenképp szedd le s futtasd- azután már a kezdőlap nem fog átállitodni ha minden igaz
  • Ben C
    #26
    Sziasztok...
    lenne 2 apró gondom.
    ugy néz ki, hogy minden gyakran látogatott oldal meglátogatásánál 404-es error lesz, és bejön egy keresőoldal, EZ ...eléggé idegesítő, 30 próbálkozásból egyszer bejön a Supergamez :P

    2:A kezdőlapomat átállította valami, de ez mind1....

    mik ezek? Adwarek? van Ad-Aware 6 nevű progim, nem talált semmi szemetet a gépen....nem hiszem hogy ez virus....

    5let? előre is köszönöm

    ...KloUd
  • Roll
    #25
    Nem indult csökkentett módba se. Légyszi fejezd be amit mondani akartál, mert érdekel.
  • Sherad
    #24
    vegul is ez a gyors megoldas, de ha nem hw akkor registry hiba lehetett az meg konnyn javithato meg ha csokkentett mod sem indul. na mind1.
  • Roll
    #23
    Már megoldottam, leformáztam a winchestert és újraraktam az xp-t.
    Ha hardver hiba lett volna akkor most is lenne.
  • Sherad
    #22
    A kekhalanal mit ir ki felul? ( 1 masodperc alatt is leolvashato )
  • units
    #21
    Lehet, hogy többet tudnánk segíteni, ha leírnád mit is ír ki.
  • lck
    #20
    A kékhalál sztem inkább hardware problémára szokott utalni. ( Processzor melegedés, RAM hiba, érintkezés, tápfeszültség ingadozás )
  • Roll
    #19
    Komolyan kérdeztem, neteztem és közbe meghalt a gép.
    Aztán akár hányszor újraindítottam =>kék halál.
    Kb. 3 másodpercig ment a gép újraindítás után.

    Egyébként meg XP.
  • lck
    #18
    Persze, a Win9x !
  • Roll
    #17
    Van most olyan vírus ami egyfolytában kék-halált okoz?
  • units
    #16
    Még az előbbihez tartozik: Teljesen felesleges több vírusírtót egyszerre futtatni. Csak összezavarják egymást, és téves vírusriasztást okozhatnak.

    A NAV oldalán és a Nod32 oldalán is van gyorseltávolító néhány trojaihoz.


    Nod32
    NAV
  • units
    #15
    A "Trojan horse" egy gyűjtőnév. Jó lenne tudni, hogy azon belül mi is a trojai neve.
    Ha az AVG felismeri akkor tudja a nevét is.
    De ahogy nézem 3+1 vírusvadász van a gépeden.
    Ilyenről én még nem hallottam, hogy a NAV és a NOD32 is átengedje, az AVG meg megtalálja.
    De ha már megtalálta akkor mindenféleképpen vele próbáld meg leszedni. Frissíts egy adatbázist és hajrá! Ha ez nem megy akkor:
    Tílts le minden víruskergetőt, csak a NAV-ot hagyd futni. Csinálj egy LiveUpdate-ot. OP-rendszertől függetlenül indítsd újra a gépet csökkentett módban.
    Ilyenkor nem indulnak automatán a víruskeresők sem.
    Start menüből elindítod a NAV-ot és csinálsz egy fullscant.
    Ha ez sem segít,de már tudod a trojai nevét akkor nézz el ide Itt mindenféle víruseltávolítót meg lehet találni.
    Vagy esetleg a NAV csinál neked egy Online víruskeresést Itt Sok sikert!
  • Balli
    #14
    Egy Trojan horse nevű virusocska van a gépemen.
    Mivel tudnám kitörölni? Az AVG felismeri (ki is irja hol van), de nem tudja eltávolitani, a Norton 2004 észre se veszi (mindkettőnek friss adatbázisa van)
    + Lefuttatnom a Trojanhunter progit s nem vette észre! A NOD32 is lefuttattam s az sem.
    Ráadásol ugy tűnik hogy szaprodik is: egyre több van.


    Hogy töröljem ki: HELP!
  • Ramore
    #13
    ezt már elolvastam korábban, illetve csak próbáltam, de nagyon gyenge az angol tudásom sajna :(
  • rushman
    #12
    szóval itt:
    http://securityresponse1.symantec.com/sarc/sarc.nsf/html/keylogger.trojan.html
  • rushman
    #11
    itt egy URL=http://securityresponse1.symantec.com/sarc/sarc.nsf/html/keylogger.trojan.html]Link, ez részletesen leírja, hogyan távolítsd el
  • mrzool
    #10
    "A vinyón hogyan tudom megtalálni a trójait? "

    Esetleg rákeresel a fájlnévre?

    "A procit hogyan lőjem ki?"

    A fájlkezelőben megkeresed a processzét, és kilövöd.
  • Ramore
    #9
    Köszi a segítségedet. A vinyón hogyan tudom megtalálni a trójait? A procit hogyan lőjem ki? Addig is kipróbálok egy másik vírusirtót. Amúgy lefuttattam a Trojan removal-t és a Spybot progit is, mindkettő talált valamit, javította is, de a Norton 2004 újra felismerte a vírust, tehát semmit nem javítottak. :(
  • mrzool
    #8
    Valszeg bent van a registry futtatás kulcsában, és a NAV onnan nem törölte - nézd át a vinyód, hogy hol van még meg a trójai, aztán töröld. Törlés előtt lődd ki a processzét, hogy hozzá tudj férni a fájlhoz. Esetleg nézz meg más vírusirtókat, a www.2f.hu honlapról ingyen letöltheted at FSAV-ot és KAV-ot.
  • Ramore
    #7
    Segítsen valaki!

    Felraktam a legfrissebb Norton antivírust, frissítettem is. Átfuttattam és talált egy "Keylogger.Trojan" nevű vírust. Látszólag megoldotta a problémát a progi azaz törölte a férget, de miután újra lefuttattam egy víruskeresést újra ott volt ez a mocsok. Nem tudja likvidálni sehogy sem!

    Mit kellene csinálnom? A Trojan removal progi nem talál semmit sem a gépemen.
  • Pempő
    #6
    Felment, csak serialt kellett cserélnem, 50 percig generálta...
  • Big Daddy
    #5
    Asszem nem kell törés, ha jó a serial simán fölmegy!
  • Pempő
    #4
    service packhez törés is kell, nem? SP1 és SP1a között mi a különbség?
  • Pempő
    #2
    Explorer kétszer kattan, ha megnyitok egy oldalt, és két backspace kell neki egy visszalépéshez.
  • Pempő
    #1
    Frissen telepített XP netre csatlakozás után (ez nem biztos) x perccel a következőket produkálja:
    - megszűnik a copy-paste minden formában
    - ikonokat nem lehet mozgatni
    - legördülő megüből nem lehet választani (pl. sg fórum navigálás)
    - egyéb exploreres érdekességek
    Van Norton AV 2003, frissítést is szedtem le hozzá.