23
  • Csatti
    #23
    Nekem egy enermax tapom van (EG365AX-VE(G)), meglehetosen csendes a kicsike, raadasul a rajta levo potmeterrel szabalyozhato a hatso venti fordulatszama is. Az alulsot automatan szabalyozza a homerseklete fuggvenyeben. Sokkal stabilabb feszeket biztosit mint az elozo tapom, raadasul alig hallani ugyis, ha nincs rajta a hazon az oldala.
  • Flashy
    #20
    nenne: kezdenek raszokni tapnal is az egyre nagyobb ventire amit joval alacsonyabb fordulaton jaratnak.
    meg talan az is segit amikor a tapventi nem a tap hatuljan van, hanem valamelyik belso oldalon, nem egyenesen kifele megy a zaj.
    nemtom nekem ugyanaz a tapom van ugyanazzal a ventivel amit a 386-ossal vettem 8 eve. 2 hete meg kellett olajoznom a ventit mert elkezdett zorogni. hiaba, az meg mas vilag volt. ugyanannak a gepnek a vincsesztere meg itt megy mellettem egy Linuxban. (270M Maxtor)
  • Raypapa
    #19
    Gabest: Én is jártam hasonló módon: 65 fok fölé ment néha, aztán levettem a ventit, tettem alá egy pici pasztát és máris 55 fok alatt maradt...
    (Bár ez AthlonXP 1.7+ proviócival volt, de a lényegen nem változtat. Most 2.5+ van és egy csöndes ventivel 2000-2100 fordulatúval elmuzsikál 55 fok körül!)
  • Cat #17
    Akit érdekel, itt van egy meglehetősen nagy táblázat, amiben 65 hütőt teszteltek hang és hütőképesség szempontjából
    ugyan nem mai, de érdemes megnézni

    http://www.digit-life.com/articles2/cooling-systems/socketa-coolers-massive-shootout-feb2k3-part4.html
  • DracoleWayda
    #16
    nekem kb 45°-os szokott lenni, (igaz 1 ghz-es) de olyan rohadt hangos a gép, hogy baromi idegesítő!!! :((( ráadásul a táp igencsak dögledezik szerintem... szal magával ránthatja az egész gépet, ha befuccsol :(((
  • Gabest
    #11
    "Akkor intelhez bőven elég gyári intel cooler aminek szinte 0 a hangja!"

    Nekem ilyen van, de akkor miért van az hogy 100% cpu használat mellett felmegy a 2.4-es p4-em hőmérséklete 61-63 fokra és 10-15 perc után kifagy az egész gép? Mondjuk annyira nem gáz, mert szereltem elé egy olyan szép nagy házhűtő ventilátorpárt (épp kéznél volt) és így már 60 fok alatt marad.
  • Cat #8
    ja, 60e ért, amikor abból 3 gépet is át lehet szerelni vizhutésre :)
  • UnConnecteD
    #7
    Munch : pixelnel most van 2 komplett cucc, egy Terratec, meg egy Corsair, nezd meg
  • Flashy
    #6
    ugykell annak akinek jo gepe van :-P
  • Munch
    #5
    Mennyibe kerül a vízhűtés? Engem rohadtul tud idegesíteni néha hogy hangja van a gépnek... :-/
  • Darth Sith
    #3
    kicsit át kell alakítania házat és kész. :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #2
    lool!

  • Emmegki
    #1
    Ha túl hangos a számítógépetek, cseréljétek le egy 386osra!