13
Egy HDD-ra szeretnék 2 op-rendszert, egy Win98-at és egy XP-t, ezt hogyan is kell megcsinálni? Az XP-t használnám mindenre, kivéve pár játékot, ami Win98-on futna...
  • bendes
    #13
    fdiskkel
    particionálsz
  • lck
    #12
    És ez milyen jó az én 3 éves fiam esetében, aki nam látja az XP-met! :))
  • Met
    #11
    Ha a 98 fat-es az xp ntfs-es akkor a 98ból nem fogod látni az xp particióját.
  • AtomHeart
    #10
    Hello!
    En mar kb 2-4 eve hasznalom a PM-et a legnagyobb megelegedessel, adatom eddig meg nem veszett el.
    Egyebkent mekkora lehet egy primary part max merete? XP-t akarnek 98se melle telepiteni, de nem az xp betoltojevel akarnam betolteni, hanem valami profibbal...
  • Yan
    #9
    Használj 98se-t, nincsenek ilyen problémák.
    xp= 2-5 gbájt extra csicsa.
    primary
  • Gyrow
    #8
    PM már használtam, meg nincs semmi a HDD-n, így semmi nem fog elveszni :)
    Egy particióra nem akarom mert más fájl formátummal menne a kettő.
    XPvel annyi gondom van csak, hogy az utóbbi XP install óta, szarakodnak bizonyos játékok (akad, nem a frame rate, egyszerűen beakad a game). És nem grafika miatt, mert leveszem alap grafikára, minimál felbontásra, akkor is csinálja.
    Pl. Battlefield 1942 és állandóan akad egy 2.2XP procival, 9600pro, 512Ram-al. Felbontástól, grafikai részletességtől függetlenül. Vagy a Raven Shield, ami szintén nem mai darab...
    Először lehet, hogy felrakom újra az Xp-t, ozt ha szarakodnak a gamék, akkor megnézem Win98-alatt....

    Kérdés: primary v. logical partíció kell?
  • Sound
    #7
    ehhez nem kell partition magic,(tegyük hozzá hogy én PM-et marhára nem birom, és nem is ajánlom senkinek, mert mindenki azthiszi hogy csodákat tud vele művelni, de amikor az első 20-30gb-nyi pótolhatatlan adata veszik el, akkor jön rá csak igazán, hogy igazam volt).

    Wrangler jól mondja, felnyomod win98-at, majd xp-t, és boot alkalmával választod ki hogy melyik két op induljon. A 2 OS akár egy partíción is lehet, vagy akár mind1ik másik partin. De mi az a game, ami nem megy XP alatt? Inkább szerezz hozzájuk valami patchet, mármint nem ér annyit az egész hogy win98-al szenvedj.
  • Gyrow
    #6
    Még 1 kérdés: partition magic-el csinálok akkor egy másik partíciót a C-re. A progi megkérdezi: create as: primary or logical? Melyik is kell nekem?
  • Gyrow
    #5
    thx
  • Bandew
    #4
    Indításkor te választod ki.
  • Gyrow
    #3
    Ahha. És boot sector-okkal nem kell szarakodni? És honnét tudja majd a gép, hogy melyikről kell bootolnia?
  • Gyrow
    #1
    Üdv!

    Egy 40GB-s vincsire szeretnék egy 10 GB-s Win98-at és a maradék helyre XP-t telepíteni. Jelenleg XP van a gépen, formatálni is szeretnék. Van partition magic is a gépen...Szóval?