Abit SA-7 - Celeron1.7 tuning
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
PSN:Tatyla1974 | http://www.twitch.tv/tatyla74 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA
CMI 9738 2 Channel Audio Codec"
SA7 - 645DX Based Pentium 4-478 ATX Mainboard
Szerintem ezt próbáld hozzá:
http://www.cmedia.com.tw/download/OS_e-cmi9738_index.htm
Ha valami gebasz van, akkor lehet a SiS7112-es vezérlõhöz is kell frissíteni.
PSN:Tatyla1974 | http://www.twitch.tv/tatyla74 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA
Z77A-GD65 | 3570K | Mugen 2 Rev.B | Vengeance LP White 8GB | HD7870-DC2TG-2GD5-V2 | Xonar DX | 830 128GB | WD7500AAKS | 2X HD154UI | TX650W | BX-500 | 32LF2510
PSN:Tatyla1974 | http://www.twitch.tv/tatyla74 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA
Szóval valóban sikerült 120x17-ig vinni a frekit (2040MHz!), csakhogy ezt az alaplapom nem szereti és visszaállítja alapórajelre. Bár a Bios-ban azt látom beállításként, hogy 120*17, de a valóságban csak 100x17-en ment. Valószínûleg ezért látta az Aida is meg mások is 1700 MHz-nek az aktuális sebességet.
Kísérletezgetem és 111x17 volt az az érték, amit már nem állított vissza, tehát 1887MHz-en fut a processzor.
Ezzel csak az a bajom, hogy a memória 4:3 osztásnál csak 148x2, azaz 296 MHz-en jár, holott 333MHz-es DDR Ram, aminek ugye jó lenne a magasabb órajel is...
3DMark03-at nem is próbáltam, 2001-ben pedig 1% körüli a javulás. Ennyiért talán nem is éri meg szenvedtetni a processzort... Vagy igen?
Gerry: az alaplapi Bios frissítés nem túl veszélyes dolog? Hogyan kell csinálni? (komolyan kérdezem!)
Remélem elõbb-utóbb megoldódik a gondom, ha már csak ilyen olcsó vasra futja is...:-(
Az öregséget onnantól kell számolni, amikor a punci már büdösebb a munkánál.
3D Mark-ban nem láttam semmi javulást. Vagy ennyi prockó húzás nem jelent semmit a grafikának?
Az öregséget onnantól kell számolni, amikor a punci már büdösebb a munkánál.
Az öregséget onnantól kell számolni, amikor a punci már büdösebb a munkánál.
Az oprendszerem Win98, Tesztprodram: Aida32, meg vagy három kevésbé ismert cpu ellenõrzõ.
Memória 333MHz-es DDR RAM.
Most nem vagyok az saját gépemnél, estére kísérletezek.
köszi addig is
lacibacsi
Bárhová állítottam a Current Speed mindig 1700 MHz volt.
Az öregséget onnantól kell számolni, amikor a punci már büdösebb a munkánál.
az fsb-t kell feljebb állítgatni,a ramokkal meg vigyázz,ne nagyon menjen az órajele ne menjen sokkal az eredeti mhz fölé..
Van egy ABIT SA-7 alaplapom, benne egy Celeron 1700 MHz proci.
Az alaplapi Bios elméletileg engedi a tuningot, de bárhogy állítgatom a különbözõ rendszerellenõrzõ programok mindig csak 1700 MHz aktuális órajelet jeleznek.
Az Aida32 szerint 2200MHz-ig húzható a proci, én már 2000-rel is megelégednék.
Azok jelentkezését várom, akik konkrétan ezzel az alaplappal és procival találkoztak már.
Hogyan csináljam?
Help Me Please!
köszönöm
lacibacsi
Az öregséget onnantól kell számolni, amikor a punci már büdösebb a munkánál.