44
ASUS 4816A nem pörgeti fel a cd-ket, help!!!
  • Narancs
    #44
    csere cuccost is nekik köll adni ezek szerint?
  • ollie
    #43
    Szerintem LG garipapírt kaptál, szóval akkor az LG mint cég (vagy a magyar forgalmazója) köteles neked új készüléket adni.
  • Narancs
    #42
    ja, csak ugye nálam az a problem hogy már megszűntek, ezért tart 1 hónapig a baszakodás, meg macerás az egész...
  • 0ppika
    #41
    Hát azt nemtom :) de szvsz a jogutó az ugyan az, mintha az eredeti cég lenne, és ha nekem gondom van akkor a boltba viszem ahol vettem, és ők meg oda viszik (gondolom szervíz :D ) ahova akarják.
  • Narancs
    #40
    Ki köteles?
    A cég vagy a szervíz, vagy a jogutód?
  • 0ppika
    #39
    Ja, nekem az összes garancia papíron ez áll (#37).
  • Narancs
    #38
    Komoly?
    Namost ott kezdődik hogy megszűnt a cég akiknél vettem.
    Ezért az LG szervízbe kellett vinnem, ahol több hetes baszakodás után végre kivertem belőlük egy csereigazolást.
    Azzal végül igencsak viszontagságosan de eljutottam az Unitel City szervízébe, ahol egy csávó 1 hét újabb baszakodás után adta végül ezt a szart...
    Szóval így volt végül 1 hónap, de nem írom az egész storyt mert az elmondva is nagyon hosszú!
    Szóval nincs cég akihez csak odalökném és poáznék, ahem nekem kell mászkálni vele mindenhová...
  • 0ppika
    #37
    Milyen 1 hónap???
    Ha a javítás/csere tovább tart 15 napnál akkor kötelesek addíg cserekészüléket adni!
  • Narancs
    #36
    Az utolsó 2 sor ismét érdekesre sikeredett fogalmazási szempontból, de nézzétek ezt el nekem így ebéd után...
  • Narancs
    #35
    Az lesz, csak megint ilyet fog adni.
    Ezzel kapcsolatban már lett volna pár kérdésem: szóval vettem annó a régi LG -t 17K -ért, most már nem gyártják.
    Akkor nem az van, hogy 17K értékben kellene adniuk vmi mást?
    Vagy ez hülyeség?
    Mert ha ezt most megint visszaviszem jön az 1 hónapos baszakodás megint és lehet hogy megint hogy azt mondják hogy semmi baja, vagy lehet hogy kapok egy ugyanilyet ami megint nem jó.
  • ollie
    #34
    Húbazz, vidd vissza de rögtön.
  • 0ppika
    #33

    Jól van befogatva a helyére?
  • Narancs
    #32
    tSá!
    Segítsetek lécci!
    Következő van:
    Kinyiffant a jó öreg LG 48* os CD íróm. Garival kaptam helyette egy 52X es LG írót, ami olyan kibaszottul hangos hogy elnyomja a TV-t.
    Ez még nem anyira gáz, de annyira rezonál, hogy KIRÁZTA a pci slotból a hálókártáyt!!!
    A billentyűzet gombjai is rezonálnak, pediga gép csak az asztal lábához ér hozzá 1 picit, mégis rezegteti az egész asztalt!!!
    Most mi rákot lehet csináni?
    Nero Drive Speed -el ha leveszem mondjuk 40X esre, akkor nem hajlandó CD-t olvasni...
    Gondolom a gépnek sem tesz túl jót ez a rezonancia, arról nem is beszélve hogy TV -zni se lehet míg mondjuk vki játszik a géppel...
    Vigyem vissza hogy túl hangos?
  • 0ppika
    #31
    Minóta megvan (2,5 év) azóta slave-en van és kifogástalan volt.
  • [Jakuza]
    #30
    Eloszor is tedd masterre.
    Az irok jobban szeretik ha masteren vannak es kevesebb is az adatelfogyas.
    Es ha mas nem segit akkor csinalj egy XP reinstallt.
  • 0ppika
    #29
    Primary Slave-en van. Már vagy 3x újratelepítettem a nero-t és megsem jó, pedig eddíg tökéletesen működött.
  • [Jakuza]
    #28
    Egyik ismerosomnel pedig ugyanezt csinalta a gep, es a Nero es a tobbi komponense zavarta be az XP-t.
    Az osszes Nero komponens eltavolitas utan ujra meglettek a meghajtok.
    Amugy az iro van ugye a secondary masteren ?

    A Nero elmeletileg jo, de ha megsem jonne be, esetleg probalkozz a - Burn4free progival.
  • 0ppika
    #27
    Nem az a gond, bár a nero sem jó, nem tudok egyszerűen pl kiválasztani fájlokat az íráshoz, mert nincs az az ablak.
    Amúgy az easy cd creator tette mindezt...
    Tudsz ajánlani valami normális progit (vagy a nero is jó ha jó :) )?
  • [Jakuza]
    #26
    Szedd le a nerot ha mashogy nem kezzel torolve.
  • izb
    #25
    valszeg vagy winfos hiba,vagy alaplapi
  • 0ppika
    #24
    Hi. A következő problémám van:
    A cd íróm nem akarta megírni a cd-ket (olvasni olvasta és az újraírhatókat is letörölte), a tárolószint nem ment fel és megállt az írás. Aztán egyszer csak a windows nem is látta már a meghajtót (és ezzel egy időben a daemo toolsot sem!), az ezközkezelőben ütközést jelzett mindkettőre.
    Próbáltam másik ide kábellel, de semmi, a bios viszont látja. Másik gépben kifogástalanul működik.
  • Gerry
    #23
    Milyen programmal írsz, milyen oprendszer alatt, milyen alaplapod van, és milyen driverek vannak fent?
  • NeoMaN
    #21
    Az indexelő SZOLGÁLATÁS mégjobb!!
    SZOLGÁLTAT nekem idexelést a MS! LOÁL
  • ollie
    #20
    áááááá csak nem az xp beépített cd írásáról van szó??? MS sux!
  • rugyi
    #19
    No, megoldodott:
    Az "IMAPI CD-egeto COM-szolgaltatas" - letiltasa (amit ajanlok mindenkinek, aki Nero-t hasznal XP-n) ota minden siman es zokkenomentesen megy...kopkop

    Azert koszi, ha mast nem, a figyelmet mindenkepp :)
  • mainruler
    #18
    Nekem is ilyenem van, de semmi ilyesmi baja nincs. Ráadásul ha jól olvashatók így is a korongok, akkor meg kit érdekel...
  • ollie
    #17
    lehet, de az is hogy az íróval, vagy a philips cd-vel
  • rugyi
    #16
    bocs a kesesert (regisztracio + 7vege...)
    Szoval, igen...

    CD infoban:
    philips + tdk 80 = 700M ez OK
    Primedisk 90 = 700M ez mar nem OK, de nem is fontos annyira)

    Iras kezdeten:
    TDK 80 = 800M (!) es gondolom ezert nem jon az overburn szoveg
    Philips 80 -> a #14-ben emlitett

    lehet hogy a Neroval van a baj? [Nero 6 UE]

    kofi,
    Gyuri
  • ollie
    #15
    Több cd-vel kipróbáltad?
  • sumi
    #13
    azóta nem firtatom a dolgot...
  • sumi
    #12
    azazigazság......sajna zsinorba nyomta...kb 5-öt....
  • Evil
    #11
    nem lehet hogy a lemez szar?Tobb lemezen is ezeket produkalja?Ellenorizd vissza a lemezt iras utan es ha jo akkor szarj bele a karikakba. :)
  • sumi
    #10
    hali.wan 1 mitsumi 32x cd iróm.kb másfél éves.ami a lényeg,mostanában olyat játszik velem,hogy a megirt cd-k-en karikák keletkeznek!!tehát elkez irni,az karika,azt a többi ok.a karika szélessége pár miliméter.....helppp!!!
  • Barni
    #9
    oks szombaton viszem vissza. ha kiszedem a gépből attól még nem veszik el a gari ugye?
  • Crem
    #8
    Az én véleményem is ez...

    Lehet, hogy kapott egy pofont (tulfesz. stb) és megadta magát!
    Vidd vissza ! KI KELL CSERÉLNIÜK!!!!!!!!!! Vagy a lovédat visszaadni!
  • ollie
    #7
    Akkor lehet, hogy tönkrement a motorja, ami felpörgeti a cd-ket. Előferdűl az ilyen, vidd vissza, úgy is garis.
  • Barni
    #6
    jaja amúgy idáig rendesen ment aztán egyszer csak bumm, nem írja meg a cd-ket, vagyis elrontja őket, de nem buffer kimerült hanem ismeretlen hiba, most meg be sem pörgeti, csak villog mikor berakom az új cd-t
  • Barni
    #5
    az eszköz megfelelően működik :(((
  • Crem
    #4
    Nézd meg először is, hogy a hardver megfelelően működik-e.
    Ez a legkönnyebben a Herdver varázslóval teheted meg...


    Egyébként idáig rendesen ment, aztán se kép se hang?:)
  • Barni
    #3
    nem, semmi új nincs a gépben, minden ugyanaz.