52
Cd Túlírás
  • HUmanBandi
    #52
    Én most is egy 784 mb os CD-t írok.
    remélem sikerül :-)
  • Emmegki
    #51
    Nem tudom hányan írtátok már, de: Írd meg video CD-ként. Egy picit sokáig tart, de fölmegy 700 megás CDre 800 000 000 byte. Simán olvasta a CD olvasóm...
  • ollie
    #50
    ez a szériától függ. márkás cd-knél is van amelyik bírja, van amelyik nem, sőt ugyanzon típuson belül is vannak eltérések.
  • barret
    #49
    haverom már felirt 724 megát, hibát irt ki,de a film tökéletesen jó lett!
  • zero_cool51
    #48
    na és szerintetek 700 megás CD-re 740 megás film?
    Plextor iró, Phillips CD
  • ollie
    #47
    ugyanazt írtam :)
  • Breki33
    #46
    hát sztem egyszerűen csak sok neki a 740 mega
  • Air
    #45
    Bocs.
  • ollie
    #44
    de nem neked írtam
  • Air
    #43
    De a Mode2-es cd-nek semmi koze a tulirashoz!!
  • ollie
    #42
    akkor az is lehet, hogy csak a cd-nek rossz a minősége, legalábbis a túlírást nem bírja.
  • Icebird
    #41
    Ha megfigyelted olyan kiterjesztést adhatsz neki amilyet akarsz, csak dat az alapértelmezett. Most írtam (LG 24x10x40x) második ilyen CDt (TDK) és ez is tökéletesen működik. Persze ez csak 720MB volt. De ha jól emlékszem az előző közel 800MB.Ezt viszont érdekes módon először nem akarta lejátszani, de gép újraindítás után már minden gond nélkül.
  • Air
    #40
    Teac CD-W540E (40x16x48)
  • Breki33
    #39
    nem sima tulirást P
  • Russ!an
    #38
    Milyen cd-íród van?
    Egy havernak pont ugyan ezt csinálja egy "régebbi Plextor"
    Míg nállam jól müxik "TDK"
  • Air
    #37
    kiprobaltam a neroban is a mode2 opciot es a mode2 cd makert is. teljes csod mindket eljaras. a nero be sem fejezi a lemezt mondvan irasi hiba. a mode2 cd makerrel csinaltattam egy image fajlt ami 756MB adatot tartalmazott. ez elvileg a 80 perces lemezre mode2-ben ra kellene hogy ferjen. aztan az image fajlt fel is irtam neroval, hibauzenet nelkul, de a lemez olvashatatlan. a toc rajta van, de a fajlokat nem lehet megnyitni.
  • ollie
    #36
    De a mode2/XA-t használtad?
  • Breki33
    #35
    Na tegnap megprobáltam tulirni
    megisirta, de eredmény egy használhatatlan lemez
  • ollie
    #34
    Ja, azt én sem tudom. De nem csak a nero tudja szerintem, hanem az ecdc is.
  • Air
    #33
    Ezzel tisztaban vagyok. Csak azt nem ertem, hogy minek kell ez a Mode2 CD maker, meg a RIFF CDXA filter, ha a nero kapasbol tud mode2-es formatumu lemezt irni...
  • ollie
    #32
    nicns itt trükközés. van olyan mód, ami a hibajavítás kárára nagyobb kapacításra formázza a cd-t. enniy.
  • Air
    #31
    Akkor minek ez az egesz trukkozes?? Nem ertem..
  • Breki33
    #30
    ez egy koncert AVI
  • ollie
    #29
    várj csak, ez zene cd?
  • ollie
    #28
    próbáld ki, ha nem férne rá, akkor úgy se engedi
  • Breki33
    #27
    ÉN konkrétan a 734 megás JAn MIchel JArre koncertet akarok kirni szted azt simán igy ki lehet?
  • ollie
    #26
    szerintem a mode2/XA (az ISO módoknál lehet választani) pont ezt jelenti
  • ollie
    #25
    Szerintem ha hagyományos adat cd-t írsz, ugyanúgy ki lehet választani ilyen módot.
  • Air
    #24
    Ez csak filmre vonatkozik vagy rendes adatokat is lehet igy lemezre irni??
  • ollie
    #23
    De olvassa a rendszer simán ,csak nagyon lassan. ez ugyanaz a módszer, ahogy a vcd és svcd lemezeket írják, ha észrevetted, azokon van akár 800 mega is. Gyakorlatilag csak néhány szoros sebességgel fogja tudni olvasni a cd-rom drive (bármelyik). De szeritnem a neroval alapból tudsz ilyen módban írni, hiszen tud vcd-t írni.
  • Breki33
    #22
    de akkor ha jol értem codec nélkül semmi sem olvassa

    és másolni lehet pl vincsire?
  • Breki33
    #18
    ez parancssoros?
  • Breki33
    #17
    Itt
    http://webs.ono.com/usr016/de_xt/

    XP-hez melyiket kell letolteni?
  • sumi
    #15
    cd mate!!az nem pöcsöl...!!!
  • firglisz
    #14
    Aha, értem. Gondolom a Nero tudja, akkor már csak az irónak kéne tudnia. Egy LG GCC-4480B combo-m van, van ezzel valami tapasztalatotok ?
  • ollie
    #13
    a cd írótól is függ, mert nem mindegyik tudja túlírni
  • Air
    #12
    nem fogja nagyobbnak felismerni mert a 80 perces a szabvany. rakd be, allitsd be a tulirast 90 percre es mehet..
  • firglisz
    #11
    Nekem is hasonló problémám van, és én be is vásároltam 25db 90 perces Philips CDt. A probléma csak annyi, hogy amikor beraktam az íróba, a nero bizony csak 80 percesnek ismerte föl. Ugyanúgy egy másik iró, Easy CD-vel sem boldogult vele.
    Kérdésem az, fel kellene hogy a gépnek föl kellene ismerni a 90 perces CD-t alapból, vagy ez nem standard és kell még valamit állitani hozzá ?
  • Munch
    #10
    Vááágni... túlírni... nem igaz, hogy sajnálod azt a plusz 50 forintot egy 90 perces cd-re!!!
  • PeachLover
    #9
    Stáblista levágás, hangminőség lerontás pl. MP3 192 kbs-ről 96 kbs-re.
    Használd a Virtual Dub aktuális verzióját.