11
800-as cerka kérdés
  • icecave
    #11
    Én s így csinálom, de csak azért, mert nem tudom megvárni, amíg annyi összejön. Mindig elköltöm.
  • NeoMaN
    #10
    Én mindig eladom, és abból vaszek újat....(ill. az ebból befolyó összeget beforgatom az újba)
  • icecave
    #9
    Nem lesz semmi baja. Van aki kb. 2 éve használja 850 körüli cerkáját ezerszázvalamennyin (nem tudom pontosan), és még nem panaszkodott.
  • Taranov
    #8
    Szerintem ha valaki új gépet vesz a régit megőrzi.
    Eddig nekem ez a 4. gépem, az első apámé volt, azt visszaadtam neki, a második egy 266Mhz-es Pentium volt, azt eladtam, de utána lassan rájöttem, hogy kár volt, és a 400Mhz-es gépemet nem adtam el, mikor meglett a 2400Mhz-es ami az aláírásomban is szerepel.
  • szasza_1
    #7
    ...1,5 év múlva mondjuk megkapja a tesom ezt a gépet...
  • Cat #6
    valoban érdekelni fog másfél év mulva, hogy ez a 800 cerka lángol vagy nem ?
    már most 15e ft egy 2500as athlon xp; alaplap + processzor együtt cirka 30e, és tripla olyan gyors mint a te cerkád... másfél év mulva a 3000+ lesz kb. ilyen árban
  • Loál János #5
    Nekem is az van!
  • Gerry
    #4
    Akkor nem lesz gond. Akkor csak a hőmérsékletet figyeld!
  • szasza_1
    #3
    Nem emeltem egyáltalán feszt.
  • Gerry
    #2
    Ha valóban nem megy a hőmérséklet 43 fok fölé, és nem emelsted nagyon meg az alapfeszültséget, akkorm nem lesz semmi baja a procidnak hosszú távon sem. Ja, és NEM megy bele a Tualatin magos Celeron/P-III a VL6-ba.
  • szasza_1
    #1
    Most huztam fel a 800 cerkámat 920-ról 1066-ra (115-ös fsb-ről 133-ra), a Max Payne 2 miatt. Azt szeretném megkérdezni, hogy hosszútávon (1-1.5 év) károsodhat -e a proci. Mert nekem jó lenne, ha bírná, csak hát nem szeretném elégetni. A proci hőfoka 2 óra Max Payne 2 útán 43 fok a 35-ről.
    Ja, meg ha instabillá válna egyszer, és visszateszem 800-ra, akkor ugyanolyan stabil marad, mint régen?

    Proci típúsa (AIDA32 szerint):

    CPU tulajdonságai
    CPU típusa Intel Celeron II, 1066 MHz (8 x 133)
    CPU alias Celeron III, Coppermine Lite, Coppermine-128
    CPU stepping cC0
    Eredeti órajel 800 MHz
    L1 kód gyorsítótár 16 KB
    L1 adat gyorsítótár 16 KB
    L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

    CPU fizikai információk
    Tokozás típusa 370 Pin FC-PGA
    Tokozás mérete 4.95 cm x 4.95 cm
    Tranzisztorok száma 28.1 millió
    Gyártási technológia 6M, 0.18 um, CMOS
    Processzormag mérete 90 mm2
    Processzormag feszültsége 1.5 - 1.7 V
    Processzor I/O feszültség 3.3 V
    Tipikus teljesítmény felvétel 9 - 22 W (órajeltől függően)
    Maximális teljesítmény felvétel 14.0 - 33.0 W (órajeltől függően)

    Még az lenne a kérdésem, hogy Abit VL6-ba bele lehet rakni TUA-as cerkát?