17
Usb 2.0, vagy Firewire LAN
  • Inquisitor
    #17
    Manapság csak 5K, de semmi értelme, ennyiből lassan 2db gigabites hálókártyát kapni.
  • PíszLávJuniti
    #16
    USB alap, + csomó kábelezés, telefonok csatlakozóinak kiosztása, stb.
    usb oscilloscope

    másik oldalon:
    1. Any pinout of USB cable to connect two computers directly on USB?
    Ans: NO! It isNOT possible to connect two computers thru USB ports DIRECTLY. There are some proprietary Cables available in market in less than 60$ which have a built-in electronic circuit with a special software to be installed on both machines. In fact, I am using one such cable to transfer files from my laptop to desktop at high speed, at 12Mbits to 16MBits per second, that's great speed. WARNING: Do not make USB cable on your own as USB ports do have 5volt DC current as output which can damage both motherboards.
    itt
  • blackgamer
    #15
    szo, USB (A) - USB (A) laplink kábel rohadt drága
    7-11 ezer forint
    igazából nem tudom miért,



    forrasztani nem lehetne ilyet???
  • Joey_The_Man
    #14
    Ha jól tudom P=U*I azaz 12(U)*4.5(I)= 54W (P)
    Egy winyó sztem 12-15 wattot fogyaszthat, de ebből nem tom mennyit 12v-ról (többségét sztem)... Szal ha így van akkor elbírja elvileg, de ha nem, akkor el se fog indulni a gép...

    Átalakító?? Én még nem láttam , de ez nem zárja ki hogy van.. Nekem az integrált firewire -(ön) van minkét fajta..
  • Vernoon
    #13
    Itt egy kep a taprol gepkonyv ohne. 12V-4.5A 5V-0.72A
    Kabel ugyben, atalakito, mi a velemeny?
    THX.
  • Borg
    #12
    Mondom, hogy nem tudni, mire vonatkozik az a 145W.
    Nézd meg, milyen ampereket tud pl a 12V ágon. Vagy olvasd el a könyvét a gépnek, abban benne kéne legyen, hány winyot bir el. XPC-nek le van irva, hogy 2db-ot.
  • Vernoon
    #11
    Nade 145W 3db vinyora azert az nem meredek?
    Mi tortenhet legrosszabb esetben, melyik fustol el? TAP vs vinyok?
  • Borg
    #10
    XPC-ben pl 200W táp van, és elvisz 2 winyot, egy 2500+ bartont 3200+on.
    Az egyedi gépek tápkialakítása általában célfeladatra kihegyezett, tehát a wattok nem sokat mondanak.
  • Vernoon
    #9
    Nekem azert van szuksegem erre a megoldasra, mert vannak regebbi: 2db 20GB es 1db 30GB vinyoim, amiket szeretnek hasznalni neha, de nem akarom cserelgetni (mobilrack), se feleslegesen terhelni a gepemet. Ezenkivul van meg egy regi P2-es 300-as halk Compaq gep, amibe beraktam a FW kartyat es igy kapcsolodik a gepemhez. Ily modon egy kulso FW RACK-et valositottam meg (0Ft-bol) csak kabel nincs, ill, amit a kartyahoz adtak (mini DV), de az 4-6 os.

    Kerdesek:
    Letezik-e atalakito kicsirol nagyra?
    Szerintetek aleg a Compaq gep 145W !!-os tapja 3 vinyonak?
    Ja, ilyen a kabelem:

  • I.C.ram
    #8
    Már megoldottam. Rossz volt a driver.
  • I.C.ram
    #7
    Van egy hatalmas gondom!!!!!

    Van egy KD-7 Abit alaplapom, amin elvileg van USB 2.0, és van egy USB 2.0-ás külső LaCie 30GB-s külső vinyóm. Bedugom, erre a win azt írja, hogy nagy sebességű USB eszköz van csatlakozva alacsony sebességű USB-hubhoz... stb... Akarok valami másolni a hrodozható vinyóra, de baromi lassú. 10 giga másolása több órába kerül. Felraktam az USB 2.0 drivert VIA-hoz, és magához a vinyóhoz is. De semmi. Baromi lassú. Van valami megoldás???
  • chuck
    #6
    jol van legyen mbyte :), ezt nem tudom pontosan. ugy mar erdemes lehet beruhazni kis tavolsagra.
  • Borg
    #5
    Khm, akarod mondani a PCI 32bit & 33Mhz = 133MByte/s :)
  • Laalee
    #4
    usb2 höz kell egy lan kabel és be kell dugni.

    de mi értelme több a kábel mint 2 hálókártya
  • chuck
    #3
    Firewire-n megy a dolog,de vannak "aprobb" problemak.
    1. Itthon en max 3 meteres FW kabelt lattam.
    Kulfoldi oldalaon lattam mar hosszabb kabelt is, de a szabvany max 4,5 metert engedelyez ( 15 lab).
    2. A max 4,5 meter utan repeater-t kell hasznalni, ami jelerositokent funkcional. Ezutan johet ujjabb 4,5 meter hosszu kabel :-)).
    Tehat konnyu belatni, hogy nemigazan koltseghatekony nagy tavolsagokra. Ket gepet egy szobaban viszon megeri osszekotni. A 3 meteres kabel kb 2 ezer, es ha nincsenek ennel messzebb e gepek, akkor mar nem is kell mas. Ez a megoldas nyilvan feltetelezi,hogy a firewire kartyak vagy integralva vannak, vagy pci kartyakent mar bent vannak a gepben. Amennyiben pci, akkor fellep ismet problemakent a pci bus max savszelessege, ami talan 133 megabit ? Innentol nem eri meg beruhazni erre a kapcsolatra, hagyomanyos lan bovithetobb, olcsobb, es nagyobb tavolsagon mukodik.
    Vegszo: 2 gep koze,amik nincsenek 3 meternel messzebb, es integralva vannak a firewirecsatolok, erdemes kiprobalni, a 400 megabit csak nem 100 :).

    USB2.0 rol nem tudok mit mondani :)
  • magillagorilla
    #2
    Megoldást nem tudok, de engem is érdekelnek az ilyen lehetőségek! :)
  • Terra
    #1
    Hi!

    Tudtok valami megoldást arra, hogy USB 2-n, vagy Firewire-n hogyan lehetne összekötni 2 vagy több gépet????

    Esetleg milyen speciális hardver kell hozzá, programok, stb.