8
belezzük ki a windowst
  • Tovi
    #8
    http://www.supergamez.hu/listazas.php3?id=1050395199
  • zoozoo
    #6
    Azt nem fűztem hozzá, hogy ez egy 60 gigás winchester. Vagyis aktív 60 giga, és a logikai partíciók összessége ugyanez a 60.
    Ezt nem tudom értelmezni :)
  • zoozoo
    #5
    Köszönöm, de az importálás az egyetlen megoldható:
    Egy oltári nagy baromságot követtem el. A régi vinyómról PM-el csináltam 4 partíciót az új vinyómra. Odamásoltam a fontos cuccokat.
    Ment a régi gép, jött az új. Teszem be a boot lemezt, majd cd-ről setup. Scan, aztán rövid gondolkodás után azt írja, nem megfelelő a partíció, így biza nem fogja felnyomni nekem a c:-re.
    Fdisk és leeső tantusz: mindegyik logikai partíció - egyik sem aktív.
    Fdisk mutatja a következőt:
    -- 60 giga - primary
    -- 5+5+45+5 - logikai (C:,D:,E:,F:)

    Számomra értelmezhetetlen. Csináltam egy 8 megás aktív partíciót - arra mentek a rendszerindítók, az (ekkor már) D:-re a win könyvtár. Totál csőd. Már minden szart kiírtam cd-re - most törlöm az összes partíciót és újra kezdem az egészet. Csak ugye a lent említett registry-s probléma áll fent, ezért volt a kérdésem.
    Egyébként Partition Magic-kel lehet logikai partícióból aktívat csinálni? Mert akkor C: töröl, D: aktív, rendszerindítók átírása (mindegyik D:-re mutat) és akkor oké.
    Ezt megjátszottam, csak nem aktíváltam a D:-t - nem találtam ilyen funkciót a PM-ben. Káosz lett belőle.
  • zoozoo
    #3
    Mutasd meg és oda másolom a kérdésem...
    Elég volt az a 600, amit átnéztem emiatt...
  • zoozoo
    #2
    Sziasztok!

    Több kérdésem is lenne a windows-al kapcsolatban.
    Pl pontosan mi a neve a registrynek? Ezt én egy fájlként megtalálhatom a win (ME) könyvtárban?
    A másik problémám egy kicsit bonyolultabb:
    Regisztráltam egy játékot Win ME alatt (interneten keresztül, de bejegyzés a registryben), de úgy alakult, hogy le kell szedni és újrarakni a rendszert. Ha egy teljesen ugyanolyan wint felrakok, ami volt előtte (minden progival) és rámásolom a törölt rendszer registry-ét, akkor működőképes lesz a játék, illetve egyáltalán maga a windows is?
    Mégegy: ha fogom a régi wint, az egész könyvtárat és azt másolom az új rendszerre, működne?

    A mostani winnel semmi gond nincs, de partícionálás és formázás miatt mindent le kell szednem a vinyóról.
  • Pheel
    #1
    Egy újabb igen eredeti téma, ami sehogysem fért volna be máshová...