46
A háromszoros olimpiai bajnok ökölvívót hosszú, súlyos betegség után, 78 évesen érte a halál.
  • Instict
    #1
    szomorú :(
  • zaki
    #2
    őszinte részvétem
  • Instict
    #3
    szerintem minden idők legjobb Magyar boxolója ment el a mai nappal...
  • zaki
    #4
    milyen betegségben halt meg?
  • Láma!
    #5
    Azt nemtudom, de nagyon sajnáljuk!
  • Instict
    #6
    Papp László
    születési hely, idő: Budapest, 1926. március 25.
    klubjai versenyzőként: BVSC (1945-48), Bp. Lokomotív (1949-50), Bp. Bástya (1951-53), Vasas (1954-56), hivatásos ökölvívó (1957-62).
    edzőként: Ferencváros (1964-68), Bp. Honvéd (1968-69), Óbuda Tsz SK (1978-79).
    edzői: Fehér István (1945-50, nevelőedző), Kovács Károly (1951-52), Adler Zsigmond (1953-62)
    eredményei, amatőrként: háromszoros olimpiai bajnok (1948, London, középsúly; 1952, Helsinki, nagyváltósúly; 1956, Melbourne, nagyváltósúly), kétszeres Európa-bajnok (1949, Oslo, középsúly; 1951, Milánó, nagyváltósúly), hétszeres magyar bajnok (1946, 1947, 1954, középsúly; 1952, 1953, 1955, 1956, nagyváltósúly).
    profiként: Európa-bajnok (1962-64), 29 mérkőzésen veretlen (27 győzelem, 2 döntetlen)
    elismerései: NOB-érdemrend (1982), A WBC (Bokszvilágtanács) öve a „világ legjobb amatőr és hivatásos középsúlyú ökölvívójának" (1989), a Boxing Hall Of Fame tagja (2001), Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztje (1992), Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje, Miniszteri Díj (1996), Millenniumi Ezüst Emlékérem (2001).

    forrás: origo
  • Punker
    #7
    pedig nem is volt még annyira öreg :(
  • FtranX
    #8
    nyugodjék békében! :(
  • tomsolo
    #9
    én bírtam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :(
  • Taranov
    #10
    Isten nyugasztalja!
  • skorpio7
    #11
    Leljen örök nyugalomra ott fönt ...
  • Ramore
    #12
    :(
  • Nyiri
    #13
    Ezert kellett egy uj topic?
  • Instict
    #14
    igen ezért. szerinted nem érdemel külön topicot?
  • SLICK
    #15
    Én nem ismertem viszont olvastam az origo.hu n


    ŐSZINTE RÉSZVÉTEM!!!!!!!!!!!!!!!!!
    NEKEM NAGYAPÁM HALT MEG IDÉN ASSZEM AGYVÉRZÉSBEN.
  • comet
    #16
    Hat basszameg talán még ez az utóbbi idõk legértelmesebb topicja az sg-n mar bocs...
    a sok f*ssag mellett.

    -------
    nyugodjek bekeben....
  • Munch
    #17
    Őszinte részvétem..
    Nekem dédnagymamám halt meg nyáron. :(
  • csabawarchief
    #18
    sztem is, sajnálom :(
  • Taranov
    #19
    Hát akkor részvétem, mennyi idős volt?
    Nem gyakori azért, hogy valakinek a dédnagymamája él.
  • FrezeR
    #20
    nyugodjék békében! :(
  • PResident Evil
    #21
    ehhh... sajnálom
  • csabawarchief
    #22
    78
  • csabawarchief
    #23
    asszem, nem tudom pontosan
  • O0D:
    #24
    Miért kell minden sz*r ért új topikot nyitni?
    Miért merül fel eggyes emberekben hogy kijön egy hír és rögtön beszúrjuk ide, mert eddig senki nem tud róla..

    A mások hogy volt a tvben is, ( persze hogy mindenhol van, mindenféle álhíreket is gyártanak ) és kiemelték hogy a kommunista rendszer nem engedte ezt, meg azt. Mintha direkt szidni akarták volna. Miért nem lehet objektíven bemondani valamit, miért kell mindíg ráeröltetniük másra a véleményüket. Talán a kormány megbízottai? Vagy más pol. erő támaogatja őket?


  • Ruffi
    #25
    Nem feltétlen kell nyitni ezért topicot de azért ez az eset nem minden szar fiam...VIselkedjé
  • Instict
    #26
    menj át a polfórumba a politikai kérdéseiddel, és szégyen az, hogy minden idők legnagyobb magyar sportolójáról te leszarozol egy topicot, egy olyan emberrel kapcsolatban, aki a Magyarok hírét vitte szerte a világban, egy olyan embert, akit több ország is marasztalt, de ő mindig hazajött.
  • zaki
    #29
    biztos hallottátok, hogy a BS-t (vagy mi a franc a mostani nve) a jövőben Papp László-ról fogják elnevezni, szép gesztus, megérdemli...
  • Instict
    #30
    igen, mindenképp.
  • cSuwwi
    #31
    Ja, 2004 Március 25.-étől (vagyis a születésnapjától) fogják az új BS-t Papp László Sport Csarnoknak, vagy Arénának nevezni. :)
  • Augustus Gigo
    #32
    most ment egy szép összeállítás róla a tv2ön
  • O0D:
    #33
    A friderikuszban lévő bejáttszásokból sok minden kiderült számomra (még a bohóckori sójából vágtak be).
    Nagyon olyan stílusu mint fekete laci, kicsit parasztos, nem túl intellektuális, vagy ez a betegségével járt? Ne mondjátok hoy minden boxoló ilyen, mert aki tudja magáról hogy nem "riportképes" az nem nyilatkozik 2 órán keresztül.
    És a poénjai is nagyon szarok.
  • rohadtgec
    #37
    Őszinte részvétem, nyugodjék békében!
    Ő volt a király!
  • Mészy
    #38
    R.I.P.
  • Augustus Gigo
    #39
    vhogy ez a új BS név nem jött össze, pedig már elmúlt 25dike
  • b-type
    #40
    sztem nagyszerű ember volt...ritka nagyszerű.
    elsírtam magam a temetésén..sajnos jóvátehetetlen ami vele történt.
  • Augustus Gigo
    #41
    halállán kivűl mi jóvátehetetlen?
  • b-type
    #42
    A legfontossabb hogy olimpiai bajnok létére, egyszerüen nem engedték(politika) a világbajnoki cimért mérközni
    pedig toronymagas esélyese volt.
    pl. az hogy rengeteg pénzért mehetett volna külföldre..természetesen ha engedik..de itt maradt fiatalokat edzeni...ha azt mondom hogy elfelejtette a média, és csak a betegsége volt olyan hir amivel foglalkozni tudtak...és természetessen a sajnálatos halála, akkor nagyon visszafogott voltam.
  • cSuwwi
    #43
    ez van :|
  • Augustus Gigo
    #44
    42: ezt nem is tudtam,akkor télleg jóvátehetetlen:(
  • O0D:
    #45