34
segítsetek!
  • zaki
    #1
    1.
  • maxtor
    #2
    Hát ebben az évben érettségizem.Aztánmeg tovább szeretnék tanulni.
    De nem tudom megtalálni a szakot hogy mire menjek.A palya.hu meg sulinet honlapok utan meg csak meg inkabb elbizonytalonok,de nem is találom meg a választ.
    Ti hogyan fogjátok ki választani a sulit/szakot?
  • Xboxman
    #3
    Nézd meg a startlapon!

    Nincs mit:DDD
  • FtranX
    #4
    Én most a második évemet töltöm egy OKJ képzésen, mert tavaly nem vettek föl a fősulira. Jövőre mindenképpen megyek valahova, de még nem tom pontosan hova, csak azt, hogy milyen szakra.

    Szempontok:
    1. Lakhelyhez való közelség (nincs kedvem koliba menni)
    2. Várható felvételi ponthatár
    3. Mások tapasztalatai
  • selwik
    #5
    Mi az ami érdekel, és szívesen tanulnád? Hol tanítanak ilyesmit? Mekkora az esély, hogy felvesznek?

    Ha ezeket megválaszolod, szerintem nagyjából képben leszel. Tudom, hogy nehéz kérdések, én is agyaltam rajta eleget, de vmi célkitűzésnek mindenképpen kell lennie, hogy az ember végignyomjon egy fősulit, v. egyetemet.

    Még van pár hónap, addig halgassd meg a szülők, haverok, tanárok tanácsait, ezek is sokat segíthetnek.

    Amúgy a koli rohadt jó dolog. Szabadság, nonstop buli, frankó net, stb. Azért nem érdemes lemondani egy jónevű fősuliról mert messze van.
  • Pheel
    #6
    Szerintem mindenképpen tűzz el otthonról, ha már egyetem. Elég kellemetlen, mikor mindig haza kell hazamenni :)
  • Cat #7
    azért 18 éves korára már kialakul az emberben hogy mi érdekli
    pl engem akkor a fantasy kötött le nagyon, és tudtam, hogy egyáltalán nem akarom azt csinálni, amit a középiskolában tanultam
    otthon egész nap számgép előtt ültem -> mér ne menjek infora? :D
  • FtranX
    #8
    Ezzel én is hasonlóan vagyok: Imádok számítógépezni, buzerálni a számítógépeket. Ezért folytatom az OKJ-s műszaki infó szakot a főiskolán.
    A lényeg, hogy mindenképpen olyan szakot kell választani, amit valszeg legalább egy kicsit szeretni fog az ember, mert ha nem szereti, akkor csak kínlódás lesz a fősuli/egyetem és persze utána az élet is. Anyám már rohadtul megbánta, hogy annak idején pszichológia helyett egy tanári szakot választott, mert hogy bevette mások szöveglt hogy "tanárokra mindig szükség lesz", meghogy a pszichológia baromság (akkor még nem volt olyan menő szakma mint manapság). Utána meg már 2 gyerekkel nem tudott váltani.
  • maxtor
    #9
    Annyiban sikerült szűkíteni a kört hogy matekkel kapcsolatos.
    Szeretek matek órára járni,jók a jegyeim is.Pestre megyek mert el akarok szakadni itthonról.
    Bár egy kicsit tartok mert a sulimból csak én megyek Pestre tovább tanulni.
  • Gerzson
    #10
    matek?

    közgazdász
  • Dzsini
    #11
    ne gyere bp-re... van annyi más város
  • OPM
    #12
    én is matek irányába akarok jövőre továbbtanulni
    a szif-en gondolkozom....
  • Gerzson
    #13
    matek a legtöbb helyen felvételi tárgy
    bárhova mész matek kell!

    de nem is az a lényeg, hogy vidék vagy Pest, vagy hogy nehéz-e bekerülni hanem
    Legyen egy elhatározásod, amihez kedved lenne és úgyérzed, hogy jobban tudnád csinálni mint akiknek az a hivatásuk!
    most nem a politikusokra gondoltam :)
  • maxtor
    #14
    Közgazdász nem akarok lenni.Inkább a műszaki jellegű matek érdekelne
  • Rincewind
    #15
    Van egy hivatalos könyv:
    "Országos felsőoktatási Tájékoztató"
    (na most nem biztos, hogy ez a pontos neve, régen volt már ilyen a kezemben, de valami ilyesmi).
    Minden tankönyvboltban lehet kapni és évente adják ki a legfrissebb változatait.
  • Lacc
    #16
    Hát szerintem a fősulit/egyetemet úgy a legkönnyebb megtalálni ha kikeresed a telefonkönyben, vagy rákeresel a neten, mert ott van, hogy mi a címük
  • viccesimike
    #17
    Addig jó amig nem találjátok meg..
  • O0D:
    #18
    Mennyél katonának az egyszerűbb dolog.
    Vagy humoristának.
  • Balo
    #19
    Általában mikor adják ki az újabb változatot?
  • Rincewind
    #20
    Nemt'om szvsz már kint van. El kell menni tankönyvboltba és megkérdezni.
  • Gerzson
    #21
    ja tényleg van egy könyv az segit
    de nem az amit a libri weblapján van

  • PResident Evil
    #22
    hát én már eldöntöttem hogy az informatika rögös utját választom... csak hova ? és melyiket ?
  • maxtor
    #23
    Voltam most a Műegyetem nyíltnapon!
    Szak mérnök-informatikus.De nem tudom hogy elmenjek zért Pestre,félek.Nincsenek ott rokonaim,ismerősöm se megy Pestre.
  • PResident Evil
    #24
    bazzegh azért baszod el az életed, mert félsz ?
  • Buddy
    #25
    csak a műegyetem.....gyere nyugodtan, nem bánt senki
  • PResident Evil
    #26
    menjél levelezőre és akkor télleg senki se bánthat !
  • dikki*yysw
    #27
    BME villamosmérnök, vagy infó. BME nem mondom, hogy a legerősebb képzés, de a villamosmérnökeik bárhol el tudnak helyezkedni.
    Csak kösd fel a gatyád.
  • harakiri
    #28
    nekem voltak rokonaim..., de nem sokat találkoztam velük :)
    koliban, albéretben laktam (egyedül) és meg kell hogy mondjam én is féltem az elején ebben a nagy városban ....elég elveszettnek érzi magát a frissen felkerült delikvens.
    Műegyetem rulez, bár én nem az alább említett szakra jártam.
    A félelem elmúlik, és egy kicsit talán jobban rákényszerít, hogy kapcsolatokat alakíts ki, barátokat szerezz, bulizni járj.
    Ez meg nem hátrány, sőt.
    Szóval én ajánlom, hogy emiatt ne hagyd ki a dolgot.:)
  • Dikkma
    #29
    Végül is Pest mindenkinek bejön, csak nekem nem. Szal ez tényleg ne legyen akadály.
  • DecenS
    #30
    a legrészletesebb, egyben a legautentikusabb informáci forrás felvételi előtt állók számára:

    Felvi Honlap
  • harakiri
    #31
    Mit jelent az, hogy bejön? (nekem nem teccik, hogy büdös, koszos, és nem túl üdítő érzés hangyának érezni magad a hangyabojban...., de nehogy már ezért ne menjünk bizonyos sulikba..)
  • maxtor
    #32
    Hát úgy néz ki hogy megtaláltam a választ!
    Műegyetem műszaki-informatika szak!
    Fogok innen vkivel találkozni?
  • lazart
    #33
    Szerintetek BME-VBK biomérnök szak vagy PPKE-ITK molekuláris bionika szak?

    (kémiát nem tanultam két éve, de nem utálom a kémiát ettől függetlenül)

    és mondjuk az egészségügyi vonal érdekel!

    szóval mesterképzésnél majd pl. BME-VIK egészségügyi mérnököt vagy PPKE-ITK orvosi bitechnológiát szeretném választani


    A Pázmányról azt hallani, hogy gyenge, de az ITK kar viszont tök jó.
    Elképzelhető, hogy lefikáznának egy állásinterjún, vagy MSc felvételin, ha Pázmányos diplomám lenne?

    Estleg akkor menjek Szeged-molekuláris bionikára, ha ez érdekel?
  • lazart
    #34
    szerintem a molekuláris bionika mellett fogok dönteni.
    ha felvesznek a pázmányra, akkor az lesz, ha nem, irány szeged!