88
Menyik jobb 3DsMax5.1-hez??? P4 800 Mhz Hypertrading, vagy 2 processzoros AMD (pl. barton)
  • Borg
    #46
    Te most figyelj, ugyanezt mondtam el pár hozzászólással lejjebb.
    De azt nemtom honnan következteted ki, hogy mindez az intel tulajdona lenne.
    Az SSE csak a licenszelt kódok egy csoportja, amelyet ugyanugy implementálhat bárki. Hülyeség, hogy akár az AMDnek, vagy akár másnak ezt licenszelni kellene, és főleg az hülyeség hogy az inteltől.
    Ne akard már hozzászólásonként újra kitalálni a spanyolviaszt...
  • mir
    #45
    de ha van még egyéb kérdés, azokra is szívesen válaszolok.
  • mir
    #44
    nem az SSE technológia miatt, hanem annak implementációjaában felhasznált technológiák miatt. de ez persze csak részben igaz, a perelt dolgok nagyrésze a pentiumpro-2-3-4 makrokódja és makroarchitektúrájára vonatkoztak. az SSE és az SSE2 egy egy SIMD utasításcsoportot takarnak, (méghozzá olyan módon, hogy az SSE2 magában foglalja, és kibővíti az SSE1et) mely utasításokra való hivatkozáshoz fel kell használni a megfelelő utasításokat, melyeket alapjábanvéve bármilyen kliens szabadon használhat, de kiszolgáló oldalról a szavak felhasználása licenchez kötött. de mint említettem nekik van keresztlicenük, így használhatják nyugodtan.

    egyébként a SIMD technológia kb 40 éve(a mai formájában 30) van jelen a számítástechnikában, nem kell érte senkinek fizetni, az SSEért már kellene, mert azt az intel fejlesztette ki.
  • mlaca
    #42
    sohrking
    Ha nem akarsz drága duál alaplapot venni, vegyél MSI-t (K7D master),abban elfut akét athlon MP. Nekem van szerencsém 1 ilyenhez az irodában.
    Nézegettem árakat, szerintem nem lehet kapni megfizethető áron (kevés pénzből) duál P4 Xeon alaplapot. (De nyugodtan cáfoljatok meg, mert kíváncsi vagyok rá!)
    Ezért maradtunk az AMD-nél, meg azért mert fasza!
    Ölég jól megy,csak oda kell figyelni a beállításra, meg a hűtésre. Az egyik processzor 5 fokkal melegebb mint a másik.
    Belemegy az Athlon XP is, de csak single módban. Meg megy az alaplap DDR RAM-mal(ECC meg Registered mókák nélkül)is., legalábbis beindul, meg lehet telepíteni.
    Valaki elmagyarázhatná nekem, hogy mit is jelentenek ezek a ECC, meg registered dolgok. Nagyon nem vagyok tisztában vele.
  • Borg
    #41
    Az intelt az SSEben felhasznált technológiákért perelték be.
    Az SSE2 meg nem intel, hanem csak az SSE néhány plusz utasitással kiegészitve.

    Az SSE/2 mint olyan nem intel tulajdon, hogy licenszelni kelljen.
  • ollie
    #40
    de a win2000 nem tudja kezelni a ht-t, gondolom így csak kikapcsolt ht-vel müxik a dolog, nem? vagy az update pont a ht implementálása volna?
  • mir
    #39
    duront nem lehet 2procis lapba rakni, csak athlon MPt. ennek oka egyszerű: akinek két proci kell, az ne legyen csóró, hogy a legolcsóbb prociból csinál dual lapot.

    borg: az intel valóban elég sokat pereskedett, de nem az SSE/2 miatt, sz SSE, SSE/2, MMX az mind saját. különböző mikroarchitektúrális technológiák miatt perelte be egy kis cég. mellesleg jogosan. és meg is nyerték. dez az SSE2 az intel.

    es a HTet lehet úgy is haználni, hogy kétprocis oprendszert használsz, tehát pl. win2000 alatt is használhatod, ha megvan a 2procis licenced, meg letöltöd a m$ttól a megfelelő updatet.

    lalee: az intelnek meg az AMDnek keresztlicenc szerződése van, amelynek részletei nem nyivánosak, legalábbis én még nem találkoztam vele(persze nem is kerestem)
    de annyit tudni lehet, hogy nem kell megjelölni a felhasznált technológiák forrását. a lényeg az, hogy ez nem sima licenc, hanem keresztlicenc, ami azért kissé más színben tűnteti fel a két céget...
    most azt hiszem, csak ennyi lett volna...
  • sohrking
    #38
    Duront nem lehet 2 procis alaplapba rakni?,??
    Nem elég stabil a 2 procis rendszer???
  • Borg
    #37
    Meg az ECC DDR...
  • Anee
    #36
    Amúgy meg Iwill alaplapot még lehet látni úgy 27+áfáért duálosat,s akkor már "csak " az MP proci van....ami jobb ha 2x 2400+ hogy alul a lábaknál vagy L hidaknál engedélyezed a töbprocit....
    Amúgy HT-s P4 ellen már mért nem egyprocis Opteron?KB árban egyenlőek, alaplapok is hasonlóak, árban
  • Borg
    #35
    Ha jol emléxem, a céget MicroDesign Resourcesnek hivják, de erre nem mernék mérget venni, ennyi év után:)
  • ollie
    #34
    kitől licenceli az intel?
  • Borg
    #33
    Bezony, SSE/2-t Intel is csak licenszeli, nem az ő találmánya. És ugyanígy az AMD vagy bárki más is licenszelheti (attól a bizonyos cégtől ugye, amivel az intel nem is keveset pereskedett emiatt...)
  • ollie
    #32
    eccerű ember vagyok
  • Gerry
    #31
    Ja világos... Így már értem nálam a valami alatt az azt jelenti, hogy azon a rendszeren! A valami előtt pedig a korábbiakat. De így elmagyarázva rögtön leesett.
  • ollie
    #30
    "ez alatt" úgy értem hogy winxp előtti verziók alatt
  • ollie
    #29
    nem tudom, de az intel honlapján olvastam
  • Gerry
    #27
    Mért nem szabad?
  • ollie
    #26
    ja de a windowsok közül csak az xp támogatja, ez alatt meg nem is szabad bekapcsolni a ht-t biosban
  • Gerry
    #25
    Így van, akkor ér valamit, ha az oprendszered támogatja az alkalmazások többszálon történő futtatását, és egyszerre több alkalmazást is futtatsz, ami kihasználja eléggé a HT procit.
  • Laalee
    #24
    a HT sok esetben lassít olyan programoknál amik nem támogatják, ezért is lehet ki-be kapcsolni.
  • ollie
    #23
    lassabb?? mennyivel? na meg nem lehet, hogy az alaplapod nem a legjobb, vagy a ram esetleg?
  • ollie
    #21
    De hülye vagyok, az a HT amire gondoltam
  • ollie
    #20
    Télleg mi a helyzet az Aquamark-al? Próbálta valaki SSE-vel és anélkül is lefuttatni, hoyg mennyi a különbség?
  • Gerry
    #19
    Nem tudtam, hogy licenszeli, de attól még, hogy licenszeli asszem marketingfogásként nem használhatja, mert akkor oda kéne írni, hogy Intel technológia, és ez reklám szempontjából ugye rosszabb, mintha oda sem írja... Amúgy szerintem kifejezetten SSE, SSE2 vagy 3DNow! optimalizált program igen kevés van, az igaz, hogy sok program tudja ezeket a "lehetőségeket" használni, de látványos sebességnövekedést egyik sem mutat a másikhoz képest (valami ilyesmit akartam az alatt érteni, hogy nincs sok program SSE-re optimalizálva, tény, hogy nem volt világos a megfogalmazásom).
  • Laalee
    #18
    marhaság amd licenszeli sse t athlon 64 ben már az sse2-t is. innentöl kezdve oda irja ki, ahova akarja. sse t nagyon sok program támogatja, sse2-böl pedig egyre többen.

    egy 3,2es p4 önmagában sem sokkal gyorsabb mint egy 3200+os barton, olyan rendszerekben ahol kihasználják a 2 procit, labdába sem rug a p4.
  • Gerry
    #17
    Nincsen jelentős külömbség SSE és SSE2 közt, ráadásul általában egyikre sem optimalizálnak túl sok programot...
  • sohrking
    #16
    igen.. sse támogatás van, de nem sse2!!!
  • Gerry
    #15
    Csak nem lehet ráírni a dobozára (ha dobozos), és nem lehet marketing szövegekben erre hivtkozni, mert akkor mingyá pert akasztanak a cég nyakába.
  • Borg
    #14
  • Borg
    #13
    Amúgy azt is vedd figyelembe, hogy a duálprocis rendszernek vannak háklijai.
    Pl nem sak simán két bartonyt belerakok oszt jovan...
    Dualban általában csak az MP-s Athlonok mennek, és oda is jo drága ECC DDR dukál...
    Nameg a duálos alaplap sem kispálya (árban sem), tyan, supermicro stb.

    Szal árban tutira jobban jársz a P4HT-vel:)
  • ollie
    #12
    SSE2-őt is tud?
  • Borg
    #11
    Pedig a WCPUID elég hivatalosan megmondja róla, hogy SSE támogatás van:)
  • Gerry
    #10
    Az AMD (tudtommal) ismeri az SSE-t, csak hivatalosan nem lehet rámondani, mert az az Intel levédett technológianeve.
    2 procis alaplapokat meg sajnos nem nagyon ismerek, úgyhogy ezügyben inkább nem mondanék semmit.
  • Gerry
    #9
    Állítólag nem nagy tűz, nem ér el akkora teljesítménytöbbletet, mint amennyivel drágább a simánál. De ez még csak az első benyomás...
  • ollie
    #8
    Van új extrem edition P4 1024k cache-el
  • sohrking
    #7
    Bezony, én is így számoltam, csak gondoltam kikérem mésok véleményét is...
    Ja ... a 3DSMAX5.1 használja az sse2-t ami asszem nincs a bartonban, de javíts ki, ha tévedek. Ennek ismeretében is fenttartod a véleményed???
    Ja,... tud valaki jófajta dualddr-es alaplapot 2 AMD-nek????
  • Gerry
    #6
    És szerinted melyik proci gyorsabb, a virtuális, vagy a valós? Amúgy ha már itt tartunk akkor a HT esetében az L2 Cache ugye 1*512, míg a két Barton esetében 2*512, és ha jól számolok, akkor ez pont a duplája az előzőnek...
  • sohrking
    #5
    Jajaja, de a hypertradingel elvileg a p4nek olyan mintha 2 processzor lenne, mert az egy virtuális processzor.... neeem?
  • Gerry
    #4
    Akkor egy ellenszavazat, 2 proci több mint egy! És amúgy is AMD párti vagyok, de ha 1 procis gépről lenne szó, akkor ezesetben lehet, hogy a P4 3.2GHz/800FSB HT procira szavaznék, de itt egy "1 CPU vs. 2 CPU" rendszerről van szó.