16
WinXP-t és a Hoya IrDA 520uk-t hogyan lehet működésre bírni?
  • viktro
    #16
    Hali, van egy csillivilli új Siemens ME75-öm. Az ütésállóságát már teszteltem, és mivel egyben is maradt, mostmár értelmesebb keretek közt is használnám. :D Kunyeráltam hozzá egy "USB-IRDA-4" kütyüt hogy a gép és a teló szoros barátságot kössön, de kéne install hozzá, hogy az XP felfogja mit toltam a gép orrába. Szal egy linket szivesen fogadnék. Thx 2 all.
  • Anee
    #15
    Hülye kérdés de mi van akkor ha nem a hozzá adott drivert rakod fel hanem más USB-s infra cuccot?
  • Mikiller
    #14
    Elküldtem
  • Anee
    #13
    [email protected]
    esetleg ha kell én is tok küldeni
  • Mikiller
    #12
    Telepítéssel nincs baj, csak mikor odarakjuk a telefont az Infra elé elkezdi keresni "kapcsolódás" és ezután megszakad,
    nem ugrik elő az a kommunikációs ablak
  • Mikiller
    #11
    Van egy pár az eredetieken kívül, illetve az öcsémnek, mivel az ő telefonjáról van szó.
    De betömörítve itt van a gépen,ha akarod
    elküldöm E-Mail-ban.
    Csak nem tudom a címedet.
  • Anee
    #10
    VIA-s lapom van s alaplapi kivezetéses infrám van és jól megy...
    Tényleg T300-hoz játékaid vannak?:-)/csak mert nekem is t300-am van/
  • UnConnecteD
    #9
    Telepites

    Megy az XP
    Radugod az infra-t, ugye ez USB-s ?
    Felteszed a driver-t
    Ujraindit
    Rendszereszkozoknel megkeresed a Hoya-t
    Driver frissites - Windows hadd allitsa maganak, csak NEXT-eket nyomj

    Found new hardware, es mar megy is

  • Mikiller
    #8
    De valami tanácsot adjatok már, hogy hova nyúljak.
    (de ne magamhoz:)))
    Miért nem megy XP-vel, mikor ME-vel ment?
    ÁÁÁááááhhh!!!
  • Taranov
    #7
    a nyomtatónak a drivere fent van, de kéri mindig újra. Hát kinyomom a hibaüzenetet, és már jó is.
  • Taranov
    #6
    Nekem mindig ezt szokta, ha rádugom az USB egeret, amihez nem kell driver, már működik is az egér, és kiírja, hogy új hardware, telepíteni kell a drivert.
    Utána a kis X-et nyomom a párbeszédablak jobb felső sarkában, és utána kiírja, hogy nincs hozzá megfelelő driver telepítve, ezért valószínűleg nem fog megfelelően működni.
    Én ilyenkor kilépek ebből a hibaüzenetből, és jó is.
    A HP LaserJet 1000-rel ugyanez a helyzet.
  • Mikiller
    #5
    Nekem Abit TH7II-es alapom van,de a WinME-n ugyan ezzel a konfigurációval semmi gond nem volt, pedig még nem is frissítettem a WinME-t.
    Most ,hogy kb.1 hónapja használom a WinXP Pro Hun+SP1-et,na azóta nem működik.A leírás szerint kapcsoljuk be a gépet,Installáljuk a Driver-t,újraindítás,majd csatlakoztassuk a szabad USB portra az eszközt.
    Igen ám , de a WindowsXP ilyenkor talál egy új eszközt, amihez telepíteni akar egy driver-t, pedig már fel van istallálva.Ez nem volt WinME alatt,ott már ment is az adat a telefonba(kép,midi).
    Továbbra is várom a tippeket, hogy mit kellene bekapcsolnom, hogy menjen a dolog.
  • Pheel
    #4
    És akkor mi van? Ha egy infraport megy, akkor minden olyan infraporttal működik, ami ugyanolyan szabvány szerinti. Az enyém viszont nem megy. Eszközként bent van, driver van fent, nincs kérdőjel, nincs felkiáltójel, az eszköz működik és nem látja a telót. Más gépben megy a port is meg a teló is. Via-n nem...
  • Taranov
    #3
    Hát én csak azt tudom, hogy notebookom van beépített infraporttal és működik minden 6310-zel és 7210-zel is :))
  • Pheel
    #2
    Mióta Via-s alaplapom van, azóta nekem is csak a problémám van az infraportommal. Amíg Intel volt, ment minden rendesen...
  • Mikiller
    #1
    Sziaasztok!
    Vettem egy Hoya IrDA 520uk típusú Infra kapcsolatot biztosító "kütyüt", de sehogy sem akar müködni a WinXP-vel.
    Előzőleg WinME volt, és ott elsőre, minden gond nélkül működött.Hiába rakom az orra elé a Sony-Ericson T300-as telefont, nem akar rákapcsolódni.Fennt van hozzá a megfelelő driver(semmi sárga jel az eszközkezelőben).