12
Hackerkedés ellen
  • Tufa16
    #12
    "2-hétre felfüggesztenek a káros internet szokásaimért..."

    Ez teccik!
  • Crem
    #11
    Na igen...

    Idegesítöbb a lame hackereknél az a sok popup,spam,d.connect progi...
    Egy jó és (hivatalos) vírusírtó ami mindig frissíti magát 100* többet ér.
  • Crem
    #10
    Anno modemes időszakban egyszer én is megtoroltam...
    Többet nem pengetett,keresett trójai programot a "támadó", viszont egyszer kaptam egy postai levelet az Alarmixtol (régi szolgáltató volt), hogy 2-hétre felfüggesztenek a káros internet szokásaimért...

    Ui: Pedig akkor én is elkövettem mindent, hogy ne lássák az IP-m...
  • Pheel
    #9
    Ne csekkold állandóan a protjaidat, hanem foglalkozz értelmesebb dolgokkal és kész. Minek paranoiásnak lenni? Ha nem vagy béna és jól állítod be a dolgaidat, akkor nagy baj nem lehet.
  • Titan
    #8
    Az ilyenfajta támadásokat nem lehet házilag megtorólni?
    Pl. olyanra gondolok, hogy egy támadást visszavágni a támadó felé, mondjuk egy programmal? Azé' elég idegesítő, hogy állandóan az embernek checkolnia kell a portjait és a gépét, mert pár amatőr nem bír a tökével...ráadásúl némely barom nem Gate szerveren keresztűl próbálkozik!
    Az, hogy az ember az IP tudatában floodolja az adott IP-t az, csak egy ideiglenes dolog, mert a gyík azt se tudja mi történik és miért van az ami van, de ha mondjuk kapna egy hamis választ, amibe a mi kis "játékunk" van benne, az már egy komolyabb figyelmeztetés volna!
    Valamit azé' Én is konyítok a témához és tudom, hogy nincs védelem egy profi Hacker ellen, sőt valahol tisztelem is őket, de egy profi nem foglalkozik egy mezei user géppel és általában pacifista vagy valamilyen eszme árnyékában tevékenykedik!
    Szal várom a hozzászólásokat és az ötleteket!
  • comet
    #7
    francokat jó ha egyáltalán logolnak :D
  • AdaKiller
    #6
    h4x0r
    Ez mi? Tényleg nem hallottam még róla.
    Remélem nem vmi "veszélyes" cucc
  • AdaKiller
    #5
    Köszi a válaszokat.
  • Cat #4
    de, létezik
    ha 2-3, egymástól független felhasználótól érkezik panasz egy bizonyos emberkére, akkor a szolgáltató simán felmondja vele a szerződést

    az ilyeneket mindig abuse@szolgáltató.hu cimre kell küldeni - választ szinte alig kapsz, de ELOLVASSÁK
  • Borg
    #3
    Az meg a másik, hogy olyan nincs, hogy nem foglalkoznak vele.
    Az internetszolgáltatók évekre visszamenőleg feljegyzik, mikor melyik felhasználóhoz melyik IP tartozott, és ha panaszt teszel náluk, kötelességük intézkedni.

    Az már más kérdés, hogy magyarországon jogilag gyakorlatilag semmit nem lehet elérni ilyen emberek ellen. (a netes bűnüldözés gyakorlatilag nem létezik)
  • Hustler_hu
    #2
    figy , a h4x0r-rol nem veszed eszre hogy megprobald betorni hozzad ... a h4x0r-rol nem is tudod hogy betort hozzad! ez 1 scriptkidy akivel nem kell foglalkozni . A net mar csak ilyen.
  • AdaKiller
    #1
    Tudom, hogy nem teljesen ide illő, amit kérni szeretnék, de segítséget szeretnék kérni.
    Vki megpróbált betörni a gépbe, megvan az ip-je. Az illető elenderes.
    Hol lehet az illető ellen vmi panaszt tenni. Úgy hallottam az elendernél nem foglalkoznak az ilyen esetekkel.
    Ha valakinekvan vmi ötlete azt szívesen fogadom.
    Előre is kösz