17
  • p00h
    #17
    nagyon jófej vagy h lopod a loginom...
  • Yetike
    #16
    Hát a háború az háború, udvariaskodás ide vagy oda.
  • Cat #15
    azért miközben a levegőben nagyon udvariaskodtak egymással, közben 16ban volt ott egy ypern nevű helységnél egy elég komoly gáztámadás
  • Yetike
    #12
    Amúgy az említett kijelentés arra vonatkozott, hogy a pilóták egymást legyőzendő ellenfélnek tekintették és nem elpusztítandó ellenségnek, értem ez alatt hogy nem darálták szét őket az ejtőernyőn, illetve nem szántották fel 10 mm ólomgolyókkal a szántóföldeket úgy hogy teli voltak dolgozó emberekkel (a VHIIben Adolf Galland meg körbeutaztatott egy elfogott szövetséges pilótát, megmutatta neki a gépeket stb). Az kedves szövetségesek előszeretettel lőttek a védtelen ejtőernyős pilótákra (Heinz Bar hüvelyk ujját egy hős amcsi lightning lőtte le teljesen fair playben, tehát az amcsi a gépben Bar meg az ejtőernyőn himbálózva), illetve nem egy olyan esetről tudok amikor darálthúst csináltak nemtomhányszáz földön dolgozó emberből meg állatból.
  • Yetike
    #11
    Miért mit kellett volna csinálnia? Rádión jelezni az ellenséges gépnek hogy most jön helyezkedjen tüzelőállásba? :)

    A legszebb légiharcok (szerintem) a VHIIben voltak, például Hans Joachim Marseille, ő azért tudott valamit.

    Irkabirka:

    Itt most nem arról van szó hogy gyerünk orvul gyilkoljunk meg egy védtelen embert, hanem arról hogy van egy konfliktus a hazánk és egy másik állam között, és ha nem harcolunk mi halunk meg. A hazáért harcolni pedig hőstett.
  • IrkaBirka
    #10
    Sunyi: "minden mást nézve kifogástalan úriemberek voltak a harcmezőn"

    Neked valami képzavarod lehet. Az emberölés nem hőstett, ha szándékos akkor meg pláne nem. áhh. bocs a flame-ért :)
  • Cat #8
    csak kivivta valamivel a hirnevét :)
  • HuAn82
    #5
    "A szóban forgó személy Cedric Popkin, ausztrál tüzérőrmester, aki a kérdéses összecsapás idején a földről tüzelhetett a báróra"

    Ekkora mázlit!!A pilótáknak esélyük "sem" volt a Vörös Báró ellen,ez a faszi meg a földről beletrafál!!:-)) Na bárókám ez pech...
  • HuAn82
    #4
    szerintem is
  • gz_8
    #2
    Olvass el egy-két régebbi cikket, és akkor majd rájössz!