609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • Pharaoh
    #297
    Rourter-re lenne szükségem, de olyan kéne, amin be lehet állítani, hogy az egyes gépek max mennyivel tölthetnek.
    Ha lehet írjatok le néhány ilyen router nevét.
  • GAAMMEER
    #298
    Tud valaki olyan szoftvert amivel lehet szabályozni hogy egy hálózaton belül ki hány kb/s-mal töltösön???nagyon kéne a válasz.köszi
  • DanyyX
    #299
    Hi

    ADSL Routert kellene vennem, fontos hogy legyen benne tűzfal.
    Tudtok ajánlani vmi jó routert? [elég vmi 4 vagy 5 portos is].
  • emberke
    #300
    SMC Barricade Broadband Router (4 port) 7004VBR
    Gyors, olcsó, megbízható, bruttó ára kb 12 ezer forint.
  • dragon
    #301
    Én erre Asus WL-500G-t használok
  • Rockety
    #302
    Monornet - ADLS modem (router?) + noname routerel épített már vki hálót? ha igen akkor egy mailt dobjon már, kéne help.

    nem sikerült összehozni ><, router látja a netet (betárcsáz, nem bont le), a net is jó (gép rádugva megy mint zállat), lan is megy (dhcp v. fix ip tök mind1, ment minden rendesen). De netre LANról nem mászott ki az istenért se.

    5letek ide is szivesen várok :P
  • Zsoldos
    #303
    dhcp-tol kapnak rendes ip-t a gepek? (192..)
  • RocketyATwork
    #304
    ja, de közbe problem lelett tudva

    beraktam smc routert és ment kapásból, 3 rongyal kostált többet mint a noname :p
  • Vortodox
    #305
    sziasztok! nekem adsl komplex-em lesz (1024/256), és meg szeretném osztani. Mit kellene vennem, ha két képbe akarom betenni az adsl-t, és mennyibe kerülne? milyen lehetőségeket adnak a routerek?
    Üdv: Vortodox
  • AbortRetry
    #306
    Sziasztok! Végigolvastam amiről eddig írtatok, de valszeg béna vagyok, mert még mindig nem tudunk mindketten EGYSZERRE felmenni uyganarra a game (call of duty) szerverre! A NAT-ban van ugye a Special Application menüpont. Trigger Port: ez a helyi cím portja legyen? Trigger Type:TCP/UDP melyik? Public Port: Ez az idegen cím portja? Ha nem egy van hanem több akkor ./,-el válasszam el? Public Type:TCP/UDP meylik?

    Help pls!
  • zeus
    #307
    Lehetőségek nyitottak. Azszerint hogy mit nevezel routernek.

    asztali kütyü: TESCO internet megosztó rúter :) sztem a TE gondodat megoldja.

    ha valami tényleg nyitott lehetőségnek akarsz élni akkor csinálj egy linux vagy freebsd router gépet.
  • marsu
    #308
    Hi all.

    Van nekem egy routerem, (Surecom EP-4904SX) az vele a baj, hogy állandóan megáll. Naponta általában kétszer újra kell indítani, úgy hogy a tápkábelt kihúzom, és visszadugom. Ezt a műveletet van hogy egymás után 10x-20x kell megcsinálni, mert nem akar működni.
    Mit csináljak, mi lehet a baj?????
    Segítsetek légy szíves.
  • ZaJanga
    #309
    Hi!
    Hátha Ti Ttudtok segíteni!

    Van egy D-Link DI707P tipusú router.WAN-os.
    Csatlakoztatom az adsl modemheza WAN porton keresztül(Vnet@invitel) és egy gépet az 1-es portba.
    Elindítom a router beállítás varázslót mindent a leírás szerint csinálok(pppoe protokol stb..) de nem csatlakozik!
    IP. nek 192.168.0.1 et adtam neki.
    Van v.mi 5letetek?
  • Spangi
    #310
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni az Age of Empire játék hálózatos beállításaival kapcsolatban.

    3 szál hajamból, már 2 kihullott, de még mindig nem jutottam sehova!

    ADSL/Router mögül próbálom összehozni a dolgokat, a helyi hálózattal semmi gondom nincs is. Mindkét gép látja egymást oda-vissza, simán megy a fájl átvitel.

    A játék az 1 gépen elkészíti a játékot, a 2-es gép meg is találja, viszont utána kapcsolódni már nem tudok. Visszafelé, tehát ha a 2-es géppel készíttetek játékot, akkor az 1-es nem is találja meg, tehát gondolom valami bibi itt lehet. A router beállításait szorgalmasan vizsgálgattam, de előrébb így sem jutottam. A router egy D-Link 604-es.

    Tudna valaki segíteni nekem, abban hogy mi is lehet a baj, és mi a megoldás?
    -----------
    Spangi
  • ZaJanga
    #311
    Segíteni nemtok de kezd elegem lenni a D-Link-ből!!!!
    Visszaolvasgatva rengeteg baj van velük!
  • Spangi
    #312
    Igen, ezt én is észre vettem, de nekem más gondom - eddig - nem volt a routerrel. Csak ez az egy, de ez stabilan.
    ------------
    Spangi
  • ZaJanga
    #313
    Nahh az enyém saját úton megoldódott!!!
  • Spangi
    #314
    és mi volt a megoldás?
    -------
    Spangi
  • ZaJanga
    #315
    firmware frissítés aztán minden rendesen a setup szerint és ok!
  • ZaJanga
    #316
    Itt a DI 604-es firmware:DI 604
  • Lee732
    #317
    Na talán ez a verzió még nem volt.
    Adott 2 gép, az egyik egy Laptop a másik egy asztali PC. Mindkét gépbe van integrált hálókártya (OP: Windows XP). Nemsokára jön egy ADSL csomag, aminél engednek két gépet csatlakozni. Én egy olyan hálót szeretnék, ahol a Laptop és a PC között nem megy semmi vezeték, egymástól függetlenül lehessen netezni, ha pedig mindketten használják a netet, akkor felezzük a sebességet. Milyen eszközöket + kábelt ajánlotok?
  • ZaJanga
    #318
    Egy kis switch -et vegyél.
    ADSL 1.-port
    PC 2.-port
    Laptop 3.-port
    Ennyi.Egymást is látják és az adsl-is megy mindkettőn persze felezve ha használva van mindkettő egyszerre, és a laptop meg a pc között nincs mazzag :-)
  • Lee732
    #319
    Bocsi kis félreértés. Szóval azt szeretném, hogy a Laptopot bárhova tudjam vinni a lakásban, zsinor nélkül. (Valami USB eszöz kéne?)
  • ZaJanga
    #320
    ja
    talán bletooth
  • ZaJanga
    #321
    bluetooth
  • ZaJanga
    #322
    blluetoth
  • ZaJanga
    #323
    blueetoth

    :-))
  • Spangi
    #324
    1 hónapja vettem a routert. Máris frissíteni kéne? Egyébként egy fél órája ért komoly meglepetés:
    gondoltam van egy kis időm, megpróbálkozom megint a multi-kapcsolattal. Beizzítottam a lányom gépét is, elindítottam mindkettőn a játékot, és láss csodát, minden gond nélkül azonnal létre jött a kapcsolat, minden rendben ment, anélkül, hogy bármit is állítottam volna. Na, gondoltam, szétkapcsolok, aztán próba mégegyszer, és újabb meglepiként már nem működött. Azóta sem bírom megint rábeszélni a gépeket közös játékra. Mostmár aztán abszolút nem igazodom ki a dolgokon!
    ----------
    Spangi
  • Spangi
    #325
    Egyébként a firmware frissítést gyakorlatilag hogyan kell végre hajtani, és el tudom-e szúrni vele a routert?
  • MIMIC
    #326
    Sziasztok!!

    Van egy SMC7004VBR V.2 EU routerem. Boot Code Version: R1.0505.0614 és Hardware Version: R1.01 a fo erteekek, tegnap updateeltem fela firmwaret R1.07 re!

    A problema a kovetkezo. nem tudok vele dc++-ban aktiv lenni! Hiaba csinalom meg a virtual serverben a portokat, a dc++-ben minden jo, csak a routernel vannak gondjaim! tuzfalakat kikapcsoltam a probak idejere, az se zavarhat be neki. Nincs otletem mar, ha valaki ismeri-e modellt estud valami megoldast orulnek ha leirna ide, ja es az osszes router setupos weblapot atneztem!!
  • the Godfather
    #327
    a dc-ben az UPNP-böl vedd ki a pipát...ez esetleg segit
  • Mich
    #328
    Sziasztok.
    Segítséget szeretnék kérni, Edimax router ügyben.
    PCAnywhere progit szeretnék használni. De mindig csak a saját hálózaton belüli gépeket látom. Hogyan állíthatnám be, hogy a netre kifelé is lássak, na meg persze, hogy engem is lássanak. Probáltam a NATolást is, de nem sikerül. Amivel eddig bajlódtam, itt megnézheted a beállítást.
    Várhatok valakitől segítséget ?
  • cs31
    #329
    A problémám hasonló. ADSL 1024/160 at akarunk megosztani a szomszéddal. Edimax routerünk van és sültek vagyunk hozzá! Meg akarjuk osztani a netet ugy, hogy ne zavarjuk egymást és a gépeknek ne legyen közűk egymáshoz. Külön föl tudjunk menni, ha én letöltök ne zavarja a szomit. Van erre ésszerű megoldás? Légyszives szájbarágósan írni, mert lelkes amatőrök vagyunk!
  • ibrik
    #330
    Mindent leírni képtelenség - meg amúgyis adtak neked hozzá "User"s manual"-t, amiben minden le van írva.

    Én inkább a fontosabb dolgokról írnék.
    Először is a router beállításait az Internet Explorer-en (vagy más internet böngészőn) keresztül tudod elérni.
    Elindítod a böngészőt és a címsorba írd be: 192.168.1.254
    Ekkor kér egy felhasználónevet és jelszót, ami admin/admin (ezt később akár meg is változtathatod a router beállításaiban az "Administration"-nél).

    Aztán még fontos - mivel ADSL-es vagy - a "WAN Configuration"-nél a PPPoE típust válaszd.
    Ugyanott megtalálod azt a részt, ahol beírhatod a szolgáltatódtól kapott felhasználónevedet (Account) és a jelszót (Password), így - ha csak nem korlátozod le a kapcsolati időt a router-ben valamilyen szabály alapján - a router amíg be van kapcsolva, önálló "számítógépként" állandóan fent lesz a neten.

    A többi adattal sem a router-ben nem kell foglalkozni, és ha XP-d van, akkor a gépen sem kell semmit változtatni az automatikus értékeknél.

    Ha esetleg nem lenne meg a router használati útmutatója, akkor azt megtalálod az Edimax honlapján az "Our Products" részben a konkrét típusoknál.
  • cs31
    #331
    Köszönöm a segítséget estére megpróbálom összehozni!
  • space marine
    #332
    sziasztok!
    elöre bocsátom,hogy hálozathoz halál béna vagyok! most vettem egy Trendnet router-t és ezen keresztül akarom megosztani a netet 2 gépre.Egyenlöre még az enyém van csak rákötve és mint lehet látni odáig eljutottam,hogy feltudok kapcsolodni és netezek.A kérdés ott van,hogy miért állandó a netkapcsolatom.Már a gépbekapcs-tol kezdve.Nem lehet ezt átállitani valahol kézire?Találtam egy részt ahol always on,connect on demand és manual gombok vannak.melyiket kell benyomni?Mi az a WAN?connectre kell állitani vagy disconnectre?A másik: a leirásban szerepel a tüzfal.pontosabban: simple firewall.ezt hol kell bekapcsolni esetleg konfigolni.Használjam vagy inkább maradjon a zonealarm?kettö együtt mehet?Segitségeteket elöre is köszi.
    Tudom nagyon sok igy egyszerre, de mint irtam full hülye vagyok a témában.Thx.
  • ibrik
    #333
    A WAN, az a kapcsolat, amin keresztül a router össze van kötve a kábel vagy ADSL modemmel. Ha nem "connect"-re állítod, akkor nem az internethez fog kapcsolódni, hanem intranetet fog keresni - mert a routereknél van olyan lehetőség is, hogy a WAN-portjuk nem kapcsolódik közvetlenül a modemhez, hanem egy hálózaton keresztül csatlakozik más gépekhez vagy routerekhez, stb stb...
    Tehát ha a routert internet megosztására használod, az amíg be van kapcsolva MINDIG fentvan az interneten. Egyedül egy bekapcsolható idő alapú korlátozási lehetőség szokott lenni, hogy pl. a router naponta mettől meddig legyen fent a neten és az azon kívüleső időben le van tiltva a net.
    Ha az zavar, hogy állandóan fentvan a neten, akkor routerek esetében ne úgy gondolkozz, mintha egy modemen kersztül csatlakoznál a netre, mert a router valójában egy önálló számítógépnek tekinthető, amely szervergépként funkcionál, amelynek a hálózaton keresztül a net elosztása és védelmi funkciók a feladata és azonkívül mást nem is tud.
    Tehát ha meg akarod szakítani az internetkapcsolatot, akkor egyszerűen csak a hálózati kapcsolatot kell megszüntetned a routerrel (Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok - Helyi kapcsolat - Tiltás..., vagy egyszerűen kihúzod az UTP kábelt és amikor újra netezni akarsz, visszadugod)

    A tűzfalról...
    Ha az ismereteim nem csalnak, azokban a routerekben, amelyekben tűzfal is van, azokban kétféle módon "ki/be kapcsolható" a tűzfal. Mindjárt megmagyarázom az idézőjeles megjeleölést.
    - Vannak az egyszerűbb típusok, ahol csak simán egy Firewall ON/OFF lehetőség van (ez minden router esetében más-más helyen lehet a beállításokban, de könnyen megtalálhatod)
    - A jobb típusokban ilyen ON/OFF lehetőséget nem találsz, mert a tűzfal állandóan működik, VISZONT annak különböző funkcióit te konfigurálhatod. Pl. különböző könkrét portokat lezárhatsz vagy engedélyezhetsz, IP-ket vagy IP-tartományokat blokkolhatsz, különböző floodolási módszereket akadályozhatsz meg, stb stb)
  • space marine
    #334
    köszi, valamivel okosabb lettem....de most tényleg.Valami viszont még nem kóser.Rákötöttem az asszony gépét a routerre és egy ideig ment is nála a net aztán hirtelen megszünt.Az idle time 30percre van beállitva.nálam folyamatos a kapcsolat.esetleg icq-n lehet zaklatni?
  • cs31
    #335
    Sziasztok!
    Mondjatok valami okosságot, mert már nagyon le vagyok törve. Ibrik leírása és a routerhez kapott útmutató alapján összekötöttük a két gépet a szomszédommal. A két gép nálunk volt és a kisebb nehézségeket leküzdve (az egyik portban ment, a másikban nem) ment a net tutira mind a kettőn. Ha a szomszéd haza viszi a gépet és a hosszú kábellel kötjük össze, nem működik. Azt írja a szolgáltatás korlátozott. A kábelt kimértük annak nincs baja. A kábelek kiosztása stimmel. Többször kicseréltük a dugót a kábelek végén. a routeren az visszajelzö lede ugyanúgy világít mint az enyém. Ja az én gépemen megy a net! Még valami, ha a szomszéd gépén az exprolerbe beütünk egy link címet kiteszi a betárcsázó ablakot. Mi lehet a gond?
  • HITMorpheus
    #336
    Az első, amit megkérdeznék, hogy hány méterre lakik a szomszédod, és mennyire spóroltatok az UTP kábel árán?