609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • ibrik
    #217
    Jaja...
    Ma délelőtt még elmentem hozzájuk és így automatikus IP-kiosztással pár perc alatt sikerült összehozni a router-en keresztül a netet. Legalábbis a haver szomszédjánál (akinél az ADSL-modem és a router van) azonnal sikerült az UTP-kábeles megoldással. De havernál el kellett tökölni egy ideig az antennás megoldással, mert hiába írják ezekre a vezetéknélküli eszközökre, hogy "outdoor" hatótávolság többszáz méter, de panellakásokban azok a "papírvékony" falak is vasbetonból vannak, így bennük az acélháló igencsak árnyékolja a rádiójeleket.
    A legjobb esetben is csak a "nagyon gyenge" minőségű kapcsolatot lehetett kicsiholni belőle, néha 20-30%-os zajszinttel. De ez valójában nem lassított a letöltési sebességen - tehát ez felfogható sikernek is
  • izb
    #218
    Adott egy Micronet router és az istennek nem látom az öcsém gépét!!A net megy faszán,de a megosztás vagy a játékok,nem muxenek!!Ha valaki segitene megköszönném!!
  • the Godfather
    #219
    olvasd végig amit elözöleg írtunk
  • izb
    #220
    végig olvastam a hozzászolásaidat,és teljesen gázban vagyok!Egy személyre szoló felvilágosítást kérnék ha lehet,mert elég értetlenke vagyok ebben a témában!!
  • the Godfather
    #221
    Pedig a megoldás benne van. Személy szerint lehetetlen mindenkivel foglalkozni, de annyit még megsugok hogy meg kell osztani a vincsiket, és a tüzfalakat konfigurálni kell, hogy ne blokkolják a belsö hálozaton levö tranzakciókat. Olvasd el még 1x a témában levö dolgokat, mert tényleg nincs értelme leírni ha ott van...
  • Stann
    #222
    Amúgy most én is ilyen gondban vagyok, mielőtt nem volt még net csak router, ment a másolás játék, mióta bekötötték egyszerűen szinte kifagy a TotalCommander, vagy nem látja őket, tűzfal nincs, és letiltva sincs a belső háló. ?
  • the Godfather
    #223
    Sokszor szoftver bug is van, és az ember kinlodik orákig amig rájön. Igy vagyok a 0.403 dc-vel. Be van állitva minden hogy aktiv legyek, és mégse tudok aktiv lenni. Ilyenkor visszateszem azt amiröl tudom tuttira hogy frankón müxik. Egyébként a .306-os az nagyon jól megy...Innen veszem azt hogy néha, a szoftver is hibás lehet, van ugy hogy a hardver is...de az ritkább. Pl. Norton IS mögött ha kinyittom a router kezelöablakát, akkor egyszerüen lefagyasztja a routert ( gondolom azért mert jávás alkalmazás van a router szoftverében), ilyenkor inkább lelövöm a szoftveres tüzfalat arra a 2 percre amig álltgatok, bármilyen tüzfal legyen is az, mert ha lefagyott, akkor resetelni kell és minden beállitást ujra be kell pötyögni ujra.

    Tehát..ki kell probálni régebbi Total Commander-t, esetleg frankón müködő WinCommander-t, amiröl tutti hogy jól müködött a routerral.
  • Stann
    #224
    Hát max. egy régebbivel, mert csak most jött router. De az explorerben sem lehet másolni, ugyhogy nem hiszem, h. a WinCom a hibás.
  • the Godfather
    #225
    Bekötöttéééééék??...Ha te magad csinálod lépésröl-lépésre, könnyen megérted a müködési elvét...tök eccerü, és rájössz magadtol is a problémára...probáld csak ki....szerintem csak beállitási probléma marad fent...de hol?..azt csak te tudhatod.
  • Stann
    #226
    Szóval 1hónapja megvettük a Routert, akkor még nem volt net, de a hálózatot megcsináltuk, tudtunk játszani és másolni is. Majd Bekötötték a netet, a routeren összvissz a név+jelszót állítottuk be, és azóta már nem lehet másolni sem. A DCHP-ben az IP-ket már előtte kiosztottuk, csak a bejelentkezéshez szükséges infókat állítottuk be, és azóta nem működik. Ezért nem értem én sem, hogy akkor most mivan!
  • the Godfather
    #227
    Ez én sem, mert attól hogy beállitod a neted, és restartolod a routered, attol nem xarodik el. A dhcp beállitást automatára illik beállitani, attol ugyis fix IP marad a hálozaton, ugyanis az IP-t a mac adress alapján adja, ami ugy-e, egy állandó dolog. Szoval, szerintem csináld azt, igy sorrendben ( talán bejön, nem garantálom )
    hogy reseteled a routert, beállitod a netet, beállitod a portokat amit használsz, megosztassz a gépek közt mindent amit akarsz (hdd)..és utánna beállitod a szoftveres tüzfalakat hogy pl. 192.168.1.100 - 192.168.1.200 közti gépek "trusted" legyenek ( ez csak egy példa ) feltéve hogy a gépek ebben a tartományban léteznek. És ezek után szerintem nincs semmi akadálya, hogy minden rendben legyen. Esetleg létezik olyan opció, hogy a játék, ha LAN-ban játszol kérjen infókat, ha nem látja a másik gépet.....ezt be lehet pötyögni.
  • Kese
    #228
    Sziasztok!

    Egy számomra ismeretlen területről szeretnék infót gyűjteni, mégpedig a wlan-ról.
    Adott 2 gép ami távol van egymástól (20m) és vezetéknélküli internetmegosztást szeretnék eszközölni. Az egyik gépen van kábelnet a másikon meg kéne :). Szóval ha az ember vesz 1 wlan PCI kártyát a gépbe és talán 1 accespoint-ot akkor fog menni a dolog? A lényeg, hogy ne a számítógépen legyen megosztva a net, hanem azon kívűl mint 1 router-nél. Kábelmodem van, switch van és azon 2 kábelen megy a net. (a szolgáltató alapból 2 gépet engedélyez, etért nincs szükség router-re, csak switch-re)
    Aki látott már ilyet, vagy van tapasztalata, az ossza meg velem légyszi!!!
    Ha lehet emilen, mert ritkán járok fórumot olvasni :)

    THX

  • the Godfather
    #229
    Accespoint és a routert közt nincs olyan nagy ár külömbség. Én speciel a routerre beszélnélek rá, mert az mellet hogy wireless, még a hagyományos RJ45-ös kébeljaid is bedughatod+ extrában megvan osztva a neted, és frankón müxik a hálozat. Arra figyelj hogy 802.11g standard legyen..mert a "b"-s változat az már elavult.
  • Kese
    #230
    Hahó

    Az a helyzet, hogy sok pénzt nem akarok belefeccölni és ezért egy régebbi típus is megteszi. Ki is néztem magamnak egy routert. De az b-s... Az újak nagyon drágák és nekem nincs különösebben igényem a nagy sebességre. A célnak feleljen meg! Internetmegosztás..
  • Stann
    #231
    Miért van az, hogy 2 hétig működik egy router, majd utána naponta-óránként áramtalanítani kell, és vissza, hogy jó legyen???
    Ez már a második(az elsőt kicserélték), és ugyanezt csinálja!
    Esetleg egy Firmware frissítés megoldhatja?
    A Router amúgy egy US Robotics 8003-as.
  • BADE
    #232
    Nálunk is volt már párszor,de már kb 3 hónapja nem csinálja.
  • Stann
    #233
    És magától abbahagyta??
  • BADE
    #234
    Áramszünetnél újra kell éleszteni:)
    Igen,azóta nem volt vele probléma.
  • Stann
    #235
    Hali!
    A #231-es problémára írtam a gyártónak, és ezt írták vissza(Légszi valaki segítsen ki az angol tudásával):

    "The problem could be due to the amount of traffice on the network.Are
    you downloading or transferring large files when the router doesn't
    work.Does the router lock and do you reset it to get it working again."

    Ez akor mit jelent?
  • ibrik
    #236
    Reset-eld és állítsd be újra a router-t.
  • Stann
    #237
    Vki esetleg, pontosabban?
    Azt értem, h. resetelni kell, csak azt nem, h. miért fordul elő a hiba!
  • ricsip
    #238
    Hali bill gécc!

    Nagy-nagy kérdésem lenne. Nekem is egy SMC7004VWBR csücsül itthon, és a WLAN LED folyamatosan villog rajta, még ha nem is kapcsolódtam rá a lakásban a wlanos géppel. Környéken más biztos nem kapcsolódott rá, hiszen a házból alig megy ki a jel.
    Ezt neked is csinálja? Ha letiltom az SSID broadcast-et, ugyanúgy villog azután is. Ezek alapján nem használható arra a célra, ami miatt ott van az elölapon (magyarul csak forgalom esetén kellene villognia)

    Válaszolj!
  • nemcsakfeel
    #239
    NATolással lehet Peer2Peer programokat használni?
    Vagy csak passive módban?
  • ricsip
    #240
    Lehet, pl. DC++ programhoz rengeten helyen van leírás.

    http://dchelp.uw.hu/
    http://forum.supergamez.hu/listazas.php3?id=1075678330&order=reverse&index=2&azonosito=hunhub

    De van még...
  • nemcsakfeel
    #241
    Korlátozás van vmi? Márminthogyha másik gépről van megosztva, akkor megy minden? UDP portok?
  • the Godfather
    #242
    Persze hogy lehet, meg kell határozni hogy melyik progi milyen portot ( amelyiknél lehet, pl. DC++), és melyik gépet használja, csak arra kell vigyázni, ha változó IP-d van, akkor a progi-ban is, ha kéri, ujra be kell írni az uj IP-t...nekem kimondottan a DC++-vel vannak ilyen érdekességek, és elég jól mükszik router-el. Speciel a DC-n az a jó ha aktiv vagy...senkinek nem éri meg passziv lenni.
  • Tertovan
    #243
    Hello

    Valakinek hasznalta mar Ezt a routert?http://www.linksys.com/products/product.asp?prid=155&scid=29
    Udv:Tertovan
  • Fefe
    #244
    Sziasztok

    egy olyan gondom lenne,hogy adott 2 gép + ADSl+ Gigabyte gb,nr401 router. Namost a gond az,hogy az egyik gépen csak annyira fut a net,hogy csak oldalakat lehet megnyitni semmi mást. Tehát nem lehet letölteni,msn-en hangba beszélni,képet küldeni csak fogadni tud stb....) A másik gépen meg annyira megy a net,hogy azzal már lehet letölteni de viszont az msn ott se megy rendesen (csak írás mükődik) Már ki lett resetelve a router de így se lett jobb,csak annyira,hogy tud képet fogadni msn-en.Esetleg ha valaki tudna nekem ebben segíteni,hogy mi lehet a baj azt megköszönöm.

    U.i: Tűzfal,Antivírus kikapcsolva. JA és a belső háló mükődik rendesen.
  • Laalee
    #245
    msn beszéd/video oldalához kell universalPnP ha ezt nem támogatja a router le is mondhatsz róla.
  • Gerry
    #246
    Firmware update a routeren volt már?
  • Fefe
    #247
    Gerry: Nem volt még frissítve
  • Gerry
    #248
    Érdemes megpróbálni, nekem egy SMC Wireless Routernél sokmindent megoldott a frissebb FW.
  • Fefe
    #249
    köszönöm a helpet sikerült a gondot egy fireware frissítéssel mególdani minden műxik (msn) de az egyik gép továbbra se tud letölteni csak böngészni (msn hangbeszéd megy).
  • Bucser
    #250
    alapértelmezett átjárónak beállítottad a routert???
  • Fefe
    #251
    Be persze
  • nemcsakfeel
    #252
    újabb lámer kérdésem:
    routeren keresztül kimenve a netre, ha a belső hálózatról ugyan arról a külső pontra kapcsolódnak, akkor hogy kezeli azt le? Vagy külön socketen, csatornát nyit mindenhez?
    Szal 2-3 DC lehet egy IP címről?? Vagy egy CS szerveren?
  • bazza
    #253
    Sajnos az a problémám, hogy hiába van routerem nem sikerül megosztani az internetet!
    Íme:
    A gépeken nincs net, (illetve volt, vhogy sikerült megcsinálni, de az nem én voltam, azóta pedig reseteltem a routert!), ADSL kapcsolator szeretnék megosztani de ehhez mit kell tennem? Elmagyarázná vki?
  • bazza
    #254
    Routeren keresztül nem tudok kapcsolódni a PPPoE-vel, de akkor meg hogy osztom meg? Adott két gép, és mind a kettö a másik netkapcsolatát használná, ami nem is létezik...Loáááll
    Hogy a fenébe tudom megcsinálni? (Régen jó volt, megjelent egy kis ikon: Internetjáró, most is megjelenik, csak netem nincs!)
  • bazza
    #255
    rendben, úgylátszik megoldódott!
  • bazza
    #256
    Már megint probléma van!
    Adott 2 gép, egy ADSL, és egy router...
    A routeren beállítom a PPPoE internet elérést...
    Ezek után, ha mind ketten netezünk, akkor valamelyikőnknek szinte hasznélhatatlen az internet. Olyan lassú, mint egy 56k-s modem, ráadásul megbízhatatlan, olyan mintha akadozna az internetkapcsolat! Ez régen nem így volt! Mi lehet a probléma? (Di-604 Router)