609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • Nexushun
    #137
    Sziasztok remélem volt már valakinek ilyen problémája és tud valami okosat mondani mert én már a hajam tépem. ADSL kapcsolatunk van ami meg van osztva router-el 3 gép között. Minden faszán ment péntek estig. Azóta viszont azt csinálja hogy felmegy letölt kb 10M és disconnectál. Volt már valakinek hasonló???
  • Nexushun
    #138
    Lehet ez vírus vagy a szolgáltatónál kel keresni a probléma forrását?
  • Taranov
    #139
    Lehet a netszolgáltatónál a gond és lehet a routerrel.
    Én a vírusban nem hiszek, nekem személyszerint csak egyfajta vírusom volt eddig, az is RPC volt, ami a netre nincs hatással.
    Persze lehet, hogy csak nekem van mázlim, szóval lefuttathatsz egy víruskeresőt, de szerintem a legnagyob esélye annak van, hogy a router meghibásodott. Router resetet megpróbálhatsz.
    Nekem D-Link DI-604-esem volt és nagyon sok hiba volt vele.
  • Nexushun
    #140
    Kösz. Ez is D-link csak 808-as. Közben kipróbáltam közvetlenül egy géppel a modemre és úgy faszán megy. Tehát a kapcsolat jó. Hol nap veszek egy Routert de nem tudom milyet érdemes. Igazából nincs sok pénzem most így a Mistralba nláttam a:
    HÁLÓZAT - DSL ROUTER SURECOM EP-4904SX 4 PORT 9500 pénz.
    Tudom olcsó húsnak híg a leve, de van valakinek tapasztalate ezzel a routrrel? Vagy TI milyen DSL routert használtok?
  • Taranov
    #141
    Nekem ezzel nincs tapasztalatom, csak D-Link DI-604-essel van, az egy rakás szar, most pedig SMC Barricade 7004VWBR-t használok, ez WLAN és tök jól működik, 23-ért vettem a User's-ben.
  • Stann
    #142
    Bocsi, ha kicsit off leszek, de sztem ide kapcsolodik:

    Ha egy társasházban szétosztjuk a netet routerrel, a kábeleleket hol lehet elvezetn? Mert a fúrás elég ronda, esetleg a gégecsövön, vagy a kaputelefon-kábelekkel együtt lehet? Egyáltalán érheti baj, ha más kábel fut mellette?
    A helyzet ugy lenne, hogy 2 gép(2külön lakásban) a 3.emeleten, egy pedig a 4.-en.

    Köszi!
  • Taranov
    #143
    Nálam a tetőről, az antennától a földszintre a lakásba kint megy a szabadban, egy műanyag tokban.
    Ti is megpróbálhatjátok, műszaki hibát nem okozhat, azaz nem csökkenti a rendelkezésreállást tapasztalataim szerint.
  • Stann
    #144
    De így az ablak alatt fúrni kéne, nem? És az ugy annyira nem jó, ha van egy lyuk a szobám-utca falon...
    Nálad miért a tetőről megy?
  • Taranov
    #145
    Van nálam egy kis lyuk, de pont akkora, amekkora a vezeték.
    Egyébként a földszinten lakom, ezért csak a tetőre lehetett tenni az antennát a netnek.
  • mir
    #146
    re:téma:
    US Robotics router teszt
  • Stann
    #147
    És még egy kérdés:

    Routerrel meg lehet ugy osztani a sávszélt, h. csak ha csatlakoznak, akkor vegye le. Pl. ha 512-t 3felé osztjuk, de csak épeen ketten használjuk, akkor 256/256-al birjuk használni, amig mondjuk a 3. nem csatlakozik?
  • FREAK
    #148
    kicsit off lesz sorry

    router nélkül van megosztva az adsl, simán két XP között

    a baj az, hogy a "fő" gép (amire a modem kapcsolódik) minden alkalommal bontja a kapcsolatot, amikor a másik ki-vagy bekapcsol, így csak megbeszélés után lehet újraindulni, kikapcsolni stb (ha meg fagy a "hátsó" gép, az ciki)

    tud valaki megoldást erre a problémára?
  • klespo
    #149
    Áruld már el nekem, hogy miért nem birsz elszakadni hónapok óta szerencsétlen d-linktől? Nekem egyet agyonvágott a villám, de ezenkívül semmi gondom nincs velük. Először marhamódon megkínlódtam vele (3nap) pont a LAN miatt, és főleg a kopaszságom miatt és legtöbb embernek is ez a gondja. Igaz hogy az esetek 99%-ban a qva windowst nem tudja senki megfelelően beállítani! De ez a többi fajtánál is fennáll.

    Ettől függetlenül nem állítom (mert nem ismerem a többit) hogy ennél nincs jobb, sőt lehet hogy ez a legszarabb, de a feladatát tökéletesen csinálja. Igaz én csak chello oldalról próbáltam, ADSL (pppoe-nél) nem tom mi van.
  • klespo
    #150
    mondtam hogy egyszer még visszatérek vitatkozni, de igazából feleleges mert nem akarlak meggyőzni!

    Szerintem foglald bele a D-linket az aláírásodba és egy csomó gépeléstől megkíméled magad!
  • klespo
    #151
    Ez után már én is nyomoztam. Ez router függő, állítolag van ilyen is.
    Lehet hogy az SMC Barricade 7004VWBR ezt is tudja?

    De meg lehet oldani a sávszél korlátozást szoftveresen is, csakhát minden gépre telepíteni kell.
    Ezzel meg az a gond hogy ha a szomszéd gépén akarod elérni hogy neked is maradjon valami sávszél akkor a telepítésről nem lesz egyszerű meggyőzni őt.

  • klespo
    #152
    Idézetek máshonnét:

    sporttársak!
    matáv kábel megy és jól.
    DI604 három gépre és hónapokig jó.
    most jön a gond: látszólag leszakadok a hálóról. /mindegy hány gép megy/ ha kihúzom a gépet a routerból és "direkbe" a modembe dugom
    akkor van kapcsolat.
    ha a routerből kihúzom a tápot és újra be, akkor helyre áll
    a kapcsolat.
    tehát olyan a jelenség mintha lefagyna a router.
    beteg a darab?
    >
    Nálam is előjön rendszeresen az itt leírt hiba!
    Nekem Egy SMC Barricadde routerem van, és ugyanez a jelenség...
    De ha a "Lefagyás" jön, akkor még csak az admin felülete sem jön be...
    Erre restart, akkor minden ok!
    >
    Nekem REPOTEC RP-IP2014/B routerem van, és ha jön az ip váltás azonnal
    megfagy. Az admin felületet látom, azzal nyomok egy restart-oit akkor
    minden helyreáll.
    Kölcsön kértem az egyik haverom DL604-esét, azzal viszont frankón megy a
    cucc. Tehát az én kütyümben van a hiba :(
  • FREAK
    #153
    nekem senki nem tud segíteni?
  • Stann
    #154
    Huh, ezt a telepítést nem igazán értem, miért nehéz őt meggyőzni? Mert jóban vagyunk, szóval sztem ha neki nem hátrány, benne lennénk!
  • Stann
    #155
    Huh, ezt a telepítést nem igazán értem, miért nehéz őt meggyőzni? Mert jóban vagyunk, szóval sztem ha neki nem hátrány, benne lennénk!
  • Stann
    #156
    Uh, bocsi a 2xért!
  • Laalee
    #157
    nem az xp netsharingjet használd, amugyis szar, még ha megfelelően működne akkor is :D

    amugy valszeg csak valami kapcsolo van bekacspolva, hogy bontsa a vonalat.

    jo router programok win alá: winproxy winroute pro
  • Laalee
    #158
    nekem a winproxy jobban bejön
  • FREAK
    #159
    köszi, utánajárok
  • Stann
    #160
    Ezt a routert ismeritek? Csakmert lehet kapni sulinetben...

    Surecom EP-4904AX
  • djadji
    #161
    Hali mindenki....
    Lenne nekem egy gondom. VAn egy ADSLem dinamiku IPvel és meg kéne osztani 2 gép között. Most is megvan osztva, de én routerrel vagy switch-el akarom.Melyikkel kell csinálni? Mindenki beszél össze vissza.. egyik szerint 2 gépre router kell, annál többre meg switch.. ezt nem akarom elhinni....
    Szerintem a router lenne a jobb ,de az meg drága.. de switch-el nem is tuti hogy működne. Azt olvastam valahol hogy ha egyik gép fellép és kap egy IPt akkor a másik azt nem tudja.. sé nem fog tudni menni a netre....
    Ha valaki tud, legyen szives világosítson fela router vs switch ügyben... köszi!

    UI: persze nem csak 2 gép lenne a cél.. hanem esetleg 3-4 is később....
  • Torta
    #162
    Ha .xelero II-es adsl-d van, akkor az alapban 2 gépet felenged.
    Egyébként az adsl megosztáshoz adsl-router kell, a routerek egyben switchek is. Áruk kb bruttó 10000-15000-ig.(ezek 4 gépet tudnak)
  • djadji
    #163
    jo.. vettem is routert... egy corega bar-sd router.. 4 Lan-os... van valakinek tapasztalata vele? MIlyen? (most már megvettem.. nagyon rosszat ne mondjatok rá... :-))
    Másik: mikor a routerbe kötöma gépeket.. milyen UTP kábel kell? sima vagy a gépközi(fordított) bekötésű? Mert valahol azt olvastam hogy a router (nem tuti hogy mindegyik) felismeri milyen kábelről van szó.. és kezeli mind a kettő félét... Van ilyen vagy értettem félre?
  • Taranov
    #164
    Azért kíváncsi lennék rá, hogy milyen routert kapsz 10.000-15.000-ért. Én 23 alatt nem tudnék jót venni az tuti.
  • marsu
    #165
    A tesóm surecom EP-490SX routert vett ez is 4 gépet tud.
    A feladatátt ellátja, annyi a gond vele, hogy ha mind két gép nyomúl az interneten, akkor felezi a sebességet.
    És ez nem jó.
  • Taranov
    #166
    Máshogy hogy oldaná meg? :)
    Vagy szeretnél benne speed limitert? Azt én is szeretnék az enyémbe, de nincs :( (SMC Barricade 7004VWBR)
  • Stann
    #167
    Az még mindig nem megoldhatóó, hogyha 3 gépet összekötünk routerrel, és ha csak egyik gépen megy a net, ne haradolja magától, vagysi ha ketten netezünk, akkor a sávszélt csak felezze?

  • Stann
    #168
    Hali!

    Megvettem az USR routert, de még a netet nem kötötték be. Háló működik, de ha másolni akarok a Wincommander-ban, akkor kér valamilyen jelszót, pedig a gépemen nincsenek jelszavak, ezzel mit lehetne csinálni?

    Ja, és létezik olyan progi, amivel routeren keresztül lehet chatelni-beszélni,és lehetőleg érzékeli azt, hogy ki van bent, mivel nem egy lakásban vagyunk...
  • potyek
    #169
    Sziasztok
    Olyan kérdésem volna, hogy egy vigor routert használok adsl megosztásra, ez müxik is rendesen, viszont most ki kéne használnom a router printer server lehetöségét is, mindent megcsináltam , ami a leirásban van printer install, tcp/ip port, azt az ip t adtam meg neki, ami a leirásban volt, és nem müxik sajnos. Nézegettem a router config ját, de abban a printer serverre vonatkozo állitási lehetöségeket nem találtam.

    Köszi elöre is a segitséget
  • Tatek
    #170
    Hi Skacok én azt szeretném megtudni, hogy egy ADSL-t hogy lehet ne megosztani úgy hogy van egy asztali XP és egy laptopos 98. asztaliba 2 hálókari laptopba pcmci. meg van utp kábel.Valaki ha lenne oly rendes és leirná mit kell csinálni, azt megköszönném, mert én próbálgattam és nem jött össze.
  • Laalee
    #171
    itt a routerem :D



    500ft volt amit ráköltöttem, teljesen hangtalan, és mindent tud amit akarok, mivel linux alapu :D

    486dx-2 50mhz, 12mb ram, 1,44fdd 2 hálókártya.
  • Taranov
    #172
    Csinos :D
  • Marcell
    #173
    Milyen (kabeles es wireless) routert ajanlotok egy 4 gepes halozathoz, Axelero ADSL-hez? (Inkabb olcso lenne jo, bar gozom nincs milyen kulonbseg lehet tudasban egy 10.000Ft-os (Ovislink) es egy 16.000Ft-os (viaLAN) kozott, vagy ugyanigy egy 20.000Ft es egy 50.000Ft-os wireless kozott.
    Egy wireless routerhez hany darab USB-s kis vevot adnak? Vagy azokat kulon kell megvenni?

    (Kabelek ki vannak epitve, csak azert gondoltam a wirelesst, ha koltozes van, vagy kellene egy router, akkor egyszerubb kabelek nelkul.)

    Ezek mindegyike programozhato/konfiguralhato? Ha igen, valamelyik bongeszon keresztul, valamelyik kulon programmal?
    Elore is koszi a segitseget!
  • Adi
    #174
    Hi!
    Lenne egy primít kérdésem:
    ADSL van axelero-s abból a high fajta. Na vettem egy router-t GIGABYTE GN-BR401 és a következő szokot lenni és nem tudom, hogy miért?!
    Ma:
    Gépet bekapcsolom és nincs internet.. nem jönnek be a honlapok, msn, se icq, szóval semmi. Ilyenkor én azt csinálom, hogy kihuzom a router-t az áramból és vissza dugom.. ilyenkor újra kapcsolódik és jó a net.3-4 óra múlva egyszer csak lelép a router és nem csinál semmit. Kihúzzom az áram forrásból és vissza. Megint jó!
    Ez mér lehet?? Vmi más megoldás csak van mint kibehuzogatni, mert ez szerintem egy idő után haza vágja a router-t.. Viszont van olyan, hogy napokig nem csinálja aztán van olyan, hogy egy nap többször is!!
    Kérlek titeket válaszoljatok!
  • Taranov
    #175
    Ilyen volt a D-Link DI-604-esemmel is.
    Ez nem megengedett hiba, tehát nem javítható, vissza kell vinned.
  • Adi
    #176
    Ohhh... Na pedig már egy ideje meg van!