609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • Tovi
    #94
    Mindkét gép rá a switch-re + a DSL modem is, és egymástól függetlenül be tudsz tárcsázni.
  • CybearBoy
    #95
    Így van kötve. Csak úgy nem lehet megoldani, hogy egyszerre is lehessen netezni akár mind2 gépről?
  • Tovi
    #96
    De így egyszerre lehet, bár némelyik szolgáltató nem engedályezi a többszori logint.
    Én sokáig használtam switch-el a rendszeremet (2 gép), most vettem egy routert.
  • Tovi
    #97
    Csak ne oszd meg egyik gépen sem az internetkapcsolatot, és mindkettőt állítsd be betárcsázásra.
  • CybearBoy
    #98
    Úgy, hogy betárcsázok mind a két gépről? (ugyan azzal a névvel meg jelszóval?)
  • CybearBoy
    #99
    Meg egy router miért jobb, mint egy switch-es megoldás?
  • Taranov
    #101
    Szerencséd van, mert én sok hozzáértő ember véleményét és tapasztalatait hallottam már a D-Linkről.
    Az internetszolgáltatómét, az irc.nasa.hu szerver üzemeltetőjét, stb.
    Meg persze mezei userektől is hallottam rosszakat.
    Meg ugye nekem is van személyes tapasztalatom vele sajnos.
  • Tovi
    #102
    Igen betárcsázol kétszer ugyanazzal a loginnal.
    A router a kimondottan céleszköz az internetmegosztáshoz, saját belső szoftverrel, tárcsázóval, tüzfallal, stb.
    (ezt elég egyszerüen írtam le)
  • Tovi
    #105
    nincs mit
  • Taranov
    #106
    Én nem tudok róla, az opciók között nincsen :(
  • ReTeK
    #107
    DI 604:
    "Tűzfal biztonság - Elemei: (1) NAT védelem VPN áthaladással, (2) Virtuális Szerver Feltérképezés, (3) Állapot-alapú Csomagvizsgálat (SPI) figyeli a bejövő csomagokat és engedélyezi vagy elutasítja a hozzáférést a LAN-hoz a felhasználó által beállítható szabályok alapján"

    Erről az SPI-ről nem tud valaki bővebb infót ?
  • CybearBoy
    #108
    Elseje óta meg van osztva az ADSL-em switch-en keresztül, úgy, hogy a két gépről ugyan azzal a felh. névvel és jelszóval kapcsólódok.
    Tegnap, meg asszem tegnap előtt is használhatatlan volt a net, egyik gépről sem lehetett felcsatlakozni, azt írta, hogy nem érvényes a felhasználónév. Betelefonáltam ma, hogy mi a helyzet, a csávó elkért mindenféle adatot, váratott egy darabig, azt mondta, most próbáljak csatlakozni. Utána már simán engedett, mondta akkor ennyi, biztos vmi hiba volt náluk.
    Sztetek lehet, hogy a két napos kimaradásnak köze van ahhoz, hogy megosztva használtam a netet, és ezért lekapcsolták, vagy vmi ilyesmi?
  • Tovi
    #109
    Nem lehet köze, nálunk Pécsett is szar volt a net az emlitett két napon, iszonyúan lagzottak a szerverek
  • Taranov
    #110
    Ez egybeeshetett az Interware és az Axelero
    közti közvetlen (a BIX-et megkerülő) peering kapcsolat beüzemelésével.
    Ez nem csak az Interware-nél és az Axeleronál okozhatott gondot.
  • Taranov
    #111
    Egy problémám van. D-Link DI-604-es routeren. Az asztali gépet Demilitarized Zone-ba kellett rakni azért, hogy a POP3 szerver tudja fogadni a leveleket.
    Viszont a másik gép csak 12-300 BYTE/sec-cel tud feltölteni a 21-es porton keresztül, pedig 50-60 Kbyte-tal kéne neki.

    Nem tudjátok mitől lehet ez?

    Előre is köszi a segítséget:

    Taranov

  • Huron
    #112
    Kérdés: miért routert ajánl mindenki a broadband megosztására, ha a switch is megteszi? Egyébként én is most fogok egy ilyen megosztást beszerválni.
  • Huron
    #113
    Ha switchel van megosztva az 512-es ADSL és az egyik gép letölt egy filet a másik pedig játszik, akkor annak nem lesz 1500-as pingje, aki gamézik?
  • Tovi
    #114
    Gondoltam hogy ilyesmi lehet a háttérben...
  • Tovi
    #115
    De annyi lesz, viszont routerrel is. A router sokkal fejlettebb aktív hálózati eszköz beépitett tüzfallal és tárcsázóval (így nagyon egyszerüen)
  • Huron
    #116
    Úgy hallottam, lehet korlátozni az egyes gépekre jutó sávszélességet. Úgy nem megoldható, hogy a game-gép pingje elfogadható legyen?
  • dtk1985
    #117
    Ismeri valaki a Mercury BR-100 routert?
  • Tovi
    #118
    Nekem az van, miért??
  • dtk1985
    #119
    Csak az erdekelne hogy milyen tapasztalataid vannak vele. ADSLem lesz es ahhoz szeretnek venni egy routert.
  • Tovi
    #120
    Hibátlan gyors, olcsó, stb.
    Hirtelen ennyi jut eszembe róla. Nyugodtan vedd meg.
  • Tovi
    #121
    Én 2 gépről netezek vele, intenziv multiplayer+ventrilo egyszerre, és teljesen normálisak a pingek.
  • dtk1985
    #122
    Ennek orulok. Valoszinuleg ekkor enis ilyet veszek.
  • Huron
    #123
    Le lehet korlátozni egyes gépek sávszélességét router mögött?
  • Tovi
    #124
    Szerintem az olcsóbb home routerekkel nem. De szivesen veszem én is ha megcáfoltok...
  • Laalee
    #125
    © bobo11 ma 00:07 | Privát | Válasz | #1

    sziasztok

    volna 1 kérdésem,vettem routert,két hálokártyát,kábelt,mindkét gépen xp van és kábeles net kell -e még valami hogy müködjön mind a két gépen a net vagy valamit még állitani kell az xp-ben

    elöre is köszi a választ
  • Tovi
    #126
    Nem kell semmi más. A Windowsokban állítsd be a TCP-IP beállításoknál az automatikus Ip és DNS kiszolgáló kiosztást, és gyakorlatilag ennyi, csak a routert kell konfigurálni. Ha a szolgáltatód a MAC alapján azonosítja a hálókártyád, ne felejtd el a routerben beállítani
  • Torta
    #127
    Kéne egy kis segítség: Vettem egy D-link DI-614 Wireless routert.Egy laptop windows ME és egy "nagygép" xp-val van rajta utp keresztűl.Az internet megy mind a 2 gépen, de a helyi hálózat nem akar működni. A windows ME látja a másik gépet, látja a megosztott mappát, de az xp nem látja sem az ME-t sem annak a megosztott mappáját. Mit lehetne tenni?
    (A hálózatot az xp hálózati varázslójábal csináltam és az általa készített floppy-t raktam az ME-be és csináltam meg azon a beállításokat)
  • Taranov
    #128
    Nem akarlak elkeseríteni, de nem fog működni.
    Ha megnézed a HWSW fórumát, vagy itt a D-Link DI-604 router probléma c. topikot vagy a D-Link hivatalos fórumát, akkor láthatod, hogy használati utasítás szerint csinálta mindenki, de alig van olyan, akinek működik. Saját megfigyelésem szerint azoknak megy főként a háló, akiknek régebbi firmwarejük van.
    (Kiegészítésként: A DI-614 a DI-604 testvére, és ez a probléma DI-604 esetén lett kivesézve)
  • dtk1985
    #129
    Lehet valtoztatni a Mercury BR-100 router MAC adress-szét?
  • Tovi
    #130
    Természetesen, Clónozással és custom módon is.
  • Forrest Tomee
    #131
    Hello!

    Lenne egy kérdésem. Most vettem egy dlink604-es routert, beállítottam megy miden rajta rendesen. Wigwam tűzfal teszt lefut, nincs látható port és ezt a router fogta meg mert a szoftveres tűzfalam most nem felzett mióta bekötöttem a dlinket.

    Ellenben minden progi kimegy (browser, játékok stb...) nem nekem kéne ezeket engedélyeznem?
    Hol látom, hogy ütemel a tűzfal rendesen?
  • Taranov
    #132
    A tűzfal beállításainál látod. A kimenő forgalmat nem feltétlenül korlátozza, csak a bejövőt, persze a kimenőt is lehet tiltani elvileg.
  • Forrest Tomee
    #133
    Közben megkaptam rá a választ.
    Szóval megy a net több gépről is. Bizti, ami bizti meghagytam a szoftveres tűzfalat is
  • Forrest Tomee
    #134
    Játékszerverekhez simán tudtam csatlakozni, 2 gépes netezés is ment rendben szóval megvagyok elégedve.
    Viszont egy fájdalmam van. Mégpedig a játékoknál. Azt gondoltam, hogy kicsit romlani fog a ping ez még beleférne viszont percenként/fél percenként szépen laggol egyet a net.
    Ez mitől lehet?
  • Geeryy
    #135
    Hali!megszeretnem osztani az adsl vonalamat (512) a szomszéddal .minden + es - dolog érdekel( lassulás jogi oldal stb)kérlek boveben fejtsétek ki az érveiteket.. tök láma lama vagyok e téren...
    thx
  • Laalee
    #136
    jogi oldal: teljesen törvénytelen :D

    a többit meg megtalálod ha visszaolvasol