609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • [Walaki]D`Lair
    #46
    Majd megcsinálom....:D
  • seAke
    #47
    Ja persze mint a múltkor!
  • Taranov
    #48
    Ki is volt az, akinek D-Link D-604-ese van, lenne pár kérdésem.

    Köszi.
  • Taranov
    #50
    Ment mail.
  • seAke
    #51
    Routerrel assszem de nem száz!
  • Taranov
    #52
    Szerintem csak routerrel elképzelhető.
  • Pheel
    #53
    Veszel egy olcsó switch-et, rádugod a bejövő kábelt (ADSL), belekötöd a két gépet egy-egy portjára, majd egymás mellett feltárcsázol mindkét gépről és kész. Mindenhová patch kábel kell (UTP) és nem gond a 60-80 m, szabvány szerint 100 m-ig nem kell erősítés. Arra figyelj, hogy ha lehet ne tedd ki közvetlenül az időjárásnak a kábelt (eső, napsütés stb) és ne vidd zavaró eszközök mellett (mikró, elektromos vezeték, tv). Koax mellett elmegy.
  • Pheel
    #54
    Szerintem meg próbáld elképzelni router nélkül is :-P
  • Taranov
    #55
    De ha switch-csel van, akkor nem kell a szervegépnek folyamatosan bekapcsolva lennie?
  • Taranov
    #56
    Az én ismereteim szerint az switch és a router az egy más dolog.
    A routerről úgy tudom, hogy a szervergépet helyettesíti, a switch pedig egy dolog, ami hozzáköti a gépet a másikhoz.
    Azaz a router elosztja a netet, a switch pedig a helyi hálózathoz kell, azonban ahhoz, hogy azon net is legyen, mindig mennie kell annak a gépnek, amiben a net van.
  • Met
    #57
    Van 2 gép XP-vel, valamilyen VI.kerültei kábeles net eléréssel, egy router-el van megosztva a net a 2 kép között IPcím klónozással.
    A gond az, hogy az eredeti gépen lehet rendesen használni a nőklapja cafét a másikon aminek klón IP-je van azzal meg nem, nem enged bejelentkezni a fórumba csak vendégként. Máshol ahol kicsit komolyabban veszik az azonosítást (MS, Adobe) ott meg működik.
    Van valakinek ötlete?
  • Taranov
    #58
    2 gép van és mindkettőn van igény a Nők Lapja Caféra?
  • Pheel
    #59
    Látom figyelsz. NINCS szervergép. Párhuzamosan tárcsáz fel mindkét gép ugyanazon a vonalon. Nincs konfigurálás, kevesebb szarakodás, hasonló eredmény, ráadásul olcsóbban és igen, a switch az nem router és viszont.

    Előnye továbbá, hogy minden gép saját VALÓS IP címet kap, azaz nem jönnek elő olyan hibák, hogy "jajj, a gépemen nem jön be ez meg az az oldal".

    Ennek a módszernek az egyetlen hátránya az, hogy nincs egy központi tűzfal, hanem mindenkinek magának kell elintéznie a védelmet.
  • Taranov
    #60
    Ja, tényleg.
    Egyébként a routeren tényleg baromi idegesítő a DHCP meg az IP dolog, legszívesebben kidobnám a kukába ezt a **** routert csak szükségem van rá :)
  • Met
    #61
    Nem, csak az első gépen lett elkezdve a "cafézás" suttyomban és utólag lett rátéve a második gép a netre ahol már nem zavarna senkit, csak nem megy.
  • Tufa16
    #62
    Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan lehetne összekötni 2 számító gépet ugy hogy az egyiken lehesen mailt olvasni mig a másik az teljesen használhassa a netet. a "server" amibe megy a net az egy 733as p3, 160ram. amibe menne a másik kábel az egy p2es. mi a legolcsóbb megoldás? ADSL kapcsolatról van szó. én ugy szeretném hogy nem megosztja a netet hanem pl a kis gép csak akkor tud netezni ha az én gépem is be van kapcsolva....
  • Taranov
    #63
    1., már nyitottál neki topikot, pedig volt már topikja.
    2., a számítógép összetett szó
    3., nem kell mindenhová beírni, jó lenne, ha elolvasnád a fórumozás szabályait.
  • Chief
    #64
    Azé' nem kell itt emberkedni, főleg az újoncokkal.
  • RelakSfromhome
    #65
    Meg ha itt körülnéz, lehet, hogy egy sort sem kell írnia. Igaz, hogy az dial-up, de nem nagy a különbség...
  • Huron
    #66
    Otthoni ADSL-megosztáshoz 3 gépre milyen routert érdemes venni?
  • Taranov
    #67
    Én annyit tudok, hogy a D-Linkkel sokat szívtam, de nagyon, ha érdekel itt valakit leírom a történetet.

    Egyébként Linksysből akármelyik.
    KTI kicsit elhagyott márka már, az SMC-t meg alig ismerem.
  • Taranov
    #68
    Ajánljak konkrétat is?
  • Taranov
    #71
    Na ez van nekem, én azt mondom, hogy nem szabad megvenni.
    További info a HWSW/Hálózati eszközök/DI-604 topikban, SG-n a DI-604-es probléma topikban és a www.dlink.hu-n a fórumban a DI-604 topikban. Nagyon gyík egy cucc.
  • Huron
    #72
    Majd januárban lesz aktuális, addig meg követem az árakat, köszi az infót.
  • Taranov
    #73
    Nincs mit.
  • Tovi
    #75
    Sziasztok!
    Tudja valaki, hogy az új Mercury KOB BR100-as routeremben miért van nyitva a 80-as és a 8080-as port, a wigwam porttesztje szerint? Az egyik egy webszerver, a másikra nem emlékszem mi.
    A router konfigjában nem találok erre vonatkozó beállítást (de ez semmit nem jelent :-)).
    Thx
  • CybearBoy
    #76
    Üdv!
    Itthon két gép között meg szeretném majd osztani az adsl-t, meg egyben hálóba is akarom kötni a gépeket. Erre ugye jó a switch? Net a switchbe, abból meg 2 kábel a két gépbe, így ugye meg lehet osztani? És ekkor a két gép is látja majd egymást, tehát lehet LAN-t létrehozni? És az ugye nem baj, hogy a net szerződés szerint egyfelhsználós.
  • ReTeK
    #77
    simán müködik switch-csel, nállam is úgy megy, a szerződés miatt ne aggódj --> használj egy egyszerű proxit (ha játszani is akarsz akkor fontos lehet a socket támogatás, pl:ccproxy)
  • CybearBoy
    #78
    Enélkül a ccproxy nélkül vmi baj lenne? Ez mit csinál pontosan?
  • ReTeK
    #79
    akármilyen proxi jó, a cc csak 1 példa volt
    elméletileg proxi mögül "védettebb" vagy, mintha eccerűen betárcsázol a másik gépről is, na persze ha jól konfigolod a tűzfaladat ... na mind1
  • CybearBoy
    #80
    És elég egy olcsóbb switch is (pl ez:SMC 6505TX SWITCH 5 portos 10/100MBps UTP 5200), vagy láttam ilyet is, de ez drágább, ez kéne: SMC 7004VBR ADSL / KÁBEL MODEM / ROUTER 10/100MBits 1port WAN 4port SWITCH 12500 ?
  • ReTeK
    #81
    ha kicsit jobban meggondolom, jobban jársz a 7004VBR-rel, nem sokkal drágább mint a switch, és jóval több mindent kapsz, itt 1 rövid teszt
  • CybearBoy
    #82
    Köszi, majd elolvasom!
  • Huron
    #83
    Szerinted otthoni hobbifelhasználásra kell egy Linksys? Mercury pl nem elég?
  • Taranov
    #84
    A Mercury-val nincs tapasztalatom, de én maximalista vagyok, ha már veszek egy hálózati eszközt az legyen Linksys. Talán azért is van így, mert a D-Linkkel nagyon nagyot szívtam.
    Persze ez a hálókártyára nem vonatkozik, mert abból nekem is Edimax van az asztali gépemben.
  • Taranov
    #86
    A topik címe D-Link DI-604 router probléma.

    Aztán a cserélt router is szar. Most is azzal szívok.
    Többet ugyan nem veszek D-Linket. Taiwani kamu.
  • Taranov
    #88
    jaja, de a D-Link az Taiwani márka.
    A Linksys nem, bár nem tudom milyen.
    Tehát pl. az HP-t, Olympust, Canont, meg mindent szinte csájnában van taiwanon gyártanak, de azok Amerikai, Japán márkák.
    Talán az autókat, mobiltelefonokat, notebookokat nem ott gyártják, bár ezekben is van eredetileg is koreai, taiwani márka.
  • Taranov
    #90
    Hát Kínát nem említeném azért, ahol a népesség annyira megnövekedett, hogy már büntetést von maga után, ha valaki több lánygyermeket szül, illetve ahonnan kiindulnak a súlyosan fertőző betegségek.
    Meg kell becsülni Magyarországot, szerintem, én pl. nem törődöm vele, hogy nem gyártunk D-Link minőségű hálózati eszközöket :)
    Van magyar marhánk, ami világszinvonalú, az legyen elég :))
  • Taranov
    #92
    Technológiában valóban, de látod, a koreai, taiwani autók, műszaki cikkek (a "zsigerből" taiwanira gondolok, mint pl. a D-Link) elég vacakok.
  • CybearBoy
    #93
    Kaptam kölcsön egy switch-et, ezzel most megy a netmegosztás. Úgy csináltam, hogy az enyémről kell betárcsázni, a másik gép meg az enyémen keresztül éri el a netet, így ott nem kell tárcsázni, meg semmit nem kell csinálni, csak megy a net. Viszont így csak akkor tud a másik gép netezni, ha az én gépem be van tárcsázva. Meg lehet úgy is csinálni, hogy a két gép egymástól független legyen? Proxi-t nem használok, így is megy, a tűzfallal szívok még, ha az be van kapcsolva, akkor a másik gép nem éri el a netet...