20
Winchester probléma
  • Borg
    #20
    A téma itt folytatódik.
  • barret
    #19
    ugyan ilyen vinyóm van!tökéletesen meg vagyok vele elégedve.hangja semmi.
  • FtranX
    #18
    hello

    A cache mérete leginkább sok kicsi apró fájl másolását gyorsít(hat)ja fel. Nagyobb fájlok másolásánál szinte 0 a különbség.

    Az, hogy ATA 100 vagy ATA 133 szerintem tök mind1, mert a mai átlagos vinyók még az ATA 66 (66 MB/sec) sebességét sem használják ki.
  • Roll
    #17
    Particionáltad?
  • Demeter
    #16
    Hali!

    Érdemes-e a 8MB-os cache vagy maradhat a jól bevált 2MB? Illetve menyire "fontos" az ATA 133? Nem elégséges-e a szintén jól bevált ATA 100? Mindezt csak azért kérdem, mert új vinyó vásárlás elõtt állok, és egy Barracudara (80G 7200 ATA100 2MB cache) gondoltam. És mivel a Seagate vinyók nem igazán vannak 133-as csatolóval ellátva érdekelne, hogy fontos-e mindez.
  • RelakSfromhome
    #14
    A minap kezem közékerült egy vinyó. Berakom, indul, fasza, formázom, de mikor üzemmeleg lett, megadta magát, később a gépemet is megfagyasztotta. Melegen használhatatlan, hidegen viszont bootol, mint a kisangyal, ésatöbbi.
    Láttatok már ilyet?
  • Borg
    #13
    "Nem megy az autóm, mi lehet a gond?"

    Szerinted erre a kérdésre ki tudna felelni, egyéb részletek hiányában?
    Senki.
  • ricky
    #12
    Sziasztok

    Me tettek a gépembe egy 200 GB-s winchestert, úgy hogy más gépébe kipróbáltak és tettek is rá egy-két cuccot. Bele tettem ebbe a gépbe és nem ismeri fel. Vagyis felismeri, mert kiírja, hogy benne van, de csak annyit ír a sajátgépbe, hogy helyi lemez. És semmi mást. (Formázatlan).

    Mondtak nekem valami olyasmit, hogy valmit valahol át kell állítani, de nem értettem pontosan. Nem tudjátok mi lehet a baj?
  • Icebird
    #11
    majd PartitionMagic 8.0
  • Icebird
    #10
    EasyRecovery Professional
  • vikings63
    #9
    HAli!
    Nekem van egy mnaxtor 40gigás winyóm namármost a garancia lejárt de nem a gyártói az csak 2004.10.08-án jár le.
    Leírják az angol oldalon,hogy hogyan és hova kell visszaküldeni és akkor adnak egy újjat de jobb lenne ezt személyeen megtudakolni.Kéne nekem a maxtor magyarorszégi képviselet elérhetősége. Köszi
  • FtranX
    #8
    Szerintem keress Zero Fill utility-t a vinyódhoz.
  • Gerry
    #7
    Windows 2000/XP alól próbáltad már törölni?
  • Cat #6
    és azonnali garanciavesztéssel jár
  • Borg
    #4
    Az, amivel le lehet "teljesen polirozni" a winyót:)
    De ezt max a gyártó utilja tudja... kéne legyen samsunghoz is, vagy max próbáld meg seagate seautillal, az talán jó hozzá.
    Bár a low level format magában sem egy veszélytelen művelet, könnyen tönkreteheti a HDDt.
  • BaliBoy
    #1
    Hi! Van egy gondom egy Samsung SpinPoint SV1022D típusú winyóval. Teljesen szarrá ment a FAT táblája. Olyannyira, hogy már a kötetcímkének is hülyeséget ír ki. Tehát nem tudom még a perticiót sem törölni mert nem tudom beírni a címkét. Hallottam már olyan progikról amiket a gyártók csinálnak a különböző típusú winyóikhoz, amikkel teljesen lelehet a winyót polírozni! Csak az a gond, hogy Samsungnak az oldalán nincs ilyen progi. Szerintetek mit tudok a winyóval kezdeni?