20
Pascal
  • Dawn hun
    #20
    Hi srácok akadt egy kis problémám mégpedig,
    SQL parancsal szeretném módosítani egy adatbázis egyik mezöjét
    igy
    csak az sql részt irom a többi ugyse számít
    'Update tábla neve set mező=2001.01.01. where kitétel' ;
    a mező dátum típusú. A delphi viszont egy EDBEngine error with message invalid use of keyword token : .01. hibát dob válaszul és leál.
    Szerintetek mi lehet a baj ezzel?
  • frc0032 #19
    nah, sikerült.
    azt mondják, hogy a borland pascal sokkal jobb mint a turbo. igaz ez? ja és honnan lehet letölteni
    ????
  • frc0032 #18
    Hello!!
    Hogy tom megcsinálni tp 7.0-ban, hogy csináljon A LEMEZRE 1 exe-t?


    előre is kössz:
    FRC#0032
  • Baz
    #17
    Hali! Ért itt valaki a memóriakezeléshez?? Mert nekem problémám van vele! Két tömböm van, 35 elemű, pointer típusú. Ezt Getmem eljárással feltöltöm, a size = Imagesize(1,1,150,150) és Pascalos környezetben, ha mindent minimumra leveszek, akkor a 22.-ig jut el, ha megcsinálom exe-be, akkor a második tömb 10. eleméig jut el, aztán kifagy! Most ne azzal gyertek, hogy ne csináljak 70 pointert, mert szükséges! Valahogy ki kéne bővíteni a memóriát!
    Üdv:B@z from the Linuks Team
    röff:Heap overflow
  • PetruZ
    #16
    Keress rá pl. google-val. A "pascal programming tutorial samples" kulcsszavakra több ezer oldalt köp ki. :)
  • Stann
    #15
    Okés, köszi.
    Amugy rájöttem, ha a program utáni sorba beteszem, h.
    "{$APPTYPE CONSOLE}", akkor is működik!
    A végét meg megoldottam egy readln; -el, igy nem zárja be azonnal az ablakot.
    A cmd alatt a Windowsos Command Prompt-ot érted, mert ott elég hosszú mindig futtatni...
    De már kezdődhet a programozás! :)
    Nem tudsz "véletlen" olyan cimeket, ahol pascal programokat lehet találni?
  • PetruZ
    #14
    Megnéztem a forrásokat, azok tkp. rendben vannak, de egy apróságról elfelejtkeztél: a "Project Options"-ban keresd ki a "Linker" fült és ott tegyél egy pipát a "Generate console application" elé, különben nem fog működni. A Linux és a Windows eltérően kezeli a standard output-ot, ez okozza a hibát.
    Ja, és ne a Delphi IDE-ből futtasd, hanem fordítsd le (Project - Build), majd parancssorból (cmd) futtasd kézzel, különben egyes esetekben semmit sem fogsz látni (ha gyors a géped).
  • Stann
    #13
    Itt van pl. 3 nagyon pici program(együtt 1kb).
    Az első 2-nél a köv. üzenetet kapom:
    "Project akarmi.exe raised exception class EINOUTERROR....",
    a 3.nál pedig sima Runtime error#105-el kilép.
    A help szerint:
    RE 105: "File not open for output.Reported by Write or Writeln
    on a text file if you do not generate a Console application."

    -Pedig amikor még ezeket irtuk, a new->Console applicationra mentünk,
    és megnyitni pedig a Open projecttel szoktam.

    Kezdek megőrülni, 3nap mulva meg ZH, és egy sima kis progit
    nem tudok átnézni!
    Vagy rosszul van konfigurálva a Delphi? Az alapbeállitásokhoz én nem nyultam...


  • Stann
    #12
    Program 1

    Program 2

    Program 3
  • PetruZ
    #11
    Másold ide a legrövidebbet...
    (Azt azért eléggé furcsállom, hogy a TP-nek nincs baja a Linux-os Kylix forrással, de a Delphi elszáll tőle. Ilyen állatot én még nem láttam...)
  • Stann
    #10
    De csak egy sima *.pas file!!!
    Turbo pascal lefuttatja, csak az macerásabb...
    F9-nél meg ugye átalakitja exe-be, és akkor irja ki a Runtime errort! DDe ha parancssorbol inditom el az exe-t, akkoris R.E-t jelez!
    Ezek amugy nagyon alap kis progik, most tanulok programozni.
    A Librarys hivatkozásoknál mit, és hogyan lehet átirni?
    Köszi!
  • PetruZ
    #9
    A forrással annyi a "baj", hogy vszleg az a Linux környezetéhez készült, ami Delphi alatt nemigen fog menni. Valószínűleg át kell írni a library hivatkozásokat. A program ismerete nélkül nem tudnám megmondani, mi a baj (de ne küldd el, nem fogom megnézni!). Rakj fel egy Linux-ot, arra egy Kylix-ot. :) Bocs, de csak ennyit tudok segíteni.
  • Stann
    #8
    Ja bocs, én vagyok az, csak bejelentkeztem! :)
  • Stann
    #7
    Huh. Akkor mivel tudnám működésre birni? Ma feltettem a Delphi 7-est. Simán feltelepült, betöltöttem a programot is, de F9-el futtatva ugyanugy kiirja,h. RUNTIME ERROR xyxy.
    Akkor 1általán hogyan tudom igy hasznéálni, v. a forrásfájllal van a baj, amit Linuxba irtunk? Csaakmert ha Linux alatt műxik, ua.-nak a parancsoknak a Wines Delphi alatt is kéne működnie, nem?

  • PetruZ
    #6
    Nana, a Linuxos Kylix és a Windows-os Delphi nem ugyanaz! A Kylix 99%-ban gond nélkül megeszi a Delphi forrásokat, de fordítva ez az arány sokkal rosszabb! Mit kellene tudnia annak a programnak? Milyen library-kat használ? CLX, vagy VCL alapú?

    Egyébként a netes regisztrálás nem is kell, szóval az nem okoz hibát.
  • PetruZ
    #4
    Sztem egyszerűen hibás progit akarsz futtatni. :) Nálam mindenféle Delphi verzió megfordult már a 4.0-tól felfelé 2K-n és XP-n is, és sohasem volt ilyen gond velük.
    Magyar nyelvű netes könyvről nem tudok, angolul van több is (pl. Teach Yourself Delphi In 21 Days, Mastering Delphi, ...).
    Pascalhoz magyarul a kezdőknek jó Angster-Kertész könyvet ajánlom, több főiskolán is használják.
  • mukika
    #2
    Köszi.
    Már nem kell a 7.0. Már megvan.
  • mukika
    #1
    Hi!

    Nem tudjátok, hogy hol lehet letölteni a 7.0ás Turbo Pascalt??