36
Milyen gepet irodaba?
  • thegamer1hun1
    #36
    roszsat
  • blackgamer
    #35
    a Budapesti piac újságban van egy reklám

    S.H. Chip Számítástechnika

    itt sok márkás használt gép van, ami irodába tökéletesen megfelel, szövegszerkesztésre, nyomtatni, netezésre (flash oldalak lassúak vele)

    egy példa: (bruttó ár)

    DELL P200MMX, 64/3,2, CD,USB, 1 év gar. 10.000,-
    + 1 év garanciát is adnak

    van olyan amihez adnak monitort is, arról én letennék, mivel a legfontosabb az ember szeme!
    +billentyű és egér (pár ezer)

    és mivel irodába jogtiszta szoftware is kellhet, ezért a magyar fejlesztésű UHU linux-ot is megvenném

    így olcsón kijönne egy jól használható gép!
  • chuck
    #34
    Ismerosom megvette az alkatreszeket. Kekhal boltokbol a 12. keruletben levot valasztotta, igy utolag belegondolva hibasan -:). Alig masfel oraig tartott az eladonak, mire osszevalogatta a dolgokat a listarol. Most vagy nagyon newbie volt a srac, vagy nagyon balfasz.
    Igaz, nem volt alaplap,proci,haz,cdiro,winyo,hutoventillator, amiket online meg lehet vasarolni a honlapjukon.
    No mindegy. A konfig a kovetkezo keppen modosult:

    Merevlemez 40GB Seagete /7200rpm,ATA133/
    11.900 Ft 14.865 Ft 1
    Processzor AMD Athlon XP 2200+ (1800MHz, 133FSB) T-Bred
    11.592 Ft 18.000 Ft 1
    Alaplap Asus A7V8X-MX microatx-es.
    10.992 Ft 13.740 Ft 1
    Számítógépház nemtom a tipusat
    8.800 Ft 11.240 Ft 1
    Memória DDR 256Mb PC2100 333MHz márkás
    15.784 Ft 19.730 Ft 2
    Modem Belső 56,6 ST Lab /PCI/
    3.292 Ft 4.115 Ft 1
    Floppy meghajtó Sony 1,44 MB
    1.992 Ft 2.490 Ft 1
    Hűtőventilátor Spire Whisperrock III (AMD 3000+)
    1.792 Ft 2.240 Ft 1
    CD író 52/24/52x LG /2 év gar.,Dobozos/
    10.392 Ft 11.990 Ft 1

    Nettó: kb. 80 KHUF Bruttó: Uszkve 100 k HUF

    Ja igen, prociert a nyugati hoz ment el az ismerosom, mert abbol is csak egy darab 2500+-os volt 12. kerben :).
    Alaplap nagyon meggyozo. Minden rajta van,amire szukseg lehet egy ilyen katagoriaju gepben. Aranylag uj fejlesztes, par honapos csupan.
    bar telefonban a srac azt mondta, 3 ev gari van rajta,
    ennek a szamlan mar nyoma sem latszott. A weblapjukon boszen hirdetett Powerfull 2d/3d grafix is hagy nemi kivannivalot maga utan, leginkabb a masodik resze. Feltettem 3dmark 2k1-t,teszt celjabol. Miutan a legelso, dzsipes jelenet max 30 framet adott ki magabol, nem is eroltettem a dolgot :). Tudtam hogy nem lesz verforralo a dolog, de ennyire megalazora sem szamitottam :) Link a laphoz
    Procit ismeri mindenki,winyo semmi kulonos, a ventillator aranylag halk, jonak tunik.
    A microatxes laphoz egy jo nagy haz lett valasztva, a 4 darab 5 1/4-es slotba bekerulo dolgok vege sem er hozza az alaplaphoz, legyen az akar rack, akar cdrom.
    Osszeszereles siman ment, xp,driverek, utilok. A gep par ora hasznalat utan nagyon stabilnak, es borzaszto gyorsnak mutatkozott.
    Hat igy roviden ennyi a tapasztalatokrol, hatha segit valakinek a temaban.
    Koszonom megegszer mindenkinek a segitseget, aki hozzaszolt a temahoz.
  • Borg
    #33
    Nálunk van 4db LG 32-es CDíró, nincs velük különösebb gond.
    De már előfordult, hogy nem OLVASTAK el olyan CDt, amit mások gond nélkül.

    Én inkább az LG olvasóit, és a combo meghajtóját átkozom, csak a szivás...:(
  • chuck
    #32
    cd irot nemszidni, nekem es ismeroseimnek bevalt :)
  • chuck
    #31
    Vegulis az alabbi konfig mellett dontottem.Bizom benne, bevalik :)
    koszonom Mindenkinek a segitseget, hozzaszolast.

    MEGNEVEZÉS ENGEDMÉNY NETTÓ BRUTTÓ DB KIFIZET
    Merevlemez 40GB Maxtor /7200rpm,ATA133/
    11.092 Ft 13.865 Ft 1
    Processzor AMD Athlon XP 1800+ (1533MHz, 133FSB) T-Bred
    11.592 Ft 14.490 Ft 1
    Alaplap ECS K7VMML+ LAN /OEM/
    10.992 Ft 13.740 Ft 1
    Számítógépház SJA-110 /P4,300W/
    5.792 Ft 7.240 Ft 1
    Memória DDR 256Mb PC2100 266MHz márkás
    15.784 Ft 19.730 Ft 2
    Modem Belső 56,6 ST Lab /PCI/
    3.292 Ft 4.115 Ft 1
    Floppy meghajtó Sony 1,44 MB
    1.992 Ft 2.490 Ft 1
    Hűtőventilátor GlacialTech Igloo 2420 (AMD 3000+)
    1.792 Ft 2.240 Ft 1
    CD író 52/32/52x LG /2 év gar.,Dobozos/
    10.392 Ft 12.990 Ft 1

    Nettó: 72720 Bruttó: 90900
  • Borg
    #30
    Figy, szerintem az alaplapra integrált csodaVGA-tól eleve nem lehet annyit elvárni, mint egy rendes videokártyától, szóval drivert sem kell frissitgetni rajta, mert a windows desktop az alap cuccal is szépen megy majd:)

    Amúgy az integrált VGA-k általában úgyis ilyenek, nforce2 re is geforce van integrálva, intel lapokra meg intel vga.
  • chuck
    #29
    Talaltam lapot, tobb felet is. Egyeduli problema, hogy NForce2 chipsettel egy sem akadt. Lehet ezeket a lapokat mar olyan kategoriaba szanjak, ahol az ember vesz kulon vga-t :).
    Leadtek,ECS, ettol a kettotol talaltam.
    Marcsak egy kerdes: erdemes egy ilyen fullra integralt lapot venni, vagy jobban jar az ember egy mobo + vga parositassal? Gondolok itt esetleges driver frissitesre pl.
    Egy nepszeru laphoz pl nf7 es egy gef4mx440-hez tuti hamarabb jon ki javitas, mint mondjuk egy nevenincs, esetlegesen befulladt alaplaphoz.
    A gep hosszutavra van szanva, 4-5 evet ki kell birnia legalabb.
  • Borg
    #28
    ECS-nél kell legyen integrált VGA-s AMD lap, mert nemrég egy gépet raktam össze olyannak. De meg nem mondom a tipusát... volt rajta minden, mint az alább irt inteles lapon.
  • chuck
    #27
    Keresek integralt AMD-s lapot, hatha talalok jo aron.
    P4-s cerkakrol sok jot meg nem hallottam, de irodaba vegulis mindegy.
    Ismerosom megkerdezem, mit szeretne inkabb. -20 ezret a koltsegbol, vagy egy jobb gepet? :)
  • Borg
    #26
    Van ilyen lap, pl Nforce2 chipsetből is.

    Egy 1700+os AMD amúgy klasszisokkal jobb a P4 cerkánál. Egyszerűen nem az a kategória:)

  • chuck
    #25
    Meg par kerdes.
    AMD-nel nem talalkoztam olyan lappal, amire integralva lenne a VGA. Csak en nem talaltam, vagy valoban nincsenek ilyen lapok ?
    Egy 1700 -as cerka mennyivel jobb/rosszabb egy 1.7 +-os amd-nel?
    Per pillanat elonyere szol a lap ara, es hogy minden rajta van 18 k bruttoert, mig amdhez ha nem talalok full integralt lapot, akkor kb a duplajaba kerul a lap + vga. A penz annyira nem szamit ( 120 bruttoba belefer mindket variacio) , de termeszetesen probal az ember minel olcsobban minel jobbat kihozni.
  • chuck
    #24
    ECS L4IBMGL2L Alaplap
    INTEL845GL. IntVGA. 3PCI. 1CNR. 2DDR. LAN. USB2.0
    Talaltam meg egy ilyen lapot is. Ami felkeltette a figyelmemet, hogy integralt a vga ezen is, valamint az USB 2.0-as, ami adott esetben nagyon hasznos lehet. Az ara brutto 18k korul van, szoval ez sem veszes.

    Graphics
    Embedded in 845GL
    Errol van tapasztalatotok, hogy milyen minoseget kepvisel ?
  • Borg
    #23
    Én 2 elemen variálnék, tapasztalatból.
    Az LG ovlasót tessék elfelejteni, meg minden LGt ami CDvel kapcsolatos. Ennyi szivás után a hátam közepére sem kellenek.
    Ha sima CD olvasó, akkor samsung, ha dvd is kell akkor toshiba (akkár combo drive).

    A másik a táp. Codegennel sajnos sok a szivás, annál már a Mercury, vagy Micase tápok is jobbak, esetleg Seasonic, ha semmiképp nem akarunk megfelelő pénzt áldozni egy rendes tápra.

    Ugyanez a konstelláció amúgy elég jól hasit még ECS integrált csoda +XP1800+ összeállitásban is, ami ha lehet még olcsóbb és jobb ennél. (most megnemmondom milyen ECS lap)
  • Darkboy
    #22
    Hello!!!!
  • ollie
    #21
    eh, ez egész jó ötlet...
  • Gerry
    #20
    Irodába pont erre a célra szerintem a legstabilabb, legolcsóbb megoldás a következő:
    -Intel D845GLVAL alaplap (integrált VGA, SOUND, LAN)
    -Intel Celeron 1700 (javaslom a dobozos változatot 800-1000Ft-tal drágább, viszont a gyári Intel hűtő remek halk darab...)
    -256MB (Brand) DDR memória, elég a PC2100-as is, mivel a Celeron úgyis csak 100MHz-es FSB vel megy
    -40GB-os 5400-as Maxtor HDD, halk, stabil...
    -LG 52x-es CD-ROM, olcsó, de megbízható darab
    -Sony 1.44-es FDD szintén megbízható
    -Codegen ház 300W-os táppal, olcsó megbízható...

    Irodába erre a célra ennél jobb nem kell, és ez tutira atomstabil, és ráadásul olcsó is. Ami ennél olcsóbb, az már rizikósabb (SiS chipset, gagyi memória, stb...).

    Én ezt raknám össze erre a célra, ugyanez kb a Compaq Evo D310-es széria is, csak fekete házban, és húzósabb árban a Compaq márkanév miatt.
  • B@dsector
    #19
    Irodába AMD bravó
  • chuck
    #17
    Ez a kekhal egesz jo arakkal nyomul. Tetszik a dolog :)
  • Axel
    #16
    tomshardware.hu
    Bocsi...
  • Axel
    #15
    Nézz körül a tomharware.hu -n, ott vot tesztelve 1 csomó nForce2 -es alaplap...
    Az ABIT a legjobb ár/teljesítményben, mind az MSI, mind pedig az ASUS dágább, de 1 picivel jobb is...
    Amúgy nekem is NF7-S van...:)
    A winyót meg a Kékhalban láttam ennyiért...
  • chuck
    #14
    HDD MAXTOR MAXLINE +II 300GB (ATA133) 62021(netto) 77526 (brutto)
    egy ilyenen gondolkozok :)
    amugy te nagykerben mondtad a winyot ? Annyiert mashol nemigazan kapni.
  • chuck
    #13
    Az ismerosomet ahogy ismerem, utolso dolga lenne jatszani a geppel :).
    Eleg sok mas dologgal eluti az idot a real life-ban.
    Filmnezes is cdrol menne, alkalmankent, tehat egy honapban 1-2 film kb.
    Alaplap az, am ileginkabb kerdeses es a videokartya. Nekem nf7-s .m van, es teljesen meg vagyok vele elegedve.
    Asus-t,MSI-t es a tobbieket annyira nem ismerem, de erdekelne hogy mit tudnak.
    koszi a segitseget.
  • Axel
    #12
    ezzel még a játékéok is mennének mint állat...
  • Axel
    #11
    proci+vga+alaplap+memcs-->70 ezer + ÁFA...
    kiegészítés: vga: geforce4 ti4200 (!)
  • Axel
    #10
    Filmezéshez jól jön a nagy vinyó....13+áfa egy maxtor 80 gigás 7200rpm -es vinyó...ha a régi kicsinek bizonyulna...
  • chuck
    #9
    80-100 korul tippeltem a vegosszeget. Egy regebbi gepbol megmarad nehany cucc, mint pl cdrom, monitor, winyo, ugyhogy ezeket nem kell megvenni, ha minden jol megy.
  • Axel
    #8
    Ez kb 100 rugó + ÁFA
  • Axel
    #7
    +vmi 17" crt moncsi...
  • Axel
    #6
    Mennyi pénz áll rendelkezésre?
  • Axel
    #5
    ram az meg 2x 256Mb DDR --> Dual Ch -ben...
    Meg az a csendes hűtő: www.spire.hu --> itt keresd, asszem 20Db mindössze a zajszintje!
  • Axel
    #4
    AMD xp 2000+
    Abit NF7
    Maxtor 80 Gb vinyó
    videokari: nem is tudom, talán radeon9200, vagy mx440 vagy talán 9600...
  • Axel
    #3
    Integrált hang + hálókártya majden mind1ik alaplapon van manapság...viszont a videókártya ha lehet ne legyen integált, mert később érdemes esetleg bővíteni akar...
  • Axel
    #2
    Irodába, ha jól tudom full integrált cumókat szoktak tenni...ez azért jó, mert tuti a megbízhetóság...
    A halkság miatt ajánlom a spire nem tom melyik extra csöndes hűtőjét...
  • chuck
    #1
    Ismerosom jelezte, szeretne, ha osszeraknek neki egy gepet. En a dolog elol nem zarkopztam el, de szivesen meghallgatnam a velemenyeteket az uggyel kapcsolatban.
    A cel: Net, mail, excell, word stb, neha egy kis filmezes, jatek nuku. Ez utobbibol kifolyolag nem kell izmos 3 d kartya. Procit gondoltam 1700+ ost, ha meg lehet kapni, ehhez kellenne egy megbizhato alaplap. A megbizhatosag nagyon fontos, mert 100 km -re lesz a gep tolem, nem tudok atugrani, ha vlami butykolni kell.Integralt cuccok nem szuksegesek, de ha van, termeszetesen az sem baj. Operacios rendszernek Xp-t gondoltam. Memoria 256 v. 512. valamint szukseg lenne meg egy nagyon halk ventire, a proci nem lesz tulhuzva.
    Elore is koszonom a tanacsokat.