6979
Melyik tápot?
  • ZaJanga
    #83
    Milyen alaplapod van?Ne izgulj!Szerintem nincs is olyan csati a deszkádon!AMD platformok közül eddig csak az ABIT NF7 en láttam ezt a plussz tápcsatit.
  • Oppika
    #84
    Nincs hát olyan hely ahová rá lehetne dugni.
    ECS Elitegroup K7S5A
    AMD Athlon XP 2000+
  • Borg
    #86
    Normál molex csatinak sincs dugó az alaplapon? Van amelyiken igy van megoldva a 12V...
  • Oppika
    #87
    Nincs hely semmi másnak.
  • NeoMaN
    #88
    Túlmelegszik...
  • Oppika
    #89
    Mi melegszik túl, a táp?
  • ollie
    #90
    Skacok, az alábbi konfigomhoz most egy 400W Codegen van. A kérdésem, hogy megéri e lecserélnem egy 360W-s Chieftec-re. Na most tudom, hogy a P4-hez az Enermax a legjobb, de mivel nagyon olcsón tudnám beszerezni ezt a tápot újonnan, ezért érdekes, hogy jobb lenne e ez a táp mint a mostani Codegen.
  • Taranov
    #91
    Szerintem a Chieftec ugyanolyan jó, mint az Enermax :)
  • Laalee
    #92
    jobban biztos nem fog működni mint egy hibátlanul működö másik táp, legfeljebb nyugodtabban hagyod magára a gépet, később lesznek vele gondjaid.

    ha tényleg nagyon kedvező az ára cseréld le.
  • ollie
    #93
    Milyen gondokra gondolsz később? Egyébként a "jobb-e a codegen"-nél arra értettem, hogy gondolom stabilabb feszkókat nyomat.
  • Russ!an
    #94
    Nekem is az van mint látod és ha nekem elé akkor neked is.
    Bőven fölé nyom minden ért. és halk is.
    Szerintem nyugottan vedd meg. Annyit hozzátennék, hogy az ENERMAX hangosabb. havernak legalábbis az.
  • Laalee
    #95
    nagyobb terhelésnéb valszeg stabilabb, a codegen ventilátorai hamar zajosak lesznek, nekem legalábbis ez a 3. táp amiben csapágyas lett a venti. de igy legalább gariban cserélik :D life time lesz a végén, az évenkéni csere miatt :D 300w rol eljutottam 350w is p4 csatlakotóval. :D

    amugy más baj nincs codegennel
  • ollie
    #96
    ehehe codegen-re lifetime gari, nem semmi :))
  • ollie
    #97
    na, akkor nyugodtabban fogok aludni a chieftec-el asszem
  • icecave
    #98
    codegen 400Wos tápot szeretnék venni. Tudom, de nincs több pénzem. Azért megbizható??
    Nem instabil???
  • ollie
    #99
    Attól függ mire kell, nekem a konfigomhoz teljesen jó, pedig mind a radeonom, mind a procim erősen húzva van. Egyébként lehet, hogy pont eladom majd, mert jobb márkát tudok venni jutányos áron.
  • icecave
    #100
    Akkor lehet veszek egyet, amíg nem lesz több mannám...
    Ja, tudja vki, mennyit fogyaszt egy 9700PRO, ill. 9800PRO?????
  • end
    #101
    Gépet fogok venni,(130-150ezerig)de nem tudom milyen
    konfigurációt úgy halottam hogy csak az alaplapnak meg a
    procinak kell összepaszolnia,de ez biztos hogy nem ilyen
    egyszerű milyen konfigurációt ajál (aki ért is hozzá)
    vagy milyen elven kell összerakni hogy jól menjen
    a gép??
  • Taranov
    #102
    Az alaplap és proci dologhoz:


    Háromféle (ma is használt) processzor foglalat van, azaz alaplaptípus: Socket 370 (pentium 3, celeron úgy 400-1200 Mhz-ig), Socket 478 (P4, P4-es Celeron, azaz "P4-re hasonlító" celeron, magyarul 1600- felfelé mhz-ben.)
    És Socket A (a mai AMD-k.)

    El kell döntened milyen processzor lesz a gépben!
    Olyan sockettel rendelkező alaplapot kell venned.
    Én a Pentium 4-et szeretem/ajánlom.

    A pentium 4-eseket lehet FSB (front serial bus) szerint csoportosítani.

    Van 533 Mhz-es és 800 Mhz-es FSB-vel rendelkező.

    A 800-as gyorsabb :)
    Én vennék egy MSI alaplapot Socket 478-cal úgy 40 ezerért, amin 4/8×-os AGP Van. (ebbe teszed a videokártyát)
    És vennék egy P4 2400 Mhz-es procit, ami 800-as FSB-s (ez úgy 50 ezer)
    Ezután memória. 512 DDR RAM Samsungot lehet találni 20 ezerét.
    Vehetsz egyet, az elég egyelőre.
    Az 20 ezer.

    Ezután kell ház, amit gyengébbet (azona, codegen) lehet kapni 7 ezerért, vagy egy csúcskategóriájú chieftecet 20-30 ezerért. A Chieftec szebb, jobb minőségű és a tápja nem fog kigyulladni.

    Videokártya meg csak pénz kérdés, de én csak az ATI-t tudom ajánlani.
    9000, 9200, 9600, amit a pénztárcád enged, és amire szükséged van.

    Házat tudsz nézni: www.pcland.hu
    Alaplap, proci, memória (Bár utóbbin nem nagyon van mit nézni): www.mistral.hu
    Videokártya: www.bluefish.hu
  • end
    #103
    kösz !
  • Chief
    #104
    Ez szerinted belefér a 130-150 ezerbe?
  • Taranov
    #105
    Nem azt mondtam. Csak kicsit segítettem. Értelemszerűen ha 130-150 ezres konfigról van szó, akkor olcsóbb alaplap, kisebb teljesítményű proci, pl. nem 800-as FSB-s, hanem 533, vagy AMD. Vagy Celeron (mondjuk azokra nem tértem ki) és codegen ház.
    Én nem vagyok videokártya mániás, tehát nem is írtam end-nek, hogy radeon 9600 alatt ne vegyen. Nekem is 9000 van, igaz laptopban, de nagyon megfelel.
  • end
    #106
    még egy kérdés processzoroknálmi az a box?
  • Taranov
    #107
    Ha ugyanarra gondolunk, akkor a boxos processzor drágább, mert adnak hozzá dobozt és cd-ket, könyvet.
    Ha OEM-et veszel, azaz nem dobozosat, akkor olcsóbb, de csak kis zacsiban kapod + a garanciát.
  • end
    #108
    aha doboz!=box
  • Taranov
    #109
    Pontosan
  • ollie
    #110
    A dobozos procihoz sem adnak semmit a hűtőn + intel matricán kívűl, csak egy kis füzetkét, amiben leírják hogyan kell betenni a procit az alaplapba. Én dobozosat vettem, szóval ez tuti (P4).
  • Taranov
    #111
    A dobozosban mivel van több?
    Használati? Programok? stb.?
  • ollie
    #112
    Mondtam, semmivel, gyakorlatilag csak proci+hűtő+intel matrica+egy kis füzetke, ami felesleges+garanciapapír, ami semmire sem jó itthon
  • ollie
    #113
    Szal nincs semmi cd meg ilyesmi. A hűtőn van egy fémlapocska, ami elvileg helyettesíti a szilikont, de jobb leszedni és szilikont rányomatni.
  • Taranov
    #114
    Aha, akkor a doboz tényleg csak a dobozgyűjtőknek kell, de a procikat még nem is adják valami nagyon faintos dobozban.
  • icecave
    #115
    Ha valaki tudja a választ a 100. hozzászólásomhoz, lécci irja meg, fontos.
  • Taranov
    #116
    Hát én sajna nem tudom.
  • skristof
    #117
    hejj
    ilyesmi konfigba milyen/mekkora tápot dobnátok bele??:

    CPU: AMD Athlon XP 2600+ BARTON
    Alaplap: ABIT NF7 (2év) nForce-2,USB 2.0,LAN,6ch snd.
    Hűtő: GlacialTech Igloo Silent Breeze II.
    RAM: 2*512 MB DDR PC3200, 2 év gar. Kingston CL3 (3-3-3)
    CD-RW: 52/32/52x LG
    DVD-R: 16/48x Toshiba
    HDD: IDE Seagate Barracuda 120GB/7200rpm, 8MB cache
    VGA: ATi Radeon 9600XT 128MB, TV-Out+DVI, BBA
    Hangkártya: Sound Blaster LIVE!
  • #118
    Itt elolvashatod, hogy melyik a legjobb, én azt vettem ami a legtöbb pontot kapta, atomhalk és ha megnézed a gépünk is hasonlít. Csak ajánlani tudom, de a tesztben 26 táp közül válogathatsz.
  • Borg
    #119
    350W-tól felfele Chieftec, Enermax, Zalman, FSP, amelyikre pénzed van...
  • skristof
    #120
    Coolink AP350X vs. Coolink AP400X???
    melyik?
  • #121
    Én a 350X et vettem, mert az lett az első, és nem volt szükségem a nagyobb teljesítményre. Az ár/érték miatt lett első, szóval ha kell az a +watt akkor vedd a nagyot, ha számít az ár is és nem kell a +50 akkor jó a kisebb. Ha azt veszed legalább elmondhatod, hogy tesztgyőztes és Chip Tipp -et is kapott a tápod :)
  • skristof
    #122
    ehh...
    bizok benned :P
  • #123
    Megtisztelsz