6979
Melyik tápot?
  • mustar
    #43
    Milyen tápot ajánlotok 10e Ft alatt? amd 2500+, 3db 12cm-s ventillátor, cd-rw, dvd, 1 winyó. Lehetőleg mistralba lehessen kapni.
  • Taranov
    #44
    szvsz ha nem a mistralban kapod azzal csak jól jársz :))
    Bár én is a mistralban nézek mindent, mert annak egyedül jó az árlistája.
  • Borg
    #45
    10eft alatt akarsz olyan rendszerhez?
    És még ajánljunk is? Lehetetlen.
    Bár nem mondtad, hogy jó tápot akarsz... vegyél codegent...
  • Taranov
    #46
    Hát én is csak a Codegent tudom, bár nem is túl csöndes megfigyeléseim szerint, meg kicsit olyan, mint videókártyából a GeForce 2.

    Gyenge.
    Egyébként a gépet elviszi végülis.
    Bár én nem vagyok annyira otthon a témában.
  • Emery
    #47
    OFF
    Borg: CFY012B ventihez jar alapbol vedoracs vagy azt kulon kell venni?
    ON

    mustar: Tapon ne sporolj
    Ajanlatom :Chieftec (en is mistralba vettem brutto 13 ert a 360ast)vagy Enermax (de ez dragabb, de valamit valamiert)

  • Borg
    #48
    Persze, van hozzá.
    Meg átalakitó kábel is, ha nincs már 3 tűs csatlakozód.
  • Taranov
    #49
    Mit gondoltok arról, hogy a monitort a gép tápjáról "táplálni"? Nem terheli le nagyon a 300W-os tápot?
    Milyen kábel kell hozzá, aminek mindkét vége ugyanolyan?
  • Emery
    #50
    Az egyik vege olyan mint ami a tap-konnektor kabel vegen van, amasik vege meg olyan mint a tap csatlakozoja (3 tus)
    Magyarul az egyik veget bele tudod dugni a masik vegebe(nha jol meg mondtam)
    Ez talan segit
  • fm
    #51
    nem célszerű a monitort is a tápról etetni,lehet kapni bárhol olyan kábelt,amit a moncsi tápkábelére dugsz,azt meg a konnektorba. ~200Ft,15cm..
  • fm
    #52
    ez sztem nem pont az,amire Taranov gondolt..
  • Emery
    #53
    Szerinted akkor milyenre?
    En mast nem tudom amivel moncsit a gep tapjarol hajtod, de lehet hogy tevedek
  • Emery
    #54
    Ilyenre gondoltal?
  • fm
    #55
    jah..én tévedtem. azt hittem első olvasásra,hogy meg akarja oldani,hogy NE a gép tápjából nyúlja a monitor az áramot. mert az nem a legjobb megoldás. én vettem egy ilyen kábelt,amivel ez elkerülhető. sry
  • fm
    #56
    jaja
  • Taranov
    #57
    Köszi a segítséget, én arra gondoltam, hogy mivel lehet megoldani, hogy a gép tápjáról szedje az áramot.
    És hogy ezt célszerű-e megvalósítani.

    A kábel az az lehet, amit Emery mutatott, de ezekszerint akkor nem a legjobb megoldás.
  • Emery
    #58
    En biztos nem a gep tapjarol hasznalnam a monitort
  • Taranov
    #59
    Jó, akkor nem fogom, köszi a helpet :))
  • fm
    #60
    nincsmit:)
  • ZaJanga
    #61
    Sziasztok!

    Huntkey 400w os tápról mi a véleményetek? AMD konfigba.
  • NeoMaN
    #62
    Jobb mint codegen, és aztmondják kicsit jobb az Azonánál is.
    Szvsz jó lesz.
  • fm
    #63
    milyen árban van egy ilyen?
  • Borg
    #64
    Hát ja, de azoknál nem nehéz jobbnak lenni:)
  • NeoMaN
    #65
    Szvsz Azona jó táp. Van benne zavarszűrő vagy mifene, pfc, és súlyra is egy kategoriában van a Chieftek-el. Mérni nem mérten a feszingadozásait, de csak jót hallottam róla.
    Codegen meg lutri.....
  • Emery
    #66
    Hangos :)
  • ZaJanga
    #67
    Akkor ok ! THX
  • ZaJanga
    #68
    A fu@king mistráléknaál van 6500-7000 pénzért.
  • ollie
    #69
    Hali!

    Új tápot szeretnék venni, és ugye a P4-hez az Enermax a nyerő... Na most hol lehet jó árban kapni?
  • Ombika
    #70
    En most veszek 420 vagy 450-es nemtom 22 ert ,boltban 28 netto!!!!!! :D
  • ollie
    #71
    Köszi, de ez rajtam nem segít. Esetleg ha megmondod hol veszed és hogy én is tudok e ennyiért ott venni, az talán...
  • Ombika
    #72
    HAsznaltan veszem par honapos!!! 2006-ig garis :)
  • ZaJanga
    #73
    Nemrég vettem egy Q-Tec 550 W-os tápot.6 nagy 2 kicsi tápcsati.Dupla venti, designes stb. Nagyon megvagyok elégedve vele csak ajánlani tudom és jó az ára is : Br. 16500 a PC OptiMOM-ba vettem.
  • Oppika
    #74
    Mi a véleményetek? Néha szórakozik a gépem, csak úgy újraindul, meg egyéb ilyesmi kedvességeket csinál. Lehet hogy kevés a táp? ACORP 300Watt. Két vinyó, DVD, író és egy rendszerhűtő venti van trajta.
  • Emery
    #75
    Gyorsan cserelj tapot
  • ZaJanga
    #76
    Ugyan ilyen fostalicska tápom volt és már minden hibára gyanakodtam csak a tápra nem! Csere és minden rendben lesz!
    Egy kis segítség bár én is itt találtam :
    IDE HDD : 28-30 W
    AMD XP2100 : 89.88 W
    128ddr : 10 W
    GF4 Ti 4600 : 29.8 W
    Integrált lapkák : 23.5 W
    DVD-rom : 19.2 W
    CD-RW : 15.6 W
    Firewire : 8 W
    USB : 2.5 W
    PCI audio : 4.15 W
    FDD : 4 W
    PCI LAN : 3.3 W
    Rendszerhűtő : 3 W
    CPU hűtő : 3 W
    PCI modem : 2.5 W
    Bill - egér : 2.5 W

    Számold ki mennyit fogyaszthat a konfigod.
  • Oppika
    #77
    Hát akkor ez lehet a gond, remélem csere után jó lesz minden. A leírtak a lapján jóval több kellene neki mint, 300W. 2 HDD 30+30, AMD 2000 ~90, 640 DDR 50, Gf FX 5600 30, Integrált lapkák 23, DVD 20, CD-RW 15, USB kártya + alaplapi 10, LAN 3, rendszer+CPU hűtő 6, Bill+egér 3, + rack hűtő, + TV kártyám is van, ami szerintem kb mint a kideokártya 30. össz: 350W
  • Oppika
    #78
    Hú és az számíthat hogy amonitor is a tápról megy? Mert szerintem az külön van, nincs köze a belső kimenti dugókhoz.
  • Borg
    #79
    Ez igy azért nem pontosan igaz, mert egyik 12V-ról, másik 5V-ról, megint másik meg mindkettőről eszik...
    Attól is függ pl, hogy az alaplapod 12V csatis, vagy nem...
  • Oppika
    #80
    Nem tudom hány voltos, kerestem az alaplap könyvében, de nam találtam. Hol tudom megnézni?
  • ZaJanga
    #81
    Borg ezt arra érti, hogy a normál alaplapi csatlakozó mellett van e (P4)+12-os tápcsati is az alaplapodon.Álltalában közvetlenül a normál csati melett a proci közelében van.4-eres két fekete két sárga.Ha van tuti +találod.
    És igen igazad van, hogy nem mindegy +5 ről vagy +12 ról műkodik a motyó. Ezek csak támpontok de erősen közelítenek a valós adatokhoz és segítségnek mindenképpen jók csak azért írtam be.
  • Oppika
    #82
    Igen van olyan csatlakozó, 4 eres 2 sárga és 2 fekete vezeteékkel, de az nincs sehova dugva. Na és akkor ilyenkor mi van?