6979
Melyik tápot?
  • Maala
    #6889
    Ha te rábízod a 150k-s gépedet egy 8 éves tápra, ahelyett, hogy vennél 15k-ért egy vadi újat, az a te dolgod. Bírja, amíg meg nem döglik. De tudd, hogy a garanciát nem fogod tudni érvényesíteni, ha elszáll a géped. Vehetsz mindent újra elölről.

    #nasr: Elvileg elég neki, de ahogy öregedni kezd majd, egyre neccesebb lesz. Nem is beszélve, ha esetleg majd valami újat akarsz belerakni. FSP Hexa+ 500W, vagy ilyesmi biztosabb lenne.
  • bfbc2
    #6890
    Akartam cserélni tápot de ahol kérdeztem a táp tipusát beírva nem válaszoltak,bár lehet off volt és azért nem.De cserélek akkor és egy ilyenre gondoltam,ezt nagyon dicsérik.
  • jocking
    #6891
    Hali!
    A mostani gépem specifikációja:
    - Intel Core i5-4590 3.3 GHz
    - AMD Radeon HD7770 1GB
    - 2x Kingston DDR3 4GB RAM (1600 MHz)
    - 3x WDC 7200 rpm SATA HDD.

    Mindehhez egy 500 wattos táp tartozik. A VGA-t szeretném lecserélni egy 4 GB-os, GTX 750 chipsetes Nvidia-ra (ASUS GeForce GTX750-OC-4GD5 4GB).
    A kérdésem az, hogy a táp elbírja a jobb VGA-t, vagy abból is kellene nagyobb? Találtam egy PC power supply calculator weboldalt, ott azt hozta ki végeredménynek, hogy az új kártyának kevesebb a fogyasztása, mint a mostani hd7770-nek.

    A másik kérdés, hogy 50 ezres értékhatárig van esetleg más kártya, amit ajánlotok? Jó ez a típus (többnyire játékra kellene), amit kinéztem?
    Utoljára szerkesztette: jocking, 2015.08.09. 21:18:24
  • Blum
    #6892
    Igen, kevesebbet fogyasztana (még külön PCI-E csati sincs azon a 750-en) de szerintem marhaságot csinálsz ezzel a cserével. Egyrészt az a 750 nem túl acélos, a 4GB RAM pedig halál felesleges (aka. parasztvakítás) egy ilyen kaliberű kártyán.
    Ha cserélsz, akkor inkább 2 gigás 750Ti-re vagy inkább EZ.

  • Maala
    #6893
    Ez minden mai egy GPUs NVidia kártyához elég lesz, és a legtöbb AMD-shez is.

    #6891: 50k környékén én használt, garanciás R9 280X-et néznék a helyedben. A tápod még pont bírná, de középkategória tetejére ugranál vele FHD-ban is.

    (Habár tény, FHD-ra a következő vétel a jelenlegi memóriák eladása után 2x4 GB ram vétele lenne)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.08.09. 22:07:09
  • jocking
    #6894
    Még nem cseréltem, még csak kutakodom, semmi nincs még fixálva. Azért furcsállom, hogy egy ilyen árú kártya csak 2 gb-os, amikor ma már sajnos jó pár játék van, aminél az ajánlottnak 3 gigát írnak. Mindegy is, amit ajánlottál kártyát, az a benchmark szerint is nagyságrendekkel jobb, elhanyagolható árkülönbség mellett. Elvileg azért 50 a határ a kártyára, mert vész esetére gondoltam még egy 15-20 körüli összeget, ha indokolt lenne a tápcsere (a mostani végigkísérte a gépem 2 fejlesztési lépcső óta, már szerintem van vagy 6 éves - egyébként Chieftec).
  • jocking
    #6895
    Na, megszültem. Összevárok még egy kis lét, és 2 gigás gtx 960 lesz az, meg hozzá egy 600-as FSP Hyper táp.
    FSP tápokról vélemény? Jobb, mint a Chieftec?
  • Maala
    #6896
    Attól függ, mennyiért veszed.

    Ha pl. van ugyanannyiért 550-es FSP Raider, akkor azt jobban megéri venni, mert osztatlan ágas.

    Vagy Super Flower 550-est, esetleg Thermaltake Hamburgot, csak macerás egyeztetni előre a bolttal, hogy mit küldenek (egyre kevésbé van a jóféle templomos matricás), meg mostanában már felment az ára is.
  • jocking
    #6897
    Nézem az adatokat, elvileg minimális az árkülönbség.
    Viszont kérdés az, hogy ezek milyen beépítésű tápok? Nekem olyan házam van, aminél felülre kell beszerelni, a ventillátora meg lefelé néz, nem az újabb alsó beépítésű. Az látszik valahol (kód, vagy bármi alapján), hogy egy táp milyen beépítési helyzetben használható?
  • Maala
    #6898
    Egy tápot kétféleképpen lehet orientálni (ventivel felfelé, és ventivel lefelé), ez független attól, hogy a ház alján, vagy tetején van a táp helye kialakítva.

    A felső elhelyezésnek vannak hátrányai - jobban melegedik, instabilabb gép a magasabb súlypont miatt, esetenként hosszabb kábel kellhet - az alsó elhelyezéshez képest, de pl. a Raiderrel szerintem nem lesz gond, ha felülre szereled. Vagy FSP Hexa+ 500W (pl itt a + a hosszabb kábelt jelenti), bár ez asszem osztott ágas.
  • jocking
    #6899
    A bolt kínálatával a helyzet is változott.
    A mostani két esélyes "versenyző":
    1 - Cooler Master G550M 550W (RS550-AMAAB1-EU)
    2 - Chieftec 600W Smart (GPS-600A8)
    Ebből melyiket választanátok? A chieftec felé hajlok, mióta saját építésű pc-im vannak (10-12 éve) mindig chieftec-jeim voltak a gépekben és soha semmi gond nem volt velük.
  • jocking
    #6900
    Mindegy, látom döglött ez a fórum... Cooler Master lesz az.
  • Maala
    #6901
    Chieftec a kettő közül, de milyen gépet kellene meghajtania?
  • jocking
    #6902
    Leginkább játékra használt otthonit.
    Core i5-4590, 8 GB RAM (1600 MHz), Geforce GTX960 (2 GB).
  • Anonymusxx
    #6903
    Szerintetek ez mennyire éri meg?:

    http://www.argep.hu/trend/PCHA/Pc-haz-500w.html

    ugyanis pont venni akarnék házat + 500w-os tápot, és úgy látom hogy így jobban megérné.
    Viszont nem tudom hogy milyen táp van bennük,.,
  • gforce9
    #6904
    Alapkonfigot elvisznek ezek is, de ha komolyabb gépet tervezel akkor nem érdemes így venni. Hatalmas különbségek vannak az 500W-os tápok között, főként a 12V-os ág terhelhetőségében. ami a cpu és a vga (a két nagyfogyasztó a gépben) ellátásáért felelős.
  • gforce9
    #6905
    Néhány példa a szórásra:



    12V-14A


    12V-18A

    12V-24A
  • Hexex86 #6906
    Üdv!
    Vettem egy Thermaltake Hamburg W0392RE 530W és van amikor a ventije megáll. Ez természetes?
    Nagyon kicsi szaga van ez is természetes? :)
  • Blum
    #6907
    Igen, természetes. Amikor nem fogyaszt olyan sokat a gép (ergó nem termel annyi hőt a táp) akkor nem kell hűteni és leállítja a ventit.
    Szaga? De mégis milyen szaga? Ha szar szaga van az nem jó, ha olyan finom műanyag *illata* van akkor az oké :D
  • Piczourka
    #6908
    Sziasztok !
    Van gépem, Asus P5B Deluxe alaplappal :
    Asus P5B Deluxe
    Vettem egy új tápegységet a géphez.
    Ezt a tápot vettem
    Be akartam szerelni, akkor látom hogy az alaplapi csatlakozó (a képen alul a fehér csatlakozó) 24 tűs, a táp csatlakozója meg 20 tűs.
    De ahogy nézegettem a neten, 24 tűs tápot talán már nem is gyártanak. Lehet még kapni ilyent ?
    A tápnál az van írva 20+4..... nem nagyon értek az ilyen szerelés dolgokhoz.

  • Blum
    #6909
    Csak 24 tűs tápot gyártanak már manapság. Ha a tápod 20+4 pines akkor az annyit jelent, hogy a fix 20pin-es részhez csatolva van egy 4pin-es csati is. Azt is dugd bele és kész. Vigyázz, nehogy a másik 4pin-es ATX csatit dugd rá hanem azt amelyik ehhez a 20pin-eshez tartozik.

    Nem tudom mennyiért vetted ezt a tápnak nevezett hulladékot de nagy hiba volt.
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2016.02.04. 16:56:18
  • Piczourka
    #6910
    Ok. Köszi a választ.
    Amúgy 9.500 Ft. volt.
    De mint írtam, nemigen értek az ilyen dolgokhoz, csak egy egyszerű mezei felhasználó vagyok. Bementem a boltba, kértem egy tápegységet, ezt adták. Volt másfajta is, 6.500 Ft-tól kb. 14.000-ig. Gondoltam ez akkor közepes minőség.
    Miért, mi a baj vele ?
  • gforce9
    #6911
    9500ért nagyon drága volt. Ez a táp 6-7 között van kiskeráron boltban reális áron.
    Egy full alap tápegység, túl sokat nem tud, de ha nem valami izomgépet hajtasz vele elmegy sokáig. Rajta van a 20+4 tű, nézd meg jobban. Plusz még ezen rajta van az alaplapi 8 tűs csati is.

    http://www.yang-it.de/ps-images/oc_20+4pin%20sf.jpg

    Ilyesféleképp néz ki a 20+4 tű.

    Az alaplapon még van egy 4 tűs csati, oda ez fog menni:
    http://lib.store.yahoo.net/lib/directron/CPU-44.jpg

    De ebből értelemszerűen csak a fele. Tökmindegy melyik, egyenértékű.

  • Piczourka
    #6912
    Köszönöm a segítséget. Így már boldogulok vele.


  • Piczourka
    #6913
    Ezek az új tápok jók a régebbi alaplapokhoz is ?
    Pl. a 6908-as hozzászólásomban linkelt Asus P5B Deluxe-hez ( ez kb. 10 éves alaplap ) ?
    Mert bekötöm az ugyanott linkelt tápot, de megsem mozdul a gép, mintha nem lenne áram.
    Az alaplapi csatlakozót (a 20+4-est) meg a proci mellé a 4 dugósat, meg persze a merevlemezt, dvd írót csatlakoztattam.
    Visszavittem a boltba hogy nem jó a táp. Kipróbálták, mondták hogy jó.
    Mindegy... rendesek voltak, kicserélték egy más típusra.
    DeepCool DE-580
    Bekötöm, ugyanaz a helyzet mint az előzővel, meg sem mozdul.
    A régi táppal megy a gép, tehát nem a géppel van baj.


  • gforce9
    #6914
    Szabványos úgyhogy mennie kellene. Inkább vidd el az egész gépet és nézesd meg velük, lehet valami apróság lesz csak.
  • Piczourka
    #6915
    A régi tápom amivel működik ilyen :
    Asus A-45GA
    Itt az egyik képen jól látszódnak a vezetékek.
    Mindjárt a kép bal szélén van egy vékony 3 drótos csatlakozó, ami az új tápokon nincs.
    Nem lehet hogy ezért működik a gép a régi táppal az újjal meg nem ?
  • gforce9
    #6916
    Az valami venti csatlakozónak tűnik. Nem hinném, hogy az az oka.
  • TomBond
    #6917
    Van egy 2 éves Corsair VX 450 W tápom ami tökéletesen üzemel, de mos hozzájutok egy új ENERMAX Lepa MX F1 400W táphoz. Szerintetek érdemes lenne a corsairt lecserélni vagy nem?
  • gforce9
    #6918
    A corsair szűk 70W-al többet tud a 12V-os ágon ahogy nézem. Stabilabb alap a gépnek. Persze nyilván állapottól is függ. Ha semmi baja én nem cserélném.
  • Blum
    #6919
    +1
  • Yvorl30
    #6920
    Üdv srácok! Tápegység kérdésem lenne, Chieftech CTG-500-80p tápomat akarom cserélni újabbra. 4 éves Táp már be akarom rakni 2. gépembe hétvégi használatra. A másik "Fő" használatú gépbe (asus h170m-plus,i7 6700, 8 gb ddr4 hyperX savage, néhány nagyobb vinyó, Strix R9 380 4GB) pedig raknék egy zsír új ugyancsak chieftech tápot , de másik sorozatból CPS-650s
    Ezt: http://www.chieftec.eu/ru/psus/force-serie/cps-650s-new.html
    Roppant kedvező az ára (kerek 15k) és chieftech

    Viszont nem tudom , hogy ez a "Force" széria mennyire bevált.
    Az elődjével nagyon meg vagyok elégedve jól kiszolgált 4 éven át. (több mint jól) Ezért gondoltam rá, hogy megint Chieftech kellene.
    Ha a +12v ágat nézem a táblázatban akkor teljesítményben már jóval többet ígér mint a régi CTG. (a ctg-500 as a+12v és +v2-n sum 400W)
  • Thomas Magnum
    #6921
    Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni.Van egy 450w-os Chieftec tápom.Az a problémám hogy észrevettem a táppban a ventilátor akadozását
    illetve valamilyen furcsa hangot is kiadott.Aztán utánna elkezdett már folyamatosan pörögni,de már ugy veszem észre mint ha nem olyan
    nagy fordulatszámmal pörögne.Mert pl a ház oldalán lévő ventin lehet látni mennyire sürün pörög.Ilyenkor érdemes már másik tápot venni?
    Előre is köszönöm a segitséget!
  • MerlinW
    #6922
    A venti sebessége a hőmérséklet függvényében változik. Ha hangos, zörög ezer lehetőség áll előtted:)
    - fújd ki sűrített levegővel,
    - vagy szedd szét és pucold meg, fújj a csapágyakra WD40-et,
    - vegyél új ventilátort, amjd cseréld ki.
    - vidd szervizbe
    - vegyél új tápot, mert megteheted
  • JaSoN HuNTeR #6923
    Sziasztok LC Power 600W tápom van, mi róla a véleményetek? Menjen a levesbe vagy maradhat? A gépem lent látható.
    Nincs vele problémám csak mondták hogy nézzek minőségibb táp után mert elvileg nem megbízható.
  • gforce9
    #6924
    A +12V mellett hány ampert ír a plakettje? Van belőle több féle nem tudom a tied melyik. Nem fordult meg több LC döglött táp a kezem alatt arányosan, mint márkás. Voltak belőle hibás szériák, de az az 500W-os volt.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2017.02.05. 21:41:34
  • jackson021
    #6925
    en mar angliaban elek lassan 7 eve es en is osszeraktam a sajat kis gepemet XD ebben az ar kategoriabban alap felszereltsegnek szamit de amig mukodik es nem all le a geped addig jo. uttana raersz gondolkodni hogy mi volt a problema
    de addig is HASZNALD KI
  • jackson021
    #6926
    igen de ha 1-2 evet kibir utana raer cserelni
  • gforce9
    #6927
    Nem az a lényeg. Hanem hogy a cpu-gpu párosnak ami jellemzően a 12v-os ágat zabálja, mekkora teljesítményt tud leadni. Mert hogy nem 600W-ot az tuti.
  • jackson021
    #6928
    Addig amig mukodik a gepe ("Nincs vele problémám csak mondták hogy nézzek minőségibb táp után mert elvileg nem megbízható." ) addig nincs mirol beszelni. Ha van ra penze vesz egy erosebb job fajta tapot. Addig amig fullban tud vele jatszani vagy akarmit is csinalni es nem ALL LE ADDIG LETUDJA ADNI AZT A TELJESITMENYT AMIT KELL. Majd ha huzza a vga-t vagy a procit na majd akkor mar lehet hogy keves lesz. Addig is penz kidobas.