18
Fotó minőségű nyomtatás
  • ollie
    #18
    De talán kapható külön fehér festék (bár ez is kérdéses), ami te beletölthetsz egy kiürült patronba.
  • ollie
    #17
    Nem biztos, hogy egyáltalán létezik ilyen, hogy fehér patron. Ez csak egy ötlet volt a részemről.
  • ollie
    #15
    Hagyományos tintasugaras nyomtatóval sehogy, mert nincss fehér alapszín a patronokban, és kis sem keverhető, mert nem RGB alapon nyomtat, hanem CMYK (additív színkeverés). Esetleg ha kapható külön csak fehér festékpatron, amit a fekete helyére tudsz tenni.
  • OPM
    #12
    igen, kell külön foto patron!
  • Zalci
    #11
    hülyeség.
    van színes patron és foto.. aszem más a fej ( vagymostnemtudom mi a neve)
  • ollie
    #10
    Olyan 5-600 Ft. Ne hidd, hogy olcsóbban kijön otthon. Előszőr is egy db A/4-es fotópapír sem 10 Ft, másrészt meg a festék iszonyatos mennyiségű, ami egy A/4-es papírt befed (képről és nem szövegről beszélünk). Más részt az otthon nyomtatott képen nincs meg az a speciális filmbevonat, ami minden fényképen rajta van (ez védi túlképpen a képes, és ettől lesz fényes is), ezért az utólag be kell vonatni, ami plussz pénz, és nem is kevés. De ha csinálsz kalkulációkat, és kiderül, hogy igazad van, akkor mea culpa.
  • ollie
    #8
    De pl a HP deskjetekhez külön photo ink patron-t kell venni, amit a fekete patron helyére kell tenni (így lesz benne egy színes, meg egy photo patron). A többi márkánál nem tudom, de HP-nél tutira ez a helyzet.

    Itt megjegyezném, hogy ma már nem igazán érdemes otthon nyomtatgatni, az interneten olyan 70 Ft körül már lehet fotókat előhívatni, és ugyanúgy néz ki, mint a sima fotó (www.photohall.hu). Szerintem otthon ez többre jön ki (nagyon drága a fotópapír, ráadásul csak A4-esben lehet venni, valamint a tinta is nagyon drága).
  • [Walaki]D`Lair
    #7
    Lehet kapni felvasalhatós papírt színes lézernyomtatóhoz?
  • CSOCSO
    #6
    nekem 710 es hp-m van..elég szépet tud nyomni egy fotopapírra...
    vegyél papírt oszt probáld ki..persze állítsd be a nyomtatóba hogy a legjobb minőségben nyomtasson
  • gyraph
    #5
    A patront a nyomtató szabja meg, tehát ha képes nyomtatni fotóminőségben akkor képes rá...nincs külön patron. A fotó minőségű nyomtatáshoz viszont van külön magasfényű foto papír, ennek db-ja "A4"-es kb.300-400 ft között van. Az igazán jó minőséghez azonban szerintem mindenképp lézernyomtató kell.
  • Punker
    #4
    a papíron látni hogy nem sima papír, a nyomtatón pedig elméletileg fel van tüntetve, a patronban nem tudom van e különbség....
  • SoftFX
    #3
    Hi. Bocsi, nem volt megfelelő téma.

    Úgy hallottam nem mindegy, hogy pl Cannon-hoz milyen patron+papírt veszek fotó minőségű nyomtatáshoz...

    A kérdés: A Cannon-nál honnan tudom, hogy képes ilyen +olyan fotó m. nyomtatásra a nyomtató + milyen típusú papír+patron kell...???
  • Punker
    #2
    #2 :))
  • [Walaki]D`Lair
    #1
    #1