19
néha...
  • Crome
    #19
    Nekem közben megoldódott a gond. A táp és egyéb kábelek egy része a házon belül rálógott a hangkártya paneljére és ez okozta a pattogást. Odébb raktam őket, és most már jó. (Bár azt még mindig nem tudom, hogy az alaplapi hangkártyára átdugva miért csinálta ott is...
  • benkoszabi
    #18
    üdv
    Szóval Gigabyte GA-MA78G-DS3H alaplapom van, rajta Realtek integrált HD Audio hangkarival. Nemrég váltottam Xp-ről Win7-re, de amióta váltottam, recseg-ropog a hang játék közben és videólejátszáskor is...

    Próbáltam:
    - legfrisebb r2.38as drivert
    - régebbi, r2.31-es drivert, ami tartalmazza az ATI HDMI-t és a Microsoft UAA-t is
    - volt fenn r2.37-es driver is nemrég
    - próbáltam driver nélkül is, tehát csak amit a Win7 saját maga felrakott
    - próbáltam a hangfrekvenciáját változtatni, úgy sem volt jó...

    Szal télleg..és valaki mondta, hogy érdemes a BIOS-t frissítenem...kockázatos művelet, de tényleg mindent kipróbáltam már...mit gondolsz, megoldhatja a problémát?

    Már csak ebben bízom, illetve az alaplaphoz kapott Driver-DVD-ben, csak hogy abban még Vista-s driver van...megpróbáljam még azt is?

    Köszi
  • Crome
    #17
    Helló!

    Nekem olyan gondom van, hogy mióta felraktam a Win7-et, azóta bármiféle hanglejátszásnál (főleg mp3) recseg, pattog a hang(szóró). Audigy 2 ZS kártyám van, de az alaplapi hangkártyával is csinálja. Van erre valami ötlet vagy megoldás? Driver-t már frissítettem, az nem segített...
  • Emery
    #16
    Akkor lehet hogy a magas vagy kozep hangsugarzo megadta magat,nalam is ez volt a helyzet, ki kell cserelni (parba csereld)
  • csaptelep
    #15
    Persze mindíg csak a drága cuccoknak esik bajuk,
    én lazán elkötöttem a TV mellől a jó öreg Videotont, karcolás se lett rajta, mások Pioneer hangfalain meg cigi elnyomva, közepe benyomva, vagy totálkár...:)
  • csaptelep
    #14
    Aztán a srácnak aki hozta meg senki nem mondta meg mitől lett totálkár a hangfala...a sors kegyetlen...
  • csaptelep
    #13
    De mondom én a helyedben amikor épp jó eladnám v.kinek és helyette mondjuk vennék 1 jó Sennheiser fülest! Nekem bevált!
    Hacsak nem rendezel hatalmas házibulikat, és oda kell a hangerő...bár a bulikon meg tök mind1 mi szól csak hangos legyen...1X átesett 1 haver az asztalon táncközben a csajával együtt, a hangfal meg persze a porban végezte, az illesztésnél szétnyílt, és sör folyt belőle...De v.mi kurvajó hangja lett, full lájt számoknál is zúzott!!!!!!:)))) Jó kis buli volt...
  • csaptelep
    #12
    Fogdd meg a jack dugóját, ahol a hangkareszbe megy be, és mozgassad, forgassad, ha recseg az a gond...ha nem, nem tom...nálam ez volt, egyszerűen fos a dugó, de ha megmozgattam abbahagyta a recsegést...csak 1 tipp...
  • Gladiator
    #10
    most megint. az elektromos gitár hangnál, meg az ahoz hasonlóknál recseg.
  • csaptelep
    #9
    potméter tiszta?
    Jól érintkezik?
    Én lecserélném...mondjuk amikor épp nem recseg eladnám...
  • Gladiator
    #8
    már megjavult.
  • TheZsenyka
    #7
    Általában a hangszóró közelében végzett mértéktelen maszturbálás okoz recsegő jelenséget a hangfalban.
  • NeoMaN
    #6
    zsinórok?
  • Gladiator
    #5
    dehogy, ez egy kurva jó hangfal. olyan mélynyomó van benne. bár gondolom más hangfalakban is. nem akarom lecserélni. majd megjavul. nem is recseg, inkább búg. főleg a basszusnál.
  • Gladiator
    #3
    nem, azt megnéztem. de most megint jó:-DD
  • traXion
    #2
    érintkezési hiba?
  • Gladiator
    #1
    Na, szóval néha rájön a hangfalamra a recseghatnék, de aztán meg elmúlik. kb. 1 hónapig recseg, aztéán meg félévig nem. most megint rájött, de rohadtul idegesít. megoldás? kösz