35
Lg 755FT vagy noname Lg
  • Gerry
    #35
    Jaja, ilyen van nekem is, asszem C993 vagy C995, de most megkavartál, én sem vagyok benne biztos...
  • Borg
    #34
    C992 asszem... de lehet 3 a vége..
    19", 1024 -110Hz, 1280 -90Hz
  • Gerry
    #33
    Csak a logo Compaq, általában valamelyik másik gyártó logo mentes monitorát veszi meg, és cimkézi fel. Nem rossz, de azért az árért sokkal jobb LG-t is kapsz (vagyis ott a matricáért fizetsz sokat).
  • Gerry
    #30
    De jól tudok írni, szóval helyesbítve: venném helyedben
    Sorry...
  • Gerry
    #29
    A 900B nem flat, az F900B a flat, de amúgy teljesen jó monitor, én azt ven
    ném, a helyedban.
  • Gerry
    #27
    Pontosan milyen Fujitsu-Siemens moncsid van?
  • Borg
    #26
    Én ezért is nem szeretem a sik monitorokat.

    CAD tervezéshez még nem is találtam olyant ami jó lenne, mert egy egyenes vonal nincs rajtuk... Egyik igy görbe, a másik ugy, szélén nem kör a kör stb...

    Egy jobb normál "majdnemsik" minitorral többre megyek grafikai tervezésben...
  • Gerry
    #25
    Tudom, az LG volt az első, aki TELJESEN sík képű monitorokat gyártott.
  • Zozo76
    #24
    Az F700B 1024x768-ban csak 85Hz-el megy. Viszont az F700P vagy az F900B birja az 1024x768 100Hz-en. Az F900P megy e folott is asszem 1280x1024 100Hz, 1600x1200 85Hz. De lehet hogy tevedek es megy 1600x1200 100Hz-en is. En F900B-t vettem ami ugyanazt tudja mint az F700P vagy a 795FT. Arra azert vigyazni hogy a Philips es a Samsung is alsik kepcsovel szereli a monitorjait. Tehat kivul sik de belul enyhen homoru (az elektron-agyutol nezve).
  • Gerry
    #23
    Nekem is Fujitsu-Siemens 19"-es van, és 1152*864-ben tud utoljára 100Hz-et, efölött már csak 85-öt vagy kevesebbet.
  • ollie
    #22
    Nekem egy lassan másfél éves Philips 107E2 17" moncsi van, és gyönyörű a képe, soha semmi gond nem volt vele. Persze a képfrissítés télleg baj, mert 1024x768-ban már csak 85Hz, 1280-ban meg csak 75. Ez ma már édeskevés. De a látható képátló nagyobb az átlagnál, ami sokat számít. Én nem bántam meg. Egyébként ugyanezt a monitort láttam Dell-ben is, csak éppen nem szürke, hanem fekete volt, és a Philips logót is leváltotta a Dell (ugyanott gyártják őket).
  • Borg
    #21
    Hát a Hz-ekben nem jeleskedik túlzottan...
    Ennyit a lassan 3. éves Fujitsu Siemens 19" monitorom is tud (pont ennyit).

    Amúgy cégnél van pár philips monitor, igaz régebbiek, de ha tehetném már nem lennének... pont a képfrissités ami gyengéjük, rendes értékeken járatva már csikoznak, homályosodnak stb... (persze az ujakkal nemtom mi a helyzet)
  • Gerry
    #18
    Jónak tűnik a leírtak alapján. A képe is szép, éles?
  • Gerry
    #16
    Ha jó a képe, akkor tőlem akár egy igénytelen kockadobozba is beépíthetik, csak a képfrissítés is jó legyen... Ha meg valaki Űberdizájn monitort akar, akkor vegyen TFT-t. Na, jó, azért nem kell szóról szóra érteni amit itt most leírtam, de azért annyira nem lehet csúnya egy új monitor, hogy ne lehetne megszokni, pláne ha jó az ára, és a képe.
  • Gerry
    #14
    Valószínűleg.
  • harczos
    #13
    úgy értem pontosabban, hogy amikor cd-ről telepíteném, akkor ezt jelöli ki automatikusan, az f700b driver nincs a kompatibilisek között, csak kézzel tudom kiválasztani. ez is amiatt?
  • Gerry
    #12
    Mert annak az utódja.
  • harczos
    #11
    nekem lg f700b van. 1024-ben 85-ön megy
    egyébként érdekes módon az xp alapban 775ft plusnak ismeri föl...
  • Gerry
    #10
    Akkor lehet, hogy összetévesztettem az F900B-vel, mert az még biztosan tud 1152*864-ben 100Hz-et.
  • Gerry
    #8
    És 1024*768-ban 100Hz-en is megy (míg a MAG nem)...
  • Borg
    #7
    Én az LG F700B-t ajánlom.
    Utóbbi időben hiány volt a syncmasterekből, úgyhogy pár gépet ilyennel raktam össze.
    Az árát megéri.
  • jagger
    #6
    aha.köszönöm az infót.
    ma ismét nézelődtem. A MAG monitorok jók?
    pl:0.25mm képpont
    17"
    1024X768 felbontáson 85 hz
    síkképcsöves
    39000 huf
    vagy maradjak az eredeti Lg tervnél?
  • Zozo76
    #5
    En most vettem egy F900B. Marha jo, Az elozo moncsimat az ocsem hasznalja tovabb: 795FT...
  • Gerry
    #4
    Igen, van sokféle, azok között pedig a frissítési freki és a felbontás a fő eltérés, de a legolcsóbb monitoroknál nincsen ott az ft jelölés, akkor azok nem síkképcsövesek, ezt biztosan tudom, mert a cég ahol dolgozok LG disztribútor is, és már láttam pár LG monitort. Most éppen a 17"-os LG monitorok között az F700B az egyik legjobb, és az pedig a 775FT utódja (itt már a típusjelzés előtt lévő "F" betű jelenti hogy Flatron, a sima 700B pedig nem síkképcsöves).
  • jagger
    #3
    nem. az üzletben több féle flatront is láttam más árakon...
  • Gerry
    #2
    Egy szó: FLATRON (ezt jelenti a típusjelzésben az "ft"), vagyis teljesen síkképcsöves, az olcsóbbak pedig nem síkképcsövesek, ennyi.
  • jagger
    #1
    Az Lg Flatron 17" monitorok ára igen szines skálán mozog. 40000Ft tól 60- ig láttam. Miért ezek az árkülönbségek? A 755Ft különösen drága a többihez képest..
    Képpont méret? frissítés?max felbontás?