58
  • kisember
    #58
    Hoppáá!!! MrZool, aki szeret számokkal dobálózni:
    :-)

    CSF Srvr Extrnl Connector English Lic/SA Pack OLP C 130 138 900
    CSF Srvr Extrnl Connector English Lic/SA Pack OLP NL 132 794 600

    http://szoftverabc.hu/cgi-bin/show.cgi?page=arlistak&plist=mssa

    Már bocsi, de mi ez a SZÁZHARMINCKÉTMILLIÓ-s M$ szoftver?

    Ugye nem a kisebb TCO-t akartad bizonygatni a Red Hat-os linkkel?

    ROTFL
  • mrzool
    #56
    "Lehet. Megkellene nezni valami linux/bsd iranyu portalt, es ott lehet latni a bugokat."

    Persze, hogy látni. Életveszélyes lenne egy direkt un*x portálon sem közölnék a kiadott hibajavításokat.

    De te félreértesz engem. Itt nem arról van szó, hogy a un*x oldalakon mit közölnek és mit nem. Azok _specifikus_ oldalak, tehát LE KELL KÖZÖLNIÜK.

    Itt arról van szó, hogy a mainstream lapok valahogy megfeledkeznek róla. És amint lehoznak egy vindózos bugot (mert lehozzák, mindig!), utána meg lehet nézni a cikkhez tartozó fórumot.

    Ne legyél már elvakult, ne mondd azt, hogy nincsenek tele fröcsögéssel ezek a bizonyos fórumok! Én pont ezt kritizáltam, idéztél is tőlem, tehát értened kéne mit írtam.

    Ezt az álláspontomat pedig fenntartom. A tények engem igazolnak. Ha kijön egy linux-bug, akkor nem fikáz az MS-oldal, legfeljebb un*x fanek kezdik el a betanult szöveget, hogy 'ez nem is olyan nagy hiba', 'ingyen van, akkor ne kritizáld', etc... Én az emberek mentalitásáról beszéltem, nem pedig az oprendszerekről. Ha nem hiszel nekem, hát olvass...
  • mrzool
    #52
    "Marsal végre egy normális szakember aki ért is valamihez."

    Ezt abból szűrted le, hogy bevágott egy csomó cikk-címet? Gratula. Te is nagy szakember lehetsz, ha szerinted azért kerülnek el a spamek, mert nem vindózt használsz (lásd másik topic...). Ez annyira LOL, hogy itt most no comment, szépen lejárattad magad.

    "Mrzool te neked eredeti a Windowzod? ezt muszaj feltennem és kérem az öszinte választ!"

    Igen, van egy OEM WinXP Pro-m. A Microsoft Magyarország szerint is okés a termék, mivel mikor a supportukhoz fordultam, az első dolguk volt leellenőrizni az általam használt oprendszer eredetiségét.
  • mrzool
    #51
    hendrix! Felteszem neked írtad a 48-ast, csak elveszett a 'Válasz erre' feliratod... Téged is megkérnel, hogy NE ADJ OLYAT A SZÁMBA, AMIT NEM MONDTAM!!!

    "Most epp ki fikazza a linuxot?"

    Ki? Mondd meg, hogy ki, kíváncsi vagyok.

    "Ki ir a szakmai hirnevet semmibeveve akkora okorsegeket, hogy az mar fajdalmas? "

    Ki ír ökörségeket? Csak nem rám gondolsz? Elvégre nekem címezted a postod... Hol írok ökörségeket? VÁLASZD MEG, VAGY VOND VISSZA, DE NE BESZÉLJ A LEVEGŐBE! Tényeket, ha kérhetnék...

    "Meghogy a linux tusolja a bugokat? Pffff"

    Ki írta ezt? Én azt írtam, hogy a mainstream médiában gyakorlatilag nem esik szó Linux bugokról. Tudod, előbb tanulj meg olvasni, értelmezni az írott szöveget, aztán gondolkozz, mielőtt nekem támadsz.
  • Alien_AM
    #50
    Marsal végre egy normális szakember aki ért is valamihez.
    Mrzool te neked eredeti a Windowzod? ezt muszaj feltennem és kérem az öszinte választ!
  • mrzool
    #44
    "Persze, igazad van MrZool, de már megbocsáss én nem azt állítom, hogy Te montad. "

    Eléggé T/2-ben voltak a mondataid...

    "sok-sok dolog van amire nem használható a win."

    Soha nem állítottam ennek ellenkezőjét.
  • mrzool
    #41
    Marsal! Ne adj olyat a számba, amit nem mondtam!!!

    "Miért nem az olcsó windows-t használják?"

    Mindig is azt mondtam, olvasd már el amit ide a fórumra is írtam, nevezetesen FELADATHOZ ESZKÖZT. Ha szerinted a vindóz renderelésre vagy 2000 procis clusterre való, akkor gratulálok, újabb szakember jött közénk...:(
  • mrzool
    #37
    Jah, és egy utolsó kérdés a topikba irogatóknak: ki milyen WINDOWS-t használt és mire? Én egy 700 gépes heterogén hálózatnak vagyok az egyik domain adminja, W2k-t és AD-t használunk, ill. mostanában térünk át W2k3-ra. Mint említettem, heterogén a hálózat, így a linuxos részre is van betekintésem...
  • mrzool
    #36
    "És mégegy (mrzool neked szól):
    Pofátlanság ingyenes programot kritizálni: "

    Hol kritizáltam? Hiszen én is használok számos opensource programot, többek közt az OO.orgot. Én azt mondtam, hogy FELADATHOZ ESZKÖZT. Te se láss mást az írásomban, mint amit írtam...
  • mrzool
    #35
    "MrZool-nak:
    A VeriSign új szerverein Red Hat Enterprise Linux fut "

    Enterprise Linux. Mennyibe is kerül? A honlapról:

    Red Hat Enterprise Linux AS $1499 Standard Edition $2499 Premium Edition

    Red Hat Enterprise Linux ES $349 Basic Edition $799 Standard Edition

    Red Hat Enterprise Linux WS $179 Basic Edition $299 Standard Edition

    Hoppááá...
  • mrzool
    #34
    "Kétségkívül kevesebb vírus iródik Linuxra, mint Windowsra"

    Ez így van. Senki sem tagadja. Másrészt vedd figyelembe, hogy a Linuxot egyelőre NAGYON kevesen használják, ergo nem célközönség. Képzeld magad a vírusíró helyébe: ha vindózos férget ír, alapból számolhat több százezer áldozattal. Linux esetén néhány ezer... Ez nem akkora 'dicsőség'. A témában lásd az alábbi írásokat:

    Spam-vírusok, férgek és a még rosszabb dolgok
    Miért írnak az emberek vírusokat?

    "aránylag kevesebb negatív hírt hallok Linuxról mint Windowsról."

    Erre még visszatérek.

    "Mint ahogy ANNYISZOR leírtam, engem a következő okok vezérelnek a Linux felé:
    - támogatás"

    Szerinted melyik oprendszernél NINCS támogatás? Én pl. már használtam az MS-Supportot. De ugyanúgy megvannak az MS-related _ingyenes_ levlisták, newsgroupuk is. Remélem ezzel nem mondok újat...

    "- saját barkácsolási lehetőség"

    Éltél már vele?

    "- Élvezetesebb használni, s nem tapasztalok annyi fagyást se programoknál, még egy régi 486-os gép esetén sem..."

    Nálam nem fagy sem a vindóz, sem a linux. Érdekes...

    "- Nem akar senki meggyőzni, hogy nekem a Linux KELL, egyetlen, az csak a jogtiszta, ilyen hiper-szuper..."

    Itt térnék vissza arra, amit jeleztem... Szóval szerinted nem akarnak meggyőzni? Én mást sem látok, mint hogy a linuxosok agresszívan próbálják terjeszteni az igét, mindenkit rá akarnak beszélni a kedvenc rendszerükre. Ha valaki szakmai fórumban segítséget kér, biztos jön egy nagyokos, aki kitalálja, hogy pl. az MS-SQL szar, tegyen fel helyette mysql-t, mert az ingyenes... (Aki ért az RDMBS-ekhez, az most vágja, hogy két lapon említeni a kettőt hülyeség, teljes inkompetenciára vall).

    Ez nem kitaláció, gyertek el pl. a prog.hu fórumára, ahol bármikor megtalálhatóak ezek a 'kedves' hittérítők.

    Hogy nem hallasz linuxos bugokról? Nem verik nagy dobra... De nézz meg egy szakmai portált. Kijön egy vindóz-bug, utána egyből fröcsögnek az emberek, hogy MS így, MS úgy, használjatok mást, etc... Linuxos hibáknál miért nem olvas ilyet az ember? Mert kulturáltabb az MS-közösség...?

    "Megkérek mindekit, mielött letámad, ne gondoljon oda olyan gondolatokat írásomba ami nincs is ott. Én soha nem írtam, hogy egyenes út vezet az OpenOffice felé a MS Officetól, én csak leírtam, hogy az az alternatív lehetőség..."

    Ezt írtad:

    "Linuxos megfelelője szinte minden programnak van Linux alatt is, s majdnem mindegyik ingyen...

    Office => OpenOffice"

    Kérdés?
  • mrzool
    #33
    ""Remélem tudja mindenki melyik platformra gondolok."

    Csak nem a tavasszal megtalált több mint 5 éve a linux kernelében (!!) levő remote root exploitra gondolsz? :))"

    Vagy a múlt héten nyilvánosságra hozott XFree bugra, melyet kihasználva távoli felhasználó kártékony kódot injektálhat és futtathat? Azt már le sem merem írni, hogy a Mandrake biztonsági értesítője szerint idén ez volt a 89-edik linux-related bug. Szemben a Microsoft 39. értesítőjével. Tisztában vagyok vele, hogy ezek a számok SEMMIT sem jelentenek, anno cikket is írtam ezen számok semmitmondásáról a root.hu-n - azonban nem árt megjegyezni, hogy EGYIK RENDSZER SEMI BIZTONSÁGOS.

    Az pedig nem lehet érv, hogy ingyen van... Tegyük fel, hogy van egy céged, minden linuxon fut, de a rendszergazdi valamiért nem teszi fel a patcheket, mert úgy hallotta (TIPIKUS linuxos urban legend), hogy csak vindóz alatt vannak hibák... Aztán egyik nap egy 10 éves kölyök felnyomja a szervert, töröl mindent, több milliós veszteséged van. Azzal vigasztalod magad, hogy ingyen volt a rendszer?

    Ezzel csupán arra szeretnék rávilágítani, hogy teljesen mindegy, kiadsz-e 2 kilót egy w2k3-ra, vagy ingyen szerzel egy linux-like rendszert. Utána ugyanis felügyelni kell, a rendszergazdát fizetni kell. A költség pedig abból fog származni. És ez a felmérés többek közt arról is szól, hogy az oprendszer v. szoftverek ára ELHANYAGOLHATÓ a teljes üzemeltetési költségekhez képest.
  • mrzool
    #24
    "Szerintem merő pofátlanság egy ingyenes terméket kritizálni."

    Szerintem pedig merő pofátlanság kijelenteni, hogy az MS Office-tól egyenes út vezet az OpenOffice-hoz, és minden esetben tökéletes alternatíva (lásd a 21-es hozzászólásod).

    Innentől kezdve nem látom értelmét a vitának. Jah, mielőtt bárki megjegyezné: az _otthoni_ gépemen amikor csak tehetem az OO.org-ot használom...
  • mrzool
    #22
    Már bocs, de ezek közül max az Office az amit nagyvállalati környezetben használnak. Ugyanis a Gartner azt a szegmenst célozza meg... Játékok és Winamp, röhögnöm kell, kit érdekel ez a tényező? Ez a felmérés nem az otthoni userekről szól...

    Másrészt mutassátok meg hol van az OpenOffice-ban Active Directory (vagy bármilyen címtár) integráció, SharePoint dokumentumkezelés, digitális jogkezelés, etc, etc... Amik mind szükségesek (újra ismétlem) _nagyvállalati_ környezetben. Szóval?
  • rolika
    #20
    drágább a linux???
    itt ülök egy irodában, 4 gép van, mindegyiken win98+office, erre van szükség, tehát van 4 "doboz" win98 és 4 "doboz" office.
    1 doboz akármelyik linux disztribúció helyett...
    aki ismeri az office-t, az elmotoszkál staroffice-on is
  • mrzool
    #19
    "...a windóz rendszergazda egész nap a szar winfost hegeszti..."

    Ez hülyeség. Egy JÓ vindózos rendszergazda (tehát nem az, aki feltepelített már egy 9x-et, tud klikkelni, és rendszergazdinak hiszi magát), mondjuk MCSE képesítéssel képes beállítani úgy egy vindózt (ugyebár NT alapúakról beszélünk), mint a linuxos: azaz egyszer megcsinálja. A javonta ránéz hülyeség, mert mindkét oldalon jönnek ki kritikus patchek, az a legnagyobb baromság, hogy a linuxos gépeket nem kell patchelni. Kivéve, ha nincsen kitéve az Internetre, de akkor a winest sem kell foltozgatni.:)
  • b
    #17
    ma már linuxon is lehet úgyanúgy melózni, mint winfoson. ráadásul a szoftver költségek kijönnek kerek 0 ft-ból. ha meg nagyon kell photoshop akkor meg simmána futtathatod. igaz nem nagyon tudok olyan dolgot mondani, amit ne tudnék meglodani fotosop nélkül.
  • b
    #16
    igazad van. teszem is fel erre a p4-re a dos 5.0-t.

    az ember azért vesz új gépet mert új feladatot akar vele megoldani, amihez újabb szoftverek kellenek.
  • Cat #3
    másrészt egy windows rendszergazdát megkapsz havi 250ezerből, egy linuxos meg félmilliót kostál
    egy nagyobb cégnél már nagyon nem mind1, szóval a windowsxp pártizezres költsége nagyon hamar bejön