14
hdd extra hutesenek lehetosegei?
  • Max7
    #14
    Sziasztok!

    Kicsit kihalt ez a topik de jobb ezt előrehozni mint nyitni egy újat! Igaz van rengeteg hűtés topik de nekem konkrétan a elgnagyobb bajom a vinyóval van!

    A szobában 33fok uralkodik! A képen látható hogy a Temp1 40fok (ez a rendszerhő) Temp2 50fok (ez a proci hője kisebb megeröltetés után HD0 a rendszervinyó ami 50fokos annyi mint a proci (4 éves 60 gigás maxtor) és a hd1 44 fokos ami egy mobilrackben lévő 1 éves vinyó



    A ház oldala le van véve 1db 12cm-es házhűtőm van (miditorony)!

    Érdekelne hogy valakinek van-e tapasztalata az aluminium mobilrackről amibe 3db ventillátor van! mennyivel hangosabb mint egy alap mobil rack?

    vagy vegyek egy kétventilátoros felső vinyóhűtőt inkább?

    a gép nonstop megy és kb 2 métere alszok tőle :(

    Várom a válaszokat, tapasztalatokat, tanácsokat!

    Bye: Max7
  • Borg
    #13
    Ez egy dolog, de én inkább olyan winyót tartok, aminek alapból sincs hangja, és nem kell rá hűtés, vagy csak passziv, hogy 40 fok alatt maradjon...

    Alapból is traktor maxtor + 145dBA hűtés rá, vs alapból is hangtalan seagate+semmi extra hűtés... asszem a döntés egyértelmű...
  • Fam
    #12
    nekem a 80-as maxtorom majdnem egy éves mindig is volt rajta hűtő és a mai napig 100%-os és másolásnál se megy 25 fok fölé
  • baman
    #11
    koszonom a hozzaszolasokat! annyit meg, hogy azt nem hallo meg, ha leall egy belso ventillator, mert 6 gep van a szobaban, es allandoan szol a zene ;-) ugy nez ki hogy 8 cm-es enermax rendszerhutok lesznek a megfelo, erre kialakitott helyen.
  • Borg
    #10
    A seagate winyóknál normális állapot, miszerint a SMART összegzés 50% körül van alapból is.
    Ilyenek a gyári beállitásai, hogy a sima SMART progi rosszul értelmezi.

    Nálam amúgy volt anno egy 80as maxtor is. Ugyanazon helyen, ahol a seagate 42fok max, az volt 59 is. Ráadásul olyan traktor hangja is volt, egykét héten belül kivágtam a francba...
  • Fam
    #9
    tapasztalat alapján nyáron volt egy 40GB seagate vinyóval dolgom aminek az állapota vásárlás után is már csak 53% volt, egy hét 50 fokos használat után már csak 43%--> hűtő rá azóta megállt
    az is hozzá tartozik, hogy akkor 40 fok volt a helyiségben
  • Fam
    #8
    a chieftec házaknak nagyon jók a levegőáramlási tulajdonságai, és extra helyekre is be lehet tenni plusz 8cm-es ventiket így lehet hogy nem is kell kifejezetten hdd hűtő pluszba
    ha meg leáll egy vinyóhűtő szerintem úgyis észreveszed akárhol is van, mert azért mindegyiknek van hangja:(
  • ollie
    #7
    köszi, de úgy sem nagyon akarom fogdosni a vinyót, hanem csak érdekel, hogy ez még jó e (tehát nem káros a vinyóra), vagy sok?
  • Fam
    #6
    hi
    az 50 fok kicsit sok, ilyenkir már nem tudod megfogni a vinyót puszta kézzel
    alsó vinyóhűtővel kb 20-25 fokra lehet hűteni a hdd-t akármiyen körülmény közepette, mellesleg a vinyót élettartamát is növeli
  • ollie
    #5
    Mi, a még elfogadható hdd hőmérséklet? 50 fok? Vagy több, esetleg kevesebb?
  • Borg
    #4
    Nekem meg egy Barracuda IV 80GB van, és egyátalán nem kell hűtenem, mert nem megy 42 fok fölé még a legnagyobb hőségben sem...
  • Bandew
    #3
    Mennyi most egy 120 Gb-os vinyó?
  • Emery
    #2
    Nekem mind a ket fajta van
    1. 120 gigas (aljara szerelheto)
    Ez nekem nagyon bejott csendes es nem meleg a vinyo.
    2. 80 gigas es egy gep elolapjan 3 ventillatorral megjeleno beszerelheto modell huti
    Hutessel nincs is gond, de nagyon hangos
    Ha fent van a racs akkor ilyen suvito hangja van (igy levettem)
    Igy meg tele szedi magat poral :(
    Jha es meg valami nagyon zorognek a ventik benne.
    gyorsan ki is szedtem a gepbol a hutoket.

    Helyette a gepem oldaso lemezere tettem egy 12cm-es ventit es ez huti a vinyot oldalrol.

    Ezek az en tapasztalataim.

  • baman
    #1
    sziasztok!

    vannak-e arra vonatkozo tapasztalatok, hogy melyik hdd hutesi modszer a jobb? kozvetlenul reszerelt egyseg, vagy a gep elolapjan 2-3 ventillatorral megjeleno beszerelheto modell? esetleg egyeb megoldasok? az elso kettot magam is hasznaltam mar, de nem mertem meg, hogy melyik hatekonyabb (viszont most megis erdekelne). egy most vasarolt chieftec (DA-01WD) hazban latok egy harmadik lehetoseget: a hdd-k befogado egysege ele szerelheto egy nagy rendszerhuto belulre, es az fuj harom disk-et egyszerre. elonyok, hatranyok? a raszerelt egyseg talan jobban hut, mert jo kozel van a hdd-hez? viszon elfoglal egy plussz helyet, es nem latszik, ha tonkrement, szemben a kivezett tipussal, ahol 'eloben' kovetheto a mukodes. mit tudunk a hatekonysagokrol?

    kosz.