15
Problémás DVD lejátszás PC-n
  • danikarate
    #15
    HY
    Egy másik haveromnak a DVD lejátszója nem olvass be semmit. Fel se pörgeti csak nyögdécsel. Mit csináljak. Régebben jó volt neki csak úgy 2 hónapja állt le. Kell hozzá program hogy le tudja játszani a gép a DVD-ket?
  • Inquisitor
    #14
    Attól függ. Gagyi minőségre tömörített DVD filmet (például első kiadású Mátrix!) még 400Mhz-es gépen is elvisz. Jóminőségbe tömőrített, magas bitrátájú filmeket (általában összes elmúlt 3 évből, például Armogeddon) már 8-900MHz-es proci kell. Nem mellékesen írt lemezt ugye kapásból lasabban olvassa, mint a gyárit. Ha kevés a swapp hely, vagy töredezett a vinyó, attól is lassú lehet.
    Ha nincs bekapcsolva a DMA mód a meghajtókra (Vinyó + DVD) attól is szaggat.
    Függ a lejátszótól is persze ...
  • tudatlanka
    #13
    Winavi
  • TBALINT19
    #12
    Hello Tud valaki olyan programot ajánlani ami avi-ból alakit át dvd-re hogy
    az asztali lejátszó is lejátsza. KÖSZI...
  • Roll
    #11
    Én már néztem dvd-t p3-on 633-as volt és jól ment.
  • Dormák
    #10
    Köszi az infókat... elgondolkodok akkor egy gépkorszerüsítésen.
  • Banyapapa
    #9
    Mivel probáltál filmet nézni?
    Anno P3 500mhz-s, 256MB memoval meg 1 TNT2 VGA-val a power DVD (egy phillips cdiro-dvd lejácco) jol mentek a filmek.
    Nekem is 3540-es van de iráson kivül másra nem is probáltam még,lehet télleg abban van a bibi.
  • BBking
    #8
    Na ja - P3 800Mhz
  • BBking
    #7
    Egyértelmű hogy gyenge hozzá a gépeg! a régi P3800Mhz-es gépem sem bírta el a DVD film lejátszást.
  • ibrik
    #6
    Nem biztos, hogy a hardver "karcsúsága" okozza az akadozást.
    Ha jól emlékszem, a NEC-ekről már írták többen is a többi DVD-írással kapcsolatos topikban itt, hogy kíválóak az írás terén, de az olvasással gondok vannak - még a vele írt DVD-k esetén is. És mintha olyanra is emlékeznék, hogy újabb firmware talán segít rajta.
  • Dormák
    #5
    Hali!
    NEC 3540-es írót vettünk egy Pentium 2 -450 Mhz, 192 RAM, Savage4 32 megás kártya. A problémám: a DVD videót akadozva tudom csak lejátszani (kép és hang is akad.
    ugyanakkor CD-t, és DVD-t is tudok vele irni. Kérdés: mekkora a legkisebb rendszerköveltelmény ahhoz, hogy akadásmentesen tudjak vele filmet nézni?
    A gépen Win98 van.
    Előre is köszi a segítséget
  • Laalee
    #4
    töltsd le a legutolsó WHQL drivert,

    nekem nemrég volt ilyen gondom egy tnt2 vel ott megoldottam a dolgot annyival hogy visszaraktam a 28.xx es drivert és jó lett.
    amugy évek óta ati kártyám van ugyhogy fingom sincs hogykell nvidiánál letiltani a tvout ot, atinál a vidokártya speciális beállításainál simán kikapcsolom a tv ikont, ha jolemlékszem hasonló módon lehet vidiánál is.
  • Skyner
    #3
    köszi, hogy lehet a tvout-ot letiltani ? Eredeti driver van fent, amit a kártyához kaptam. Az nem valószínű, hogy beta lenne.
  • Laalee
    #2
    azthiszem egy detonator csere megteszi, valamelyik bétában letiltotta a lejátszást a macrovision védelem miatt, ha a tvout engedlyezve volt.
  • Skyner
    #1
    Sziasztok !
    Segítségeteket kérem a következőben: adott egy ASUS V9520 Magic 128MB 8x AGP TV-out kártya és egy Samsung 18x48 DVD lejátszó, valamint a PowerDVD progi. Néhány filmet nem játszik le, valami olyasmit ír, hogy a TV-OUT nem működik megfelelően (persze mindezt angolul). Tudni kell róla, hogy monitoron szerettem volna nézni, de sajna már így sem ment. Ja, egy ASUS 7700 GF2 Deluxe-al is ugyanezt csinálta, ami ugyancsak TV-out-os. Én valami védelemre gondolok, ami észreveszi, hogy TV-out-os a kártya és letiltja a lejátszást, nehogy az ember videóra felvegye a filmet. Ha van valami ötletetek, szívesen fogadom és előre is köszönöm !