68
Átverik a fogyasztót
  • Caravan
    #28
    Felelősség a tájékoztatási és csomagolási szabályok megsértéséért
    16. § (1) A fogyasztók tájékoztatására, valamint a csomagolásra vonatkozó szabályok megtartására

    a) a címkézés, a használati és kezelési útmutató, a megfelelőség-tanúsítás, valamint a csomagolás tekintetében a gyártó,

    b) az ár feltüntetése tekintetében a forgalmazó

    köteles.

    (2) Ha a gyártó az árut nem látja el a törvény 9-15. §-aiban, illetve külön jogszabályban meghatározott tájékoztatással és csomagolással, a forgalmazó köteles azt pótolni.

    (3) A forgalmazónak kell bizonyítania, hogy a tájékoztatást a fogyasztónak megadta.

    (4) A fogyasztó - választása szerint - a gyártóval, illetve az árut forgalomba hozó bármelyik gazdálkodó szervezettel szemben érvényesítheti jogait, függetlenül attól, hogy a gyártót megnevezték-e.

    (5) A (2)-(4) bekezdésekben foglalt rendelkezések nem érintik a forgalmazónak a gyártóval szemben érvényesíthető igényeit.



  • Punker
    #27
    milyen jogszabályról beszélsz? a külföldi gyártó elérhetővé tette a javítást? igen? akkor innentől kezdve nincs min agyalni.....
  • Caravan
    #26
    Ez szomorú?
    Tudnál segíteni? Kellene a vonatkozó jogszabály. Tudsz valamit erről?
  • Punker
    #25
    ha a javítások elérhetők akkor a te hibád.
  • Caravan
    #24
    Sziasztok!
    Véleményt szeretnék kérni tőletek.
    Megvettem a GameStar újság februári számát. Ebben mellékletként egy rally játékszoftvert mellékeltek. A baj az, hogy a szoftver, telepítés után nam fut, hibajelzéssel kilép (nem egyedi jelenség!!). Mint kiderült különböző javító file-okat, kell letölteni hozzá, beállítási paramétereket kell megváltozatni, hogy fusson. Erre a hibára, a hiba javításának lehetséges módjaira a terjesztő (GS) nem hívta fel a figyelmet.
    Kit terhel a felelősség ez esetben. A vásárlót (béna, miért nem néz utána fórumokon, a játék honlapján stb. miért nem fut a szoftver?), vagy a terjesztőt? Aki pénzért terméket ad el felhasználásra?
    Van-e a termék terjesztőjének felelőssége az általa forgalmazott termékért?
    Előre is köszönöm.
    Egy veszekedő fórumozó:)
  • nmi576
    #23
    Hali! Én a TESZKEM a fogyasztókért honlapot szerkesztem, ahol sok más problémán kívül hasonló kérdésekre is található válasz. Szerintem írj nálunk a fórumba, a vezetőség biztosan kielégítő választ fog adni. Egyébként én úgy tudom, hogy az Uniós jogok értelmében ha egy árura rá van írva egy ár (esetedben a 10000 Ft.) és több ár is létezik (pl. más a kasszánál, mást mond az eladó, más az árlistán), akkor a legkisebb összeget kell a fogyasztónak fizetnie. Persze honlap esetében ez nehezebben bizonyítható, főleg, hogy nem azonnal fizettél - ez bonyolítja a dolgokat. Remélem, tudtam valamit segíteni, ajánlom a fórumunkat, ott biztosan pontos választ kapsz.
    Üdvözlettel: N.M.I. http://teszkem.fw.hu
  • lacibacsi
    #22
    Felhívtam a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséget.
    Írásban is kérik (ha nem intéződik el az ügy) a leírást,
    de már most igazat adtak nekem.
    Azért még egyezkedem a bolttal...
  • Punker
    #21
    változtatás joga az övé
  • lacibacsi
    #20
    És ő köteles azt adni amit kínált? Mert igazából ez a nagy kérdés!
  • Punker
    #19
    nem vagy köteles kifizetni ha nem azt kapod amit rendeltél.
  • lacibacsi
    #18
    Az előző egy kérdő mondat lenne, csak elírtam!
  • lacibacsi
    #17
    Ezt én is gondolom, de ha egyszer ezt igazolták vissza, akkor nem ehhez kellene tartaniuk magukat.
  • Punker
    #16
    hát mivel gyanúsan olcsó volt valszeg tényleg elírás.
  • lacibacsi
    #15
    Sziasztok!

    Véleményeteket kérném egy konkrét ügyemmel kapcsolatban.

    A múlt héten a XXXXX (nem akarok rossz reklámot nekik) Online Áruházban rendeltem magamnak egy Corsair 512*2db DDR RAM KIT-et (számítógép memória, 2 darabos kiszerelésben).
    Az áruház honlapján ennek ára 10.000 Ft bruttó.
    Leadtam online a megrendelésem 1 db-ra, amiről kaptam egy visszaigazolást a fenti adatokkal.

    A mai napon keresett egy hölgy az áruházból, hogy át lehet venni a terméket, de sajnos elírás történt a honlap szerkesztése közben és a valóságban ez nem 2*512 MB, hanem 2*256 MB memória.
    Az ár stimmel, csak éppen a felét kapom (és felét éri) annak, mint amit megrendeltem.

    A legjobb tudomásom szerint ilyen esetben azt az árat kell alkalmazni a termékekre, amit meghirdettek.
    Mivel kapható 2*512 MB kiszerelés is én úgy gondolom, hogy olyat kellene kapnom 10.000 forintért.
    Ebben kérném a segítségeteket, hogy most érdemes-e kötnöm az ebet a karóhoz, vagy bele kell törődnöm az üzlet álláspontjába, miszerint "elírták az ajánlatot és bocsi".

    Írjak a vásárlók könyvébe?
    Mennyek magasabb fórumra (Önökhöz, írásban)?

    Mit tudok tenni?

    A válaszokat előre is köszönöm
  • repvez
    #14
    Ilyenkor mit lehet tenni!
    Ugy tudom hogy az EU-ba lépes ota bármelyik telefon szolgáltatot lehet választani.Namár most akkor hogy lehet hogy nem lehet mind a mai napig átjelentkezni egyik szolgáltatotol a másikba?Vegyünk egy konkrét esetet.A T-Com(matáv) M.O. 19 megyéjéböl 17-ben elérhetö és minden gond nélkül bekötik neki a netet, de az én körzetemben meg monopol helyzetben nem engedi be a jelenlegi szolgáltato a T-comot.És csillagászati összegeket kér a netért (pl.:10k 728/128 10GB korlát de ez még csak elmegy,DE 58k !!! a 3000/196)És ezt is csak ugy épitené ki egy olyan helyre ahol még nincs ADSL hogy min.5 elöfizetö legyen.Az egész szolgáltato területe nem nagyobb egy fél megyénél és azon belül csak Kb 10%-os az ADSL lefedettség 30% ISDN a többi analog.És sehogy nem lehet elmenni más szolgáltatohoz pedig a Tcom ehhez képest ingyen dobálja a netet.Az invitel terület is más szolgáltato de még is megengedte a T-comnak a szolgáltatást ezt mért nem lehet a hungarotelnél elérni?Már kezd tele lenni a f**om velük.
    HELP PLÍÍZ!
  • Cat #13
    olvassál mielőtt dumálsz
    netelérésről van szó, nem pedig bsaról meg mistralról
  • palos_gyorgy
    #12
    A Mistrál a legszemetebb számítástechnikai cég Magyarországon, ezt szerintem mindenki tudja.
    Írtátok páran, hogy milyen jó cég ebben teljesen igazatok van, de csak addig amíg működik az alkatrész amit vettetek, ha tönkre megy akkor kíváncsi leszek a véleményetekre, amit a tschymo az mind igaz + a nézzétek meg a felíratok.hu-n a mezi nevű emberke hozzá szólását a témához (A BSA-s rovatban van) akkor talán megváltozik a véleményetek.
    + már csak maga a számla is törvénytelen amit minden vásárlásnál alá írattatnak veletek, ha nekem nem hisztek akkor kérdezzétek meg a Fogysztóvédelmi Felügyelősséget
    E-mail: [email protected]
  • Cat #11
    általános szerződési feltételeket nézd meg neten, fenn kell hogy legyen a honlapjukon
    ha benne van a 30 nap, akkor jár a kötbér
  • RelakS
    #10
    Van aláírt szerződés, az egyetlen probléma, hogy miután vagy háromszor átolvastam, határidőt nem találtam benne, viszont amikor ügyfélszolgálatot hívtam, ott emlegettek 30 napot...
  • Cat #9
    ha van aláirt szerződésed csak akkor pattoghatsz
    a szolgáltatónak meg kell határoznia benne hogy mennyi időn belül köti be (keress olyat benne hogy 30 vagy 45 napon belül), és ha ezután nem köti be, minden nap után kötbért kapsz
    értsd: egy sima szándéknyilatkozat, vagy megrendelőlap, amit te leadsz a cégnek nem jelent semmit! a cégnek ki kell jelentenie hogy a szolgáltatás nyujtható az általad megjelelölt címen, nem lépett fel valamilyen technikai/egyéb probléma, és x napon belül bekötik
    ha nincs szerződés, akkor semmi esélyed semmire
  • Galy
    #8
    akkó' menekülök gyorsan :-)
  • RelakS
    #7
    Hálám üldözni fog, tehát vigyázz!! :DDD
  • Galy
    #6
    GYASZTÓVÉDELMI FŐFELÜGYELŐSÉG
    1088 Budapest, József krt. 6.
    Tel: 4594-800, 2104-677
    Zöld szám: 06-80-201205
    E-mail: [email protected]
    Honlap: http://www.fvf.hu
  • Galy
    #5
    http://www.bimeo.hu/cipoforgalmazas/teljes/9Xy07fvf.htm
  • Galy
    #4
    vazz....

    ... Budapest Főváros Közigazgatási Hivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőség
    1088 Budapest, József krt. 6. Levélcím: 1364 Budapest, Pf. ...
  • RelakS
    #3
    Telszám? Link?
  • Galy
    #2
    Fogyasztóvédelmi Hivatal
  • RelakS
    #1
    Hova tudok fordulni ilyen ügyben?

    Arról van szó, hogy a megbeszélt határidőre nem telepítették nekem a netet, és ha legkésőbb jövő hét keddig nem lesz eredmény, akkor vmilyen hivatalhoz akarok fordulni!