31
Szal...
  • Sephi
    #1
    Na kerem! Ha harc kozben lenyomom a R1 gombot avalami Boost jelenik meg! Azt hogy tudom hasznalni ?:)
  • Jinchuu
    #2
    Ha lenyomod akkor a következő körben az a karaktered következik, akármi is volt az eredeti sorrend. Azaz a szörnyek elé is bekerülsz, érdemes kihasználni, mert enélkül később nagy gondban leszel.
  • Sephi
    #3
    Hmm... de akarmikor lenyomhatom?
  • Jinchuu
    #4
    Igen a csata során bármikor! Érdemes, mert akkor újra feltöltődik majd vmikorra. :D
  • Sir Quno Jedi
    #5
    AZért ez persze csak annál a karakterednél műxik, ahol a BOOStMeter egynél nagyobb ugyebár (triviális). AZ meg attól nő, ha nagyot sebzel, de különböző cuccok is növelhetik, ill. gyorsíthatják a növekedését.
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Ja és a baloldali gombokkal kell kiválasztani, hogy melyik karidra alkalmazod (ha többre lehet éppen), miközen az R1-et nyomod.
  • Jinchuu
    #7
    Rég nem játszottam vele így pontosan nem tudtam. :D
    Mostanában az Arc the Lad-al játszom, az is jó kis rpg, bár azért nincs a Xeno-val egy szinten, már ami a történet mélységét illeti, viszont a harc-rendszer nagyon is jó, legalább is nekem tetszik!
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Én meg Suikoden-ezek ! :DDD
  • Sephi
    #9
    En most kaptam ki bazz ket hulye bogartol es aszitem pipot kapok :( Nem igaz hogy tiz tonnan szornyeket nyirok ki siman es akkor ket szerencsetlen legy megol siman :( Majd jobban kene vigyazzak.

    Ott jobb oldalt lent megfigyeltem hogy vann valami slot ami mindig valtozik es mindefele dolgokat mutat ott. Az mit jelent?
  • Jinchuu
    #10
    :D
    Az se rossz game, de sajna a PS2 része nekem annyira nem jön be, már ami a harcrendszert illeti, a régiek jóval jobbak voltak. A történet azonban nagyon jó, igaz még nem játszottam végig, de az Arc the Lad után nekiugrom mégegyszer az elejétől........vagy inkább a Wild Arms 3? :D
  • Sephi
    #11
    Jah a suikoden 3 mar nem az igazi en meguntam. Figyej a wild Arms3 is unalmas lesz szal en nem kezdenem el a tehelyedben. De most kell kapjam a Grandia Extreme-et! Az milyen lesz?
  • Jinchuu
    #12
    Sajna nem tudom, mivel még nem játszottam vele, viszont a Grandia 2-vel igen, az pedig hasonlít rá. Nekem nem jött be annyira, de majd meglátod. :D Unlimited Saga-t szeretném már kipróbálni, kíváncsi vagyok mit hoztak össze a Square-es fiúk!
  • Sephi
    #13
    Jah azt en is bar az elso ket Saga Frontier nem teccet mert borzasztoan sok dolgot lehetett egyszerre csinalni es unalmas lett...
  • Sephi
    #14
    Ahm magyarazatok mar el nekem hogy mik azok a kis slottok harc kozben ott jobb also sarkoban a harc terkep mellet. Es meseje el valaki hogy ha van Boost-os izem lenyomom es megjelenik egyik karakter kepe de nem tortenik semmi... hogy kell azt hasznalni?
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Mert le kell nyomni egy másik gombot is, hogy ki is válaszd, asszem az X-et !
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Az event slot-ok azt mutatják, hogy melyik körben miből lehet jobbat szerezni, vagy mit lehet bonusszal csinálni. Pl. most több tapasztalati pontot kapsz, ha most nyírod ki az ellenfelet, vagy éppen több az esély critical hit-re, vagy a boost nő jobban ha támadsz. De ne izgasd magad rajta !
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Na, a boost-nál meg a hátomszög, kör és négyzet gombokkal választhatsz, miközben nyomod az R1 vagy R2-t (az X nem kell) (szal. az X nem kell) !
  • Sephi
    #18
    Ja oksa majd kiprobalom koci!
  • Sephi
    #19
    Feneket! Ahogy jaccotom ugy nem ertem... egy jateknal az lenne a normalis hogy minnel tobbet jacca az ember annal jobban megertse mirol szol. Na ennel a jateknal pont forditva van.

    Megis elmagyaraza vegre valaki mia fene az a piros csik ami a HP es a EP kijelzo allat van? Ha az elfogyik nem tudok tobbet eroset utni vagy mi?

    Es mi az a menuben levo a Tech Attacks Hi slot es mitomen meg mi...
  • Sephi
    #20
    Naa valaki?!
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Add fel ! Ha ennyire kínai neked a játékrendszere, akkor nem fogsz túl könnyen boldogulni vele ! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Szal. némi segítség:

    A display-en->
    Hp = életerő (nyilvánvaló)
    Ep = Ether pont (ebből tudsz cast-olni, ill. különleges képességek használatához is kell)
    Ap = Ability pont (ebből tudsz cselekedni az adott körben, általában 4 pont minden kör, de ez növelhető guard-olással, ill. bizonyos tárgyakkal)
    Bg = Boost mérce (ebből tudsz boost-olni, azaz a cslekvési sorendben előre kerülni a 2. helyre, ha 1, vagy a felett van, növelni pedig támadásokkal tudod)
  • Sir Quno Jedi
    #23
    Tech attack:

    Ezeknek három növelhető tulajdonságuk van:

    Level = a támadás szintje
    Speed = Hi/Low (ez a támadás sebessége, a Hi már egy körön belül is alkalmazható 4 AP-ért, 2 gombos módszerrel)
    Wait = várkozás, ez fontos mert ennyi ideig bénázik emberünk a támadással, aztán várhat

    A Hi tech attack-ok már berakhatók Hi slot-ba és így azt a kettőt amit betettünk (közeli és távoli), már használhatjuk is akár körönként (2 gombos módszer), nem kell guard-olással AP-t gyűjteni és plusz köröket várni !
  • Sephi
    #24
    hoppa !!! Kicsit tisztabb lett a dolog! Koszonom szepen! Megyek is! :)))
  • d.t.f!
    #25

    Elnézést a fantasztikus képért ! : )
    Dante.....
  • Sephi
    #26
    KOS-MOS :))
  • d.t.f!
    #27
    Jaaa !! : )
    Dante....
  • Seth
    #28
    Na felhozom ezt az ezeréves topikot ^^
    Megvan vkinek a 3dvd-s változat? Kellene nekem, aki tud segíteni keressen meg priviben létszi ^^ Az 1 dvd5-ös rip változatommal vmi bibi van, egyik résznél nem megy tovább és most szétvet az ideg hogy nem tudom tovább vinni,mert a sztori nagyon érdekelne
  • Seth
    #29
    Na tegnap este(éjjel) a végére értem végre :D
    Imádtam, a szereplőket, a sztorit,a harcrendszert(az Erde Kaiser-t, bár enyhén szólva már csalásnak éreztem a használatát :D)
    39 óra alatt megvolt,kicsit rövidnek éreztem,mert ebből a 39-ből elég sok fejlesztésre és mellékküldetésekre ment el.
    Nade épp ezért van ott még 2 rész, 2. rész ma indul asszem :) Bár elég rosszakat hallottam róla, drasztikusan megváltoztatták a harcot,a szereplők kinézetét(ezt inkább nevezzük fejlődésnek, elvégre 3 év telt el a 2. rész kiadásáig, nekem tetszik a karakterdizájn), de a sztori miatt kötelezőnek érzem végigjátszani ezt is,mert az nagyon megfogott, milyen jó epikus vége volt már az első résznek
    Kár,hogy a FFX árnyékában jelent meg és nem lett akkora siker pedig annál sokkal jobban tetszik.
  • Kalozoner
    #30
    több mint 5 év alatt csak te írtál ide..nem semmi...off vége
    kár hogy nem vagyok az a nagy szerepjátékos..
  • Seth
    #31
    Most mé rondítottál ide akkor??