34
Vrusveszély! email értesítő
  • maozedong
    #34
    heló pajt.

    azért akkora láma csak nincs, hogy saját IP vel küld spamet.. vagy szóljál neki hogy zombi a gépe.
  • Garfield
    #33
    MAILFROM: [email protected]
    Received: from catv-50635a7d.catv.broadband.hu (HELO freemail.hu) (80.99.90.125)
    by mail.legnet.hu with SMTP; 30 Apr 2005 17:39:39 -0000
    From: [email protected]


    A fejlécben levő IP-re a SmartWhois azt mondja, hogy Chello-s cím, szóval szerintem a komplett levelet fejlécestől, mindenestől küldd el az [email protected], aztán ők majd lerendezik.
    (Az én netszolgáltatóm, a TVNetwork állítólag már bevezette azt, hogy amelyik IP-címéről ellenőrízhető módon vírusok érkeznek, azt letiltja mindaddig, míg a vírusfertőzést meg nem szünteti az IP birtokosa. Jó ötletnek tartom.)
  • akyyy
    #32
    amugy az a "tervem", hogy felírom, kiktől kapom, és ha egy ismerőstöl kapok ilyen tovább küldőset, kapásból megvan a 10-20 ember, és mindig kívánok valamit
  • akyyy
    #31
    ilyeneket kapok a szolgáltatóm cimére, amit "adott" (szal...Outlook, vagy nemtom hogy elmodani)

    sok , hasonló email, akitől kaopm az változ, van freemailes, hotmailes, msn.com.os, mailbox.os, ....stb.

    na szal ez áll benne:


    Attention: [email protected]

    A virus was found in an Email message sent to you.
    This Email scanner intercepted it and stopped the entire message
    before it reached you. No further action is required on your part.

    The virus was reported to be:

    Worm.Mytob.AK

    Please contact your IT support personnel with any queries regarding this
    policy.

    The message sent to you had the following envelope:

    MAIL FROM: [email protected]
    RCPT TO: [email protected]

    ... and with the following headers:

    ---
    MAILFROM: [email protected]
    Received: from catv-50635a7d.catv.broadband.hu (HELO freemail.hu) (80.99.90.125)
    by mail.legnet.hu with SMTP; 30 Apr 2005 17:39:39 -0000
    From: [email protected]
    To: [email protected]
    Subject: Server Report
    Date: Sat, 30 Apr 2005 19:39:40 +0200
    MIME-Version: 1.0
    Content-Type: multipart/mixed;
    boundary="----=_NextPart_000_0002_2CBF3DBD.DCFCBE65"
    X-Priority: 3
    X-MSMail-Priority: Normal


    ---


    _____________ NOD32 1.1074 (20050421) Információ _____________

    Az üzenetet a NOD32 Antivirus System megvizsgálta.

    http://www.nod32.hu


    az én cimemet persze kixeltem, , mert na, de nem tudja valami miért kapok ilyeneket naponta vagy 10-t?
  • Dzsini
    #30
    az ECDL-ben nem tanítanak ilyesmit :(
  • CLINT EASTWOOD9
    #29
    Nem kell az ilyen kedvesnek tűnő emberektől semmit se kérni szemből kedvesek hátulról ellentétek!
  • Vlala #28
    Egy kolléga szólt múlt héten, nézzem már meg, hogy vírusos-e a gépe.
    Elmondása alapján "egy kedves ismeretlen netező szólt neki emailben, hogy valószínűleg vírusok támadták meg a gépét, még vírusirtót is küldött, csatolt fájlban. Sajnos nem használt, azóta is furcsa dolgokat művel a gépe."

    Tanulság:
    A gépekhez is kellene jogosítvány...
  • CLINT EASTWOOD9
    #27
    Akkor kapsz ilyeneket ha olyan vírusos oldalra beteszed az emilede-t!
    Én ezt tapasztaltam.
  • nemcsakfeel
    #26
    kaptam egy ilyen tartalmú levelet, csak tudnám mit reklámoz:
    [i]
    Hudibrastic Franglais Eastleigh Chionodoxa Katrine Escorial Hildesheim Ghazzah Cologne Cherbourg Cressida Gagarin Freda Apus Ashford Hodgson Immingham Guevara Chatterton Berdichev Adonic Hohenzollern Finsteraarhorn Chellean Africanist Grenada Dupre Jubbulpore Guernsey Bishop Araucaria Eaglestone Bartoletti Alderney Cointreau Agostini Demogorgon Kinshasa Delos Bassas Intelsat Archaeopteryx Dene Helleborine Keynesianism Hesperides Aeolic Jotunheim Carmel Kissin Henze Aachen Calciferous Enesco Bennet Barbuda Hebraist Horatius Aalborg Caravaggio Godunov Khayal Geum Gilbertian Carthusian Ebert Asclepiadean Friulian Abravanel Equisetum Arius Eurocommunism Heard Flintshire Baskerville Hispaniola Hercynian Erechtheum Dorking Aristides Asimov Boult Ivory Alemanni Goucher Ebert Kleiber Argyrol A
    bbado Foism Brutus Jacquard Castlereagh Ilford Franglais Bennet Jumada Cheongsam Bacchae Eurus Ekaterinburg Gencer Crossley Doronicum Helvetia Klangfarbe Coptic Grig Bardolatry Hebron Godesbe
    rg Eikon Coniston Faisal Kaaba Hebron Dagestan Corybant Boult Bouvet Dagenham Geordie Dumbarton Chessel Columba Kiblah Deutzia Annamese Hobbism Euphrosyne Corybant Belgae Ekaterinburg Candiot Chambertin Kabaka Guillou Kolhapur Alexandrian Jephthah Clevenger Christoff Aesculapian Chellean Bassas Jacaranda Kabyle Bastianini Australorp Fezzan Hygeia Killikinick Aleppo Gongorism Chelyuskin Chengchow Brigid Amerindian Finsteraarhorn Hebraism Cherbourg Blagoveshchensk Ionesco Egbert Killiecrankie Aeolic Intelsat Avestan Friesian Accrington Delian Danaides Deutzia Joinville
  • CSOCSO
    #25
    nekemis ez volt.. egynapja.. tán kettő
  • Zalci
    #24
    Nekem is küldtek vissza értesítőt mintha vírusos mailt küldtem volna adott címre, csak az az egészben a vicc hogy amit visszaküldtek h küldtem, az X-Mailer nem stimmel..
    egyébként 'W32/Sobig-F' ot írtak
  • szando
    #23
    Nézzétek meg bővebben a mail header-ét, és ott van egy adat (már nem emléxem a nevére), ami után egy e-mail cím van (nem a feladónál!), és az az igazi hely, ahonnan a mail jött. Neki írjatok e-mailt, hogy vírusos a gépe.
    Ja, és ezt gyakorlatból tudom, úgyhogy tessék elhinni! :)
    A baj csak az, hogy nagyon kevesek nézik a bővebb headert...
  • rushman
    #22
    nekem is a mkroszoft feladóként jön egy rohadék, de nálam nem jut semmire
  • I.C.ram
    #21
    Nekem mostanában olyat küldenek, hogy "INSTALL THIS PATCH. IT'S A PROTECTION AGAINST VIRUSES. Valami ilyesmi, és a Mcirsofttól jön (persze kamu címmel)
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    én sobig ot kapok néha ... eddig vagy 5öt kaptam de tudom kitől... mivel anyám ismerősei lehetnek csak mivel ők tudták meg a címet és azóta jönnek a VÍrusok :)
  • FrezeR
    #19
    én is kapok egy csomó ilyen levelet naponta, ismeretlen feladótól külföldi és magyar cimekről is! meg olyat hogy az általam küldött emailben virus volt, holott én nem is küldtem arra a cimre mailt..kicsit idegesitő!
  • CSOCSO
    #18
    feleleges ignorálni őket:
    tudtuk nélkül jön.. szerintem
    soha nem ugyn arrol a címről jön ...
  • The Garrett
    #17
    Amugy meg minden ilyen küldőt ignore ra teszek és akkor szépen elküldi a maileket a picsába.
  • The Garrett
    #16
    Na ma én 7 et kaptam a chellos mailboxomra...
  • CaviaR
    #15
    Én is kapok ilyen levelekt. Pár napja jött vagy 5, azóta semmi.
    De volt olyan is, h az én általam küldött levél virsut tartalamzott blablabla. Mondanom sem kell, h sosem halottam arról a címről amire ment. És a gép azon a héten nem is ment, szal nem nálam van virus. Értitek ezt???
  • Speth
    #14
    Amúgy tényleg más nevében küldik ezeket.
  • CSOCSO
    #13
    ehh ehh.. éni s gondoltam az elején és küldtem anyázo levelet vissza a feladonak..de szerintem tök a feladok tudata nélkül jön valahogy ez a levél..
    amugy az axelero figyelmeztet erre hogy virus jön nekem? vagy ki? talán meg kéne kérdezni tőlük...hátha ök tudnak valamit mondani
  • Sephi
    #12
    En fogom mindig az ilyen szar reklam baromsagokat es viszakudom 5 peldanyba a feladonak :))))
  • Speth
    #11
    Akkor nem tudom mi alapján megy ez a vírusküldés. Mert eddig csak olyanoktól hallottam akik odajárnak. De akkor nem. Hát a franc se tudja, de én már karanténba zártam azt a mail címemet és mást használok. Prímpostam az jobb.
    Amúgy már próbálják megkeresni aki csinálja. Ha lesz fejlemény megírom.
  • CSOCSO
    #10
    nem járok oda
  • Speth
    #9
    Dettó ugyanígy jártam én is!!!
    Csak én napi 2-3at kapok. Nem jársz esetleg a Zene.net fórumra? Én nem tudtam eddig rájönni mi ez a baromság!! De csak a freemail-re megy azt hiszem.
  • Kandurex
    #8
    freemail, mailbox, suxelero, externet stb.stb van minden :))....valami virnyákról suttognak...nemtom'
  • CSOCSO
    #7
    LOÁL
  • CSOCSO
    #6
    hm...freemail is van közöttük?

    de ez a szeretnem engem: mé valyon ez olyan email bomba szerű szarság???vagy mindenkinek megy a email listán lévő embereken kersztül?..
  • Gery1980
    #5
    A Skynet kezdi átvenni az uralmat:DD
  • Kandurex
    #4
    mindkettőtöket szeretnek

    nemtom' erre felé nem jött semmi, pediglen 5db postaláda van
  • CSOCSO
    #3
    nem csak nekem haveromnak is ennyi jött...és neki 3 email cme van:)muhahah.. amugy tud valaki erről a szarságrol mondani valamit?valami sak ugy terjeng?
  • Kandurex
    #2
    valaki szeret...
  • CSOCSO
    #1
    mi a *********** van itthon??? ma 35 ilyen szart kaptam!!!!!!!!!!!!!!